prisijunk prie mūsų facebook Apie mus Dalyvauk žaidime ir laimėk € 30 KAS SAVAITĘ!
x

Užsiregistravę gaukite geriausius pasiūlymus!

Užsiregistravę Mano vaistinėje ir užsisakę naujienlaiškį, gausite 33 lojalumo taškus, kuriais galima padengti dalį produktų vertės.

Rodyti daugiau
x
sunkv 1

Nemokamas pristatymas, perkant už € 20

Perkant už 20 eurų ir daugiau, pristatysime užsakymą į Jūsų namus – nemokamai!

Rodyti daugiau
detalioji paieška

Skausmą, karščiavimą mažinantis vaistas

Nurofen Forte Express 400 mg tabletės, N12

Gamintojas
BOOTS
Medication group
Non-prescription
Kaina 2,67
Įdėti į patinkančias Pranešti, kai kaina nukris
Pristatymo terminai ir kt.

Nemokamas pristatymas perkant už €20 ir daugiau

Naudojimosi taisyklės

Dažniausiai užduodami klausimai (D.U.K)

Elektroninėje vaistinėje nurodytos akcijos ir nuolaidos taikomos perkant internetu

Nurofen Forte Express 400 mg dengtos tabletės nuo skausmo ir karščiavimo, N12

Ibuprofenas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. Nurofen Forte Express galima įsigyti be recepto, tačiau jį reikia vartoti tiksliai, kaip nurodyta, kad poveikis būtų geriausias.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
- Jeigu simptomai pasunkėjo arba per keturias paras nepalengvėjo, kreipkitės į gydytoją.
- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
 
Lapelio turinys
1.  Kas yra Nurofen Forte Express ir kam jis vartojamas
2.  Kas žinotina prieš vartojant Nurofen Forte Express
3.  Kaip vartoti Nurofen Forte Express
4.  Galimas šalutinis poveikis
5.  Kaip laikyti Nurofen Forte Express
6.  Kita informacija

1. KAS YRA NUROFEN FORTE EXPRESS IR KAM JIS VARTOJAMAS

Nurofen Forte Express tablečių sudėtyje yra veikliosios medžiagos ibuprofeno, priklausančio nesteroidinių vaistų nuo uždegimo grupei. Ibuprofenas malšina uždegimo sukeltą skausmą, patinimą ir karščiavimą.
Vaisto sudėtyje yra tokia ibuprofeno forma, kuri lengvai susiskaido organizme. Taip lengviau organizmui vaistą absorbuoti į kraują ir taip greitai yra pašalinamas skausmas. Nurofen Forte Express tabletės vartojamas trumpalaikiam silpno ar vidutinio stiprumo  galvos, dantų, raumenų, sąnarių, pirminės dismenorėjos sukelto skausmo malšinimui, karščiavimo mažinimui.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT NUROFEN FORTE EXPRESS

Nurofen Forte Express vartoti negalima:
- jeigu yra padidėjęs jautrumas ibuprofenui arba bet kuriai pagalbinei NUROFEN EXPRESS medžiagai;
- jei praeityje yra buvę padidėjusio jautrumo reakcijų (astma, rinitas, angioneurozinis pabrinkimas, dilgėlinė) vartojant kitą nesteroidinį vaistą nuo uždegimo (NVNU), įskaitant ir acetilsalicilo rūgšties darinius;
- jeigu yra sunkus kepenų funkcijos nepakankamumas;
- jeigu yra sunkus inkstų funkcijos nepakankamumas;
- jeigu yra sunkus širdies funkcijos nepakankamumas;
- paskutinių trijų nėštumo mėnesių laikotarpiu;
- jei yra ar buvo pepsinė opa (du ar daugiau atskirų įrodytų išopėjimo ar kraujavimo epizodų);
- jei buvo kraujavimas iš virškinimo trakto ar jo prakiurimas susijęs su ankstesniu NVNU vartojimu;
- jei yra kraujavimas į smegenis, virškinimo traktą arba kitoks kraujavimas;
- jeigu yra sisteminė raudonoji vilkligė;
- vaikams iki 12 metų.

Specialių atsargumo priemonių reikia
Nepageidaujamas poveikis gali sumažėti, vartojant mažiausią veiksmingą vaisto dozę trumpiausią laiką, būtiną simptomų kontrolei.

Poveikis širdies kraujagyslėms bei galvos smegenų kraujagyslėms
Jeigu Jums jau buvo padidėjęs kraujospūdis ir (arba) pasireiškę lengvi ar vidutinio sunkumo širdies nepakankamumo reiškiniai, gydymosi nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo (NVNU) metu, reikia konsultuotis su gydytoju.

Tokie vaistai, kaip Nurofen Forte Express, gali būti susiję su nedideliu širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus padidėjimu. Bet koks pavojus yra labiau tikėtinas ilgą laiką vartojant vaistą didelėmis dozėmis. Neviršykite rekomenduotos dozės ar 4 parų gydymo laiko.
Jei Jūsų širdies veikla yra sutrikusi, patyrėte insultą arba galvojate, kad Jums galėtų grėsti šios būklės (pavyzdžiui, Jūsų kraujospūdis yra padidėjęs, sergate diabetu, turite daug cholesterolio arba rūkote), turite aptarti gydymą su savo gydytoju arba vaistininku.

Dėl aseptinio meningito pavojaus, ligoniai, sergantys sistemine raudonąja vilklige ir jungiamojo audinio ligomis, prieš vartodami Nurofen Forte Express turėtų pasitarti su savo gydytoju. Virškinimo trakto sutrikimai ir lėtinės uždegiminės žanyno ligos gali paūmėti (opinis kolitas, Krono liga). Jei yra inkstų pakenkimai ar inkstų funkcijos pablogėjimas. Jei yra kepenų funkcijos sutrikimai. Senyviems žmonėms yra didesnis NVNU sunkaus nepageidaujamo poveikio pavojus. Ligoniams sirgusiems praeityje ar sergantiems bronchine astma ar alerginėmis ligomis gali išsivystyti broncho spazmas. Vartojant ibuprofeną gali išsivystyti astmos priepuolis, ypač asmenims, kurie yra jautrūs acetilsalicilo rūgščiai ar NVNU.

Reikia vengti vartoti ibuprofeną kartu su kitais NVNU, įskaitant selektyvius ciklooksigenazės 2 inhibitorius.
Atsargiai vartoti ibuprofeną ligoniams sergantiems širdies ir kraujagyslių, ir smegenų kraujagyslių  susirgimais. Yra duomenų, kad vaistų slopinančių ciklooksigenazę/prostaglandinų sintezę vartojimas gali mažinti moters vaisingumą dėl poveikio ovuliacijai. Nutraukus medikamento vartojimą vaisingumas atsistato.

Jei Jums anksčiau buvo skrandžio ar žarnyno opa, ypač jei ji komplikavosi prakiurimu arba kraujavo, Jūs turite atkreipti dėmesį į bet kokius neįprastus pilvo simptomus, ypač gydymo pradžioje, ir nedelsdamas pasakyti apie juos gydytojui. Šiuo atveju, ypač senyvo amžiaus pacientams, yra didesnė virškinimo trakto kraujavimo ir prakiurimo rizika. Jei iš virškinimo trakto kraujuoja arba jis prakiūra, vaisto reikia nebevartoti.
Skrandžio ir žarnyno kraujavimas, opėjimas arba prakiurimas gali ištikti be jokių įspėjamųjų požymių, net jeigu anksčiau tokių problemų nebuvo. Be to, šie simptomai gali būti mirtini.

Didinant NVNU dozę, ligoniams, kuriems praeityje buvo opa, ypač komplikuota kraujavimu arba prakiurimu, o taip pat senyviems žmonėms, kraujavimo iš virškinimo trakto, virškinimo trakto išopėjimo ar prakiurimo rizika didesnė. Tokius ligonius reikia pradėti gydyti mažiausia vaistinio preparato doze.
Ligoniai, kuriems praeityje pasireiškė toksinis poveikis virškinimo traktui, ypač senyvi, turi pasakyti, jeigu atsiranda, ypač gydymo pradžioje, kokių nors neįprastų virškinimo sutrikimų (ypač kraujavimas iš virškinimo trakto).

Vaisto reikia vartoti atsargiai ligoniams, gydomiems medikamentais, pvz., geriamaisiais kortikosteroidais, antikoaguliantais (varfarinu), selektyviais serotonino reabsorbcijos inhibitoriais ar preparatais, mažinančiais trombocitų agregaciją (pvz., acetilsalicilo rūgštimi), kurie gali didinti virškinimo trakto išopėjimo ar kraujavimo riziką. Ligoniams vartojantiems ibuprofeną, jeigu atsiranda virškinimo trakto kraujavimas ar išopėjimas gydymas turi būti nutraukiamas nedelsiant.

Labai retai pastebėta sunkių odos reakcijų (kai kurios iš jų buvo mirtinos), įskaitant eksfoliacinį  (besilupantį) dermatitą, Stivenso - Džonsono sindromą bei toksinę epidermio nekrolizę, susijusių su NVNU vartojimu. Manoma, kad šių reakcijų atsiradimo rizika yra didžiausia gydymo pradžioje, daugumoje atvejų jos prasidėjo per pirmąjį gydymo mėnesį. Pastebėjus pirmųjų odos išbėrimo, gleivinės pažeidimo ar kitų padidėjusio jautrumo reakcijos požymių, ibuprofeno vartojimą reikia nutraukti. Ligoniams, kuriems yra astma, susijusi su lėtiniu rinitu, lėtiniu sinusitu ir /arba nosies polipais vartojantiems acetilsalicilo rūgštį ir/ar NVNU yra rizika alerginėms reakcijoms.

Jeigu atsiranda regos sutrikimų, preparato vartojimą reikia nutraukti ir rekomenduojama atlikti pilną akių būklės ištyrimą. Ilgai vartojant ibuprofeną rekomenduojama sekti kraujo ląstelių formulę, inkstų ir kepenų funkcijos rodiklius. Jeigu simptomai pasunkėjo arba nepalengvėjo, arba pasireiškė naujų simptomų, kreipkitės į gydytoją.

Kitų vaistų vartojimas
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Nurofen Forte Express 400 mg dengtos tabletės (kaip ir kitų NVNU) reikia skirti atsargiai kartu su:

Acetilsalicilo rūgštimi: kaip ir kitus NVNU, kartu vartoti acetilsalicilo rūgštį ir ibuprofeną nerekomenduojama, dėl didesnio nepageidaujamo poveikio rizikos. Eksperimentiniai duomenys rodo, kad ibuprofenas gali slopinti mažų dozių acetilsalicilo rūgšties poveikį trombocitų agregacijai, kai šie medikamentai yra skiriami kartu.

Kraujospūdį mažinančiais medikamentais: NVNU gali silpninti šių medikamentų poveikį.

Diuretikais: kartu vartojant mažėja diuretikų šlapimo išsiskyrimą skatinantis poveikis ir gali padidėti NVNU toksinis poveikis inkstams.

Širdį veikiančiais glikozidais: NVNU gali pasunkinti širdies nepakankamumo reiškinius ir padidinti glikozidų kiekį kraujo plazmoje.

Ličiu: padidina ličio kiekį kraujo plazmoje ir sumažėja ličio eliminacija.

Metotreksatu: padidina metotreksato kiekį kraujo plazmoje ir sumažėja metotreksato eliminacija.

Mifepristonu: NVNU neturi būti vartojami 8-12 dienų po mifepristono paskyrimo, nes NVNU gali mažinti mifepristono poveikį.

Kitais NVNU, įskaitant selektyvius ciklooksigenazės 2 inhibitorius; gali padidinti nepageidaujamo poveikio riziką.

Ciklosporinu: padidina nefrotoksinio poveikio riziką.

Kortikosteroidais: gali padidinti NVNU nepageidaujamo poveikio riziką, ypatingai virškinimo trakto išopėjimą ar kraujavimą.

Krešėjimą mažinančiais medikamentais: NVNU gali sustiprinti antikoaguliantų (pvz.,varfarino) poveikį.

Preparatais, mažinančiais trombocitų agregaciją (pvz., acetilsalicilo rūgštis) ir selektyviais serotonino reabsorbcijos inhibitoriais: gali didinti virškinimo trakto kraujavimo riziką.

Chinolonų grupės antimikrobiniais medikamentais: tyrimai su gyvūnais rodo, kad NVNU gali padidinti mėšlungio riziką susijusią su chinolonų grupės antimikrobiniais vaistais. Pacientai vartojantys NVNU ir chinolonų grupės antimikrobinius medikamentus turi didesnį rizikos pavojų atsirasti mėšlungiui.

Takrolimais: su takrolimais kartu skiriant NVNU gali padidėti nefrotoksinio pavojaus rizika.

Zidovudinu: kartu skiriant NVNU padidėja hematologinio toksiškumo pavojus. ŽIV teigiamiems ir hemofilija sergantiems asmenims kartu gydomiems zidovudinu ir NVNU, padidėja hematomų ir kraujo išsiliejimo į sąnarinę ertmę pavojus.

Aminoglikozidais: NVNU gali sumažinti aminoglikozidų išsiskyrimą iš organizmo.

Augaliniai ekstraktais: Ginkgo biloba gali padidinti NVNU kraujavimo rizikos pavojų.
 
Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Nėštumo laikotarpis
Prostaglandinų sintezės slopinimas gali neigiamai veikti nėštumo eigą ir (arba) embriono arba vaisiaus vystymąsi. Epidemiologinių tyrimų duomenys rodo, kad vartojant prostaglandinų sintezės inhibitorius ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu padidėja persileidimo, širdies vystymosi sutrikimų ir pilvo priekinės sienos nesuaugimo pavojus. Ibuprofeno negalima vartoti pirmuosius šešis nėštumo mėnesius, nebent tai būtina. Jei ibuprofeno skiriama vartoti planuojančioms pastoti moterims arba per pirmuosius šešis nėštumo mėnesius, reikia vartoti galimai mažiausią dozę ir trumpiausią laiką.

Prostaglandinų sintezės inhibitoriai, vartojami paskutinius tris nėštumo mėnesius, gali vaisiui sukelti:
toksinį poveikį širdžiai ir plaučiams (priešlaikinį arterinio latako užsidarymą, plaučių hipertenziją); inkstų funkcijos sutrikimą, netgi inkstų nepakankamumą ir oligohidramnioną.

Vartojant nėštumo pabaigoje motinai ir naujagimiui gali sukelti:
vartojant netgi mažiausiomis dozėmis - kraujavimo laiko pailgėjimą dėl trombocitų agregacijos slopinimo;
gimdos susitraukimų slopinimą ir dėl to vėluojantį arba užsitęsusį gimdymą.
Todėl ibuprofeno per paskutinius tris nėštumo mėnesius vartoti draudžiama.

Žindymo laikotarpis
Nors į žindyvės pieną preparato patenka labai mažas kiekis, ibuprofeno nerekomenduojama vartoti, jei tai nebūtina.
 
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Nurofen Forte Express gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia arba veikia nereikšmingai.
Ibuprofenas vartojamas didelėmis dozėmis gali sukelti nepageidaujamų poveikių, tokių kaip nuovargis, mieguistumas, galvos svaigimas (dažnas poveikis) ir regos sutrikimai (nedažnas poveikis), todėl pavieniais atvejais gali sutrikti gebėjimas vairuoti automobilį ir valdyti mechanizmus. Šis poveikis būna stipresnis, jei kartu vartojama alkoholio.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Nurofen Forte Express medžiagas
Sudėtyje yra sacharozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą. Šioje vaisto dozėje yra 2,12 mmol (arba 48,6 mg) natrio. Būtina atsižvelgti, jei kontroliuojamas natrio kiekis maiste.

3. KAIP VARTOTI NUROFEN FORTE EXPRESS TABLETES NUO SKAUSMO

Nurofen Forte Express visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Suaugusiems ir vyresniems kaip 12 metų vaikams: po 1 dengtą Nurofen Forte Express tabletę 3 kartus per parą. Iš pradžių reikia gerti po 1 Nurofen Forte Express tabletę, vėliau, jeigu reikia, gerti po 1 Nurofen Forte Express tabletę kas aštuonias valandas. Nereikėtų viršyti didžiausios paros dozės 1200 mg ibuprofeno (3 dengtų tablečių). Tabletes reikia nuryti valgio metu arba pavalgius, užsigeriant pakankamu skysčio kiekiu. Jaunesniems kaip 12 metų vaikams vaisto vartoti negalima. Senyviems žmonėms, pacientams, kurių inkstų ar kepenų funkcija sutrikusi: specialaus dozavimo nereikia, tačiau vaistą nuo skausmo Nurofen Forte Express reikia vartoti atsargiai. Esant sunkiam inkstų arba kepenų funkcijos nepakankamumui, vaisto vartoti negalima. Simptomams malšinti reikia skirti mažiausią veiksmingą dozę trumpiausią laiką. Jei simptomai per keturias paras nepraeina, reikalinga gydytojo konsultacija, dėl Nurofen Forte Express 400 mg dengtos tabletės vartojimo.

4. GALIMAS ŠALUTINIS NUROFEN FORTE EXPRESS TABLEČIŲ POVEIKIS

Nurofen Forte Express, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Širdies sutrikimai

Labai reti:

miokardo infarktas, edema, padidėjęs kraujospūdis ir širdies nepakankamumas vartojant NVNU didelėmis dozėmis. 

Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai

Labai reti:

sutrikusi kraujodara (anemija, hemolitinė anemija, aplastinė anemija, leukopenija, trombocitopenija, pancitopenija, agranulocitozė), kurios pirmieji požymiai yra karščiavimas, gerklės skausmas, burnos gleivinės opos, į gripą panašūs simptomai, sunkus išsekimas, kraujavimas iš nosies ir odos, nepaaiškinamas kraujavimas bei mėlynių atsiradimas.

 

Nervų sistemos sutrikimai

Nedažni:

galvos skausmas.

Akių sutrikimai

Labai reti:

regėjimo sutrikimai.

Ausų ir labirintų sutrikimai

Labai reti:

ūžesys ausyse ir svaigulys.

Kvėpavimo sistemos, krūtinės ląstos ir tarpuplaučio sutrikimai

Labai reti:

astma, bronchų spazmas, dusulys ir kvėpavimo pasunkėjimas.

Virškinimo trakto sutrikimai

Nedažni: 

pilvo skausmas, dispepsija, pykinimas.

Reti:

viduriavimas, vidurių pūtimas, vidurių užkietėjimas ir vėmimas.

Labai reti:

pepsinė opa; virškinimo trakto perforacija ar kraujavimas iš jo, išmatose kraujas, vėmimas krauju kartais nulemiantys mirtį, ypač senyviems pacientams; melena, hematema, opinis stomatitas,paūmėję opinis kolitas ir Krono liga.

 

Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai

Labai reti:

sumažėjęs šlapimo kiekis ir edema; ūminis inkstų nepakankamumas; inkstų spenelių nekrozė (ypač vartojant ilgą laiką); padidėjusi šlapalo koncentracija serume.

 

Odos ir poodinio audinio sutrikimaI

Nedažni:

įvairūs odos išbėrimai.

Labai reti:

sunkios odos reakcijos, pvz., daugiaformė eritema ir toksinė epidermio nekrolizė, eksfoliacinis dermatitas, Stivenso - Džonsono sindromas.

 

Infekcijos ir infestacijos

Labai reti:

aseptinis meningitas.

Kraujagyslių sutrikimai

Labai reti:

hipertenzija, vaskulitas.

 

Bendrieji sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai

Labai reti:

edema, periferinė edema.

Imuninės sistemos sutrikimai

Nedažni:

padidėjusio jautrumo reakcijos, pasireiškiančios eritema ar erimatoze, niežuliu, odos bėrimu ir dilgėline.

Labai reti:

autoimuninėmis ligomis (pvz., sistemine raudonąja vilklige, mišria jungiamojo audinio liga) sergantiems pacientams skiriant ibuprofeno, pasireiškė pavieniai aseptinio meningito (kurio simptomai yra kaklo raumenų rigidiškumas, galvos skausmas, pykinimas, vėmimas, karščiavimas ar dezorientacija) atvejai.

Sunkios padidėjusio jautrumo reakcijos, kurių simptomai gali būti: veido, liežuvio ir gerklų paburkimas, dispnėja, tachikardija, hipotenzija (t.y. anafilaksija, angioedema ar sunkus šokas); paūmėjusi astma ir bronchų spazmas.

 

Kepenų, tulžies pūslės ir latakų sutrikimai

Labai reti:

sutrikusi kepenų veikla, ypač vartojant ilgą laiką. Kepenų pakenkimai, ypatingai ilgai trunkančio gydymo metu, hepatitas ir gelta.

 

Psichikos sutrikimai

Labai reti:

nervingumas.

Tyrimai

Labai reti:

sumažėjęs hematokritas ir hemoglobino kiekis.

Tokie vaistai, kaip Nurofen Forte Express 400 mg dengtos tabletės, gali būti susiję su širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus nedideliu padidėjimu. Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI TABLETES NUO SKAUSMO NUROFEN FORTE EXPRESS

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia. Ant dėžutės po „Tinka iki“ ir lizdinės plokštelės po „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Nurofen Forte Express vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA APIE NUROFEN VAISTUS NUO SKAUSMO

Nurofen Forte Express sudėtis
- Veiklioji Nurofen tablečių nuo skausmo medžiaga yra ibuprofenas (natrio druskos dihidrato pavidalu). Vienoje tabletėje jo yra 400 mg ibuprofeno.
- Pagalbinės Nurofen medžiagos yra kroskarmeliozės natrio druska, ksilitolis, mikrokristalinė celiuliozė, magnio stearatas, koloidinis bevandenis silicio dioksidas, karmeliozės natrio druska, talkas, gumiarabikas, džiovintas purškiant, sacharozė, titano dioksidas (E171), makrogolis 6000, rašalas Opacode S-1-15094 Red (jo sudėtyje yra šelako, raudonojo geležies oksido (E172), amonio hidroksido, simetikono.

Nurofen Forte Express išvaizda ir kiekis pakuotėje
Nurofen Forte Express yra baltos, abipus išgaubtos, apvalios, dengtos cukrumi tabletės. Vienoje tabletės pusėje yra raudonas užrašas „Nurofen“. Nurofen Forte Express tiekiamas lizdinėse plokštelėse po 12 tablečių (1 lizdinė plokštelė).

Nurofen rinkodaros teisės turėtojas

Reckitt Benckiser (Poland) S.A.
Ul. Okunin 1
05-100 Nowy Dwor Mazowiecki
Lenkija

Nurofen Forte Express tablečių gamintojai

Reckitt Benckiser Healthcare International Ltd
Nottingham site
Thane Road
Nottingham NG90 2DB
Jungtinė Karalystė

SIA ELVIM
Kurzemes prospekts 3-513
Riga LV-1067
Latvija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą:

UAB Baltijos Bitė
Miško g. 10-2
LT-44321 Kaunas
Tel. / faksas: +370 37 204896

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2012-09-17
Šaltinis: VVKT

Nurofen Forte Express 400 mg tabletės, N12 vartojimas

Nurofen Forte Express visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Suaugusiems ir vyresniems kaip 12 metų vaikams: po 1 dengtą Nurofen Forte Express tabletę 3 kartus per parą. Iš pradžių reikia gerti po 1 Nurofen Forte Express tabletę, vėliau, jeigu reikia, gerti po 1 Nurofen Forte Express tabletę kas aštuonias valandas. Nereikėtų viršyti didžiausios paros dozės 1200 mg ibuprofeno (3 dengtų tablečių). Tabletes reikia nuryti valgio metu arba pavalgius, užsigeriant pakankamu skysčio kiekiu. Jaunesniems kaip 12 metų vaikams vaisto vartoti negalima. Senyviems žmonėms, pacientams, kurių inkstų ar kepenų funkcija sutrikusi: specialaus dozavimo nereikia, tačiau vaistą nuo skausmo Nurofen Forte Express reikia vartoti atsargiai. Esant sunkiam inkstų arba kepenų funkcijos nepakankamumui, vaisto vartoti negalima. Simptomams malšinti reikia skirti mažiausią veiksmingą dozę trumpiausią laiką. Jei simptomai per keturias paras nepraeina, reikalinga gydytojo konsultacija, dėl Nurofen Forte Express 400 mg dengtos tabletės vartojimo.

Jūsų atsiliepimai apie "Nurofen Forte Express 400 mg tabletės, N12" produktą

atgal Informacinis lapelis
Nurofen Forte Express 400 mg tabletės, N12
Nurofen Forte Express 400 mg tabletės, N12

Nurofen Forte Express 400 mg dengtos tabletės nuo skausmo ir karščiavimo, N12

Ibuprofenas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. Nurofen Forte Express galima įsigyti be recepto, tačiau jį reikia vartoti tiksliai, kaip nurodyta, kad poveikis būtų geriausias.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
- Jeigu simptomai pasunkėjo arba per keturias paras nepalengvėjo, kreipkitės į gydytoją.
- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
 
Lapelio turinys
1.  Kas yra Nurofen Forte Express ir kam jis vartojamas
2.  Kas žinotina prieš vartojant Nurofen Forte Express
3.  Kaip vartoti Nurofen Forte Express
4.  Galimas šalutinis poveikis
5.  Kaip laikyti Nurofen Forte Express
6.  Kita informacija

1. KAS YRA NUROFEN FORTE EXPRESS IR KAM JIS VARTOJAMAS

Nurofen Forte Express tablečių sudėtyje yra veikliosios medžiagos ibuprofeno, priklausančio nesteroidinių vaistų nuo uždegimo grupei. Ibuprofenas malšina uždegimo sukeltą skausmą, patinimą ir karščiavimą.
Vaisto sudėtyje yra tokia ibuprofeno forma, kuri lengvai susiskaido organizme. Taip lengviau organizmui vaistą absorbuoti į kraują ir taip greitai yra pašalinamas skausmas. Nurofen Forte Express tabletės vartojamas trumpalaikiam silpno ar vidutinio stiprumo  galvos, dantų, raumenų, sąnarių, pirminės dismenorėjos sukelto skausmo malšinimui, karščiavimo mažinimui.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT NUROFEN FORTE EXPRESS

Nurofen Forte Express vartoti negalima:
- jeigu yra padidėjęs jautrumas ibuprofenui arba bet kuriai pagalbinei NUROFEN EXPRESS medžiagai;
- jei praeityje yra buvę padidėjusio jautrumo reakcijų (astma, rinitas, angioneurozinis pabrinkimas, dilgėlinė) vartojant kitą nesteroidinį vaistą nuo uždegimo (NVNU), įskaitant ir acetilsalicilo rūgšties darinius;
- jeigu yra sunkus kepenų funkcijos nepakankamumas;
- jeigu yra sunkus inkstų funkcijos nepakankamumas;
- jeigu yra sunkus širdies funkcijos nepakankamumas;
- paskutinių trijų nėštumo mėnesių laikotarpiu;
- jei yra ar buvo pepsinė opa (du ar daugiau atskirų įrodytų išopėjimo ar kraujavimo epizodų);
- jei buvo kraujavimas iš virškinimo trakto ar jo prakiurimas susijęs su ankstesniu NVNU vartojimu;
- jei yra kraujavimas į smegenis, virškinimo traktą arba kitoks kraujavimas;
- jeigu yra sisteminė raudonoji vilkligė;
- vaikams iki 12 metų.

Specialių atsargumo priemonių reikia
Nepageidaujamas poveikis gali sumažėti, vartojant mažiausią veiksmingą vaisto dozę trumpiausią laiką, būtiną simptomų kontrolei.

Poveikis širdies kraujagyslėms bei galvos smegenų kraujagyslėms
Jeigu Jums jau buvo padidėjęs kraujospūdis ir (arba) pasireiškę lengvi ar vidutinio sunkumo širdies nepakankamumo reiškiniai, gydymosi nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo (NVNU) metu, reikia konsultuotis su gydytoju.

Tokie vaistai, kaip Nurofen Forte Express, gali būti susiję su nedideliu širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus padidėjimu. Bet koks pavojus yra labiau tikėtinas ilgą laiką vartojant vaistą didelėmis dozėmis. Neviršykite rekomenduotos dozės ar 4 parų gydymo laiko.
Jei Jūsų širdies veikla yra sutrikusi, patyrėte insultą arba galvojate, kad Jums galėtų grėsti šios būklės (pavyzdžiui, Jūsų kraujospūdis yra padidėjęs, sergate diabetu, turite daug cholesterolio arba rūkote), turite aptarti gydymą su savo gydytoju arba vaistininku.

Dėl aseptinio meningito pavojaus, ligoniai, sergantys sistemine raudonąja vilklige ir jungiamojo audinio ligomis, prieš vartodami Nurofen Forte Express turėtų pasitarti su savo gydytoju. Virškinimo trakto sutrikimai ir lėtinės uždegiminės žanyno ligos gali paūmėti (opinis kolitas, Krono liga). Jei yra inkstų pakenkimai ar inkstų funkcijos pablogėjimas. Jei yra kepenų funkcijos sutrikimai. Senyviems žmonėms yra didesnis NVNU sunkaus nepageidaujamo poveikio pavojus. Ligoniams sirgusiems praeityje ar sergantiems bronchine astma ar alerginėmis ligomis gali išsivystyti broncho spazmas. Vartojant ibuprofeną gali išsivystyti astmos priepuolis, ypač asmenims, kurie yra jautrūs acetilsalicilo rūgščiai ar NVNU.

Reikia vengti vartoti ibuprofeną kartu su kitais NVNU, įskaitant selektyvius ciklooksigenazės 2 inhibitorius.
Atsargiai vartoti ibuprofeną ligoniams sergantiems širdies ir kraujagyslių, ir smegenų kraujagyslių  susirgimais. Yra duomenų, kad vaistų slopinančių ciklooksigenazę/prostaglandinų sintezę vartojimas gali mažinti moters vaisingumą dėl poveikio ovuliacijai. Nutraukus medikamento vartojimą vaisingumas atsistato.

Jei Jums anksčiau buvo skrandžio ar žarnyno opa, ypač jei ji komplikavosi prakiurimu arba kraujavo, Jūs turite atkreipti dėmesį į bet kokius neįprastus pilvo simptomus, ypač gydymo pradžioje, ir nedelsdamas pasakyti apie juos gydytojui. Šiuo atveju, ypač senyvo amžiaus pacientams, yra didesnė virškinimo trakto kraujavimo ir prakiurimo rizika. Jei iš virškinimo trakto kraujuoja arba jis prakiūra, vaisto reikia nebevartoti.
Skrandžio ir žarnyno kraujavimas, opėjimas arba prakiurimas gali ištikti be jokių įspėjamųjų požymių, net jeigu anksčiau tokių problemų nebuvo. Be to, šie simptomai gali būti mirtini.

Didinant NVNU dozę, ligoniams, kuriems praeityje buvo opa, ypač komplikuota kraujavimu arba prakiurimu, o taip pat senyviems žmonėms, kraujavimo iš virškinimo trakto, virškinimo trakto išopėjimo ar prakiurimo rizika didesnė. Tokius ligonius reikia pradėti gydyti mažiausia vaistinio preparato doze.
Ligoniai, kuriems praeityje pasireiškė toksinis poveikis virškinimo traktui, ypač senyvi, turi pasakyti, jeigu atsiranda, ypač gydymo pradžioje, kokių nors neįprastų virškinimo sutrikimų (ypač kraujavimas iš virškinimo trakto).

Vaisto reikia vartoti atsargiai ligoniams, gydomiems medikamentais, pvz., geriamaisiais kortikosteroidais, antikoaguliantais (varfarinu), selektyviais serotonino reabsorbcijos inhibitoriais ar preparatais, mažinančiais trombocitų agregaciją (pvz., acetilsalicilo rūgštimi), kurie gali didinti virškinimo trakto išopėjimo ar kraujavimo riziką. Ligoniams vartojantiems ibuprofeną, jeigu atsiranda virškinimo trakto kraujavimas ar išopėjimas gydymas turi būti nutraukiamas nedelsiant.

Labai retai pastebėta sunkių odos reakcijų (kai kurios iš jų buvo mirtinos), įskaitant eksfoliacinį  (besilupantį) dermatitą, Stivenso - Džonsono sindromą bei toksinę epidermio nekrolizę, susijusių su NVNU vartojimu. Manoma, kad šių reakcijų atsiradimo rizika yra didžiausia gydymo pradžioje, daugumoje atvejų jos prasidėjo per pirmąjį gydymo mėnesį. Pastebėjus pirmųjų odos išbėrimo, gleivinės pažeidimo ar kitų padidėjusio jautrumo reakcijos požymių, ibuprofeno vartojimą reikia nutraukti. Ligoniams, kuriems yra astma, susijusi su lėtiniu rinitu, lėtiniu sinusitu ir /arba nosies polipais vartojantiems acetilsalicilo rūgštį ir/ar NVNU yra rizika alerginėms reakcijoms.

Jeigu atsiranda regos sutrikimų, preparato vartojimą reikia nutraukti ir rekomenduojama atlikti pilną akių būklės ištyrimą. Ilgai vartojant ibuprofeną rekomenduojama sekti kraujo ląstelių formulę, inkstų ir kepenų funkcijos rodiklius. Jeigu simptomai pasunkėjo arba nepalengvėjo, arba pasireiškė naujų simptomų, kreipkitės į gydytoją.

Kitų vaistų vartojimas
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Nurofen Forte Express 400 mg dengtos tabletės (kaip ir kitų NVNU) reikia skirti atsargiai kartu su:

Acetilsalicilo rūgštimi: kaip ir kitus NVNU, kartu vartoti acetilsalicilo rūgštį ir ibuprofeną nerekomenduojama, dėl didesnio nepageidaujamo poveikio rizikos. Eksperimentiniai duomenys rodo, kad ibuprofenas gali slopinti mažų dozių acetilsalicilo rūgšties poveikį trombocitų agregacijai, kai šie medikamentai yra skiriami kartu.

Kraujospūdį mažinančiais medikamentais: NVNU gali silpninti šių medikamentų poveikį.

Diuretikais: kartu vartojant mažėja diuretikų šlapimo išsiskyrimą skatinantis poveikis ir gali padidėti NVNU toksinis poveikis inkstams.

Širdį veikiančiais glikozidais: NVNU gali pasunkinti širdies nepakankamumo reiškinius ir padidinti glikozidų kiekį kraujo plazmoje.

Ličiu: padidina ličio kiekį kraujo plazmoje ir sumažėja ličio eliminacija.

Metotreksatu: padidina metotreksato kiekį kraujo plazmoje ir sumažėja metotreksato eliminacija.

Mifepristonu: NVNU neturi būti vartojami 8-12 dienų po mifepristono paskyrimo, nes NVNU gali mažinti mifepristono poveikį.

Kitais NVNU, įskaitant selektyvius ciklooksigenazės 2 inhibitorius; gali padidinti nepageidaujamo poveikio riziką.

Ciklosporinu: padidina nefrotoksinio poveikio riziką.

Kortikosteroidais: gali padidinti NVNU nepageidaujamo poveikio riziką, ypatingai virškinimo trakto išopėjimą ar kraujavimą.

Krešėjimą mažinančiais medikamentais: NVNU gali sustiprinti antikoaguliantų (pvz.,varfarino) poveikį.

Preparatais, mažinančiais trombocitų agregaciją (pvz., acetilsalicilo rūgštis) ir selektyviais serotonino reabsorbcijos inhibitoriais: gali didinti virškinimo trakto kraujavimo riziką.

Chinolonų grupės antimikrobiniais medikamentais: tyrimai su gyvūnais rodo, kad NVNU gali padidinti mėšlungio riziką susijusią su chinolonų grupės antimikrobiniais vaistais. Pacientai vartojantys NVNU ir chinolonų grupės antimikrobinius medikamentus turi didesnį rizikos pavojų atsirasti mėšlungiui.

Takrolimais: su takrolimais kartu skiriant NVNU gali padidėti nefrotoksinio pavojaus rizika.

Zidovudinu: kartu skiriant NVNU padidėja hematologinio toksiškumo pavojus. ŽIV teigiamiems ir hemofilija sergantiems asmenims kartu gydomiems zidovudinu ir NVNU, padidėja hematomų ir kraujo išsiliejimo į sąnarinę ertmę pavojus.

Aminoglikozidais: NVNU gali sumažinti aminoglikozidų išsiskyrimą iš organizmo.

Augaliniai ekstraktais: Ginkgo biloba gali padidinti NVNU kraujavimo rizikos pavojų.
 
Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Nėštumo laikotarpis
Prostaglandinų sintezės slopinimas gali neigiamai veikti nėštumo eigą ir (arba) embriono arba vaisiaus vystymąsi. Epidemiologinių tyrimų duomenys rodo, kad vartojant prostaglandinų sintezės inhibitorius ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu padidėja persileidimo, širdies vystymosi sutrikimų ir pilvo priekinės sienos nesuaugimo pavojus. Ibuprofeno negalima vartoti pirmuosius šešis nėštumo mėnesius, nebent tai būtina. Jei ibuprofeno skiriama vartoti planuojančioms pastoti moterims arba per pirmuosius šešis nėštumo mėnesius, reikia vartoti galimai mažiausią dozę ir trumpiausią laiką.

Prostaglandinų sintezės inhibitoriai, vartojami paskutinius tris nėštumo mėnesius, gali vaisiui sukelti:
toksinį poveikį širdžiai ir plaučiams (priešlaikinį arterinio latako užsidarymą, plaučių hipertenziją); inkstų funkcijos sutrikimą, netgi inkstų nepakankamumą ir oligohidramnioną.

Vartojant nėštumo pabaigoje motinai ir naujagimiui gali sukelti:
vartojant netgi mažiausiomis dozėmis - kraujavimo laiko pailgėjimą dėl trombocitų agregacijos slopinimo;
gimdos susitraukimų slopinimą ir dėl to vėluojantį arba užsitęsusį gimdymą.
Todėl ibuprofeno per paskutinius tris nėštumo mėnesius vartoti draudžiama.

Žindymo laikotarpis
Nors į žindyvės pieną preparato patenka labai mažas kiekis, ibuprofeno nerekomenduojama vartoti, jei tai nebūtina.
 
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Nurofen Forte Express gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia arba veikia nereikšmingai.
Ibuprofenas vartojamas didelėmis dozėmis gali sukelti nepageidaujamų poveikių, tokių kaip nuovargis, mieguistumas, galvos svaigimas (dažnas poveikis) ir regos sutrikimai (nedažnas poveikis), todėl pavieniais atvejais gali sutrikti gebėjimas vairuoti automobilį ir valdyti mechanizmus. Šis poveikis būna stipresnis, jei kartu vartojama alkoholio.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Nurofen Forte Express medžiagas
Sudėtyje yra sacharozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą. Šioje vaisto dozėje yra 2,12 mmol (arba 48,6 mg) natrio. Būtina atsižvelgti, jei kontroliuojamas natrio kiekis maiste.

3. KAIP VARTOTI NUROFEN FORTE EXPRESS TABLETES NUO SKAUSMO

Nurofen Forte Express visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Suaugusiems ir vyresniems kaip 12 metų vaikams: po 1 dengtą Nurofen Forte Express tabletę 3 kartus per parą. Iš pradžių reikia gerti po 1 Nurofen Forte Express tabletę, vėliau, jeigu reikia, gerti po 1 Nurofen Forte Express tabletę kas aštuonias valandas. Nereikėtų viršyti didžiausios paros dozės 1200 mg ibuprofeno (3 dengtų tablečių). Tabletes reikia nuryti valgio metu arba pavalgius, užsigeriant pakankamu skysčio kiekiu. Jaunesniems kaip 12 metų vaikams vaisto vartoti negalima. Senyviems žmonėms, pacientams, kurių inkstų ar kepenų funkcija sutrikusi: specialaus dozavimo nereikia, tačiau vaistą nuo skausmo Nurofen Forte Express reikia vartoti atsargiai. Esant sunkiam inkstų arba kepenų funkcijos nepakankamumui, vaisto vartoti negalima. Simptomams malšinti reikia skirti mažiausią veiksmingą dozę trumpiausią laiką. Jei simptomai per keturias paras nepraeina, reikalinga gydytojo konsultacija, dėl Nurofen Forte Express 400 mg dengtos tabletės vartojimo.

4. GALIMAS ŠALUTINIS NUROFEN FORTE EXPRESS TABLEČIŲ POVEIKIS

Nurofen Forte Express, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Širdies sutrikimai

Labai reti:

miokardo infarktas, edema, padidėjęs kraujospūdis ir širdies nepakankamumas vartojant NVNU didelėmis dozėmis. 

Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai

Labai reti:

sutrikusi kraujodara (anemija, hemolitinė anemija, aplastinė anemija, leukopenija, trombocitopenija, pancitopenija, agranulocitozė), kurios pirmieji požymiai yra karščiavimas, gerklės skausmas, burnos gleivinės opos, į gripą panašūs simptomai, sunkus išsekimas, kraujavimas iš nosies ir odos, nepaaiškinamas kraujavimas bei mėlynių atsiradimas.

 

Nervų sistemos sutrikimai

Nedažni:

galvos skausmas.

Akių sutrikimai

Labai reti:

regėjimo sutrikimai.

Ausų ir labirintų sutrikimai

Labai reti:

ūžesys ausyse ir svaigulys.

Kvėpavimo sistemos, krūtinės ląstos ir tarpuplaučio sutrikimai

Labai reti:

astma, bronchų spazmas, dusulys ir kvėpavimo pasunkėjimas.

Virškinimo trakto sutrikimai

Nedažni: 

pilvo skausmas, dispepsija, pykinimas.

Reti:

viduriavimas, vidurių pūtimas, vidurių užkietėjimas ir vėmimas.

Labai reti:

pepsinė opa; virškinimo trakto perforacija ar kraujavimas iš jo, išmatose kraujas, vėmimas krauju kartais nulemiantys mirtį, ypač senyviems pacientams; melena, hematema, opinis stomatitas,paūmėję opinis kolitas ir Krono liga.

 

Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai

Labai reti:

sumažėjęs šlapimo kiekis ir edema; ūminis inkstų nepakankamumas; inkstų spenelių nekrozė (ypač vartojant ilgą laiką); padidėjusi šlapalo koncentracija serume.

 

Odos ir poodinio audinio sutrikimaI

Nedažni:

įvairūs odos išbėrimai.

Labai reti:

sunkios odos reakcijos, pvz., daugiaformė eritema ir toksinė epidermio nekrolizė, eksfoliacinis dermatitas, Stivenso - Džonsono sindromas.

 

Infekcijos ir infestacijos

Labai reti:

aseptinis meningitas.

Kraujagyslių sutrikimai

Labai reti:

hipertenzija, vaskulitas.

 

Bendrieji sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai

Labai reti:

edema, periferinė edema.

Imuninės sistemos sutrikimai

Nedažni:

padidėjusio jautrumo reakcijos, pasireiškiančios eritema ar erimatoze, niežuliu, odos bėrimu ir dilgėline.

Labai reti:

autoimuninėmis ligomis (pvz., sistemine raudonąja vilklige, mišria jungiamojo audinio liga) sergantiems pacientams skiriant ibuprofeno, pasireiškė pavieniai aseptinio meningito (kurio simptomai yra kaklo raumenų rigidiškumas, galvos skausmas, pykinimas, vėmimas, karščiavimas ar dezorientacija) atvejai.

Sunkios padidėjusio jautrumo reakcijos, kurių simptomai gali būti: veido, liežuvio ir gerklų paburkimas, dispnėja, tachikardija, hipotenzija (t.y. anafilaksija, angioedema ar sunkus šokas); paūmėjusi astma ir bronchų spazmas.

 

Kepenų, tulžies pūslės ir latakų sutrikimai

Labai reti:

sutrikusi kepenų veikla, ypač vartojant ilgą laiką. Kepenų pakenkimai, ypatingai ilgai trunkančio gydymo metu, hepatitas ir gelta.

 

Psichikos sutrikimai

Labai reti:

nervingumas.

Tyrimai

Labai reti:

sumažėjęs hematokritas ir hemoglobino kiekis.

Tokie vaistai, kaip Nurofen Forte Express 400 mg dengtos tabletės, gali būti susiję su širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus nedideliu padidėjimu. Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI TABLETES NUO SKAUSMO NUROFEN FORTE EXPRESS

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia. Ant dėžutės po „Tinka iki“ ir lizdinės plokštelės po „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Nurofen Forte Express vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA APIE NUROFEN VAISTUS NUO SKAUSMO

Nurofen Forte Express sudėtis
- Veiklioji Nurofen tablečių nuo skausmo medžiaga yra ibuprofenas (natrio druskos dihidrato pavidalu). Vienoje tabletėje jo yra 400 mg ibuprofeno.
- Pagalbinės Nurofen medžiagos yra kroskarmeliozės natrio druska, ksilitolis, mikrokristalinė celiuliozė, magnio stearatas, koloidinis bevandenis silicio dioksidas, karmeliozės natrio druska, talkas, gumiarabikas, džiovintas purškiant, sacharozė, titano dioksidas (E171), makrogolis 6000, rašalas Opacode S-1-15094 Red (jo sudėtyje yra šelako, raudonojo geležies oksido (E172), amonio hidroksido, simetikono.

Nurofen Forte Express išvaizda ir kiekis pakuotėje
Nurofen Forte Express yra baltos, abipus išgaubtos, apvalios, dengtos cukrumi tabletės. Vienoje tabletės pusėje yra raudonas užrašas „Nurofen“. Nurofen Forte Express tiekiamas lizdinėse plokštelėse po 12 tablečių (1 lizdinė plokštelė).

Nurofen rinkodaros teisės turėtojas

Reckitt Benckiser (Poland) S.A.
Ul. Okunin 1
05-100 Nowy Dwor Mazowiecki
Lenkija

Nurofen Forte Express tablečių gamintojai

Reckitt Benckiser Healthcare International Ltd
Nottingham site
Thane Road
Nottingham NG90 2DB
Jungtinė Karalystė

SIA ELVIM
Kurzemes prospekts 3-513
Riga LV-1067
Latvija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą:

UAB Baltijos Bitė
Miško g. 10-2
LT-44321 Kaunas
Tel. / faksas: +370 37 204896

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2012-09-17
Šaltinis: VVKT

atgal Vartojimas
Nurofen Forte Express 400 mg tabletės, N12
Nurofen Forte Express 400 mg tabletės, N12

Nurofen Forte Express 400 mg tabletės, N12 vartojimas

Nurofen Forte Express visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Suaugusiems ir vyresniems kaip 12 metų vaikams: po 1 dengtą Nurofen Forte Express tabletę 3 kartus per parą. Iš pradžių reikia gerti po 1 Nurofen Forte Express tabletę, vėliau, jeigu reikia, gerti po 1 Nurofen Forte Express tabletę kas aštuonias valandas. Nereikėtų viršyti didžiausios paros dozės 1200 mg ibuprofeno (3 dengtų tablečių). Tabletes reikia nuryti valgio metu arba pavalgius, užsigeriant pakankamu skysčio kiekiu. Jaunesniems kaip 12 metų vaikams vaisto vartoti negalima. Senyviems žmonėms, pacientams, kurių inkstų ar kepenų funkcija sutrikusi: specialaus dozavimo nereikia, tačiau vaistą nuo skausmo Nurofen Forte Express reikia vartoti atsargiai. Esant sunkiam inkstų arba kepenų funkcijos nepakankamumui, vaisto vartoti negalima. Simptomams malšinti reikia skirti mažiausią veiksmingą dozę trumpiausią laiką. Jei simptomai per keturias paras nepraeina, reikalinga gydytojo konsultacija, dėl Nurofen Forte Express 400 mg dengtos tabletės vartojimo.
atgal Atsiliepimai
Nurofen Forte Express 400 mg tabletės, N12
Nurofen Forte Express 400 mg tabletės, N12
Rašyti atsiliepimą
Gal ieškote...?
VVKT.lt logotipas Dalyvauk žaidime ir laimėk € 30 KAS SAVAITĘ!