Aspirin Cardio 100 mg tabletės, N98

Prekės kodas
0571
Gamintojas
Bayer
Vaisto grupė
Nereceptinis
Vaistas trombams mažinti Aspirin Cardio 100 mg tabletės, N98 | Mano Vaistinė

Panašios prekės
Vaistai trombams mažinti

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau
Vaistas trombams mažinti

Aspirin Cardio 100 mg tabletės, N98

Kategorija:
Prekės kodas
0571
Gamintojas
Bayer
Vaisto grupė
Nereceptinis
Įprasta kaina 7,37 €
Pranešti,
kai kaina nukris
klauskite

Vaistinių prepraratų paieška VVKT svetainėje.
Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma.
Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus.
Jeigu įtariate, kad jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Resublikos sveikatos aspaugos ministerijos el. paštu arba kitais būtais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

Aspirin Cardio 100 mg skrandyje neirios tabletės, vaistas kraujo krešėjimui slopinti, N98

Acetilsalicilo rūgštis

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas.

 • Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
 • Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
 • Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.
 • Jeigu Jūsų savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją.

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

 1. Kas yra Aspirin Cardio ir kam jis vartojamas
 2. Kas žinotina prieš vartojant Aspirin Cardio
 3. Kaip vartoti Aspirin Cardio
 4. Galimas šalutinis poveikis
 5. Kaip laikyti Aspirin Cardio
 6. Pakuotės turinys ir kita informacija

1. Kas yra Aspirin Cardio ir kam jis vartojamas

Aspirin Cardio sudėtyje yra acetilsalicilo rūgšties. Aspirin Cardio tabletės vartojamos kraujo krešėjimui (trombocitų agregacijai) slopinti šiais atvejais:

 • nestabili krūtinės angina,
 • ūminis miokardo infarktas,
 • pakartotinio miokardo infarkto profilaktika,
 • po chirurginės vainikinių arterijų operacijos,
 • trumpalaikių smegenų išemijos priepuolių ir smegenų insulto profilaktika, pradinė pastarosios būklės stadija,
 • pacientų, kuriems yra daug rizikos veiksnių, koronarinių arterijų trombozės profilaktika,
 • venų trombozės ir plaučių embolijos profilaktika po ilgalaikio galūnės įtvėrimo.

2. Kas žinotina prieš vartojant Aspirin Cardio kraujo krešėjimui slopinti

Aspirin Cardio vartoti negalima:

 • jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) acetilsalicilo rūgščiai arba kitiems salicilatams, ar bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardintos 6 skyriuje);
 • jeigu anksčiau vartojant salicilatų arba kitų panašiai veikiančių medžiagų (pvz., nesteroidinių vaistų nuo uždegimo) pasireiškė astma;
 • jeigu yra ūminė skrandžio arba dvylikapirštės žarnos opa;
 • jeigu sergate hemoragine diateze (liga, pasireiškianti dažnomis kraujosruvomis, kraujavimu iš nosies ir dantenų, ilgai trunkančiu kraujavimu iš paviršinių žaizdų);
 • jeigu sergate sunkiu inkstų funkcijos nepakankamumu;
 • jeigu sergate sunkiu kepenų funkcijos nepakankamumu;
 • jeigu sergate sunkiu širdies nepakankamumu;
 • jeigu vartojate 15 mg ar didesnę metotreksato dozę per savaitę (metotreksatas yra vaistas, kuriuo gydomos įvairios vėžio rūšys, reumatoidinis artritas ir kitos autoimuninės ligos);
 • jeigu esate paskutiniame nėštumo trimestre.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Aspirin Cardio. Aspirin Cardio galima vartoti toliau išvardytais atvejais tik įvertinus galimo pavojaus ir naudos sveikatai santykį. Pasakykite gydytojui:

 • jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) kitiems vaistams nuo skausmo (analgetikams), priešuždegiminiams vaistams, vaistams, kuriais gydomas reumatas, taip pat jei yra kitokia alergija;
 • jeigu anksčiau buvo virškinimo trakto opų, įskaitant lėtinę ar pasikartojančią opaligę;
 • jeigu anksčiau pasireiškė kraujavimas iš virškinimo trakto;
 • jeigu kartu vartojate kitų kraujo krešėjimą stabdančių vaistų (antikoaguliantų);
 • jeigu sutrikusi Jūsų inkstų funkcija arba širdies ir kraujagyslių veikla (pvz., jei sergate inkstų kraujagyslių liga, jei yra stazinis širdies nepakankamumas, kraujo tūrio sumažėjimas, sunki chirurginė operacija, kraujo užkrėtimas (sepsis) arba sunkūs sutrikimai dėl kraujavimo), nes acetilsalicilo rūgštis gali dar labiau padidinti inkstų sutrikimo ir ūminio inkstų nepakankamumo riziką;
 • jeigu Jums yra gliukozės-6-fosfatdehidrogenazės (G6PD) stoka, acetilsalicilo rūgštis gali sukelti hemolizę arba hemolizinę anemiją (hemolizės riziką gali didinti, pvz., didelė vaisto dozė, karščiavimas arba ūminės infekcijos);
 • jeigu sergate kepenų funkcijos sutrikimu;
 • jeigu kartu vartojate ibuprofeno (tai vaistas nuo skausmo ir uždegimo). Šis vaistas gali mažinti gydomąjį Aspirin Cardio poveikį.

Aspirin Cardio gali paskatinti bronchų spazmą ir sukelti astmos priepuolį arba kitokią alerginę reakciją. Tokio poveikio rizika didesnė tiems asmenims, kuriems yra astma, šienligė, nosies polipai, lėtinė kvėpavimo takų liga, ar pasireiškė alerginių reakcijų (pvz., odos reakcijos, niežulys, dilgėlinė) kitoms medžiagoms.

Prieš operaciją ligoniai dėl Aspirin Cardio vartojimo turi pasitarti su gydytoju.

Mažos acetilsalicilo rūgšties dozės slopina šlapimo rūgšties pašalinimą iš organizmo. Tai gali išprovokuoti podagros priepuolį asmenims, kurie turi tokį polinkį.

Aspirin Cardio, nepasitarus su gydytoju, negalima vartoti vaikų ir paauglių virusinėms infekcijoms, pasireiškiančioms su karščiavimu arba be jo, gydyti. Sergant kai kuriomis virusinėmis ligomis, ypač A tipo gripu, B tipo gripu ir vėjaraupiais, yra Reye sindromo – labai reto, bet galimai gyvybei pavojingo sutrikimo, kuriam prasidėjus būtina skubi medicinos pagalba – rizika. Vartojant Aspirin Cardio, ši rizika gali padidėti; tačiau priežastinis ryšys nėra įrodytas. Jei, sergant minėtomis ligomis, prasideda nepaliaujamas vėmimas, tai gali būti Reye sindromo požymis.

Kiti vaistai ir Aspirin Cardio
Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui:

 • metotreksatą, vartojamą mažesnėmis kaip 15 mg per savaitę dozėmis;
 • ibuprofeną ar kitų nesteroidinių vaistų nuo skausmo ir uždegimo;
 • kitų kraujo krešėjimą veikiančių vaistų;
 • šlapimo rūgšties išsiskyrimą skatinančių vaistų, pvz., benzbromarono, probenecido;
 • kai kurių vaistų nuo depresijos, vadinamų selektyviais serotonino reabsorbcijos inhibitoriais;
 • digoksiną (tai vaistas, kuriuo gydomos širdies ligos);
 • vaistų nuo diabeto, pvz., insulino, sulfonilkarbamido preparatų;
 • diuretikų (tai vaistai, kurie skatina šlapimo susidarymą inkstuose, mažina skysčių ir kai kurių druskų kiekį organizme);
 • geriamų ar leidžiamų gliukokortikoidų (tai hormoniniai vaistai nuo uždegimo ir alergijos), išskyrus hidrokortizoną, kai jis vartojamas pakeičiamajam gydymui Adisono ligos atveju;
 • kai kurių vaistų nuo padidėjusio kraujospūdžio (enalaprilio, fosinoprilio ir kitų AKF inhibitoriais vadinamų vaistų);
 • valproinę rūgštį (tai vaistas nuo epilepsijos priepuolių).

Acetilsalicilo rūgštis, vartojama kartu su gliukokortikoidais arba alkoholiu, gali didinti kraujavimo iš virškinimo trakto pavojų.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis ir vaisingumas
Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Nėštumas
Negalima atmesti tikimybės, kad, ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu vartojant acetilsalicilo rūgštį, gali padidėti persileidimų ir apsigimimų rizika.

Pirmąjį–šeštąjį nėštumo mėnesiais Aspirin Cardio vartoti negalima, nebent neabejotinai būtina. Jei Jūs esate nėščia arba norite pastoti ir Jums būtina vartoti Aspirin Cardio, gydytojas Jums skirs kuo mažesnę dozę ir gydys kuo trumpesnį laiką. Aspirin Cardio, vartojamas paskutinius 3 nėštumo mėnesius, gali pailginti nėštumo trukmę ir slopinti gimdos susitraukimus bei daryti toksinį poveikį vaisiaus širdžiai ir plaučiams, sutrikdyti inkstų funkciją. Be to, gali padidėti ir motinos, ir vaisiaus polinkis į kraujavimą. Trečiąjį nėštumo trimestrą Aspirin Cardio vartoti negalima.

Žindymo laikotarpis
Mažas kiekis acetilsalicilo rūgšties ir jos skilimo produktų prasiskverbia į motinos pieną. Atsitiktinai pavartojus Aspirin Cardio, nepageidaujamo poveikio kūdikiui iki šiol nenustatyta, dėl to žindymo nutraukti paprastai neprireikia. Reguliariai vartojant dideles Aspirin Cardio dozes, žindymą rekomenduojama nutraukti.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Aspirin Cardio neveikia gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus.

3. Kaip vartoti Aspirin Cardio tabletes kraujo krešėjimo slopinimui

Aspirin Cardio tablečių vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jei abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Aspirin Cardio tabletes geriausia gerti prieš valgį, užgeriant dideliu kiekiu skysčio.

Nestabili krūtinės angina, pakartotinio miokardo infarkto profilaktika, po vainikinių arterijų operacijos. 1–3 Aspirin Cardio tabletės (100–300 mg) per parą.

Ūminis miokardo infarktas.1–2 tabletes (100–200 mg) per parą.

Trumpalaikių smegenų išemijos priepuolių ir smegenų infarkto profilaktika. 1–3 Aspirin Cardiotabletės (100–300 mg) per parą.

Pacientų, kuriems yra daug rizikos veiksnių, koronarinių arterijų trombozės profilaktika. Patariama kasdien gerti po 1–2 Aspirin Cardio tabletes (100–200 mg) arba kas antrą dieną po 3 Aspirin Cardio tabletes (300 mg).

Venų trombozės ir plaučių embolijos profilaktika po ilgalaikio galūnės įtvėrimo. 1–3 Aspirin Cardio tabletės (100–300 mg) per parą. Visą paros dozę galima gerti iš karto.

Pacientams, kurių inkstų funkcija sutrikusi
Aspirin Cardio negalima vartoti pacientams, kuriems yra sunkus inkstų funkcijos sutrikimas. Aspirin Cardio reikia vartoti ypač atsargiai pacientams, kurių inkstų funkcija sutrikusi, nes acetilsalicilo rūgštis gali dar labiau padidinti inkstų sutrikimo ir ūminio inkstų nepakankamumo riziką.

Pacientams, kurių kepenų funkcija sutrikusi
Aspirin Cardio negalima vartoti pacientams, kuriems yra sunkus kepenų funkcijos sutrikimas. Aspirin Cardio reikia vartoti ypač atsargiai pacientams, kurie serga kepenų funkcijos sutrikimu.

Vartojimas vaikams ir paaugliams
Aspirin Cardio nerekomenduojama vartoti jaunesniems kaip 18 metų asmenims. Informacijos apie vaisto vartojimą vaikams ir paaugliams nepakanka.

Ką daryti pavartojus per didelę Aspirin Cardio dozę
Atsitiktinai išgėrus daugiau nei paskirta Aspirin Cardio tablečių, gali kilti pavojus sveikatai ar net gyvybei, todėl būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją. Apsinuodijimo atveju reikia plauti skrandį ar sukelti vėmimą, gerti aktyvuotos anglies.

Pavartojus didelę Aspirin Cardio dozę, gali pasireikšti galvos svaigimas, galvos sukimasis, spengimas ausyse, prikurtimas, prakaitavimas, pykinimas ir vėmimas, galvos skausmas ir sumišimas.Sunkaus apsinuodijimo atveju gali pasireikšti karščiavimas, pagreitėjęs ir sustiprėjęs kvėpavimas, pagrindinių kraujo savybių pakitimas, koma, ūmus kraujotakos nepakankamumas, kvėpavimo nepakankamumas, sąmonės sutrikimas, traukuliai.

Pamiršus pavartoti Aspirin Cardio
Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. Galimas šalutinis Aspirin Cardio tablečių poveikis

Šis vaistas, kaip ir kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Šalutinių poveikių dažnis apibūdinamas taip: labai dažni (≥1/10); dažni (≥1/100, <1/10); nedažni (≥1/1000, <1/100); reti (≥1/10 000, <1/1000); labai reti (<1/10 000), dažnis nežinomas (negali būti nustatytas pagal turimus duomenis).

Virškinimo trakto sutrikimai
Dažni:
skrandžio, pilvo skausmas ar diskomfortas (ankstyvas sotumo jausmas, pilnumo jausmas viršutinėje pilvo dalyje, pykinimas, pilvo pūtimas).
Reti: virškinimo trakto uždegimas, virškinimo trakto opa.
Labai reti: dėl opos prasidėjęs kraujavimas iš virškinimo trakto, opos prakiurimas.

Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai
Nedažni:
kraujavimas, pavyzdžiui, operacijos metu, mėlynės (hematomos), kraujavimas iš nosies, kraujavimas iš lytinių organų, kraujavimas iš dantenų. (Acetilsalicilo rūgštis slopina trombocitų funkciją ir tai gali būti siejama su padidėjusia kraujavimo rizika).
Retai ir labai reti: sunkus kraujavimas, pavyzdžiui, kraujavimas iš virškinimo trakto ar kraujavimas į smegenis, ypač pacientams, kurių padidėjęs kraujospūdis nesureguliuotas ir (arba) kurie kartu vartoja kraujo krešėjimą slopinančių vaistų (pavieniais atvejais toks kraujavimas kėlė pavojų gyvybei); ūminė arba lėtinė pohemoraginė (geležies stokos) mažakraujystė (pavyzdžiui, dėl slapto nedidelio kraujavimo), pasireiškianti bendru silpnumu, blyškumu, kraujotakos sulėtėjimu.
Dažnis nežinomas: buvo gauta pranešimų apie hemolizę ir hemolizinę anemiją, nustatytą pacientams, kuriems yra fermento gliukozės-6-fosfatdehidrogenazės (G6PD) stoka.

Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai
Buvo gauta pranešimų apie inkstų funkcijos sutrikimus ir ūminį inkstų nepakankamumą.

Imuninės sistemos sutrikimai
Dažnis nežinomas:
padidėjusio jautrumo reakcijos. Tai apima astmos sindromą, lengvas ar vidutinio sunkumo reakcijas, kurios gali pažeisti odą, kvėpavimo sistemą, virškinimo traktą bei širdies ir kraujagyslių sistemą, įskaitant išbėrimą, dilgėlinę (staigų odos išbėrimą su niežuliu, pasireiškiantį balsvomis ar rausvomis dėmėmis ir nedideliu odos paviršiaus paburkimu), tinimą (edemą), niežulį, rinitą, nosies užgulimą, širdies ir kvėpavimo sutrikimus
Labai reti: sunkios padidėjusio jautrumo reakcijos, įskaitant anafilaksinį šoką.

Kepenų, tulžies pūslės ir latakų sutrikimai
Labai reti:
buvo pranešta apie trumpalaikį kepenų funkcijos sutrikimą, pasireiškiantį kepenų fermentų aktyvumo padidėjimu.

Nervų sistemos sutrikimai
Dažnis nežinomas:
galvos svaigimas ir spengimas ausyse, kurie gali rodyti perdozavimą.

Pranešimas apie šalutinį poveikį
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu . Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

5. Kaip laikyti Aspirin Cardio tabletes

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje kaip 25°C temperatūroje. Ant dėžutės po „Tinka iki“ ir lizdinės plokštelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. Pakuotės turinys ir kita informacija

Aspirin Cardio tblečių sudėtis

 • Veiklioji Aspirin Cardio medžiaga yra acetilsalicilo rūgštis. Vienoje tabletėje yra 100 mg acetilsalicilo rūgšties.
 • Pagalbinės Aspirin Cardio medžiagos yra celiuliozės milteliai, kukurūzų krakmolas, metakrilo rūgšties ir etilakrilato 1:1 kopolimero 30 % dispersija, talkas, trietilo citratas.

Aspirin Cardio išvaizda ir kiekis pakuotėje
Aspirin Cardio yra balta, apvali, plėvele dengta tabletė. Lizdinėje plokštelėje, pagamintoje iš skaidraus bespalvio polipropileno plėvelės ir aliuminio folijos, yra 14 skrandyje neirių tablečių. Vienoje kartono dėžutėje yra 28 ar 98 skrandyje neirios tabletės. Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Aspirin Cardio rinkodaros teisės turėtojas

UAB „Bayer“
Sporto 18
LT-09238 Vilnius
Lietuva

Aspirin Cardio tablečių gamintojas

Bayer Bitterfeld GmbH
Ortsteil Greppin, Salegaster Chaussee 1
06803 Bitterfeld-Wolfen
Vokietija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.
UAB BAYER
Sporto 18,
LT-09238, Vilnius
Tel. (+370-5) 233 68 68

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2015-05-01. Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje.

Aspirin Cardio 100 mg tabletės, N98 vartojimas

Aspirin Cardio tablečių vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jei abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Aspirin Cardio tabletes geriausia gerti prieš valgį, užgeriant dideliu kiekiu skysčio.

Nestabili krūtinės angina, pakartotinio miokardo infarkto profilaktika, po vainikinių arterijų operacijos. 1–3 Aspirin Cardio tabletės (100–300 mg) per parą.

Ūminis miokardo infarktas.1–2 tabletes (100–200 mg) per parą.

Trumpalaikių smegenų išemijos priepuolių ir smegenų infarkto profilaktika. 1–3 Aspirin Cardiotabletės (100–300 mg) per parą.

Pacientų, kuriems yra daug rizikos veiksnių, koronarinių arterijų trombozės profilaktika. Patariama kasdien gerti po 1–2 Aspirin Cardio tabletes (100–200 mg) arba kas antrą dieną po 3 Aspirin Cardio tabletes (300 mg).

Venų trombozės ir plaučių embolijos profilaktika po ilgalaikio galūnės įtvėrimo. 1–3 Aspirin Cardio tabletės (100–300 mg) per parą. Visą paros dozę galima gerti iš karto.

Pacientams, kurių inkstų funkcija sutrikusi
Aspirin Cardio negalima vartoti pacientams, kuriems yra sunkus inkstų funkcijos sutrikimas. Aspirin Cardio reikia vartoti ypač atsargiai pacientams, kurių inkstų funkcija sutrikusi, nes acetilsalicilo rūgštis gali dar labiau padidinti inkstų sutrikimo ir ūminio inkstų nepakankamumo riziką.

Pacientams, kurių kepenų funkcija sutrikusi
Aspirin Cardio negalima vartoti pacientams, kuriems yra sunkus kepenų funkcijos sutrikimas. Aspirin Cardio reikia vartoti ypač atsargiai pacientams, kurie serga kepenų funkcijos sutrikimu.

Vartojimas vaikams ir paaugliams
Aspirin Cardio nerekomenduojama vartoti jaunesniems kaip 18 metų asmenims. Informacijos apie vaisto vartojimą vaikams ir paaugliams nepakanka.

Panašios prekės
Vaistai trombams mažinti

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau