flurodeks 2 2mg tab n250

Panašios prekės
Vaistai burnos ertmės ligoms

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau
Vaistas burnos ertmės ligoms

Flurodeks 2.2 mg tabletės, N250

Kategorija:
Prekės kodas
5743
Gamintojas
Grindeks
Vaisto grupė
Nereceptinis
Atsiprašome, bet prekės šiuo metu neturime. Prašome paspausti „Pranešti, kai bus prekyboje“, įveskite savo el. paštą ir sistema jus informuos kada jis vėl bus prekyboje.
klauskite

Vaistinių prepraratų paieška VVKT svetainėje.
Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma.
Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus.
Jeigu įtariate, kad jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Resublikos sveikatos aspaugos ministerijos el. paštu arba kitais būtais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

FLURODEKS 2,2 mg tabletės, vaistas burnos ertmės ligoms, N250

Natrio fluoridas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti Flurodeks vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas.

 • Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
 • Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
 • Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

 1. Kas yra FLURODEKS ir kam jis vartojamas
 2. Kas žinotina prieš vartojant FLURODEKS
 3. Kaip vartoti FLURODEKS
 4. Galimas šalutinis poveikis
 5. Kaip laikyti FLURODEKS
 6. Pakuotės turinys ir kita informacija

1. Kas yra FLURODEKS ir kam jis vartojamas

 • FLURODEKS – veiksminga dantų ėduonies profilaktikos priemonė. Natrio fluorido svarbu vartoti dantų formavimosi ir mineralizacijos periodu. Šie procesai kūdikiui prasideda prieš jo gimimą ir tęsiasi vaikystės ir paauglystės laikotarpiu. Vartojant fluoro turinčių preparatų dar prieš išdygstant dantims, fluoro jonai su krauju patenka į dantų užuomazgas ir įsijungia į dantų emalio sudėtį. Dantims išdygus, jų paviršiai būna atsparesni žalingam rūgščių, kurios atsiranda dėl demineralizacijos ir skylant angliavandeniams, poveikiui. Kai fluoro turinčių preparatų vartojama jau išdygus dantims, preparatai stiprina dantų emalį, neleidžia ant dantų paviršiaus daugintis bakterijoms, tuo būdu saugo dantis nuo pažeidimo. Fluoro turinčių preparatų poveikis veiksmingiausias tada, kai jie vartojami reguliariai ir nuolat.
 • FLURODEKS yra vartojamas dantų ėduonies profilaktikai vaikams nuo 5 iki 15 metų amžiaus (jeigu fluoro jonų koncentracija geriamajame vandenyje neviršija 0,7 mg/l).

2. Kas žinotina prieš vartojant FLURODEKS tabletes

FLURODEKS tablečių vartoti negalima:

 • jeigu yra alergija veikliajai medžiagaiarba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
 • jeigu fluoro jonų koncentracija geriamajame vandenyje didesnė nei 0,7 mg/l;
 • jeigu yra nustatytas apsinuodijimas fluoru (fluorozė);
 • jeigu yra virškinimo trakto veiklos sutrikimų ar skrandžio opaligė.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Pasitarkite su gydytoju, prieš pradedant vartoti FLURODEKS, jeigu:

 • yra nustatyta inkstų veiklos sutrikimų ar cukrinis diabetas. Tokiu atveju vaisto reikia vartoti atsargiai, kad nebūtų fluoro jonų perteklinio susikaupimo (akumuliacijos);
 • skauda sąnarį (yra artralgija) arba yra reumatoidinis sąnario uždegimas (artritas);
 • trūksta vitamino A (šiuo atveju, vartojant didesnes fluoridų dozes, žymiai sumažėja fluoro koncentracija skeletą sudarančiuose kauluose).
 • Svarbu užtikrinti, kad vaikas negautų fluoro papildomai su kitais vaistais ar produktais, nes fluoro perdozavimas sukelia apsinuodijimą fluoru (fluorozę). Patartina reguliariai (1 – 2 kartus per metus) vaiką nuvesti pasitikrinti dantis pas odontologą. Jeigu pastebėjote dantų spalvos pakitimų, tai gali būti fluoro perdozavimo simptomas.

Kiti vaistai ir FLURODEKS tabletės

 • Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
 • Patartina vengti kartu su FLURODEKS skirti preparatų, kuriuose yra aliuminio hidroksido, kalcio ir magnio, nes šios medžiagos slopina natrio fluorido absorbciją. Jeigu būtina, minėtų preparatų reikėtų gerti iki FLURODEKS vartojimo likus arba nuo jo praėjus 2 valandoms.

FLURODEKS vartojimas su maistu ir gėrimais
Vartojant natrio fluoridą kartu su pienu, pieno mišiniais ar maistu, ypač tokiais, kurių sudėtyje yra daug kalcio ar kitų medžiagų, sudarančių su fluoridais netirpias druskas, gali sumažėti fluoridų absorbcija iki 20–25 %.Nevalgykite ir negerkite tokių produktų 2 valandas prieš ir po FLURODEKS vartojimo.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

 • Šis vaistas yra skirtas vartoti vaikams.
 • Atkreipkite dėmesį, kad nėštumo metu fluoro jonai praeina per placentą ir nedideli kiekiai išsiskiria į motinos pieną. Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Šis vaistas gebėjimo vairuoti ar valdyti mechanizmus neveikia.

FLURODEKS sudėtyje yra laktozės monohidrato
Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad Jūs ar Jūsų vaikas netoleruoja kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

3. Kaip vartoti FLURODEKS tabletes burnos ertmės ligoms

Visada vartokite Flurodeks vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas ar vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Dozavimas

 • Dozė vaikams nuo nuo 5 iki 15 metų amžiaus yra viena Flurodeks tabletė vieną kartą per dieną. Neviršykite rekomenduojamos dozės.
 • Vaikams, kurių inkstų funkcija sutrikusi, reikia koreguoti dozę. Patarimo kreipkitės į gydytoją.

Kaip vartoti
Vaisto reikia vartoti prieš einant miegoti, išsivalius dantis. Reikėtų leisti Flurodeks tabletei pačiai ištirpti burnoje ir tada nuryti. Vaikams, kuriems vaistą nuryti sunku, rekomenduojama tabletę sutrinti ir ištirpinti nedideliame kiekyje vandens, arbatos ar vaisių sulčių, bet ne piene. Pavartojus preparato, bent 30 min. reikėtų nieko negerti ir nevalgyti.

Kaip ilgai vartoti
FLURODEKS yra veiksmingiausias vartojamas reguliariai ir nuolatos.Vaisto vartojimo kursas yra mažiausiai 250 dienų per metus iki 15 metų amžiaus (atsižvelgiant į dantų formavimosi periodus). Pertrauką tarp vartojimo kursų rekomenduojama daryti vasaros metu 3 mėnesius.

Ką daryti pavartojus per didelę FLURODEKS dozę?

 • Suaugę žmonės gali sunkiai apsinuodyti išgėrę 1 g arba net mažiau natrio fluorido (tai priklauso nuo individualaus jautrumo). Vaikams nuodinga dozė yra 5 mg fluorido 1 kg kūno svorio.
 • Ūminiais apsinuodijimo atvejais gali pasireikšti šie simptomai: juodos išmatos, padidėjęs seilėtekis, pykinimas, vėmimas krauju, pilvo skausmai ir spazmai, viduriavimas, mieguistumas, galvos svaigimas, paviršutinis kvėpavimas, drebulys, padidėjęs dirglumas, ašarojimas, silpnumas.
 • Sunkiais atvejais gali tirpti rankos ir kojos, pasireikšti traukuliai, širdies ritmo sutrikimai, ūminis širdies veiklos nepakankamumas, gali ištikti šokas, trumpam sustoti kvėpavimas.
 • Perdozavimo atveju nedelsdami kreipkitės į savo gydytoją!
 • Ilgą laiką vartojant didelę natrio fluorido dozę gali pasireikšti dantų ir kaulų fluorozė, sukelianti sutrikimus, dėl kurių yra ribojami judesiai, sukeliama sąnarių deformacija ir skausmas (žr. skyrelį „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“). Patamsėja dantų emalis.

Pamiršus pavartoti FLURODEKS tablečių
Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

4. Galimas šalutinis Flurodeks poveikis

 • Flurodeks vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
 • Retai (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 1000 žmonių) gali atsirasti odos išbėrimų, odos paraudimas ar kitų padidėjusio jautrumo preparatui simptomų.
 • Gali atsirasti dantų ir kaulų fluorozė.

Pranešimas apie šalutinį poveikį
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

5. Kaip laikyti FLURODEKS tabletes

 • Flurodeks vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
 • Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.
 • Ant talpyklės ir kartono dėžutės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
 • Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką

6. Pakuotės turinys ir kita informacija apie Flurodeks vaistą

FLURODEKS tablečių sudėtis

 • Veiklioji medžiaga yra natrio fluoridas. Vienoje tabletėje yra 2,2 mg natrio fluorido.
 • Pagalbinės medžiagos yra laktozė monohidratas, bulvių krakmolas, kalcio stearatas.

FLURODEKS išvaizda ir kiekis pakuotėje

 • Apskritos, baltos tabletės plokščiu paviršiumi ir nuožulniais kraštais.
 • 250 tablečių plastikinėje talpyklėje. 1 talpyklė kartono dėžutėje.

Flurodeks rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

AS GRINDEKS.
Krustpils iela 53, Rīga, LV-1057, Latvija
Telefonas: +371 67083205
Faksas: +371 67083505
paštas: grindeks@grindeks.lv

Jeigu apie Flurodeks vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą:
AS GRINDEKS filialas
Kalvarijų g. 300
Vilnius LT- 08318
Tel.: +370 52101401
Faksas: +370 52101402

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2015-02-26

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyjehttp://www.vvkt.lt/.

Flurodeks 2.2 mg tabletės, N250 vartojimas

Visada vartokite Flurodeks vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas ar vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Dozavimas

 • Dozė vaikams nuo nuo 5 iki 15 metų amžiaus yra viena Flurodeks tabletė vieną kartą per dieną. Neviršykite rekomenduojamos dozės.
 • Vaikams, kurių inkstų funkcija sutrikusi, reikia koreguoti dozę. Patarimo kreipkitės į gydytoją.

Kaip vartoti
Vaisto reikia vartoti prieš einant miegoti, išsivalius dantis. Reikėtų leisti Flurodeks tabletei pačiai ištirpti burnoje ir tada nuryti. Vaikams, kuriems vaistą nuryti sunku, rekomenduojama tabletę sutrinti ir ištirpinti nedideliame kiekyje vandens, arbatos ar vaisių sulčių, bet ne piene. Pavartojus preparato, bent 30 min. reikėtų nieko negerti ir nevalgyti.

Kaip ilgai vartoti
FLURODEKS yra veiksmingiausias vartojamas reguliariai ir nuolatos.Vaisto vartojimo kursas yra mažiausiai 250 dienų per metus iki 15 metų amžiaus (atsižvelgiant į dantų formavimosi periodus). Pertrauką tarp vartojimo kursų rekomenduojama daryti vasaros metu 3 mėnesius.

Atsiliepimai

Mums svarbi Jūsų nuomonė apie mūsų platinamus produktus.
Būsime labai dėkingi už Jūsų paliktus komentarus.

Rašyti atsiliepimą

Panašios prekės
Vaistai burnos ertmės ligoms

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau

Svetainėje naudojami slapukai sklandžiam jos veikimui, naršymo patirties gerinimui, rinkodarai. Daugiau apie naudojamus slapukus ir kaip jų atsisakyti - privatumo politikoje.