Ibugard 200 mg/5 ml geriamioji suspensija, 100 ml

Prekės kodas
14324
Gamintojas
Medana Pharma
Vaisto grupė
Nereceptinis
Vaistas nuo skausmo ir uždegimo Ibugard 200 mg/5 ml geriamioji suspensija, 100 ml | Mano Vaistinė
Vaistas nuo skausmo ir uždegimo Ibugard 200 mg/5 ml geriamioji suspensija, 100 ml | Mano Vaistinė
Vaistas nuo skausmo ir uždegimo Ibugard 200 mg/5 ml geriamioji suspensija, 100 ml | Mano Vaistinė
Vaistas nuo skausmo ir uždegimo Ibugard 200 mg/5 ml geriamioji suspensija, 100 ml | Mano Vaistinė
Vaistas nuo skausmo ir uždegimo Ibugard 200 mg/5 ml geriamioji suspensija, 100 ml | Mano Vaistinė

Panašios prekės
Skausmą, karščiavimą mažinantys vaistai

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau
Vaistas nuo skausmo ir uždegimo

Ibugard 200 mg/5 ml geriamioji suspensija, 100 ml

Kategorija:
Prekės kodas
14324
Gamintojas
Medana Pharma
Vaisto grupė
Nereceptinis
Įprasta kaina 6,63 €
Pranešti,
kai kaina nukris
klauskite

Vaistinių prepraratų paieška VVKT svetainėje.
Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma.
Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus.
Jeigu įtariate, kad jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Resublikos sveikatos aspaugos ministerijos el. paštu arba kitais būtais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

Ibugard 200 mg/5 ml geriamioji suspensija nuo skausmo ir uždegimo, 100 ml

Ibuprofenas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš Jums ar Jūsų vaikui pradedant vartoti šį vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė Jūsų ar Jūsų vaiko gydytojas arba vaistininkas.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
- Jeigu Jums ar Jūsų vaikui pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.
- Jeigu per 3 dienas Jūsų vaiko savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, ar karščiuojant per 3 dienas, o esant skausmui  per 4 dienas Jūsų savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją.

Apie ką rašoma šiame lapelyje?
1.   Kas yra Ibugard ir kam jis vartojamas
2.   Kas žinotina prieš vartojant Ibugard
3.   Kaip vartoti Ibugard
4.   Galimas šalutinis poveikis
5.   Kaip laikyti Ibugard
6.   Pakuotės turinys ir kita informacija

1. Kas yra Ibugard ir kam jis vartojamas

Ibugard veiklioji medžiaga ibuprofenas priklauso grupei vaistų, vadinamų nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo (NVNU). Vaistas pasižymi skausmą malšinančiu, karščiavimą mažinančiu ir uždegimą slopinančiu poveikiu. Šis vaistas skirtas vartoti vyresniems nei 1 metų vaikams, paaugliams ir suaugusiesiems, trumpalaikiam simtominiam gydymui toliau nurodytais atvejais.

 • Įvairios kilmės karščiavimas (taip pat virusinės infekcijos metu).

 • Įvairios kilmės silpnas ir vidutinio stiprumo skausmas:

-  galvos, gerklės ir raumenų skausmas, sukeltas virusinės infekcijos;
-  raumenų, sąnarių ir kaulų skausmas, sukeltas judėjimo sistemos pažeidimo (patempimo, sąnario išnirimo);
-  skausmas, sukeltas minkštųjų audinių pažeidimo;
-  pooperacinis skausmas;
-  dantų skausmas, skausmas po danties ištraukimo;
-  galvos skausmas (įskaitant migreninį);
-  ausies skausmas, esant vidurinės ausies uždegimui (tik pasitarus su gydytoju).

2. Kas žinotina prieš vartojant Ibugard geriąmąją suspensiją nuo skausmo ir uždegimo

Ibugard Jūsų vaikui vartoti negalima, jeigu jam / jai:
- yra alergija ibuprofenui ar kitam nesteroidiniam vaistui nuo uždegimo (NVNU), arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje)
- praeityje buvo alerginių reakcijų simptomų, vartojant acetilsalicilo rūgštį ar bet kokį nesteroidinį vaistą nuo uždegimo, pvz., sloga, dilgėlinė, veido, liežuvio, lūpų ar gerklų patinimas, bronchų spazmas ar astma
- praeityje buvusi skrandžio ir (arba) dvylikapirštės žarnos opa su prakiurimu ar kraujavimu, pasireiškusi po NVNU vartojimo
- yra (ar anksčiau buvo du ar daugiau atskirų atvejų) skranžio opa ar kraujavimas
- yra sunkus kepenų, inkstų ar širdies nepakankamumas
- tuo pačiu metu vartojate kitų nesteroidinių vaistų nuo uždegimo, įskaitant ciklooksigenazės-2 inhibitorių (padidėja šalutinio poveikio pasireiškimo rizika)
- yra būklės, padidinančios polinkį kraujuoti (pvz., kraujo krešėjimo sutrikimai, trombocitopenija)
- yra kraujavimas į smegenis arba kitoks kraujavimas.

Vaistų, kurių sudėtyje yra ibuprofeno, negalima vartoti moterims trečiojo nėštumo trimestro metu (žr. poskyrį „Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas").

Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Šalutinį poveikį galima sumažinti vartojant mažiausią veiksmingą vaisto dozę trumpiausią laiką, būtiną simptomų kontrolei. Senyviems pacientams šalutinis vaisto poveikis pasireiškia dažniau, ypač kraujavimas iš virškinimo trakto ir jo prakiurimas, kurie gali būti mirtini.

Jei Jūsų vaikui anksčiau buvo nustatyti šie sutrikimai, prieš jam (jai) skiriant Ibugard, pasitarkite su gydytoju:

 • sisteminė raudonoji vilkligė ir mišri jungiamojo audinio liga

 • virškinimo trakto ligos ir lėtinės žarnyno ligos (opinis kolitas, Krono (Crohn) liga)

 • padidėjęs arterinis kraujospūdis ir (arba) širdies sutrikimai

 • inkstų funkcijos sutrikimas

 • kepenų funkcijos sutrikimas

 • kraujo krešėjimo sutrikimai

 • esama, ar anksčiau pasireiškusi bronchinė astma ar alerginės reakcijos simptomai (vartojant vaisto gali pasireikšti bronchų susitraukimas).

Yra virškinimo trakto kraujavimo, išopėjimo ar prakiurimo rizika, šie požymiai gali būti mirtini ir atsirasti be jokių įspėjamųjų simptomų arba pacientams, kuriems tokie simptomai jau pasireiškė. Jei pasireiškė kraujavimas iš virškinimo trakto ar jo išopėjimas, vaisto vartojimą reikia nedelsiant nutraukti. Pacientams, kuriems praeityje buvo pasireiškusios virškinimo trakto ligos, ypač senyviems pacientams (Ibugard geriamąją suspensiją taip pat galima vartoti ir suaugusiesiems), gydytojui reikia pasakyti apie bet kokius netipinius virškinimo trakto simptomus (ypač kraujavimą), ypatingai gydymo pradžioje.

Ilgą laiką kartu vartojant įvairių vaistų nuo skausmo, gali atsirasti inkstų pažeidimas, su inkstų nepakankamumo pavojumi (analgetikų sukelta nefropatija).

Tokie skausmą malšinantys ir uždegimą slopinantys vaistai, kaip ibuprofenas, ypač vartojami didelėmis dozėmis, gali būti susiję su nedideliu širdies priepuolio arba insulto rizikos padidėjimu. Neviršykite rekomenduojamos dozės ir gydymo trukmės.

Prieš pradėdami vartoti Ibugard dėl gydymo pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, jeigu:
-  Jums pasireiškia širdies problemų, įskaitant širdies nepakankamumą, krūtinės anginą (jaučiate skausmą krūtinėje) arba jeigu jums buvo širdies priepuolis, atlikta širdies kraujagyslių jungčių suformavimo operacija, diagnozuota periferinių arterijų liga (prasta kraujotaka pėdose dėl susiaurėjusių ar užsikimšusių arterijų) arba buvo ištikęs bet kokios rūšies insultas (įskaitant mini insultą arba praeinantį smegenų išemijos priepuolį (PSIP));
-  Jūsų kraujospūdis yra padidėjęs, sergate cukriniu diabetu, nustatytas didelis cholesterolio kiekis, buvo širdies liga sirgusių giminaičių arba giminaičių, kuriuos ištiko insultas, arba jeigu rūkote.

Labai retai pastebėtos sunkios odos reakcijos, kai kurios iš jų buvo mirtinos, įskaitant eksfoliacinį dermatitą, Stivenso-Džonsono (Stevens-Johnson) sindromą bei toksinę epidermio nekrolizę, susijusią su NVNU vartojimu. Šių reakcijų atsiradimo rizika pacientui didžiausia gydymo pradžioje, daugeliu atvejų jos prasidėjo per pirmąjį gydymo mėnesį. Pastebėjus pirmųjų odos išbėrimo, gleivinės pažeidimo ar kitų padidėjusio jautrumo reakcijos požymių, ibuprofeno vartojimą reikia nutraukti.

Jei Jums ar Jūsų vaikui atsirado bet kuris iš šių simptomų (angioneurozinė edema), ibuprofeno vartojimą reikia nutraukti ir nedelsiant susisiekti su gydytoju:

 • veido, liežuvio ar gerklų tinimas

 • rijimo sutrikimas

 • dilgėlinė ir dusulys.

Pacientams, sergantiems sistemine raudonąja vilklige ar mišria jungiamojo audinio liga, gali būti padidėjusi aseptinio meningito rizika. Ibuprofenas, kaip ir kiti vaistai nuo uždegimo, gali slėpti infekcinės ligos simptomus. Sergant vėjaraupiais šio vaisto patartina vengti.

Veiklioji Ibugard medžiaga ibuprofenas laikinai gali slopinti trombocitų funkciją (trombocitų agregaciją). Pacientus, kuriems nustatyta kraujo krešumo sutrikimų, reikia stebėti itin atidžiai.

Ibugard vartojant ilgai, reikia reguliariai tirti kepenų fermentus, inkstų funkcijos rodiklius ir kraujo ląstelių sudėtį. Dehidratuotiems vaikams ir paaugliams yra inkstų sutrikimo rizika.

Ilgai vartojant skausmą slopinančių vaistų gali atsirasti galvos skausmas, kurio negalima gydyti didesnėmis šio vaisto dozėmis.

Vartojant ibuprofeno, pranešta apie pavienius toksinius ambliopijos (sumažėjusio regos aštrumo) atvejus, todėl gydytojui reikia pranešti apie bet kokį pasireiškusį regėjimo sutrikimą.

Kai kurie antikoaguliantai (vaistai slopinantys krešėjimą) (pvz., acetilsalicilo rūgštis (aspirinas), varfarinas, tiklodipinas), kai kurie vaistai nuo padidėjusio kraujospūdžio (AKF inhibitoriai, pvz., kaptoprilis, beta adrenoreceptorių blokatoriai, angiotezino II receptorių antagonistai) ir net kai kurie kiti vaistai (žr. poskyrį „Kiti vaistai ir Ibugard" žemiau) gali turėti poveikį gydymui ibuprofenu, arba ibuprofenas gali veikti gydymą šiais vaistais. Todėl jei vartojama kitų vaistų, prieš pradedant vartoti ibuprofeno reikia pasitarti su gydytoju.

Kiti vaistai ir Ibugard suspensija
Jeigu Jūsų vaikas vartoja ar neseniai vartojo kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite Jūsų vaiko gydytojui arba vaistininkui. Ibugard gali turėti įtakos kai kuriems kitiems vaistams arba gali būti jų veikiamas. Pavyzdžiui:

 • vaistai nuo skausmo, acetilsalicilo rūgštis (aspirinas) ar kiti nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo

 • vaistai, kurie mažina didelį kraujospūdį (AKF inhibitoriai, pvz., kaptoprilis, beta receptorius blokuojantys vaistai, pvz., atenololis, angiotenzino II receptorių blokatoriai, pvz., losartanas)

 • vaistai, kurie yra antikoaguliantai (t. y. kraują skystinantys arba krešėjimą mažinantys, pvz., aspirinas / acetilsalicilo rūgštis, varfarinas, tiklopidinas)

 • ličio preparatai ar selektyvieji serotonino reabsorbcijos inhibitoriai - vaistai, vartojami depresijai gydyti

 • metotreksatas  vaistas, vartojamas tam tikros rūšies vėžiui gydyti

 • kortikosteroidai  vaistai, vartojami uždegimui gydyti

 • ciklosporinas  vaistas, slopinantis imuninę sistemą

 • širdį veikiantys glikozidai (pvz., digoksinas) - vaistai, vartojami širdies sutrikimams gydyti

 • takrolimuzas  vaistas, slopinantis imuninę sistemą

 • mifepristonas  vaistas, vartojamas nėštumui nutraukti

 • zidovudinas ar ritonaviras vaistas, vartojamas ŽIV infekcijos ar AIDS gydymui

 • chinolonų grupės antibiotikai ar aminoglikozidai  antibiotikai, kuriais gydoma infekcija

 • vorikonazolas ar flukonazolas  vaistai, vartojami grybelinėms infekcijoms gydyti

 • probenecidas ar sulfinpirazonas  vaistai, vartojami podagrai gydyti

 • geriamieji vaistai nuo cukrinio diabeto  vaistai, vartojami cukrinio diabeto gydymui

 • kolestiraminas  vaistas, vartojamas sumažinti cholesterolio kiekį

 • fenitoinas  vaistas, vartojamas epilepsijai gydyti

 • baklofenas  vaistas, vartojamas skeleto raumenų spazmams gydyti.

Kai kurie kiti vaistai gali taip pat turėti įtakos gydymui Ibugard arba gali būti jo veikiami. Todėl prieš vartodami Ibugard su kitais vaistais visada pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas
Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Nėštumas
Pirmuosius 6 nėštumo mėnesius šio vaisto vartoti nerekomenduojama. Paskutinius 3 nėštumo mėnesius šio vaisto vartoti negalima, nes gali padidėti komplikacijų motinai ir vaikui pavojus.

Žindymas
Labai maži kiekiai ibuprofeno gali patekti į motinos pieną. Žindomiems kūdikiams šalutinio poveikio atvejų nėra nustatyta. Jei ibuprofeno vartojama trumpą laiką dozėmis, skirtomis skausmo malšinimui ir karščiavimo mažinimui, žindymo nutraukti nereikia.

Vaisingumas
Vaistas priklauso grupei preparatų (nesteroidiniams vaistams nuo uždegimo), kurie gali turėti neigiamą poveikį moterų vaisingumui. Šis poveikis yra laikinas ir nutraukus gydymą pranyksta.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Vaistas Ibugard gali sukelti galvos svaigimą ar mieguistumą. Jei šie požymiai pasireiškia, nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų. Nesiimkite veiklos, reikalaujančios greitos reakcijos.

Ibugard sudėtyje yra skystojo maltitolio (E965). Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

3. Kaip vartoti Ibugard geriamąją suspensiją nuo skausmo

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į  gydytoją arba vaistininką. Vaisto gerti reikia po valgio, užsigeriant pakankamu kiekiu kiekiu skysčio. Prieš vartojimą supurtykite buteliuką. Pakuotėje yra geriamasis švirkštas. Negalima viršyti rekomenduojamosios dozės.

Geriamojo švirkšto naudojimo instrukcijos
1. Atsukite buteliuko dangtelį (paspauskite į apačią ir sukite prieš laikrodžio rodyklę).
2. Švirkštą tvirtai įstatykite į buteliuko kaklelyje esančią angą.
3. Buteliuką stipriai pakratykite.
4. Norint užpildyti švirkštą, buteliuką reikia apversti, tada atsargiai traukti stūmoklį žemyn, ištraukiant reikiamą kiekį suspensijos.
5. Atverskite buteliuką atgal ir atsargiai pasukite švirkštą ir ištraukite jį iš buteliuko.
6. Švirkšto galiuką įdėkite vaikui į burną ir lėtai spauskite stūmoklį, atsargiai išspaudžiant švirkšto turinį.
7. Po vartojimo buteliuką reikia uždaryti užsukant dangtelį; švirkštą išplaukite ir išdžiovinkite.

Ibugard vartoti reikia pagal gydytojo rekomendacijas. Jei abejojate, klauskite savo gydytojo.

Paprastai vienkartinė ibuprofeno dozė yra 7-10 mg/kg kūno svorio, maksimali paros dozė yra 20-30 mg/kg kūno svorio, remiantis šiomis rekomendacijomis:

Kūno svoris (paciento amžius)

Vienkartinė dozė

Maksimali paros dozė

1015 kg (13 metų vaikai)

2,5 ml (atitinka 100 mg ibuprofeno)

7,5 ml (atitinka 300 mg ibuprofeno)

1619 kg (45 metų vaikai)

2,5 ml (atitinka 100 mg ibuprofeno)

10 ml (atitinka 400 mg ibuprofeno)

2029 kg (69 metų vaikai)

5 ml (atitinka 200 mg ibuprofeno)

15 ml (atitinka 600 mg ibuprofeno)

3039 kg (1012 metų vaikai)

5 ml (atitinka 200 mg ibuprofeno)

20 ml (atitinka 800 mg ibuprofeno)

Virš 40 kg (vyresni nei 12 metų vaikai ir paaugliai ir suaugusieji)

510 ml (atitinka 200400 mg ibuprofeno)

30 ml (atitinka 1200 mg ibuprofeno)

Dozę galima kartoti kas 68 valandas, tarp dozių turi praeiti ne mažiau nei 4 valandų laiko tarpas. Tik trumpalaikiam vartojimui. Jei vaikui ir paaugliui šio vaisto vartoti reikia ilgiau nei 3 paras ar simptomai pasunkėja, reikia pasitarti su gydytoju. Jei suaugusiesiems šio vaisto reikia vartoti ilgiau nei 4 paras skausmo gydymui ar ilgiau nei 3 paras karščiavimo mažinimui, reikia pasitarti su gydytoju. Atidarius pakuotę, tinka vartoti 6 mėnesius.

Ibugard vartojimas pacientams, kurių inkstų ir (arba) kepenų funkcija sutrikusi
Esant lengvam arba vidutinio sunkumo inkstų arba kepenų funkcijos sutrikimui vaisto reikia vartoti pačiomis mažiausiomis dozėmis. Pacientams su sunkiu inkstų ar kepenų funkcijos sutrikimu vaisto vartoti negalima.

Ibugard vartojimas senyviems pacientams
Senyviems pacientams dozės koreguoti nereikia.

Ką daryti pavartojus per didelę Ibugard dozę?
Vaisto perdozavimo atvejų pasitaiko retai, bet jei vaisto pavartojote per daug, kuo greičiau pasitarkite su gydytoju. Daugeliui pacientų gali pasireikšti pykinimas, vėmimas, viršutinės pilvo dalies skausmas ar viduriavimas. Taip pat gali atsirasti ūžimas ausyse, galvos skausmas ir kraujavimas iš skrandžio ar žarnyno. Sunkiais apsinuodijimo atvejais veikiama centrinė nervų sistema, simptomai pasireiškia mieguistumu ir labai retai sujaudinimu, dezorientacija ar koma. Taip pat labai retais atvejais gali pasireikšti traukuliai.

Sunkiai apsinuodijus, gali atsirasti metabolinė acidozė ir pailgėti protrombino laikas ir tarptautinis normalizuotas santykis TNS (INR). Gali pasireikšti ūminis inkstų nepakankamumas ar kepenų pažeidimas.

Bronchine astma sergantiems pacientams gali paūmėti jos simptomai. Specifinio priešnuodžio nėra. Gydymas yra simptominis ir palaikomasis. Gydytojas nuspręs dėl aktyvintosios anglies vartojimo praėjus ne daugiau nei valandai po perdozavimo.

Pamiršus pavartoti Ibugard suspensiją nuo skausmo
Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

4. Galimas šalutinis Ibugard suspensijos nuo skausmo poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Ibugard paprastai toleruojamas gerai. Toliau išvardytas šalutinis poveikis pasireiškė ibuprofeno vartojant trumpą laiką, dozėmis, kurios rekomenduojamos vaisto vartojant be recepto.

Dažni (pasireiškia nuo 1 iki 10 vartotojų iš 100)

 • rėmuo, pilvo skausmas, pykinimas, vėmimas, pilvo pūtimas, viduriavimas, vidurių užkietėjimas, negausus kraujavimas iš virškinimo trakto, retais atvejais sukeliantis anemiją.

Nedažni (pasireiškia nuo 1 iki 10 vartotojų iš 1000)

 • galvos skausmas, svaigulys, nemiga, mieguistumas, susijaudinimas, irzlumas ir nuovargis

 • virškinimo trakto opos su galimu kraujavimu ir prakiurimu, opinis stomatitas, skrandžio uždegimas, opinio kolito ir Krono (Crohn) ligos paūmėjimas

 • neryškus matymas

 • padidėjusio jautrumo reakcijos su odos bėrimu ir niežuliu, taip pat astmos priepuoliai (kartu galimas arterinio kraujospūdžio sumažėjimas), įvairus odos bėrimas.

Reti (pasireiškia nuo 1 iki 10 vartotojų iš 10000)

 • svaigimas (vertigo)

 • skysčių kaupimasis (edema)

 • skambėjimas ausyse.

Labai reti (pasireiškia mažiau nei 1 vartotojų iš 10000)

 • stemplės ar kasos uždegimas, virškinimo trakto nepraeinamumas

 • skrandžio ir (arba) dvylikapirštės žarnos opa, su kraujavimu ar be jo, kartais mirtina, ypač senyviems pacientams, taip pat prakiurimas

 • inkstų sutrikimai, kurie gali pasireikšti sumažėjusiu ar padidėjusiu šlapimo išskyrimu, drumstu šlapimu, krauju šlapime, nugaros skausmu ir (arba) tinimu (ypač kojų). Padidėjusi šlapalo koncentracija serume, inkstų nepakankamumas, nefritinis sindromas, intersticinis nefritas, galimai su ūminiu inkstų nepakankamumu. Įprastas vaistų nuo skausmo vartojimas retais atvejais gali sukelti išliekančius inkstų funkcijos sutrikimus.

 • kepenų funkcijos sutrikimai, kepenų pažeidimas ir ūminis kepenų uždegimas, ypač vaisto vartojant ilgai, kepenų nepakankamumas

 • kiekybinės kraujo sudėties sutrikimai (anemija, leukopenija - baltųjų kraujo kūnelių kiekio sumažėjimas, trombocitopenija - kraujo plokštelių kiekio sumažėjimas, pancitopenija - kraujo sutrikimas, kai sumažėja normalių kraujo dalelių - eritrocitų, leukocitų ir trombocitų - kiekis, agranuliocitozė - granuliocitų kiekio sumažėjimas). Pirmieji simptomai yra: karščiavimas, gerklės skausmas, paviršinis burnos gleivinės išopėjimas, į gripą panašūs simptomai, nuovargis ir kraujavimas (pvz., kraujosruvos, dėminės krausruvos (ekchimozės), purpura ir kraujavimas iš nosies).

 • daugiaformė eritema, Stivenso-Džonsono (Stevens - Johnsons) sindromas ir toksinė epidermio nekrolizė, sunkios odos infekcijos sergant vėjaraupiais

 • veido, gerklų ir liežuvio patinimas, dusulys, tachikardija - širdies ritmo sutrikimas, hipotenzija - kraujospūdžio sumažėjimas, šokas

 • pavieniais atvejais pacientams, sergantiems autoimuninėmis ligomis (sistemine raudonąja vilklige, mišria jungiamojo audinio liga), vartojant ibuprofeno pasireiškė aseptinis meningitas su kaklo sąstingiu, galvos skausmu, pykinimu, vėmimu, karščiavimu ir dezorientacija.

 • su didelių NVNU dozių vartojimų susiję edema, hipertenzija, širdies nepakankamumas. Pranešama apie edemos, arterinio kraujospūdžio padidėjimo ir širdies nepakankamumo atvejus vartojant NVNU.

 • aukštas kraujospūdis, palpitacijos (juntamas stiprus širdies plakimas), širdies nepakankamumas

 • astmos paūmėjimas ir bronchų spazmas

 • psichozės pobūdžio reakcijos ir depresija.

Tokių vaistų kaip Ibugard vartojimas gali būti susijęs su nedideliu širdies smūgio (miokardo infarkto) ar insulto rizikos padidėjimu.

Pranešimas apie šalutinį poveikį
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, ir pateikti ją vienu iš šių būdų: raštu adresu (Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos), Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius; nemokamu fakso numeriu (8 800) 20 131; telefonu (8 6) 143 35 34; el. paštu [email protected], per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

5. Kaip laikyti Ibugard geriamąją suspensiją nuo skausmo

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje. Laikyti Ibugard ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje. Negalima šaldyti ar užšaldyti. Ant dėžutės ir buteliuko etiketės po „Tinka iki" nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos. Pirmą kartą atidarius buteliuką, suspensija tinkama vartoti 6 mėnesius. Kad prisimintumėte, ant dėžutės užrašykite atidarymo datą.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. Pakuotės turinys ir kita informacija

Ibugard Ibugard sudėtis
Veiklioji medžiaga yra ibuprofenas. 1 ml Ibugard yra 40 mg ibuprofeno. 5 ml suspensijos yra 200 mg ibuprofeno. Pagalbinės medžiagos yra: hipromeliozė, ksantano lipai, glicerolis (E422), natrio benzoatas (E211), skystasis maltitolis (E965), natrio citratas, citrinų rūgštis monohidratas, sacharino natrio druska (E954), natrio chloridas, braškių aromatinė medžiaga (aromatinės medžiagos, propilenglikolis, vanduo), išgrynintas vanduo.

Ibugard išvaizda ir kiekis pakuotėje
Ibugard yra baltos arba beveik baltos spalvos, braškių skonio geriamoji suspensija 100 ml arba 40 ml talpos PET buteliuke su vaikų sunkiai atidaromu užsukamuoju dangteliu, turinčiu apsauginį žiedą. Kiekvienoje pakuotėje yra MTPE-polistireno geriamasis švirkštas, 5 ml (sugraduotas 0,1 ml padalomis).

Ibugar suspensijis registruotojas ir gamintojas

MEDANA PHARMA SA
10, Wł. Łokietka Street
98-200 Sieradz
Lenkija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą:

Farmacijos įmonės Polpharma atstovybė
E. Ožeškienės g. 18A
LT-44254 Kaunas
Tel./faks. +370 37 32 51 31

Šis vaistas EEE valstybėse narėse registruotas tokiais pavadinimais:
Latvija Ibugard 200 mg/5 ml suspensija iekšķīgai lietošanai
Lietuva Ibugard 200 mg/5 ml geriamoji suspensija

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas  2015-12-22. Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/

Ibugard 200 mg/5 ml geriamioji suspensija, 100 ml vartojimas

Geriamojo švirkšto naudojimo instrukcijos 1. Atsukite buteliuko dangtelį (paspauskite į apačią ir sukite prieš laikrodžio rodyklę). 2. Švirkštą tvirtai įstatykite į buteliuko kaklelyje esančią angą. 3. Buteliuką stipriai pakratykite. 4. Norint užpildyti švirkštą, buteliuką reikia apversti, tada atsargiai traukti stūmoklį žemyn, ištraukiant reikiamą kiekį suspensijos. 5. Atverskite buteliuką atgal ir atsargiai pasukite švirkštą ir ištraukite jį iš buteliuko. 6. Švirkšto galiuką įdėkite vaikui į burną ir lėtai spauskite stūmoklį, atsargiai išspaudžiant švirkšto turinį. 7. Po vartojimo buteliuką reikia uždaryti užsukant dangtelį; švirkštą išplaukite ir išdžiovinkite. Ibugard vartoti reikia pagal gydytojo rekomendacijas. Jei abejojate, klauskite savo gydytojo. Paprastai vienkartinė ibuprofeno dozė yra 7-10 mg/kg kūno svorio, maksimali paros dozė yra 20-30 mg/kg kūno svorio, remiantis rekomendacijomiis, nurodytomis Informaciniame lapelyje. Dozę galima kartoti kas 6–8 valandas, tarp dozių turi praeiti ne mažiau nei 4 valandų laiko tarpas. Tik trumpalaikiam vartojimui. Jei vaikui ir paaugliui šio vaisto vartoti reikia ilgiau nei 3 paras ar simptomai pasunkėja, reikia pasitarti su gydytoju. Jei suaugusiesiems šio vaisto reikia vartoti ilgiau nei 4 paras skausmo gydymui ar ilgiau nei 3 paras karščiavimo mažinimui, reikia pasitarti su gydytoju. Atidarius pakuotę, tinka vartoti 6 mėnesius.

Panašios prekės
Skausmą, karščiavimą mažinantys vaistai

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau