prisijunk prie mūsų facebook Apie mus
x

Užsiregistravę gaukite geriausius pasiūlymus!

Užsiregistravę Mano vaistinėje ir užsisakę naujienlaiškį, gausite 33 lojalumo taškus, kuriais galima padengti dalį produktų vertės.

Rodyti daugiau
detalioji paieška

Vaistas nuo slogos

Otrivin 0,05 % nosies lašai, 10 ml

Prekės kodas
0488
Gamintojas
Novartis Consumer Health S.A.
Vaisto grupė
Nereceptinis
Kaina 2,64
Įdėti į patinkančias Pranešti, kai kaina nukris
Pristatymo terminai ir kt.

Nemokamas pristatymas perkant už €20 Pristatymas per 1 - 3 d.d.

Naudojimosi taisyklės

Dažniausiai užduodami klausimai (D.U.K)

Elektroninėje vaistinėje nurodytos akcijos ir nuolaidos taikomos perkant internetu

Otrivin 0,05 % nosies lašai, tirpalas užgultai nosiai, 10 ml

Ksilometazolino hidrochloridas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
Otrivin galima įsigyti be recepto, tačiau jį reikia vartoti tiksliai, kaip nurodyta, kad poveikis būtų geriausias.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
- Jeigu simptomai pasunkėjo arba per 10 dienų nepalengvėjo, kreipkitės į gydytoją.
- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
 
Lapelio turinys
1.   Kas yra Otrivin ir kam jis vartojamas
2.   Kas žinotina prieš vartojant Otrivin
3.   Kaip vartoti Otrivin
4.   Galimas šalutinis poveikis
5.   Kaip laikyti Otrivin
6.   Kita informacija

1. KAS YRA OTRIVIN IR KAM JIS VARTOJAMAS

Otrivin yra greitai nosies gleivinės paburkimą mažinantis vaistas, dėl kurio poveikio greitai praeina nosies užgulimas. Preparate yra raminamųjų medžiagų, kurios saugo nosies gleivinę nuo sausmės ir dirginimo.

Pavartojus Otrivin, nosies užgulimas greitai praeina, todėl kvėpuoti tampa lengviau. Preparatas lengvina nosies užgulimą, kuris atsiranda peršalus, susirgus šienlige ar kitokia alergine sloga bei sinusitu. Pavartojus Otrivin, poveikis prasideda pirmąją minutę ir tęsiasi apie 10 valandų.

Net tie pacientai, kurių nosies gleivinė yra jautri, vaistą toleruoja gerai. Kad sumažėtų nosies ir ryklės gleivinės paburkimas, vaisto galima vartoti ir pasireiškus infekcinei ausų ligai. Jo gali skirti gydytojas net tuo atveju, kai reikia tirti nosį. Otrivin 0,05 % nosies lašai skirti vartoti iki 2‑6 metų vaikams. Otrivin 0,1 % nosies lašai bei Otrivin 0,1 % nosies purškalas skirti vartoti vyresniems kaip 6 metų vaikams ir suaugusiems žmonėms.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT OTRIVIN NOSIES LAŠUS

Otrivin vartoti negalima:
- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) nors vienai iš sudedamųjų preparato dalių;
- jeigu Jums neseniai buvo atlikta operacija pro nosį.
- Kūdikiams iki 2 metų.

Jeigu yra nors viena iš minėtų būklių, reikia pasakyti gydytojui arba vaistininkui, nes dėl išvardytų priežasčių preparato vartoti negalima.

Specialių atsargumo priemonių reikia:
Prieš pradėdami vartoti Otrivin reikia pasakyti gydytojui arba vaistininkui, jeigu:
sergama padidėjusio kraujo spaudimo, širdies liga, cukriniu diabetu, glaukoma arba jei  skydliaukės funkcijos aktyvumas padidėjęs, vartojama antidepresantų.

Vartojant Otrivin, reikia atsiminti, kad jis, kaip ir kitokie nosies užgulimą mažinantys preparatai, labai jautriems pacientams gali sukelti miego sutrikimą, galvos svaigimą, tremorą. Jeigu atsiranda tokių simptomų, reikia kreiptis į gydytoją. Otrivin, kaip ir kitokių nosies gleivinės paburkimą mažinančių vaistų, negalima vartoti ilgiau kaip 10 dienų iš eilės. Jei simptomai tęsiasi, reikia kreiptis į gydytoją.

Vartojant vaisto ilgai ar didelėmis dozėmis, nosies užgulimas gali atsinaujinti arba dar sunkėti. Nurodytos dozės viršyti negalima, ypač vaikams ir pagyvenusiems žmonėms. Otrivin 0,05 % nosies lašų iki 6 metų amžiaus lašinti galima, tik prižiūrint suaugusiems žmonėms.

Kitų vaistų vartojimas
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Nėščioms moterims Otrivin vartoti draudžiama. Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Otrivin medžiagas
Sudėtyje yra benzalkonio chlorido. Dirgina, gali sukelti odos reakcijų.

3. KAIP VARTOTI OTRIVIN NOSIES LAŠUS

Otrivin 0,05 % nosies lašai skirti vartoti 2‑6 metų vaikams. Lašų lašinti galima tik prižiūrint suaugusiems žmonėms. Paprastai pakanka vieną arba du kartus per dieną (kas 8-10 valandų) į abi nosies landas įlašinti po 1 arba 2 lašus nosies lašų. Negalima vartoti daugiau kaip 3 dozių į kiekvieną nosies landą.

Otrivin 0,1 % nosies lašai arba nosies purškalas skirti suaugusiems žmonėms ir vyresniems kaip 6 metų vaikams. Į abi nosies landas 3-4 kartus per dieną reikia įlašinti po 2-3 nosies lašus arba įpurkšti po vieną nosies purškalo dozę. Nevartokite Otrivin ilgiau kaip 10 dienų iš eilės. Otrivin visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Vartojimo instrukcija
Otrivin nosies lašai
1. Išsišnypšti nosį.
2. Patogiai atlošti galvą, arba (gulint) palenkti ją į šoną.
3. Įlašinti lašų į kiekvieną nosies landą ir trumpai palaikyti atloštą galvą tol, kol lašai pasklis nosyje.
4. Po pavartojimo gerai užmauti ant buteliuko dangtelį.
Vartojant purškalo, galima įpurkšti tikslų tirpalo kiekį, kuris gerai pasiskirsto nosies gleivinės paviršiuje.
 
Pavartojus per didelę Otrivin dozę
Netyčia išgėrus medikamento, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją. Jei netyčia įsipurškiama medikamento per daug, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją.

Pamiršus pavartoti Otrivin
Jei įprastiniu laiku vaisto pavartoti pamirštama ir prisimenama maždaug per 1 valandą, reikia jo vartoti tuoj pat, tačiau jei iki to laiko neprisimenama, šią dozę reikia praleisti ir toliau vartoti įprasta tvarka. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

4. GALIMAS ŠALUTINIS OTRIVIN NOSIES LAŠŲ POVEIKIS

Otrivin, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Šalutiniai poveikiai yra labai reti: alergija (odos išbėrimas, niežulys), neaiškus matymas, nereguliarus arba greitas širdies ritmas. Jei toks poveikis vis dėlto pasireiškia, reikia nutraukti vaisto vartojimą ir nedelsiant kreiptis į gydytoją.

Gali atsirasti kitoks dažnas nestiprus šalutinis poveikis: nosies gleivinės deginimas, dirginimas arba džiūvimas, pykinimas, galvos skausmas. Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininku.

5. KAIP LAIKYTI OTRIVIN NOSIES LAŠUS NUO SLOGOS

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje kaip 30°C temperatūroje. Ant buteliuko etiketės ir dėžutės po „Tinka iki" nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Otrivin vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos. Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA APIE OTRIVIN

Otrivin sudėtis
- Veiklioji Otrivin medžiaga yra ksilometazolino hidrochloridas. 1 ml Otrivin 0,05 % tirpalo yra 0,5 mg ksilometazolino hidrochlorido. 1 ml Otrivin 0,1 % tirpalo yra 1 mg ksilometazolino hidrochlorido.
- Pagalbinės Otrivin medžiagos yra benzalkonio chloridas, dinatrio edetatas, natrio-divandenilio fosfato dihidratas, dinatrio fosfato dodekahidratas, natrio chloridas, skystasis sorbitolis (nesikristalizuojantis), hipromeliozė, išgrynintas vanduo.

Otrivin išvaizda ir kiekis pakuotėje
Otrivin yra bespalvis ir skaidrus tirpalas. Buteliuke yra 10 ml tirpalo.

Otrivin rinkodaros teisės turėtojas

Novartis Finland Oy,
Metsänneidonkuja 10,
02130 Espoo,
Suomija

Otrivin nosies lašų gamintojas

Novartis Consumer Health GmbH
Zielstattstrasse 40
DE-81379 München
Vokietija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą:
Novartis Consumer Health Services SA atstovybė
Goštauto 40B, LT0112 Vilnius
Tel.: +370 5 260 41 50

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2008-08-23

Otrivin 0,05 % nosies lašai, 10 ml vartojimas

Otrivin 0,05 % nosies lašai skirti vartoti 2‑6 metų vaikams. Lašų lašinti galima tik prižiūrint suaugusiems žmonėms. Paprastai pakanka vieną arba du kartus per dieną (kas 8-10 valandų) į abi nosies landas įlašinti po 1 arba 2 lašus nosies lašų. Negalima vartoti daugiau kaip 3 dozių į kiekvieną nosies landą. Otrivin 0,1 % nosies lašai arba nosies purškalas skirti suaugusiems žmonėms ir vyresniems kaip 6 metų vaikams. Į abi nosies landas 3-4 kartus per dieną reikia įlašinti po 2-3 nosies lašus arba įpurkšti po vieną nosies purškalo dozę. Nevartokite Otrivin ilgiau kaip 10 dienų iš eilės. Otrivin visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Vartojimo instrukcija Otrivin nosies lašai 1. Išsišnypšti nosį. 2. Patogiai atlošti galvą, arba (gulint) palenkti ją į šoną. 3. Įlašinti lašų į kiekvieną nosies landą ir trumpai palaikyti atloštą galvą tol, kol lašai pasklis nosyje. 4. Po pavartojimo gerai užmauti ant buteliuko dangtelį. Vartojant purškalo, galima įpurkšti tikslų tirpalo kiekį, kuris gerai pasiskirsto nosies gleivinės paviršiuje.

Jūsų atsiliepimai apie "Otrivin 0,05 % nosies lašai, 10 ml" produktą

atgal Informacinis lapelis
Otrivin 0,05 % nosies lašai,  10 ml
Otrivin 0,05 % nosies lašai, 10 ml

Otrivin 0,05 % nosies lašai, tirpalas užgultai nosiai, 10 ml

Ksilometazolino hidrochloridas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
Otrivin galima įsigyti be recepto, tačiau jį reikia vartoti tiksliai, kaip nurodyta, kad poveikis būtų geriausias.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
- Jeigu simptomai pasunkėjo arba per 10 dienų nepalengvėjo, kreipkitės į gydytoją.
- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
 
Lapelio turinys
1.   Kas yra Otrivin ir kam jis vartojamas
2.   Kas žinotina prieš vartojant Otrivin
3.   Kaip vartoti Otrivin
4.   Galimas šalutinis poveikis
5.   Kaip laikyti Otrivin
6.   Kita informacija

1. KAS YRA OTRIVIN IR KAM JIS VARTOJAMAS

Otrivin yra greitai nosies gleivinės paburkimą mažinantis vaistas, dėl kurio poveikio greitai praeina nosies užgulimas. Preparate yra raminamųjų medžiagų, kurios saugo nosies gleivinę nuo sausmės ir dirginimo.

Pavartojus Otrivin, nosies užgulimas greitai praeina, todėl kvėpuoti tampa lengviau. Preparatas lengvina nosies užgulimą, kuris atsiranda peršalus, susirgus šienlige ar kitokia alergine sloga bei sinusitu. Pavartojus Otrivin, poveikis prasideda pirmąją minutę ir tęsiasi apie 10 valandų.

Net tie pacientai, kurių nosies gleivinė yra jautri, vaistą toleruoja gerai. Kad sumažėtų nosies ir ryklės gleivinės paburkimas, vaisto galima vartoti ir pasireiškus infekcinei ausų ligai. Jo gali skirti gydytojas net tuo atveju, kai reikia tirti nosį. Otrivin 0,05 % nosies lašai skirti vartoti iki 2‑6 metų vaikams. Otrivin 0,1 % nosies lašai bei Otrivin 0,1 % nosies purškalas skirti vartoti vyresniems kaip 6 metų vaikams ir suaugusiems žmonėms.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT OTRIVIN NOSIES LAŠUS

Otrivin vartoti negalima:
- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) nors vienai iš sudedamųjų preparato dalių;
- jeigu Jums neseniai buvo atlikta operacija pro nosį.
- Kūdikiams iki 2 metų.

Jeigu yra nors viena iš minėtų būklių, reikia pasakyti gydytojui arba vaistininkui, nes dėl išvardytų priežasčių preparato vartoti negalima.

Specialių atsargumo priemonių reikia:
Prieš pradėdami vartoti Otrivin reikia pasakyti gydytojui arba vaistininkui, jeigu:
sergama padidėjusio kraujo spaudimo, širdies liga, cukriniu diabetu, glaukoma arba jei  skydliaukės funkcijos aktyvumas padidėjęs, vartojama antidepresantų.

Vartojant Otrivin, reikia atsiminti, kad jis, kaip ir kitokie nosies užgulimą mažinantys preparatai, labai jautriems pacientams gali sukelti miego sutrikimą, galvos svaigimą, tremorą. Jeigu atsiranda tokių simptomų, reikia kreiptis į gydytoją. Otrivin, kaip ir kitokių nosies gleivinės paburkimą mažinančių vaistų, negalima vartoti ilgiau kaip 10 dienų iš eilės. Jei simptomai tęsiasi, reikia kreiptis į gydytoją.

Vartojant vaisto ilgai ar didelėmis dozėmis, nosies užgulimas gali atsinaujinti arba dar sunkėti. Nurodytos dozės viršyti negalima, ypač vaikams ir pagyvenusiems žmonėms. Otrivin 0,05 % nosies lašų iki 6 metų amžiaus lašinti galima, tik prižiūrint suaugusiems žmonėms.

Kitų vaistų vartojimas
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Nėščioms moterims Otrivin vartoti draudžiama. Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Otrivin medžiagas
Sudėtyje yra benzalkonio chlorido. Dirgina, gali sukelti odos reakcijų.

3. KAIP VARTOTI OTRIVIN NOSIES LAŠUS

Otrivin 0,05 % nosies lašai skirti vartoti 2‑6 metų vaikams. Lašų lašinti galima tik prižiūrint suaugusiems žmonėms. Paprastai pakanka vieną arba du kartus per dieną (kas 8-10 valandų) į abi nosies landas įlašinti po 1 arba 2 lašus nosies lašų. Negalima vartoti daugiau kaip 3 dozių į kiekvieną nosies landą.

Otrivin 0,1 % nosies lašai arba nosies purškalas skirti suaugusiems žmonėms ir vyresniems kaip 6 metų vaikams. Į abi nosies landas 3-4 kartus per dieną reikia įlašinti po 2-3 nosies lašus arba įpurkšti po vieną nosies purškalo dozę. Nevartokite Otrivin ilgiau kaip 10 dienų iš eilės. Otrivin visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Vartojimo instrukcija
Otrivin nosies lašai
1. Išsišnypšti nosį.
2. Patogiai atlošti galvą, arba (gulint) palenkti ją į šoną.
3. Įlašinti lašų į kiekvieną nosies landą ir trumpai palaikyti atloštą galvą tol, kol lašai pasklis nosyje.
4. Po pavartojimo gerai užmauti ant buteliuko dangtelį.
Vartojant purškalo, galima įpurkšti tikslų tirpalo kiekį, kuris gerai pasiskirsto nosies gleivinės paviršiuje.
 
Pavartojus per didelę Otrivin dozę
Netyčia išgėrus medikamento, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją. Jei netyčia įsipurškiama medikamento per daug, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją.

Pamiršus pavartoti Otrivin
Jei įprastiniu laiku vaisto pavartoti pamirštama ir prisimenama maždaug per 1 valandą, reikia jo vartoti tuoj pat, tačiau jei iki to laiko neprisimenama, šią dozę reikia praleisti ir toliau vartoti įprasta tvarka. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

4. GALIMAS ŠALUTINIS OTRIVIN NOSIES LAŠŲ POVEIKIS

Otrivin, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Šalutiniai poveikiai yra labai reti: alergija (odos išbėrimas, niežulys), neaiškus matymas, nereguliarus arba greitas širdies ritmas. Jei toks poveikis vis dėlto pasireiškia, reikia nutraukti vaisto vartojimą ir nedelsiant kreiptis į gydytoją.

Gali atsirasti kitoks dažnas nestiprus šalutinis poveikis: nosies gleivinės deginimas, dirginimas arba džiūvimas, pykinimas, galvos skausmas. Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininku.

5. KAIP LAIKYTI OTRIVIN NOSIES LAŠUS NUO SLOGOS

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje kaip 30°C temperatūroje. Ant buteliuko etiketės ir dėžutės po „Tinka iki" nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Otrivin vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos. Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA APIE OTRIVIN

Otrivin sudėtis
- Veiklioji Otrivin medžiaga yra ksilometazolino hidrochloridas. 1 ml Otrivin 0,05 % tirpalo yra 0,5 mg ksilometazolino hidrochlorido. 1 ml Otrivin 0,1 % tirpalo yra 1 mg ksilometazolino hidrochlorido.
- Pagalbinės Otrivin medžiagos yra benzalkonio chloridas, dinatrio edetatas, natrio-divandenilio fosfato dihidratas, dinatrio fosfato dodekahidratas, natrio chloridas, skystasis sorbitolis (nesikristalizuojantis), hipromeliozė, išgrynintas vanduo.

Otrivin išvaizda ir kiekis pakuotėje
Otrivin yra bespalvis ir skaidrus tirpalas. Buteliuke yra 10 ml tirpalo.

Otrivin rinkodaros teisės turėtojas

Novartis Finland Oy,
Metsänneidonkuja 10,
02130 Espoo,
Suomija

Otrivin nosies lašų gamintojas

Novartis Consumer Health GmbH
Zielstattstrasse 40
DE-81379 München
Vokietija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą:
Novartis Consumer Health Services SA atstovybė
Goštauto 40B, LT0112 Vilnius
Tel.: +370 5 260 41 50

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2008-08-23

atgal Vartojimas
Otrivin 0,05 % nosies lašai,  10 ml
Otrivin 0,05 % nosies lašai, 10 ml

Otrivin 0,05 % nosies lašai, 10 ml vartojimas

Otrivin 0,05 % nosies lašai skirti vartoti 2‑6 metų vaikams. Lašų lašinti galima tik prižiūrint suaugusiems žmonėms. Paprastai pakanka vieną arba du kartus per dieną (kas 8-10 valandų) į abi nosies landas įlašinti po 1 arba 2 lašus nosies lašų. Negalima vartoti daugiau kaip 3 dozių į kiekvieną nosies landą. Otrivin 0,1 % nosies lašai arba nosies purškalas skirti suaugusiems žmonėms ir vyresniems kaip 6 metų vaikams. Į abi nosies landas 3-4 kartus per dieną reikia įlašinti po 2-3 nosies lašus arba įpurkšti po vieną nosies purškalo dozę. Nevartokite Otrivin ilgiau kaip 10 dienų iš eilės. Otrivin visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Vartojimo instrukcija Otrivin nosies lašai 1. Išsišnypšti nosį. 2. Patogiai atlošti galvą, arba (gulint) palenkti ją į šoną. 3. Įlašinti lašų į kiekvieną nosies landą ir trumpai palaikyti atloštą galvą tol, kol lašai pasklis nosyje. 4. Po pavartojimo gerai užmauti ant buteliuko dangtelį. Vartojant purškalo, galima įpurkšti tikslų tirpalo kiekį, kuris gerai pasiskirsto nosies gleivinės paviršiuje.
atgal Atsiliepimai
Otrivin 0,05 % nosies lašai,  10 ml
Otrivin 0,05 % nosies lašai, 10 ml
Rašyti atsiliepimą
Gal ieškote...?
VVKT.lt logotipas