Tiesiog rudeniškas liūdesys ar sezoninė depresija?
Neretai keliamės ir į darbą ar mokyklą iškeliaujame dar neprašvitus, o namo pareiname jau sutemus. Daugeliui žmonių tai nesukelia problemų, tačiau kai kuriems įveikti kasdienes užduotis tampa žymiai sunkiau. Jie jaučiasi prislėgti ir pavargę, išsiblaškę, niekas nebedžiugina, nebesinori bendrauti, kad ir kiek miegotų, būna mieguisti. Tai sezoninės depresijos požymiai.
Nemiga – šių dienų prakeiksmas
Mūsų gyvenimo būdas ir įpročiai sukuria itin palankias sąlygas miego sutrikimams, ypač labiausiai paplitusiam iš jų – nemigai. Visą parą apšviestos gatvės, be jokių pertraukų televizijos transliuojamos naujienos, nenutrūkstančiu srautu plūstančios žinutės socialiniuose tinkluose sukurią iliuziją, kad pasaulis niekada nemiega.Streso ir įtampos įkaitai – nuo vaikystės iki senatvės
Įrodyta, kad saikingas streso kiekis mus motyvuoja, skatina judėti į priekį, būti kūrybingais, o kai jo per daug ar ši būsena tampa nuolatine – daro neigiamą poveikį fizinei ir psichinei sveikatai. Turime išmokti jį valdyti, jei norime, kad gyvenimas nevirstu pragaru. Tai ypač aktualu, kai vienu metu veikia daug streso faktorių ar į juos reaguojame pernelyg jautriai.
Pavojingas bučinys: herpes virusas – visam gyvenimui
Daugiau nei du trečdaliai pasaulio populiacijos yra Herpes Simplex viruso nešiotojai, bet maždaug pusė apie tai net neįtaria. Šis virusas yra dviejų rūšių – 1 ir 2 tipo. Pirmasis dažniausiai pažeidžia burnos ar lūpų gleivinę, juo paprastai užsikrečiama nuo žmogaus, kurio burna ar lūpos pažeistos, per seiles, pūslelių skystį, oro lašiniu keliu. Tačiau jis gali sukelti ir lytinių organų pūslelinę.
Jei sunku susikaupti, treniruokite smegenis
Pasibaigus vasaros atostogoms sunkiau susikaupti ne tik vaikams, bet ir suaugusiems.Tačiau tai nėra misija neįmanoma. Psichologai siūlo pasinaudoti išbandytomis ir laiko patikrintomis priemonėmis, kurios padės sutelkti dėmesį į užduotis, nesiblaškyti.