Saridon tabletės, 10 vnt.

Prekės kodas
3517
Gamintojas
Bayer
Vaisto grupė
Nereceptinis
Vaistas nuo galvos, dantų, mėnesinių skausmo. Mažina karščiavimą Saridon tabletės, 10 vnt. | Mano Vaistinė

Panašios prekės
Skausmą, karščiavimą mažinantys vaistai

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau
Vaistas nuo galvos, dantų, mėnesinių skausmo. Mažina karščiavimą

Saridon tabletės, 10 vnt.

Kategorija:
Prekės kodas
3517
Gamintojas
Bayer
Vaisto grupė
Nereceptinis
Įprasta kaina 2,98 €
Pranešti,
kai kaina nukris
klauskite

Vaistinių prepraratų paieška VVKT svetainėje.
Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma.
Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus.
Jeigu įtariate, kad jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Resublikos sveikatos aspaugos ministerijos el. paštu arba kitais būtais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

Saridon tabletės

paracetamolis/propifenazonas/kofeinas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti šį vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas.

-        Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

-        Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.

-        Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

-        Jeigu per 7 dienas Jūsų savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją.

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

 1. Kas yra Saridon ir kam jis vartojamas
 2. Kas žinotina prieš vartojant Saridon
 3. Kaip vartoti Saridon
 4. Galimas šalutinis poveikis
 5. Kaip laikyti Saridon
 6. Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 1. Kas yra Saridon ir kam jis vartojamas

Saridon yra skausmą malšinantis vaistas. Jis malšina skausmą ir mažina karščiavimą. Saridon vartojamas galvos, dantų, mėnesinių, sąnarių ir pooperaciniams skausmams malšinti, taip pat skausmui bei karščiavimui mažinti peršalus ir sergant į gripą panašiomis ligomis.

Saridon galima gerti ne ilgiau kaip vieną savaitę ir tik rekomenduojamomis dozėmis. Ilgiau ir didesnėmis dozėmis galima vartoti tik gydytojui leidus.

 1. Kas žinotina prieš vartojant Saridon

Saridon vartoti draudžiama:

 • jeigu yra alergija veikliosioms medžiagoms arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
 • jei yra alergija kitiems pirazolono dariniams (propifenazonui, fenazonui, aminofenazonui, metamizolui;
 • jei yra alergija fenilbutazonui;
 • jei sergate sunkia kepenų arba inkstų liga, arba įgimta mažakraujyste (hemolizine mažakraujyste).
 • jaunesniems nei 12 metų amžiaus vaikams.
 • paskutiniais 3 nėštumo mėnesiais.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Saridon.

Nevartokite didesnių Saridon dozių, negu nurodyta šiame pakuotės lapelyje. Kaip ir visų analgetikų, Saridon negalima reguliariai vartoti ilgą laiką be gydytojo priežiūros.

Reikėtų nepamiršti, jog nuolat vartojant analgetikus galvos skausmams malšinti, skausmai gali pasidaryti lėtiniais.

Vartojant Saridon arba kitus paracetamolio (acetaminofeno) turinčius analgetikus ilgą laiką, gali atsirasti inkstų pažeidimų arba net inkstų nepakankamumas.

Jei karščiavimas arba skausmas trunka ilgiau nei savaitę, reikia kreiptis į gydytoją.

Jei sergate astma, lėtine sloga arba dilgėline, arba esate alergiškas kitiems analgetikams ar vaistams nuo reumato, nevartokite Saridon nepasitarę su gydytoju. Vartojant paracetamolio (acetaminofeno) arba propifenazono turinčius preparatus, aprašyti kvėpavimo sutrikimai ir kraujotakos sistemos reakcijos, dažniausiai atsirandančios polinkį turintiems asmenims.

Vaikams

Saridon negalima vartoti jaunesniems kaip 12 metų vaikams.

Kiti vaistai ir Saridon

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Saridon ir tam tikri kiti vaistai, veikdami Jūsų organizme, gali įtakoti vienas kito poveikį. Pasakykite gydytojui, jeigu vartojate:

- migdomųjų; 

- vaistų nuo epilepsijos (pvz., fenobarbitalio, fenitoino ir karbamazepino);

- rifampicino - vaisto nuo bakterinių infekcijų;

- vaistų, skirtų kraujo krešėjimui mažinti (pvz., varfarino);

- zidovudino - priešvirusinio vaisto nuo ŽIV / AIDS;

- vaistų nuo alergijos;

- geriamųjų kontraceptikų;

- flukloksaciliną (antibiotiką), nes kyla didelė rizika, jog pasireikš kraujo ir skysčių pusiausvyros sutrikimas (metabolinė acidozė esant padidėjusiam anijoniniam tarpui), kurį reikia skubiai gydyti, ypač jei yra sunkus inkstų funkcijos sutrikimas, sepsis (kai kraujyje esančios bakterijos ir jų toksinai sukelia organų pažeidimą), bloga mityba, lėtinis alkoholizmas ir vartojamos maksimalios paracetamolio paros dozės.

Saridon vartojimas su alkoholiu

Nevartokite Saridon kartu su alkoholiu arba tuo atveju, jei turite su alkoholiu susijusių sveikatos sutrikimų.

Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Ar paracetamolio ir propifenazono vartoti kartu nėščioms moterims galima, gerai nežinoma, todėl pirmus 6 nėštumo mėnesius Saridon vartoti nerekomenduojama.

Nevartokite Saridon, paskutinių 3 nėštumo mėnesių metu, nes šis vaistas gali pakenkti Jūsų vaisiui (būsimam kūdikiui) arba sukelti problemų gimdymo metu. Šis vaistas gali sukelti vaisiaus inkstų ir širdies sutrikimų. Jis gali paveikti Jūsų ir Jūsų kūdikio polinkį kraujuoti ir dėl jo gimdymas gali būti vėlesnis arba ilgesnis, nei tikėtasi. Pirmus 6 nėštumo mėnesius Saridon vartoti negalima, išskyrus atvejus, kai tai neabejotinai būtina ir taip pataria gydytojas. Jei šiuo laikotarpiu arba bandant pastoti Jums reikalingas gydymas, reikia vartoti mažiausią dozę trumpiausią įmanomą laiką. Nuo 20-osios nėštumo savaitės Saridon gali sukelti vaisiaus inkstų sutrikimų, jei šis vaistas vartojamas ilgiau nei kelias

dienas, o dėl to gali sumažėti kūdikį supančio amniono skysčio kiekis (oligohidramnionas) ar susiaurėti kraujagyslės (ductus arteriosus) kūdikio širdyje. Jei Jums reikalingas ilgesnis nei kelių dienų gydymas,

gydytojas gali rekomenduoti papildomą stebėseną.

Kadangi veikliosios medžiagos išsiskiria su motinos pienu, žindančiai krūtimi motinai Saridon vartoti nerekomenduojama.

Manoma, kad paracetamolis gali pakenkti vaisingumui, tačiau tai nėra įrodyta.

 1. Kaip vartoti Saridon

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į  gydytoją arba vaistininką.

Vienkartinė dozė suaugusiems - 1-2 tabletės; 12-16 m. paaugliams - 1 tabletė. Prireikus galima išgerti iki trijų vienkartinių dozių per 24 valandas.

Vaisto ilgiau kaip 7 dienas be gydytojo leidimo vartoti draudžiama.

Gausiai užgerkite tabletes vandeniu arba kitu skysčiu. Vartokite šiame pakuotės lapelyje nurodytą arba gydytojo paskirtą vaisto dozę. Jei manote, kad vaisto poveikis pernelyg silpnas arba stiprus, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Ką daryti pavartojus per didelę Saridon dozę?

Jeigu Saridon išgėrėte daugiau negu rekomenduojama, nedelsiant kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Perdozavus paracetamolio, apsinuodijimas dažnai pasireiškia per 24-48 valandas (kartais gali vėliau). Atrodo, jog apsinuodijimas dažniau pasireiškia išgėrus alkoholio.

Pamiršus pavartoti Saridon

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę.

 1. galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Kartais vartojant Saridon atsiranda alerginių reakcijų - odos išbėrimas, dilgėlinė. Labai retais atvejais nustatytos sunkios odos reakcijos.

Labai retai galimi kvėpavimo sutrikimai arba kraujotakos sistemos reakcijos, dažniausiai atsirandančios polinkį turintiems asmenims (žr. minėtas atsargumo priemones). Jei pastebėsite tokį poveikį, daugiau nevartokite Saridon ir kuo greičiau kreipkitės į gydytoją.

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Pranešimą apie šalutinį poveikį galite pateikti šiais būdais: tiesiogiai užpildant formą internetu Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos Vaistinių preparatų informacinėje sistemoje https://vapris.vvkt.lt/vvkt-web/public/nrv arba užpildant Paciento pranešimo apie įtariamą nepageidaujamą reakciją (ĮNR) formą, kuri skelbiama https://www.vvkt.lt/index.php?4004286486, ir atsiunčiant elektroniniu paštu (adresu [email protected]) arba nemokamu telefonu 8 800 73 568. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 1. Kaip laikyti Saridon

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 °C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad vaistas būtų apsaugotas nuo drėgmės.

Ant  dėžutės po „EXP“ ir lizdinės plokštelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 1. Pakuotės turinys ir kita informacija

Saridon sudėtis

-                    Veikliosios medžiagos yra paracetamolis, propifenazonas ir kofeinas. Vienoje tabletėje yra 250 mg paracetamolio, 150 mg propifenazono ir 50 mg kofeino.

-                    Pagalbinės medžiagos yra: mikrokristalinė celiuliozė, hipromeliozė, formaldehido kazeinas, kukurūzų krakmolas, talkas, magnio stearatas, bevandenis koloidinis silicio dioksidas.

Saridon išvaizda ir kiekis pakuotėje

Saridon yra baltos, apvalios, abipusiai plokščios, nuožulniais kraštais tabletės.

Tablečių vienoje pusėje yra įspaudas su užrašu „Saridon“, o kitoje - vagelė laužimui.

Vagelė skirta tik tabletei perlaužti, kad būtų lengviau nuryti, bet ne jai padalyti į lygias dozes.

Preparatas tiekiamas lizdinėmis plokštelėmis. Vienoje lizdinėje plokštelėje yra 10 Saridon tablečių. Kartono dėžutėje yra 1 lizdinė plokštelė.

Registruotojas ir gamintojas

Registruotojas

UAB Bayer

Sporto 18

LT- 09238, Vilnius

Lietuva

Gamintojas

Delpharm Gaillard

33, rue de l‘Industrie

F-74240 Gaillard

Prancūzija

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2023-04-26.

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklapyje http://www.vvkt.lt/

 

 

 

 

 

 

 

Panašios prekės
Skausmą, karščiavimą mažinantys vaistai

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau