prisijunk prie mūsų facebook Apie mus
x

Užsiregistravę gaukite geriausius pasiūlymus!

Užsiregistravę Mano vaistinėje ir užsisakę naujienlaiškį, gausite 33 lojalumo taškus, kuriais galima padengti dalį produktų vertės.

Rodyti daugiau
detalioji paieška

Vaistas nosiai

OtriDuo nosies purškalas, 10 ml

Prekės kodas
4101
Gamintojas
Novartis Consumer Health S.A.
Vaisto grupė
Nereceptinis
Kaina 4,68
Klauskite Įdėti į patinkančias Pranešti, kai kaina nukris
Atsiprašome, bet prekės šiuo metu neturime. Prašome paspausti „Klauskite“, įveskite savo el. paštą ir sistema jus informuos kada produktas vėl bus prekyboje.
Pristatymo terminai ir kt.

Nemokamas pristatymas perkant už €20 Pristatymas per 1 - 3 d.d.

Naudojimosi taisyklės

Dažniausiai užduodami klausimai (D.U.K)

Elektroninėje vaistinėje nurodytos akcijos ir nuolaidos taikomos perkant internetu

OtriDuo nosies purškalas nuo slogos ir nosies užgulimo, 10 ml

Ksilometazolino hidrochloridas/ Ipratropio bromidas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. OtriDuo galima įsigyti be recepto, tačiau jį reikia vartoti tiksliai, kaip nurodyta, kad poveikis būtų geriausias.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
- Jeigu simptomai pasunkėjo arba nepalengvėjo, kreipkitės į gydytoją.
- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys
1. Kas yra OtriDuo ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant OtriDuo
3. Kaip vartoti OtriDuo
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti OtriDuo
6. Kita informacija

1. KAS YRA OTRIDUO IR KAM JIS VARTOJAMAS

OtriDuo yra dviejų vaistinių preparatų derinys, į kurio sudėtį įeina dvi skirtingos medžiagos. Viena jų sumažina sekreciją iš nosies, kita - pasižymi nosies užgulimą mažinančiu poveikiu. OtriDuo naudojamas peršalus, nosies užgulimo ir varvėjimo (rinorėjos) gydymui.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT OTRIDUO PURŠKALĄ NOSIAI

OtriDuo vartoti negalima:
- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) ksilometazolino hidrochloridui ar ipratropio bromidui arba bet kuriai pagalbinei OtriDuo medžiagai;
- vaikams ir paaugliams iki 18 metų, kadangi vartojimo patirties yra nedaug;
- jeigu esate alergiškas atropinams arba panašioms medžiagoms pvz. hiosciaminui ar skopolaminui;
- jeigu Jums buvo pašalinta hipofizė operacijos per nosį būdu;
- jeigu Jums buvo atlikta operacija per nosį arba burną, kurios metu galėjo būti pažeistas smegenų dangalas;
- jeigu Jūs sergate glaukoma;
- jeigu Jūs sergate sausuoju nosies gleivinės uždegimu (rhinitis sicca).

Specialių atsargumo priemonių reikia:
Prieš pradėdami vartoti OtriDuo visada pasikonsultuokite su gydytoju:
- Jeigu esate alergiškas tam tikroms adrenerginėms medžiagoms (pvz. adrenalinui, efedrinui), kadangi gali pasireikšti šios nepageidaujamos reakcijos: nemiga, galvos svaigimas, drebulys, padažnėjęs širdies ritmas arba pakilęs kraujospūdis.
- Jeigu Jūs sergate širdies kraujagyslių liga, diabetu, jūsų kraujospūdis yra padidėjęs arba jeigu Jums padidėjęs skydliaukės hormono išsiskyrimas (hipertiroidizmas).
- Jeigu jums yra padidėjusi prostata, susiaurėjęs šlapimtakis arba uždaro kampo glaukoma.
- Saugokitės, kad OtriDuo nepatektų į akis ar aplink jas. Jei OtriDuo patektų į akis, Jums gali pasireikšti laikinas neaiškus matymas, akių suerzinimas, skausmas ar paraudimas. Jeigu sergate uždaro kampo glaukoma, tokiu atveju liga gali pablogėti. Skalaukite akis šaltu vandeniu, jeigu akis skauda ir neaiškiai matote, kreipkitės į gydytoją.
- Jeigu Jūs lengvai pradedate kraujuoti iš nosies;
- Jeigu Jums yra žarnų nepraeinamumas arba cistinė fibrozė;
- Jeigu Jums yra gerybinis auglys (feochromocitoma), dėl kurio gaminasi dideli adrenalino ir noradrenalino kiekiai.

Kitų vaistų vartojimas

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
OtriDuo gali įtakoti arba būti įtakojamas šių vaistinių preparatų:
- Tam tikrų vaistų, vartojamų depresijos gydymui (MAO inhibitoriai, tri- ir tetracikliniai antidepresantai):
- Kartu vartojant OtriDuo ir MAO inhibitorių, vartojimo metu, arba per dvi savaites po OtriDuo vartojimo nutraukimo, gali žymiai pakilti kraujo spaudimas.
- Kartu vartojant OtriDuo ir tri- arba tetraciklinių antidepresantų, vartojimo metu, arba per dvi savaites po OtriDuo vartojimo nutraukimo, gali pasireikšti sustiprintas ksilometazolino (vienos iš OtriDuo veikliųjų medžiagų) poveikis.
- Tam tikrų vaistinių preparatų, mažinančių žarnyno judesius, lengvinančius pykinimą, atsirandantį važiuojant transporto priemone (preparatai sudėtyje turintys anticholinerginių medžiagų):
- Kartu vartojant OtriDuo ir tam tikrų vaistinių preparatų, mažinančių žarnyno judesius, lengvinančius pykinimą, atsirandantį važiuojant transporto priemone (preparatai sudėtyje turintys anticholinerginių medžiagų), gali sustiprėti žarnyno judesius mažinančių ir pykinimą, atsirandantį važiuojant transporto priemone lengvinančių vaistų poveikis.
Jeigu vartojate kurį nors iš išvardintų vaistinių preparatų, prieš pradėdami vartoti OtriDuo, pasitarkite su gydytoju.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Nėštumo metu OtriDuo vartoti negalima, nebent gydytojas paskyrė kitaip. Žindymo laikotarpiu OtriDuo vartoti negalima, nebent gydytojas paskyrė kitaip. Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Poveikio gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus tyrimų neatlikta.

3. KAIP VARTOTI OTRIDUO PURŠKALĄ NOSIAI

OtriDuo visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Suaugusieji: po vieną įpurškimą į kiekvieną nosies landą daugiausiai 3 kartus per dieną, ilgiausiai 7 dienas iš eilės. Tarp dozių reikalinga ne trumpesnė kaip 6 valandų pertrauka. Gydymo trukmė negali viršyti 7 dienų, kadangi ilgalaikis gydymas nosies užgulimą mažinančiais preparatais (kaip ksilometazolinas, kuris yra viena iš OtriDuo veikliųjų medžiagų) gali sukelti nosies gleivinės patinimą – antrinę slogą (rhinitis medicamentosa).
OtriDuo poveikis vyresniems nei 70 metų amžiaus žmonėms nebuvo tirtas.

OtriDuo nerekomenduojama vartoti vaikams ir paaugliams iki 18 metų. Jeigu Jums atrodo, kad OtriDuo poveikis per silpnas arba per stiprus, pasitarkite su gydytoju ar vaistininku.

OtriDuo purškalo vartojimo instrukcija:

Prieš vartodami preparatą, visada išsišnypškite nosį.
Nuimkite dangtelį.
Prieš naudodami dozavimo pompą pirmą kartą arba jei pompa nebuvo naudotasi 9 dienas: keletą įpurškimų išpurkškite į aplinką, kol purškalo dozė pasidarys vienoda.
Buteliuką laikykite statmeną.
Šiek tiek pasilenkite į priekį.
Uždenkite vieną nosies landą pirštu prispausdami šnervę, į kitą nosies landą įkiškite purkštuko antgalį.
Paspauskite pompą ir tuo pačiu metu įkvėpkite pro nosį.
Pakartokite procedūrą į kitą nosies landą.
Efektą pajusite per 5–15 minučių po įpurškimo.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Pavartojus per didelę OtriDuo dozę
Pavartojus per didelę OtriDuo dozę, kreipkitės konsultacijos į gydytoją, ligoninę arba priėmimo skyrių, kad sumažintumėte nepageidaujamo poveikio riziką. Tai ypatingai svarbu vaikams, kadangi nepageidaujamų reakcijų pasireiškimo tikimybė jiems yra didesnė negu suaugusiems. Perdozavimo simptomai yra stiprus galvos svaigimas, prakaitavimas, stipriai nukritusi kūno temperatūra, galvos skausmas, sulėtėjęs širdies ritmas, padažnėjęs širdies ritmas, sunkumas kvėpuoti, koma, padidėjęs kraujo spaudimas, po kurio gali sekti kraujo spaudimo sumažėjimas.
Kiti galimi simptomai yra burnos džiūvimas, haliucinacijos, sunkumas ryškiai matyti įvairiu atstumu esančius daiktus (sutrikusi akies akomodacija).

4. GALIMAS ŠALUTINIS OTRIDUO POVEIKIS

OtriDuo, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Nepageidaujami reiškiniai, apie kuriuos buvo pranešta vartojant OtriDuo:

Labai dažni nepageidaujami reiškiniai (pasitaiko dažniau nei 1 iš 10 vartotojų): kraujavimas iš nosies, sloga (rinorėja), kraujingos išskyros iš nosies.

Dažni nepageidaujami reiškiniai (pasitaiko dažniau nei nuo 1 iki 10 iš 100 vartotojų): sausa ir sudirgusi nosies gleivinė, sausa ir sudirgusi gerklė, burnos džiūvimas, galvos skausmas.

Šių nepageidaujamų reakcijų sąrašą papildo nepageidaujamos reakcijos, užfiksuotos vartojant kitus rinkoje esančius vaistinius preparatus, savo sudėtyje turinčius tik kurią nors vieną iš OtriDuo aktyviųjų medžiagų:

Dažni nepageidaujami reiškiniai (pasitaiko dažniau nei nuo 1 iki 10 iš 100 vartotojų): nosies ir gerklės gėlimas, čiaudulys, deginimo jausmas.

Nedažni nepageidaujami reiškiniai (pasitaiko ne dažniau nei nuo 1 iki 10 iš 1000 vartotojų): padidėjęs širdies susitraukimų dažnis, pykinimas, sutrikusi žarnyno veikla. Nosies užgulimas, ypatingai po dažno ir ilgalaikio naudojimo.

Reti nepageidaujami reiškiniai (pasitaiko ne dažniau nei nuo 1 iki 10 iš 10 000 vartotojų): virškinimo trakto suerzinimas, padažnėjęs pulsas, nekoordinuoti greiti širdies susitraukimai, galvos svaigimas, sunku iki galo ištuštinti šlapimo pūslę, sunkumas ryškiai matyti įvairiu atstumu esančius daiktus (sutrikusi akies akomodacija), padidėjęs spaudimas akyje, glaukomos pablogėjimas, akių skausmas, vyzdžių išsiplėtimas, niežėjimas, bėrimas, dilgėlinė. Stiprios alerginės reakcijos, liežuvio, lūpų ir veido patinimas, gerklės spazmai.

Labai reti nepageidaujami reiškiniai (pasitaiko ne dažniau nei 1 iš 10 000 vartotojų): nerimas, nemiga, nuovargis, laikini regėjimo sutrikimai, nereguliarus pulsas.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI OTRIDUO PURŠKALĄ NOSIAI

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Ant dėžutės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, OtriDuo vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos. Negalima užšaldyti. Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA APIE OTRIDUO PURŠKALĄ

OtriDuo sudėtis
- Veikliosios medžiagos yra ksilometazolino hidrochloridas ir ipratropio bromidas. 1 ml purškalo yra 0,5 mg ksilometazolino hidrochlorido ir 0,6 mg ipratropio bromido. Vienoje purškalo dozėje yra 70 mikrogramų ksilometazolino hidrochlorido ir 84 mikrogramai ipratropio bromido.
- Pagalbinės medžiagos yra dinatrio edetatas, glicerolis (85 %), išgrynintas vanduo, vandenilio chlorido rūgštis ir natrio hidroksidas (pH palaikymui).

OtriDuo nosies purškalo išvaizda ir kiekis pakuotėje
OtriDuo yra skaidrus bespalvis tirpalas. Viename buteliuke yra apytiksliai 70 dozių. OtriDuo parduodamas 10 ml buteliukuose su mechaniniu purkštuku.

OtriDUO rinkodaros teisės turėtojas

Novartis Finland Oy,
Metsänneidonkuja 10,
02130 Espoo,
Suomija

OtriDUO nosies purškalo gamintojas

Novartis Consumer Health GmbH
Zielstattstrasse 40
D – 81379 München
Vokietija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą:
Novartis Consumer Health Services SA atstovybė
Goštauto 40B, LT0112 Vilnius
Tel.: +370 5 260 41 50

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2010-02-01

OtriDuo nosies purškalas, 10 ml vartojimas

OtriDuo purškalo vartojimo instrukcija: Prieš vartodami preparatą, visada išsišnypškite nosį. Nuimkite dangtelį. Prieš naudodami dozavimo pompą pirmą kartą arba jei pompa nebuvo naudotasi 9 dienas: keletą įpurškimų išpurkškite į aplinką, kol purškalo dozė pasidarys vienoda. Buteliuką laikykite statmeną. Šiek tiek pasilenkite į priekį. Uždenkite vieną nosies landą pirštu prispausdami šnervę, į kitą nosies landą įkiškite purkštuko antgalį. Paspauskite pompą ir tuo pačiu metu įkvėpkite pro nosį. Pakartokite procedūrą į kitą nosies landą. Efektą pajusite per 5–15 minučių po įpurškimo.

Jūsų atsiliepimai apie "OtriDuo nosies purškalas, 10 ml" produktą

atgal Informacinis lapelis
OtriDuo nosies purškalas, 10 ml
OtriDuo nosies purškalas, 10 ml

OtriDuo nosies purškalas nuo slogos ir nosies užgulimo, 10 ml

Ksilometazolino hidrochloridas/ Ipratropio bromidas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. OtriDuo galima įsigyti be recepto, tačiau jį reikia vartoti tiksliai, kaip nurodyta, kad poveikis būtų geriausias.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
- Jeigu simptomai pasunkėjo arba nepalengvėjo, kreipkitės į gydytoją.
- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys
1. Kas yra OtriDuo ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant OtriDuo
3. Kaip vartoti OtriDuo
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti OtriDuo
6. Kita informacija

1. KAS YRA OTRIDUO IR KAM JIS VARTOJAMAS

OtriDuo yra dviejų vaistinių preparatų derinys, į kurio sudėtį įeina dvi skirtingos medžiagos. Viena jų sumažina sekreciją iš nosies, kita - pasižymi nosies užgulimą mažinančiu poveikiu. OtriDuo naudojamas peršalus, nosies užgulimo ir varvėjimo (rinorėjos) gydymui.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT OTRIDUO PURŠKALĄ NOSIAI

OtriDuo vartoti negalima:
- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) ksilometazolino hidrochloridui ar ipratropio bromidui arba bet kuriai pagalbinei OtriDuo medžiagai;
- vaikams ir paaugliams iki 18 metų, kadangi vartojimo patirties yra nedaug;
- jeigu esate alergiškas atropinams arba panašioms medžiagoms pvz. hiosciaminui ar skopolaminui;
- jeigu Jums buvo pašalinta hipofizė operacijos per nosį būdu;
- jeigu Jums buvo atlikta operacija per nosį arba burną, kurios metu galėjo būti pažeistas smegenų dangalas;
- jeigu Jūs sergate glaukoma;
- jeigu Jūs sergate sausuoju nosies gleivinės uždegimu (rhinitis sicca).

Specialių atsargumo priemonių reikia:
Prieš pradėdami vartoti OtriDuo visada pasikonsultuokite su gydytoju:
- Jeigu esate alergiškas tam tikroms adrenerginėms medžiagoms (pvz. adrenalinui, efedrinui), kadangi gali pasireikšti šios nepageidaujamos reakcijos: nemiga, galvos svaigimas, drebulys, padažnėjęs širdies ritmas arba pakilęs kraujospūdis.
- Jeigu Jūs sergate širdies kraujagyslių liga, diabetu, jūsų kraujospūdis yra padidėjęs arba jeigu Jums padidėjęs skydliaukės hormono išsiskyrimas (hipertiroidizmas).
- Jeigu jums yra padidėjusi prostata, susiaurėjęs šlapimtakis arba uždaro kampo glaukoma.
- Saugokitės, kad OtriDuo nepatektų į akis ar aplink jas. Jei OtriDuo patektų į akis, Jums gali pasireikšti laikinas neaiškus matymas, akių suerzinimas, skausmas ar paraudimas. Jeigu sergate uždaro kampo glaukoma, tokiu atveju liga gali pablogėti. Skalaukite akis šaltu vandeniu, jeigu akis skauda ir neaiškiai matote, kreipkitės į gydytoją.
- Jeigu Jūs lengvai pradedate kraujuoti iš nosies;
- Jeigu Jums yra žarnų nepraeinamumas arba cistinė fibrozė;
- Jeigu Jums yra gerybinis auglys (feochromocitoma), dėl kurio gaminasi dideli adrenalino ir noradrenalino kiekiai.

Kitų vaistų vartojimas

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
OtriDuo gali įtakoti arba būti įtakojamas šių vaistinių preparatų:
- Tam tikrų vaistų, vartojamų depresijos gydymui (MAO inhibitoriai, tri- ir tetracikliniai antidepresantai):
- Kartu vartojant OtriDuo ir MAO inhibitorių, vartojimo metu, arba per dvi savaites po OtriDuo vartojimo nutraukimo, gali žymiai pakilti kraujo spaudimas.
- Kartu vartojant OtriDuo ir tri- arba tetraciklinių antidepresantų, vartojimo metu, arba per dvi savaites po OtriDuo vartojimo nutraukimo, gali pasireikšti sustiprintas ksilometazolino (vienos iš OtriDuo veikliųjų medžiagų) poveikis.
- Tam tikrų vaistinių preparatų, mažinančių žarnyno judesius, lengvinančius pykinimą, atsirandantį važiuojant transporto priemone (preparatai sudėtyje turintys anticholinerginių medžiagų):
- Kartu vartojant OtriDuo ir tam tikrų vaistinių preparatų, mažinančių žarnyno judesius, lengvinančius pykinimą, atsirandantį važiuojant transporto priemone (preparatai sudėtyje turintys anticholinerginių medžiagų), gali sustiprėti žarnyno judesius mažinančių ir pykinimą, atsirandantį važiuojant transporto priemone lengvinančių vaistų poveikis.
Jeigu vartojate kurį nors iš išvardintų vaistinių preparatų, prieš pradėdami vartoti OtriDuo, pasitarkite su gydytoju.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Nėštumo metu OtriDuo vartoti negalima, nebent gydytojas paskyrė kitaip. Žindymo laikotarpiu OtriDuo vartoti negalima, nebent gydytojas paskyrė kitaip. Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Poveikio gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus tyrimų neatlikta.

3. KAIP VARTOTI OTRIDUO PURŠKALĄ NOSIAI

OtriDuo visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Suaugusieji: po vieną įpurškimą į kiekvieną nosies landą daugiausiai 3 kartus per dieną, ilgiausiai 7 dienas iš eilės. Tarp dozių reikalinga ne trumpesnė kaip 6 valandų pertrauka. Gydymo trukmė negali viršyti 7 dienų, kadangi ilgalaikis gydymas nosies užgulimą mažinančiais preparatais (kaip ksilometazolinas, kuris yra viena iš OtriDuo veikliųjų medžiagų) gali sukelti nosies gleivinės patinimą – antrinę slogą (rhinitis medicamentosa).
OtriDuo poveikis vyresniems nei 70 metų amžiaus žmonėms nebuvo tirtas.

OtriDuo nerekomenduojama vartoti vaikams ir paaugliams iki 18 metų. Jeigu Jums atrodo, kad OtriDuo poveikis per silpnas arba per stiprus, pasitarkite su gydytoju ar vaistininku.

OtriDuo purškalo vartojimo instrukcija:

Prieš vartodami preparatą, visada išsišnypškite nosį.
Nuimkite dangtelį.
Prieš naudodami dozavimo pompą pirmą kartą arba jei pompa nebuvo naudotasi 9 dienas: keletą įpurškimų išpurkškite į aplinką, kol purškalo dozė pasidarys vienoda.
Buteliuką laikykite statmeną.
Šiek tiek pasilenkite į priekį.
Uždenkite vieną nosies landą pirštu prispausdami šnervę, į kitą nosies landą įkiškite purkštuko antgalį.
Paspauskite pompą ir tuo pačiu metu įkvėpkite pro nosį.
Pakartokite procedūrą į kitą nosies landą.
Efektą pajusite per 5–15 minučių po įpurškimo.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Pavartojus per didelę OtriDuo dozę
Pavartojus per didelę OtriDuo dozę, kreipkitės konsultacijos į gydytoją, ligoninę arba priėmimo skyrių, kad sumažintumėte nepageidaujamo poveikio riziką. Tai ypatingai svarbu vaikams, kadangi nepageidaujamų reakcijų pasireiškimo tikimybė jiems yra didesnė negu suaugusiems. Perdozavimo simptomai yra stiprus galvos svaigimas, prakaitavimas, stipriai nukritusi kūno temperatūra, galvos skausmas, sulėtėjęs širdies ritmas, padažnėjęs širdies ritmas, sunkumas kvėpuoti, koma, padidėjęs kraujo spaudimas, po kurio gali sekti kraujo spaudimo sumažėjimas.
Kiti galimi simptomai yra burnos džiūvimas, haliucinacijos, sunkumas ryškiai matyti įvairiu atstumu esančius daiktus (sutrikusi akies akomodacija).

4. GALIMAS ŠALUTINIS OTRIDUO POVEIKIS

OtriDuo, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Nepageidaujami reiškiniai, apie kuriuos buvo pranešta vartojant OtriDuo:

Labai dažni nepageidaujami reiškiniai (pasitaiko dažniau nei 1 iš 10 vartotojų): kraujavimas iš nosies, sloga (rinorėja), kraujingos išskyros iš nosies.

Dažni nepageidaujami reiškiniai (pasitaiko dažniau nei nuo 1 iki 10 iš 100 vartotojų): sausa ir sudirgusi nosies gleivinė, sausa ir sudirgusi gerklė, burnos džiūvimas, galvos skausmas.

Šių nepageidaujamų reakcijų sąrašą papildo nepageidaujamos reakcijos, užfiksuotos vartojant kitus rinkoje esančius vaistinius preparatus, savo sudėtyje turinčius tik kurią nors vieną iš OtriDuo aktyviųjų medžiagų:

Dažni nepageidaujami reiškiniai (pasitaiko dažniau nei nuo 1 iki 10 iš 100 vartotojų): nosies ir gerklės gėlimas, čiaudulys, deginimo jausmas.

Nedažni nepageidaujami reiškiniai (pasitaiko ne dažniau nei nuo 1 iki 10 iš 1000 vartotojų): padidėjęs širdies susitraukimų dažnis, pykinimas, sutrikusi žarnyno veikla. Nosies užgulimas, ypatingai po dažno ir ilgalaikio naudojimo.

Reti nepageidaujami reiškiniai (pasitaiko ne dažniau nei nuo 1 iki 10 iš 10 000 vartotojų): virškinimo trakto suerzinimas, padažnėjęs pulsas, nekoordinuoti greiti širdies susitraukimai, galvos svaigimas, sunku iki galo ištuštinti šlapimo pūslę, sunkumas ryškiai matyti įvairiu atstumu esančius daiktus (sutrikusi akies akomodacija), padidėjęs spaudimas akyje, glaukomos pablogėjimas, akių skausmas, vyzdžių išsiplėtimas, niežėjimas, bėrimas, dilgėlinė. Stiprios alerginės reakcijos, liežuvio, lūpų ir veido patinimas, gerklės spazmai.

Labai reti nepageidaujami reiškiniai (pasitaiko ne dažniau nei 1 iš 10 000 vartotojų): nerimas, nemiga, nuovargis, laikini regėjimo sutrikimai, nereguliarus pulsas.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI OTRIDUO PURŠKALĄ NOSIAI

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Ant dėžutės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, OtriDuo vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos. Negalima užšaldyti. Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA APIE OTRIDUO PURŠKALĄ

OtriDuo sudėtis
- Veikliosios medžiagos yra ksilometazolino hidrochloridas ir ipratropio bromidas. 1 ml purškalo yra 0,5 mg ksilometazolino hidrochlorido ir 0,6 mg ipratropio bromido. Vienoje purškalo dozėje yra 70 mikrogramų ksilometazolino hidrochlorido ir 84 mikrogramai ipratropio bromido.
- Pagalbinės medžiagos yra dinatrio edetatas, glicerolis (85 %), išgrynintas vanduo, vandenilio chlorido rūgštis ir natrio hidroksidas (pH palaikymui).

OtriDuo nosies purškalo išvaizda ir kiekis pakuotėje
OtriDuo yra skaidrus bespalvis tirpalas. Viename buteliuke yra apytiksliai 70 dozių. OtriDuo parduodamas 10 ml buteliukuose su mechaniniu purkštuku.

OtriDUO rinkodaros teisės turėtojas

Novartis Finland Oy,
Metsänneidonkuja 10,
02130 Espoo,
Suomija

OtriDUO nosies purškalo gamintojas

Novartis Consumer Health GmbH
Zielstattstrasse 40
D – 81379 München
Vokietija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą:
Novartis Consumer Health Services SA atstovybė
Goštauto 40B, LT0112 Vilnius
Tel.: +370 5 260 41 50

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2010-02-01

atgal Vartojimas
OtriDuo nosies purškalas, 10 ml
OtriDuo nosies purškalas, 10 ml

OtriDuo nosies purškalas, 10 ml vartojimas

OtriDuo purškalo vartojimo instrukcija: Prieš vartodami preparatą, visada išsišnypškite nosį. Nuimkite dangtelį. Prieš naudodami dozavimo pompą pirmą kartą arba jei pompa nebuvo naudotasi 9 dienas: keletą įpurškimų išpurkškite į aplinką, kol purškalo dozė pasidarys vienoda. Buteliuką laikykite statmeną. Šiek tiek pasilenkite į priekį. Uždenkite vieną nosies landą pirštu prispausdami šnervę, į kitą nosies landą įkiškite purkštuko antgalį. Paspauskite pompą ir tuo pačiu metu įkvėpkite pro nosį. Pakartokite procedūrą į kitą nosies landą. Efektą pajusite per 5–15 minučių po įpurškimo.
atgal Atsiliepimai
OtriDuo nosies purškalas, 10 ml
OtriDuo nosies purškalas, 10 ml
Rašyti atsiliepimą
Gal ieškote...?
VVKT.lt logotipas