B grupės vitaminai

Vitaminas B2 svarbus padedant palaikyti normalią energijos apykaitą, nervų sistemos veiklą, gleivinių, raudonųjų kraujo kūnelių, odos būklę, padeda išsaugoti normalų regėjimą, apsaugo nuo oksidacinės pažaidos.

Daugiau...

Šiuo metu perkamiausios prekės

B grupės vitaminai

 

Geros emocinės ir fizinės sveikatos pagrindas – reikiamas kiekis įvairių mineralų ir vitaminų. Vieni svarbiausių – B grupės vitaminai (B1, B2, B3, B5, B6, B7, B9, B12), kurių trūkumas organizme gali sąlygoti ne tik nervinės sistemos sutrikimus, bet ir neigiamai paveiktikitų organizmo funkcijų veiklą.

 

B grupės vitaminai yra tirpūs vandenyje ir organizme nesikaupia. Tad, siekiant išvengti pasekmių, kurias gali sukelti jų stygius, kasdien turėtų būti vartojami maisto produktai, savo sudėtyje turintys vitamino B. Pagrindiniai jo šaltiniai: mėsa, žuvis, kiaušiniai, pienas, viso grūdo miltai, ankštinės bei lapinės daržovės ir kita.

 

Žinoma, esant nepilnavertei mitybai ar dėl kitų priežasčių patiriant vitamino B trūkumą organizme, turėtų būti vartojami kokybiški maisto papildai. Internetinėje „MANO vaistinėje“ galima rinktis iš plataus asortimento įvairių gamintojų, skirtingų formų (tabletės, kapsulės, granulės, guminukai, lašai ir kt.) atskirų B grupės vitaminų ir vitaminų kompleksų. Tad kiekvienas pirkėjas gali įsigyti sau tinkamiausią produktą.

 

Vitaminas B | Mano Vaistinė

 

Kaip atpažinti B grupės vitaminų trūkumą?

Ilgai besitęsiantis nuovargis, padidėjęs jautrumas ir dirglumas, galūnių tirpimas, odos, plaukų ir nagų problemos, virškinimo sutrikimai, viduriavimas arba vidurių užkietėjimas, padažnėjęs pulsas, širdies nepakankamumas, anemija: tai – dalis požymių, signalizuojančių, jog žmogaus organizme gali trūkti vitamino B.

 

Tiesa, minėti simptomai gali būti susiję ir su kitų vitaminų, mineralų trūkumu ar ligomis. Tad, juos pajutus, o, dar geriau – profilaktiškai, derėtų atlikti reikiamus tyrimus, parodysiančius, kokių konkrečiai vitaminų reikia Jūsų organizmui.

 

Kokią funkciją atlieka B grupės vitaminai?

Vitaminas B dažnai rekomenduojamas asmenims, patiriantiems nuovargį ir norintiems užtikrinti tinkamą nervų sistemos funkcionavimą. Tiesa, atskiri šią grupę sudarantys vitaminai atlieka įvairias funkcijas, kurios tampa aktualios tam tikrais gyvenimo tarpsniais (pavyzdžiui, nėštumo metu, atsisakius vienų ar kitų maisto produktų ir pan.) ar susidūrus su konkrečiomis sveikatos/išvaizdos problemomis.

 

Pavyzdžiui, vitaminas B7 (biotinas) yra susijęs su plaukų, nagų ir odos sveikata bei grožiu. Vitaminas B9 (folio rūgštis), padedantis palaikyti motinos audinių augimą nėštumo metu ir atliekantis tam tikrą funkciją ląstelių dalijimosi procese, dažnai skiriamas besilaukiančioms moterims. Vitaminas B12 padeda palaikyti normalų raudonųjų kraujo kūnelių susidarymą . Šis vitaminas ypač svarbus vegetarams bei veganams, nevalgantiems mėsos.

 

Neignoruokite organizmo siunčiamų signalų apie galimą vieno ar kito vitamino trūkumą. Jei šio negalima kompensuoti pilnaverte mityba, atsižvelgus į gydytojo ar vaistininko rekomendacijas, rinkitės kokybiškus maisto papildus.