Pagirių anatomija iki galo neišaiškinta
Net ir sakingai vartojant alkoholinius gėrimus ne visuomet pasiseka išvengti pagirių. Su jomis žmonija bando kovoti tūkstančius metų, nuo pat tada, kai pradėjo vartoti alkoholį. Tačiau iki šiol pagirių anatomija moksliškai nėra iki galo išaiškinta. Taip, mes žinome, kad padauginus šios medžiagos skauda galvą ir ji svaigsta, gali sutrikti pusiausvyra, pykina, kai kurie vemia, praranda sąmonę. Vis dėl to kalbant apie alkoholinės intoksikacijos fiziologiją, poveikį organizmui, prevenciją ir gydymą, nežinomųjų dar yra. Neturime ir stebuklingų vaistų, galinčių apsaugoti nuo pagirių sukeltų nemalonių pojūčių, sveikatos sutrikimų.
Skrandis – ne guminis arba „ups, ir vėl persivalgiau“
Per kelias dienas besitęsiančias šventes daugelis žmonių vidutiniškai „priauga“ nuo 1 iki 1,5 kilogramo svorio. Tai akivaizdus įrodymas, kad eilinį kartą neišvengėme persivalgymo. Nors didelių sveikatos sutrikimų tai greičiausiai nesukels, nemalonūs pojūčiai gali apkartinti nuotaiką ir sugadinti šventinius planus. Ši būsena netgi turi pavadinimą – maisto pagirios. Ir jos tikrai nėra malonios.
Grybų loterijoje kartais pralošia ir žinovai
Rugsėjo viduryje Lietuvos miškai sausakimši: gausus derlius į juos gena net tuos, kurie anksčiau buvo abejingi grybavimui. Dauguma renka tik baravykus, kuriuos sunkiau supainioti su nuodingais grybais, tad apie apsinuodijimus šiomis rudens gėrybėmis kol kas nesigirdi, mirčių taip pat išvengta.