Ibumetin gelis 5 %, 50 g

Prekės kodas
6230
Gamintojas
Takeda Pharma AS
Vaisto grupė
Nereceptinis
Gelis nuo skausmo ir uždegimo Ibumetin gelis 5 %,  50 g | Mano Vaistinė

Panašios prekės
Tepalai, geliai

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau
Gelis nuo skausmo ir uždegimo

Ibumetin gelis 5 %, 50 g

Kategorija:
Prekės kodas
6230
Gamintojas
Takeda Pharma AS
Vaisto grupė
Nereceptinis
Įprasta kaina 5,26 €
Pranešti,
kai kaina nukris
Atsiprašome, bet prekės šiuo metu neturime. Prašome paspausti „Pranešti, kai bus prekyboje“, įveskite savo el. paštą ir sistema jus informuos kada jis vėl bus prekyboje.
klauskite

Vaistinių prepraratų paieška VVKT svetainėje.
Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma.
Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus.
Jeigu įtariate, kad jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Resublikos sveikatos aspaugos ministerijos el. paštu arba kitais būtais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

Ibumetin 5 % gelis nuo skausmo ir uždegimo, 50 g

Ibuprofenas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. Ibumetin galima įsigyti be recepto, tačiau jį reikia vartoti tiksliai, kaip nurodyta, kad poveikis būtų geriausias.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
- Jeigu simptomai pasunkėjo arba per 5 dienas nepalengvėjo, kreipkitės į gydytoją.
- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys
1. Kas yra Ibumetin ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Ibumetin
3. Kaip vartoti Ibumetin
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Ibumetin
6. Kita informacija

1. KAS YRA IBUMETIN GELIS IR KAM JIS VARTOJAMAS

Ibumetin yra skausmą malšinantis ir uždegimą mažinantis medikamentas, priklausantis nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU) grupei. Jo vartojama traumos (pvz., sąnario raiščių ar raumenų sumušimo, patempimo) sukelto skausmo lokaliam malšinimui. Lokaliam sąnario minkštųjų audinių (tepalinio maišelio, sausgyslių, sausgyslių makščių, raiščių ir sąnario kapsulės) uždegimo sukelto skausmo malšinimui.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT IBUMETIN GELĮ

Ibumetin vartoti negalima:
- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) ibuprofenui arba bet kuriai pagalbinei Ibumetin medžiagai;
- jeigu yra bronchinė astma, alerginė sloga ar dilgėlinės simptomų ir jeigu buvo padidėjusių jautrumo reakcijų į acetilsalicilo rūgštį ar kitokius uždegimą mažinančius vaistus (jei abejojate, pasiklauskite gydytojo);
- paskutiniaisiais trimis nėštumo mėnesiais;
- jeigu yra odos egzema, spuogų, infekcija ar atvira žaizda;
- jeigu yra sunkus inkstų, kepenų arba širdies funkcijos nepakankamumas;
- vaikams ir paaugliams iki 12 metų amžiaus.

Specialių atsargumo priemonių reikia:
- jeigu susilpnėjusi širdies, kepenų ar inkstų funkcija;
- jei yra aktyvi pepsinė opa.

Gelio negalima vartoti dėvint uždarus drabužius. Reikia saugotis, kad gelio nepatektų į akis ar ant gleivinės. Jei atsiranda išbėrimas, gydymą būtina nutraukti. Vaisto negalima vartoti ilgiau, nei rekomenduojama, kadangi ilgėjant gydymo laikui didėja kontaktinio odos uždegimo atsiradimo pavojus. Po kiekvieno tepimo Ibumetin 5 % geliu reikia nusiplauti rankas. Ibumetin 5 % gelio pirmus šešis nėštumo mėnesius vartoti nerekomenduojama.

Kitų vaistų vartojimas
Kartu vartoti acetilsalicilo rūgštį ir ibuprofeną nerekomenduojama, dėl didesnio napageidaujamo poveikio rizikos. Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Ibumetin 5% gelio nerekomenduojama vartoti pirmuosius šešis nėštumo mėnesius. Ibumetin 5% gelio per paskutinius tris nėštumo mėnesius vartoti draudžiama.

Žindymo laikotarpis
Nors į žindyvės pieną preparato patenka labai mažas kiekis, Ibumetin 5% gelio nerekomenduojama vartoti.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Ibumetin gelis gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia arba veikia nereikšmingai.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Ibumetin medžiagas
Ibumetin gelyje yra propilenglikolio. Gali sudirginti odą.

3. KAIP VARTOTI IBUMETIN GELĮ

Paprastai suaugusiems žmonėms pakanka vartoti 9–10 g (apie 15–17 cm gelio) paros dozę. Vartoti daugiau kaip 15 g (25,5 cm gelio) Ibumetin gelio per parą ir gydytis geliu ilgiau kaip 1 savaitę negalima. Ant skaudamos vietos 3 kartus per parą reikia užtepti ploną Ibumetin gelio nuo skausmo sluoksnį (maždaug 5–5,5 cm gelio) ir švelniai įtrinti į odą. Po to rankas rekomenduojama nusiplauti (jei gydomos ne jos). Skaudamos vietos odą reikia tepti ne daugiau 4 kartų per 24 valandas. Jeigu gydytojas skirs kitokią dozę, vykdykite jo nurodymus. Vaikams iki 12 metų Ibumetin 5 % gelio vartoti negalima.

Pavartojus per didelę Ibumetin dozę
Perdozavus vaisto, apie tai nedelsdami praneškite gydytojui. Preparato vartojant lokaliai, perdozavimo pasireikšti neturėtų. Užtepus per didelį kiekį Ibumetin 5% gelio, reikia patepimo vietą nuplauti su vandeniu.
Jei Ibumetin 5% gelio netyčia nuryjama, gali atsirasti sisteminis nepageidaujamas poveikis (jo stiprumas priklauso nuo nuryto kiekio). Tokiu atveju reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją ar neatidėliotinos pagalbos skyrių. Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. GALIMAS ŠALUTINIS IBUMETIN GELIO POVEIKIS

Ibumetin, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Buvo lokalios odos reakcijos atvejų. Tokios reakcijos gali išplisti už vartojimo vietos ribų, o pavieniais atvejais būti sunkios ir generalizuotos.

Buvo pavienių sisteminių nepageidaujamų reakcijų, pasireiškusių inkstų sistemos sutrikimu, atvejų.
Pranešta apie ibuprofeno sukeltas padidėjusio jautrumo reakcijas, kurios gali būti nespecifinės alerginės reakcijos ir anafilaksija: padidėjęs kvėpavimo takų reaktyvumas, pvz., astma, pasunkėjusi astma, bronchų spazmas, dispnėja; įvairios odos reakcijos, pvz., niežulys, dilgėlinė, angioedema, rečiau eksfoliacinės ir pūslinės dermatozės (įskaitant epidermio nekrolizę ir daugiaformę eritemą). Gali atsirasti virškinimo trakto sutrikimai, tokie kaip pilvo skausmas ir dispepsija.

Šalutinis poveikis pagal pasireiškimo dažnį suskirstytas į nedažną (atsiranda daugiau kaip 1 iš 1000, bet mažiau kaip 1 iš 100 vartojusių), retą (atsiranda daugiau kaip 1 iš 10 000, bet mažiau kaip 1 iš 1000 vartojusių), labai retą (atsiranda mažiau kai 1 iš 10 000 vartojusių).

Nedažni
Eritema (paraudimas), egzema, niežulys.

Reti
Pūslinis išbėrimas, dilgėlinė.

Labai reti
Angioneurozinė edema, anafilaksija, sisteminis inkstų pažeidimas.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI IBUMETIN GELĮ NUO SKAUSMO

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25°C temperatūroje. Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Ant dėžutės po „Tinka iki“ ir aliuminio tūbelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Ibumetin vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA APIE IBUMETIN GELĮ NUO SKAUSMO

Ibumetin tepalo sudėtis
- Veiklioji Ibumetin gelio nuo skausmo medžiaga yra ibuprofenas. 1 g gelio yra 50 mg ibuprofeno
- Pagalbinės Ibumetin tepalo nuo skausmo medžiagos yra denatūruotas alkoholis, karbomerai (karbopolis 980 ir  karbopolis 1382), propilenglikolis, dietilaminas ir išgrynintas vanduo.

Ibumetin tepalo išvaizda ir kiekis pakuotėje
Gelis yra skaidrus, skleidžiantis nestiprų alkoholio kvapą.
Ibumetin tiekiamas aliuminio tūbelėmis po 50 g gelio. Kartono dėžutėje yra viena tūbelė gelio.

Ibumetin tepalo rinkodaros teisės turėtojas

Ibumetin rinkodaros teisės turėtojas
Nycomed SEFA AS
Jaama 55B
63308 Põlva
Estija

Ibumetin tepalo gamintojas

Fleet Laboratories Limited
94 Rickmansworth Road
Watford, Herts, WD1 7JJ
Anglija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą:
„Nycomed“, UAB
Gynėjų g. 16
LT-01109 Vilnius
Tel.: +370 5 210 90 70

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2010-11-10
Šaltinis: VVKT

Ibumetin gelis 5 %, 50 g vartojimas

Paprastai suaugusiems žmonėms pakanka vartoti 9–10 g (apie 15–17 cm gelio) paros dozę. Vartoti daugiau kaip 15 g (25,5 cm gelio) Ibumetin gelio per parą ir gydytis geliu ilgiau kaip 1 savaitę negalima. Ant skaudamos vietos 3 kartus per parą reikia užtepti ploną Ibumetin gelio nuo skausmo sluoksnį (maždaug 5–5,5 cm gelio) ir švelniai įtrinti į odą. Po to rankas rekomenduojama nusiplauti (jei gydomos ne jos). Skaudamos vietos odą reikia tepti ne daugiau 4 kartų per 24 valandas. Jeigu gydytojas skirs kitokią dozę, vykdykite jo nurodymus. Vaikams iki 12 metų Ibumetin 5 % gelio vartoti negalima.

Panašios prekės
Tepalai, geliai

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau