Olfen 1% gelis, 50 g

Prekės kodas
3726
Gamintojas
Mepha
Vaisto grupė
Nereceptinis
Gelis nuo skausmo ir uždegimo Olfen 1% gelis, 50 g | Mano Vaistinė
Gelis nuo skausmo ir uždegimo Olfen 1% gelis, 50 g | Mano Vaistinė

Panašios prekės
Tepalai, geliai

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau
Gelis nuo skausmo ir uždegimo

Olfen 1% gelis, 50 g

Kategorija:
Prekės kodas
3726
Gamintojas
Mepha
Vaisto grupė
Nereceptinis
Įprasta kaina 6,97 €
Pranešti,
kai kaina nukris
klauskite

Vaistinių prepraratų paieška VVKT svetainėje.
Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma.
Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus.
Jeigu įtariate, kad jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Resublikos sveikatos aspaugos ministerijos el. paštu arba kitais būtais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

Olfen 1 % gelis nuo skausmo ir uždegimo, 50 g

Diklofenako natrio druska

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. Olfen galima įsigyti be recepto, tačiau jį reikia vartoti tiksliai, kaip nurodyta, kad poveikis būtų geriausias.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
- Jeigu simptomai pasunkėjo arba per 7 dienas nepalengvėjo, kreipkitės į gydytoją.
- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys
1. Kas yra Olfen ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Olfen
3. Kaip vartoti Olfen
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Olfen
6. Kita informacija

1. KAS YRA OLFEN IR KAM JIS VARTOJAMAS

Olfen 1 % gelis tai skausmą malšinantis vaistas. Jis priklauso vaistinių preparatų, vadinamų nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo (NVNU), grupei.
Olfen 1 % gelis suaugusiems ir vyresniems kaip 14 metų vaikams yra vartojamas vietiniam skausmo malšinimui ir uždegimo slopinimui:
-  sausgyslių, raiščių, raumenų ir sąnarių traumos, pvz., patempimo ar sumušimo atveju;
-  aplink sąnarį esančių audinių (sausgyslės, tepalinio maišelio) uždegimo atveju.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT OLFEN GELĮ NUO SKAUSMO

Olfen vartoti negalima:
- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) diklofenako natrio druskai arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);jeigu buvo alerginė reakcija vartojant kitus preparatus nuo skausmo, karščiavimo arba uždegimo, pavyzdžiui, ibuprofeną arba acetilsalicilo rūgštį. Šio vaisto sukeltos alerginės reakcijos simptomai: astma, dusulys arba pasunkėjęs kvėpavimas; dilgėlinė ar odos išbėrimas; veido arba liežuvio patinimas; sloga.
- jaunesniems kaip 14 metų vaikams.

Specialių atsragumo priemonių reikia
Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku prieš pradėdami vartoti Olfen 1 % gelį jeigu:

 • sergate ar anksčiau sirgote bronchų astma ar alergija, buvo bronchų spazmas (bronchų raumenų susitraukimas), dėl kurio tapo sunku kvėpuoti.
 • Jūsų inkstų, širdies ar kepenų funkcija sutrikusi, arba turite ar buvo anksčiau skrandžio opa, žarnyno uždegimas ar esate linkęs į kraujavimą
 • Netepkite Olfen geliu didelio oodos ploto ar per ilgai, nes tada didėja tikimybė atsirasti nepageidaujamam poveikiui.
 • Jeigu atsirado odos išbėrimų, gydymą nedelsiant nutraukite.
 • Nevartokite gelio ant pažeistos odos (pvz., nubrozdintos, įpjautos, nudegintos odos), užkrėstos ar egzemos pažeistos odos.
 • Netepkite geliu akių ar gleivinių (pvz., burnos, nosies, lyties organų) ir neleiskite kad gelio patektų ant jų. Jeigu netyčia gelio pateko į akis, nedelsiant plaukite akis švariu vandeniu ir kreipkitės į gydytoją.
 • Senyvo amžiaus pacientai gelio turėtų vartoti atsargiai, kadangi šiems pacientams yra didesnė nepageidaujamų reiškinių pasireiškimo tikimybė.
 • Olfen 1 % gelis yra skirtas vartoti ant odos, jo negalima nuryti.
 • Saugokite gydomą odos plotą nuo tiesioginių saulės ar soliariumo spindulių, tam kad sumažinti jautrumo šviesai riziką.
 • Olfen 1 % gelio negalima naudoti su oro nepraleidžiančiais tvarsčiais.

Vaikai
Olfen 1 % gelio negalima vartoti vaikams bei jaunesniems kaip 14 metų amžiaus paaugliams.

Kitų vaistų vartojimas
Jeigu vartojate, neseniai vartojote ar ruošiatės vartoti kitų vaistų, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Jeigu kartu su Olfen geliu vartojate tokių vaistų nuo uždegimo bei skausmą malšinančių, kaip acetilsalicilo rūgštis/aspirinas ar kitų NVNU, tokių kaip ibuprofenas, gali padidėti nepageidaujamo  poveikio rizika.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Reikiamų duomenų apie diklofenako vartojimą nėštumo metu ir žindymo laikotarpiu nėra, todėl nėščioms moterims ir žindyvėms vartoti vaisto nerekomenduojama, ypač paskutinius tris nėštumo mėnesius. Nėra žinoma, ar diklofenakas patenka į motinos pieną, kai naudojamas ant odos.
Jei Olfen gelio būtina vartoti, jo negalima tepti ant krūtų ar didelių odos plotų bei naudoti ilgą laiką.


Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Olfen 1 % gelis gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia.

3. KAIP VARTOTI OLFEN GELĮ NUO SKAUSMO IR UŽDEGIMO

Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Suaugusieji ir vyresni kaip 14 metų vaikai
Įvertinus pažeistos srities dydį, 3–4 kartus per parą ant odos užtepama 2–4 g gelio (1–2 piršto nago dydžio tepalo rutuliukai). Negalima viršyti Olfen paros dozės – 16 g gelio. Švelniai paskirstykite gelį ant odos, jo neįtrinkite. Po to nusiplaukite rankas. Nenurykite šio vaisto.

Jaunesniems kaip 14 metų vaikams
Kadangi duomenų apie Olfen gelio saugumą ir veiksmingumą jaunesniems kaip 14 metų vaikams nepakanka, šio amžiaus vaikams jo vartoti negalima.

Senyvi žmonės ir  asmenys, kurių kepenų ar inkstų funkcija sutrikusi
Specialių dozavimo rekomendacijų senyvo amžiaus pacientams, ar žmonėms sergantiems kepenų ar inkstų funkcijos nepakankamumu, nėra.

Kiek laiko vartoti Olfen gelio
Nevartokite Olfen 1 % gelio ilgiau kaip 14 dienų suaugusiems, bei 7 dienas paaugliams, prieš tai nepasitarę su gydytoju. Jeigu po 7 dienų Jūs nesijaučiate geriau arba būklė pasunkėja, kreipkitės į gydytoją. Jeigu, Jums atrodo, kad Olfen 1% gelis veikia per stipriai ar per silpnai, pasakykite tai gydytojui ar vaistininkui.

Pavartojus per didelę Olfen dozę
Jeigu vaisto pavartojote daugiau negu kad reikia, nuvalykite gelio perteklių audinio skiautele. Jeigu netyčia gelio nurijote, nedelsiant informuokite apie tai savo gydytoją arba vykite į artimiausią ligoninės greitosios pagalbos skyrių. Kartu pasiimkite ir vaisto tūbelę bei šį pakuotės lapelį.

Pamiršus pavartoti Olfen
Vartokite gelį iš karto, kai tik prisiminsite, bet netepkite daugiau negu rekomenduojama vienkartinė dozė. Toliau vartokite kaip ir prieš tai.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. GALIMAS ŠALUTINIS OLFEN GELIO NUO SKAUSMO POVEIKIS

Olfen gelis, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Jeigu Olfen 1 % gelis vartojamas ant dideli oodos ploto ar per ilgai, yra didesnė tikimybė atsirasti nepageidaujamam poveikiui.

Nepageidaujami poveikiai yra klasifikuojami į grupes pagal dažnumą, laikantis šio susitarimo:
Labai dažni: veikia daugiau negu 1 vartojusį iš 10;
Dažni: veikia nuo 1 iki 10 vartojusių iš 100;
Nedažni: veikia nuo 1 iki 10 vartojusių iš 1000;
Reti: veikia nuo 1 iki 10 vartojusių iš 10000;
Labai reti: veikia mažiau negu 1 vartojusį iš 10000;
Dažnis nežinomas: negali būti įvertintas pagal turimus duomenis.

Nedelsiant informuokite gydytoją ir nebevartokite gelio, jeigu pastebėjote bent vieną iš šių reiškinių: staigus pūslinis odos išbėrimas (dilgėlinė); patinsta rankos, pėdos, kulkšnys, veidas, lūpos, burna ar gerklė; pasunkėja kvėpavimas; krenta kraujo spaudimas ar atsiranda silpnumas.

Jums gali pasireikšti šie nepageidaujami poveikiai.

 • Dažni: odos išbėrimas, egzema, odos paraudimas, dermatitas (įskaitant kontaktinį dermatitą), odos patinimas, niežėjimo ir deginimo pojūtis.
 • Nedažni: anafilaksinė reakcija (sunki ūminė alerginė reakcija).
 • Reti: odos bėrimas pūslėmis.
 • Labai reti: padidėjusio jautrumo reakcijos (įskaitant dilgėlinę), angioneurozinė edema (įskaitant Kvinkės edemą), pūslinis išbėrimas, astma, sunki egzema, bėrimas su išopėjimu, jautrumas šviesai.

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI OLFEN GELĮ NUO SKAUSMO

Laikyti vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje. Ant dėžutės po „Tinka iki“ ir ant tūbelės po „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Olfen vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos. Laikyti ne aukštesnėje kaip 25°C temperatūroje.Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA APIE OLFEN GELĮ NUO SKAUSMO IR UŽDEGIMO

Olfen gelio sudėtis
- Veiklioji Olfen medžiaga yra diklofenako natrio druska. 1 g gelio yra 10 mg diklofenako natrio druskos.
- Pagalbinės Olfen medžiagos yra pieno rūgštis, diizopropilo adipatas, izopropilo alkoholis, natrio metabisulfitas (E223), hidroksietilceliuliozė, hidroksipropilceliuliozė, išgrynintas vanduo.

Olfen išvaizda ir kiekis pakuotėje
Šiek tiek drumstas, bespalvis su gelsvu atspalviu, turintis izopropilo alkoholio kvapą gelis. Olfen gelis yra aliuminio tūbelėse, užsuktose didelio tankio polietileno kamščiu, turinčiu atidarymui skirtą smaigalį. Pakuotėje yra viena 50 g tūbelė.

Olfen gelio rinkodaros teisės turėtojas

Mepha Lda.,
Lagoas Park, 2740-298 Porto Salvo, Portugalija

Olfen gelio gamintojai

Mepha Baltic Ltd., Rupniecibas 7,
Riga, LV-1010,
Latvija

arba

Mepha Pharma GmbH, Marie-Curie-Strasse 8,
79539 Lörrach,
Vokietija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą:
Mepha Baltic Ltd.
Žalgirio g. 92
LT-09303 Vilnius
Tel.: +370 5 263 60 57

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2012-02-28
Šaltinis: VVKT

Olfen 1% gelis, 50 g vartojimas

Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Suaugusieji ir vyresni kaip 14 metų vaikai: įvertinus pažeistos srities dydį, 3–4 kartus per parą ant odos užtepama 2–4 g gelio (1–2 piršto nago dydžio tepalo rutuliukai). Negalima viršyti Olfen paros dozės – 16 g gelio. Švelniai paskirstykite gelį ant odos, jo neįtrinkite. Po to nusiplaukite rankas. Nenurykite šio vaisto. Jaunesniems kaip 14 metų vaikams: kadangi duomenų apie Olfen gelio saugumą ir veiksmingumą jaunesniems kaip 14 metų vaikams nepakanka, šio amžiaus vaikams jo vartoti negalima. Senyvi žmonės ir asmenys, kurių kepenų ar inkstų funkcija sutrikusi: specialių dozavimo rekomendacijų senyvo amžiaus pacientams, ar žmonėms sergantiems kepenų ar inkstų funkcijos nepakankamumu, nėra.

Panašios prekės
Tepalai, geliai

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau