ibuprom 400mg n10

Panašios prekės
vitaminai, maisto papildai

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau
Skausmą, karščiavimą mažinantis vaistas

Ibuprom 400 mg tabletės, N10

Kategorija:
Prekės kodas
02041
Gamintojas
US Pharmacia Inc.
Vaisto grupė
Nereceptinis

Ibuprom 400 mg dengtos tabletės nuo skausmo ir karščiavimo, N10

Ibuprofenas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti šį vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
- Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Jeigu per 3 dienas Jūsų savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją.

Apie ką rašoma šiame lapelyje?
1. Kas yra Ibuprom ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Ibuprom
3. Kaip vartoti Ibuprom
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Ibuprom
6. Pakuotės turinys ir kita informacija

1. Kas yra Ibuprom ir kam jis vartojamas

Veiklioji medžiaga (dėl kurios vaistas veikia) yra ibuprofenas. Jis priklauso vaistų, vadinamų nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo (NVNU), grupei. Ibuprom vartojamas kūno temperatūrai mažinti ir silpnam ar vidutinio stiprumo skausmui malšinti, tokiam kaip galvos, dantų, mėnesinių, raumenų ar sąnarių.

2. Kas žinotina prieš vartojant Ibuprom tabletes nuo skausmo

Ibuprom vartoti negalima:
- jeigu yra alergija ibuprofenui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje)
- jei Jums yra ar buvo skrandžio, dvylikapirštės žarnos ar stemplės opa arba kraujavimas iš virškinimo trakto (buvo du ar daugiau opos arba kraujavimo atvejų);
- jei Jums yra buvęs kraujavimas iš virškinimo trakto ar jo perforacija (prakiurimas), susiję su nesteroidinių vaistų nuo uždegimo vartojimu;
- jei anksčiau Jums yra buvusi alergija acetilsalicilo rūgščiai (aspirinui) ir/ar kitiems nesteroidiniams vaistams nuo uždegimo (sekreto tekėjimas iš nosies, dilgėlinė, bronchų astma, angioneurozinis pabrinkimas);
- kraujavimas į smegenis, virškinimo traktą arba kitoks kraujavimas;
- paskutinių trijų nėštumo mėnesių laikotarpiu;
- vaikams, jaunesniems kaip 6 metų;
- jei Jums yra sunkus širdies nepakankamumas;
- jei Jums yra kraujo krešėjimo sutrikimas;
- jei Jums yra sunkus inkstų ar sunkus kepenų nepakankamumas;
- jei vartojate kitų NVNU skausmui malšinti;
- sisteminė raudonoji vilkligė.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Prieš vartodami šį vaistą pasitarkite su gydytoju ar vaistininku:
- jei turite inkstų,  kepenų ar žarnyno problemų, ar sergate kepenų nepakankamumu;
- jei Jums padidėjęs cholesterolio kiekis ar prieš tai yra buvęs infarktas;
- jei Jums yra širdies nepakankamumas, periferinių arterijų liga, išeminė širdies liga ar smegenų kraujagyslių liga;
- jei sergate diabetu;
- jei Jums anksčiau buvo virškinimo trakto opa ar kitokių sunkių virškinamojo trakto sutrikimų (pvz., opinis kolitas, Krono liga);
- jei sergate sistemine raudonąja vilklige (imuninės sistemos būklė, sukelianti sąnarių skausmus, odos pokyčius ir kitų organų sutrikimus);
- jei Jums yra įgimtas porfirino apykaitos sutrikimas (pvz., ūmi protarpinė porfirija);
- jeigu sergate hipertenzija (padidėjęs kraujospūdis);
- jeigu sergate ar sirgote bronchų astma;
- jei esate senyvo amžiaus pacientas;
- rūkote;
- jeigu Jums yra dehidracija (skysčių praradimas);
- jeigu Jūs kartu vartojate vaistus, galinčius padidinti opų ar kraujavimo pavojų, pvz., geriamuosius kortikosteroidus, antikoaguliantus (tokius kaip varfarinas), selektyvius serotonino reabsorbcijos inhibitorius ar antiagregantus (tokius kaip aspirinas).

Kitos atsargumo priemonės
Labai retai pastebėta sunkių odos reakcijų (kai kurios iš jų buvo mirtinos), įskaitant eksfoliacinį dermatitą, Stevens-Johnson sindromą bei toksinę epidermio nekrolizę - Lyell sindromą, susijusių su NVNU vartojimu. Manoma, kad šių reakcijų atsiradimo rizika yra didžiausia gydymo pradžioje, daugumoje atvejų jos prasidėjo per pirmąjį gydymo mėnesį. Pastebėjus pirmųjų odos išbėrimo, gleivinės pažeidimo ar kitų padidėjusio jautrumo reakcijos požymių, ibuprofeno vartojimą reikia nutraukti.

Ibuprom 400 mg dengtos tabletės gali sumažinti infekcijos simptomus (pvz., galvos skausmą, karščiavimą) ir dėl to gali būti sunkiau nustatyti diagnozę ir atitinkamai gydyti ligą. Jeigu blogai pasijutote ir Jums reikia apsilankyti pas gydytoją, nepamirškite jam pasakyti, kad vartojate Ibuprom 400 mg dengtų tablečių.
Vyresnio amžiaus žmonės gali būti labiau jautrūs ibuprofeno kaip ir kitų vaistų nuo skausmo poveikiui nei suaugę žmonės. Laikykitės vartojimo nurodymų ir vartokite mažiausią vaisto kiekį, kuris malšina skausmą. Vyresnio amžiaus žmonėms labai svarbu skubiai pranešti gydytojui apie pastebėtus nepageidaujamus reiškinius.

Įspėjimai
Tokie vaistai, kaip Ibuprom 400 mg dengtos tabletės, gali būti susiję su nedideliu širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus padidėjimu. Bet koks pavojus yra labiau tikėtinas ilgą laiką vartojant vaistą didelėmis dozėmis. Neviršykite rekomenduotos dozės ar 3 dienų gydymo laiko.
Jei Jūsų širdies veikla yra sutrikusi, patyrėte insultą arba galvojate, kad Jums galėtų grėsti šios būklės (pavyzdžiui, Jūsų kraujospūdis yra padidėjęs, sergate diabetu, turite daug cholesterolio arba rūkote), turite aptarti gydymą su savo gydytoju arba vaistininku.

Kiti vaistai ir Ibuprom
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Norėdami sumažinti šalutinių poveikių tikimybę, nevartokite šio vaisto kartu su kitais vaistais, kurių sudėtyje yra NVNU (pvz., aspirino, ibuprofeno, naprokseno). Kai kurie vaistai gali veikti gydymą ibuprofenu arba ibuprofenas gali veikti gydymą kai kuriais vaistais.

Vartojant ibuprofeną, galima sąveika su kitais vaistiniais preparatais, tokiais kaip:
- antikoaguliantams priskiriamais vaistais (veikiančiais kraujo krešėjimą, pvz., varfarinu)
- vaistais, slopinančiais trombocitų agregaciją (skystinančiais kraują, pvz., acetilsalicilo rūgštimi (aspirinu) ar tiklopidinu)
- kiti NVNU, įskaitant selektyvius ciklooksigenazės 2 inhibitorius
- tam tikrais kraujospūdį mažinančiais vaistais (įskaitant AKF inhibitorius, angiotenzino II antagonistus, diuretikus)
- širdį veikiančiais glikozidais (širdį stimuliuojančiais vaistais, pvz., digoksinu)
- kortikosteroidais (vartojamais uždegimui gydyti)
- vaistais, vartojamais laikinam imuninės sistemos nuslopinimui (pvz., metotreksatas, ciklosporinas, takrolimas)
- mifepristonu (vaistu, vartojamu skubiai kontracepcijai); nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo gali mažinti mifepristono efektyvumą
- ličiu (vartojamu manijai ar depresijai gydyti) ar fenitoinu (vartojamu esant epilepsijai), nes ibuprofenas gali padidinti šių vaistų koncentraciją kraujyje
- vaistais, skiriamais ŽIV gydyti (pvz., zidovudinu)
- selektyviais serotonino reabsorbcijos inhibitoriais (SSRI) (vartojama esant depresijai)
- sulfonilšlapalo dariniais (tabletėmis, vartojamomis cukraus kiekiui kraujyje mažinti)
- aminoglikozidais (vartojami bakterinei infekcijai gydyti)
- probenecidu ir sulfinpirazonu (vartojamais podagrai gydyti).

Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas
Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Nėštumas
Ibuprofeno negalima vartoti paskutinius tris nėštumo mėnesius. Pirmus 6 nėštumo mėnesius ibuprofeno vartoti nerekomenduojama.

Žindymo laikotarpis
Nors ibuprofeno į motinos pieną patenka labai mažai, tačiau dėl atsargumo žindančioms moterims patariama susilaikyti nuo ibuprofeno vartojimo.

Vaisingumas
Yra duomenų, kad ciklooksigenazę ir prostaglandinų sintezę slopinantys vaistai veikdami ovuliaciją gali sutrikdyti moterų vaisingumą. Šis poveikis praeina nutraukus vaisto vartojimą.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Ibuprofenas gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia. Tačiau, vartojamas didelėmis dozėmis, gali sukelti nepageidaujamų poveikių, tokių kaip nuovargis, mieguistumas, galvos svaigimas (dažnas poveikis) ir regos sutrikimai (nedažnas poveikis), todėl pavieniais atvejais gali sutrikti gebėjimas vairuoti automobilį ir valdyti mechanizmus.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Ibuprom medžiagas
Ibuprom sudėtyje yra cukraus (sacharozės). Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

3. Kaip vartoti Ibuprom tabletes nuo skausmo ir karščiavimo

Ibuprom tabletes visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Tabletes reikia nuryti valgio metu arba pavalgius, užsigeriant pakankamu skysčio kiekiu.

Įprasta dozė yra:
Suaugusiesiems ir vyresniems kaip 12 metų vaikams
Po 1 plėvele dengtą tabletę 3 kartus per parą. Nereikėtų viršyti didžiausios paros dozės 1200 mg ibuprofeno (3 plėvele dengtų tablečių). Vaisto dozę reikėtų skirti, atsižvelgiant į ligos požymius; pastebėjus tinkamą vaisto poveikį, patartiną ją sumažinti iki pačios mažiausios, bet veiksmingos dozės. Nepageidaujamas poveikis gali sumažėti, vartojant mažiausią veiksmingą vaisto dozę trumpiausią laiką, būtiną simptomų kontrolei.

Senyviems žmonėms, taip pat pacientams, kurių inkstų ar kepenų funkcija sutrikusi
Šių grupių pacientams specialaus dozavimo nereikia, tačiau vaistinį preparatą reikia skirti atsargiai.

Esant sunkiam inkstų arba kepenų funkcijos nepakankamumui, vaistinį preparatą skirti draudžiama. Ibuprom 400 mg plėvele dengtos tabletės jaunesniems kaip 12 metų vaikams vartoti negalima.

Pavartojus per didelę Ibuprom vaistų nuo skausmo dozę
Pavartojus per didelę vaisto dozę gali pasireikšti tokie simptomai, kaip pykinimas, vėmimas, epigastriumo skausmas ar rečiau viduriavimas. Be to, gali atsirasti ūžimas ausyse, galvos svaigimas ir skausmas bei kraujavimas iš virškinimo trakto. Sunkiais apsinuodijimo atvejais pasireiškia toksinis poveikis centrinei nervų sistemai: mieguistumas, retkarčiais sujaudinimas, dezorientacija ar koma. Retkarčiais gali pasireikšti traukulių. Sunkiai apsinuodijus, gali atsirasti hipotenzija, hiperkalemija, metabolinė acidozė, pailgėti protrombino laikas ir tarptautinis normalizuotas santykis INR (galimai dėl sąveikos su cirkuliuojančiųjų krešėjimo faktorių poveikiu). Gali pasireikšti ūminis inkstų nepakankamumas ir kepenų pažeidimas. Astma sergantiems pacientams gali paūmėti astma.

Apsinuodijus nedelsiant kreipkitės į gydytoją. Perdozavus skiriamas simptominis ir palaikomasis gydymas, palaikomas kvėpavimo takų praeinamumas, monitoruojama širdies veikla ir gyvybinės funkcijos, kol jos stabilizuojasi. Jei pacientas, išgėręs potencialiai toksišką vaisto kiekį, atvyksta per 1 valandą, reikėtų apsvarstyti aktyvintosios anglies skyrimo galimybę. Jei pasireiškia dažnų ar užsitęsusių traukulių, juos reikėtų gydyti intraveniniu diazepamu ar lorazepamu. Astmai gydyti reikia skirti bronchodilatatorių.
Specifinio priešnuodžio nėra.

Pamiršus pavartoti Ibuprom
Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Nustojus vartoti Ibuprom
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. Galimas šalutinis Ibuprom tablečių poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Tokie vaistai, kaip Ibuprom, gali būti susiję su širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus nedideliu padidėjimu. Pranešta apie ibuprofeno sukeltas padidėjusio jautrumo reakcijas, kurios gali būti nespecifinės alerginės reakcijos ir anafilaksija: padidėjęs kvėpavimo takų reaktyvumas, pvz., astma, pasunkėjusi astma, bronchų spazmas, dispnėja (sunkumas kvėpuoti); įvairios odos reakcijos, pvz., niežulys, dilgėlinė, angioedema, rečiau eksfoliacinės ir pūslinės dermatozės (įskaitant epidermio nekrolizę ir daugiaformę eritemą).

Žemiau išvardinti šalutiniai poveikiai yra labai reti (pasitaiko mažiau nei 1 iš 10000 žmonių), bet jei Jums pasireiškia bet kuris iš jų, nedelsiant NUTRAUKITE vaisto vartojimą ir kreipkitės į gydytoją ar vaistininką:
- miokardo infarktas ar insultas;
- stemplės, skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opa ar jos perforacija, pasireiškiančios stipriu pilvo skausmu, vėmimu krauju arba krauju su išmatomis, kartais nulemiantys mirtį, ypač senyviems pacientams;
- paūmėjęs opinis kolitas ir Krono liga;
- autoimuninėmis ligomis (pvz., sistemine raudonąja vilklige, mišria jungiamojo audinio liga) sergantiems pacientams skiriant ibuprofeno, pasireiškė pavieniai aseptinio meningito simptomai: kaklo stingimas, galvos skausmas, pykinimas, vėmimas, karščiavimas ar dezorientacija;
- sunkios alerginės reakcijos, pasireiškiančios galvos svaigimu ar alpimu, pagreitėjusiu širdies plakimu, veido, liežuvio ar gerklės patinimu;
- astma ar astmos pasunkėjimas, švokštimas ar dusulys;
- kepenų pažeidimo ar nepakankamumo simptomai, ypač ilgo vartojimo atveju, pavyzdžiui, odos ar akių baltymų pageltimas;
- sunkios odos reakcijos, tarp kurių daugiaformė edema ir toksinė epidermio nekrolizė, eksfoliacinis dermatitas, pasireiškiantis apvaliais bėrimais įvairiose kūno vietose, opos burnoje ir ant lūpų, Stevens-Johnson sindromas;
- inkstų sutrikimai, pavyzdžiui, inkstų pažeidimas ar nepakankamumas, inkstų spenelių nekrozė (ypač vartojant ilgą laiką), sumažėjęs šlapimo išskyrimas, edemos.

Galimi ir kiti šalutiniai poveikiai:
Nedažni (pasitaiko mažiau nei 1 iš 100 žmonių):

- padidėjusio jautrumo reakcijos, pasireiškiančios dilgėline ir niežuliu;
- pilvo skausmas, virškinimo sutrikimai, pykinimas;
- įvairūs odos išbėrimai;
- galvos skausmas.

Reti (pasitaiko mažiau nei 1 iš 1000 žmonių):
- viduriavimas, vidurių pūtimas, vidurių užkietėjimas ir vėmimas.

Labai reti (pasitaiko mažiau nei 1 iš 10000 žmonių):
- kraujo ląstelių skaičiaus sumažėjimas (anemija, hemolitinė anemija, aplastinė anemija, leukopenija, trombocitopenija, pancitopenija, agranulocitozė), pasireiškiantis odos blyškumu, į gripą panašiais simptomais, lengvai susidarančiomis mėlynėmis, kraujavimu (iš odos ar nosies);
- aukštas kraujospūdis;
- širdies nepakankamumas ar skausmas krūtinėje, edema, periferinė edema, kraujagyslių uždegimas;
- nervingumas;
- pakitę laboratorinių tyrimų rezultatai, pvz., sumažėjęs hematokritas ir hemoglobino kiekis, padidėjusi šlapalo koncentracija serume;
- regėjimo sutrikimai;
- ūžimas ausyse ir svaigulys.

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. Kaip laikyti Ibuprom tabletes nuo skausmo

Ibuprom laikyti vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje. Paketėlis: Laikyti ne aukštesnėje kaip 25ºC temperatūroje. Lizdinė plokštelė: Laikyti ne aukštesnėje kaip 30ºC temperatūroje. Ant dėžutės, lizdinės plokštelės ir paketėlio po „Tinka iki/EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos. Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. Ibuprom pakuotės turinys ir kita informacija

Ibuprom tablečių sudėtis
- Veiklioji Ibuprom medžiaga yra ibuprofenas. Kiekvienoje dengtoje tabletėje yra 400 mg ibuprofeno.
- Pagalbinės medžiagos. Tabletės branduolys: kukurūzų krakmolas, povidonas, mikrokristalinė celiuliozė, kroskarmeliozės natrio druska, stearino rūgštis, bevandenis koloidinis silicio dioksidas. Tabletės plėvelė: karnaubo vaškas, dažiklis Opadry II White33G 28707 (hipromeliozė, titano dioksidas (E171), makrogolis 3000, laktozės monohidratas, triacetinas (E1518)).

Ibuprom išvaizda ir kiekis pakuotėje
Ibuprom apvalios, baltos arba pilkšvai baltos, abipusiai išgaubtos, plėvele dengtos tabletės yra tiekiamas supakuotas į lizdines plokšteles. Vienoje lizdinėje plokštelėje yra 10 tablečių, vienoje kartoninėje dėžutėje - 1 arba 2 lizdinės plokštelės.

Ibuprom rinkodaros teisės turėtojas

US Pharmacia Sp. z o.o.
ul. Ziębicka 40, 50-507 Wrocław
Lenkija

Ibuprom gamintojas

US Pharmacia Sp. z o.o.
ul. Ziębicka 40, 50-507 Wrocław
Lenkija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą:
UAB USP Baltics
Lvovo g. 25
Vilnius LT-09320
Tel. +370 5 279 17 15

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2013-06-20
Šaltinis: VVKT

Ibuprom 400 mg tabletės, N10 vartojimas

Ibuprom tabletes visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Tabletes reikia nuryti valgio metu arba pavalgius, užsigeriant pakankamu skysčio kiekiu. Įprasta dozė yra: Suaugusiesiems ir vyresniems kaip 12 metų vaikams Po 1 plėvele dengtą tabletę 3 kartus per parą. Nereikėtų viršyti didžiausios paros dozės 1200 mg ibuprofeno (3 plėvele dengtų tablečių). Vaisto dozę reikėtų skirti, atsižvelgiant į ligos požymius; pastebėjus tinkamą vaisto poveikį, patartiną ją sumažinti iki pačios mažiausios, bet veiksmingos dozės. Nepageidaujamas poveikis gali sumažėti, vartojant mažiausią veiksmingą vaisto dozę trumpiausią laiką, būtiną simptomų kontrolei. Senyviems žmonėms, taip pat pacientams, kurių inkstų ar kepenų funkcija sutrikusi Šių grupių pacientams specialaus dozavimo nereikia, tačiau vaistinį preparatą reikia skirti atsargiai. Esant sunkiam inkstų arba kepenų funkcijos nepakankamumui, vaistinį preparatą skirti draudžiama. Ibuprom 400 mg plėvele dengtos tabletės jaunesniems kaip 12 metų vaikams vartoti negalima.

Atsiliepimai

Rašyti atsiliepimą
I'm still in pain. This only reduced my pain little for few seconds...

Panašios prekės
vitaminai, maisto papildai

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau

Svetainėje naudojami slapukai sklandžiam jos veikimui, naršymo patirties gerinimui, rinkodarai. Daugiau apie naudojamus slapukus ir kaip jų atsisakyti - privatumo politikoje.