Antioksidantai

Ieškote populiariausių antioksidantų? Antioksidantai su vitaminais ir mineralinėmis medžiagomis svarbūs imunitetui ir normaliai imuninės sistemos veiklai. Antioksidantai saugo ląsteles nuo žalingo laisvųjų radikalų poveikio ir gali padėti išvengti infekcinių susirgimų, tokių kaip peršalimas, gripas ar infekcijos. Šiai kategorijai priskiriamų maisto papildų sudėtyje yra didelė įvairovė vitaminų, mineralų, mukopolisacharidų, aminorūgščių ir riebalų rūgščių, padedančių palaikyti normalią organizmo procesų veiklą ir darbingumą. Didelis antioksidantų pasirinkimas, prieinama kaina ir greitas pristatymas – kaip tik Jums!

Daugiau...

Šiuo metu perkamiausios prekės

Kas yra antioksidantai? 

Antioksidantai – tai molekulės, kurios gali padėti jūsų kūnui kovoti su laisvaisiais radikalais. Teigiama, kad laisvieji radikalai yra viena iš senėjimų priežasčių, jei organizme jų kauptis pradeda per dideli kiekiai. Kai kurios antioksidacinės medžiagos natūraliai gaminamos organizme, tačiau ne visos. Svarbiausi antioksidantai, kurių organizmas pats negali pasigaminti yra vitaminas E (tokoferolis), vitaminas C (askorbo rūgštis) ir vitaminas B (karotenas), kurių galima gauti su maistu. Vitaminas E, vitaminas C padeda apsaugoti ląsteles nuo oksidacinės pažaidos. Turbūt esate girdėję, kad antioksidantai odai yra ypač svarbūs, pavyzdžiui, Vitaminas C padeda palaikyti normalų kolageno, kuris reikalingas normaliai odos funkcijai, susidarymą. „MANO vaistinėje“ rasite platų antioksidantų papildų pasirinkimą, tarp jų ir žaliosios arbatos ekstraktą, bioaktyvų seleną. 

 

Antioksidantai | Mano Vaistinė

 

Antioksidantai maiste 

Vitamino C gausu brokoliuose, briuselio kopūstuose, saldžiosiose bulvėse, paprikose, pomidoruose, vaisiuose. Vitaminas E randamas migdoluose, avokaduose, avižiniuose dribsniuose, ankštinėse kultūrose. Beta karotino galima rasti manguose, morkose. Selenas padeda apsaugoti ląsteles nuo oksidacinės pažaidos, todėl būtina papildyti savo mitybą jo turinčiais maisto produktais: kiaušiniais, lašiša. Uogos yra puikus vitamino C šaltinis, valgykite ne tik šviežias, tačiau ir šaldytas uogas. Natūralūs antioksidantų randami ir juodajame šokolade, žaliojoje arbatoje bei kavoje. 

 

Kokie požymiai rodo, kad gali trūkti oksidantų? 

Esant vitamino C trūkumui, gali sausėti oda, vitamino E trūkumas kartais pasireiškia raumenų silpnumu. Požymis, kad trūksta seleno gali pasireikšti vangumu, plaukų slinkimu, raumenų silpnumu. Jeigu organizmas su maistu negauna pakankamai kartinoidų, padidėja rizika susirgti ateroskleroze, hipertenzija bei kitomis širdies ir kraujagyslių ligomis.