Paracetamol-RPH 250 mg žvakutės, N10

Prekės kodas
1747
Gamintojas
Ratiopharm GmbH
Vaisto grupė
Nereceptinis
Skausmą, karščiavimą mažinantis vaistas Paracetamol-RPH 250 mg žvakutės, N10 | Mano Vaistinė

Panašios prekės
Skausmą, karščiavimą mažinantys vaistai

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau
Skausmą, karščiavimą mažinantis vaistas

Paracetamol-RPH 250 mg žvakutės, N10

Kategorija:
Prekės kodas
1747
Gamintojas
Ratiopharm GmbH
Vaisto grupė
Nereceptinis
Įprasta kaina 4,31 €
Pranešti,
kai kaina nukris
klauskite

Vaistinių prepraratų paieška VVKT svetainėje.
Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma.
Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus.
Jeigu įtariate, kad jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Resublikos sveikatos aspaugos ministerijos el. paštu arba kitais būtais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

Paracetamol-Ratiopharm 250 mg žvakutės nuo skausmo, N10

Paracetamolis

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.

- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).

- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

Lapelio turinys

1. Kas yra Paracetamol-ratiopharm ir nuo ko jis vartojamos

2. Kas žinotina prieš vartojant Paracetamol-ratiopharm

3. Kaip vartoti Paracetamol-ratiopharm

4. Galimas šalutinis poveikis

5. Paracetamol-ratiopharm laikymo sąlygos

6. Kita informacija

1. KAS YRA PARACETAMOL-RATIOPHARM IR NUO KO JOS VARTOJAMAS

Paracetamol-ratiopharm 250 mg žvakutės yra vaistinis preparatas skirtas 1-6 metų vaikams, kuris vartojamas, kai yra:

- silpno ar vidutinio stiprumo skausmas,
- karščiavimas.

Daugiau apie medžiagą paracetamolį skausmui ir karščiavimui mažinti...

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT PARACETAMOL-RATIOPHARM ŽVAKUTES NUO SKAUSMO

Paracetamol-ratiopharm vartoti draudžiama:

   - jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) paracetamoliui arba bet kuriai pagalbinei medžiagai.

 

Specialių atsargumo priemonių reikia (t. y. turi būti ilgesnis vartojimo intervalas arba mažesnė dozė, vartoti galima tik gydytojui kontroliuojant), jei:
-  yra kepenų veiklos sutrikimas (pavyzdžiui, dėl lėtinio piktnaudžiavimo alkoholiu, kepenų uždegimo);
-  buvo pažeisti inkstai;
-  ligonis serga Žilibero sindromu (Moilengrachto liga), t.y. jam iš prigimties yra padidėjęs bilirubino kiekis kraujyje.

Jei be gydytojo nurodymo skausmą malšinančių vaistų buvo vartojama ilgai ir didelėmis dozėmis, gali atsirasti galvos skausmai, kurie nepraeina net ir padidinus vaisto dozę.
Įpročiu tapęs skausmą malšinančių vaistų vartojimas (ypač kartu vartojant daug skausmą malšinančių vaistų) gali būti ilgalaikių inkstų pažeidimų priežastis, gali atsirasti net inkstų nepakankamumas (analgetikų sukeliama nefropatija).

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Paracetamol-ratiopharm galima vartoti tik gydytojui atidžiai nustačius galimos naudos ir rizikos santykį. Nėščioms moterims šio vaisto negalima vartoti ilgai ir didelėmis dozėmis arba kartu su kitais preparatais, kadangi nėra garantijų, jog taip gydyti saugu. Paracetamolio patenka į žindyvės pieną. Neigiamo poveikio žindomam kūdikiui, kurio motina vartoja paracetamolio, nepasireiškia, todėl nutraukti žindymo paprastai nebūtina.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Preparatas gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia.

 

Kitų vaistų vartojimas

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytų be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Jei ligonis kartu su paracetamoliu vartoja kitų vaistų, kurie aktyvina kepenų fermentus, pavyzdžiui, tam tikrų rūšių migdomųjų ir antiepilepsinių vaistų (fenobarbitalio, fenitoino, karbamazepino), taip pat rifampicino (vaisto nuo tuberkuliozės), šiaip nekenksmingos paracetamolio dozės gali pažeisti kepenis.
Taip pat būna ir piktnaudžiaujant alkoholiu.
Kartu su paracetamoliu vartojant chloramfenikolio (vaisto infekcijoms gydyti), pastarojo vaisto išsiskyrimas gali gerokai sulėtėti, todėl padidėja toksinio poveikio pavojus.
Paracetamolio ir kumarino darinių sąveikos klinikinė svarba šiandien dar nevisiškai aiški. Tačiau jei pacientas gydomas geriamaisiais antikoaguliantais (vaistais krešumui reguliuoti) ir ilgai vartoja paracetamolio, gydymo procesą turi kontroliuoti gydytojas.
Kartu vartojant paracetamolio ir zidovudino (priešvirusinio vaisto), padidėja galimybė atsirasti neutropenijai, todėl kartu su zidovudinu paracetamolio galima vartoti tik gydytojui leidus.
Jei kartu su paracetamoliu vartojama maisto pasišalinimą iš skrandžio lėtinančių vaistų, pavyzdžiui, propantelino, išgertas paracetamolis gali lėčiau rezorbuotis ir pradėti vėliau veikti. Kartu su paracetamoliu vartojant maisto pasišalinimą iš skrandžio greitinančių vaistų, pavyzdžiui, metoklopramido, išgertas paracetamolis gali greičiau rezorbuotis ir pradėti veikti.

3. KAIP VARTOTI PARACETAMOL-RATIOPHARM ŽVAKUTES NUO SKAUSMO

Paracetamol-ratiopharm 250 mg žvakutes visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas.  Įprastinė preparato dozė nurodyta lentelėje:

 

Kūno svoris

Amžius

Vienkartinė
Paracetamol-Ratiopharm dozė

Didžiausia paros dozė

10–15 kg

1–3 metai

1 žvakutė

3 žvakutės

Ne daugiau kaip 22 kg

Ne vyresni kaip
6 metų

1 žvakutė

4 žvakutės

Jokiu būdu negalima viršyti didžiausios paros (24 valandų) dozės, be to, pavartojus vienkartinę paracetamolio dozę, kitą jo dozę galima duoti (jei to būtinai reikia) ne anksčiau kaip po 6 valandų.
Žvakutės kišamos (jei yra galimybė - ligoniui išsituštinus) giliai į išangę. Norint, kad geriau slystų, jas reikia truputį pašildyti delne ar labai trumpam įmerkti į karštą vandenį.

 

Nurodymas
Jei pacientui yra kepenų arba inkstų funkcijos sutrikimų arba jam yra įgimtas bilirubino kiekio padidėjimas kraujyje, t.y. jis serga Žilibero sindromu (Moilengrachto liga), reikia ilginti Paracetamol-ratiopharm 250 mg žvakučių vartojimo intervalus arba mažinti dozę.
Žvakutės kišamos (jei yra galimybė - ligoniui išsituštinus) giliai į išangę. Norint, kad geriau slystų, jas reikia truputį pašildyti delne ar labai trumpam įmerkti į karštą vandenį.
Be gydytojo ar gydytojo odontologo nurodymo žvakučių  negalima vartoti ilgiau kaip 3-4 dienas.
Jeigu manote, kad Paracetamol-ratiopharm 250 mg žvakutės veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Pavartojus per didelę Paracetamol-ratiopharm 250 mg žvakučių dozę

Preparato perdozavus, pradžioje (pirmąją dieną) gali atsirasti pykinimas, vėmimas, prakaitavimas, mieguistumas ir bendra liguista būsena. Nepaisant to, jog antrą dieną ligonis jaučiasi geriau, gali progresuoti kepenų pažeidimas ir trečią dieną ištikti kepenų koma.
Įtarus, jog pavartota per didelė dozė, reikia nedelsiant pranešti gydytojui. Jis, priklausomai nuo to, ar seniai vaisto buvo pavartota, turi imtis šitokių priemonių:
-   jei įmanoma, per pirmąsias aštuonias valandas, praėjusias nuo apsinuodijimo pradžios, pacientui į veną suleisti priešnuodžių, pavyzdžiui, cisteino arba N-acetilcisteino, kad paracetamolio apykaitos produktai, pažeidžiantys ląsteles, taptų nekenksmingi;
-   paracetamolio koncentraciją kraujyje galima mažinti dialize.

Pamiršus pavartoti Paracetamol-ratiopharm 250 mg žvakutes

Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti nerekomenduojama. Toliau reikia vartoti tokią pačią vienkartinę dozę.

Nustojus vartoti Paracetamol-ratiopharm

Jei žvakutės buvo vartojamos kaip nurodyta, jokių ypatingų priemonių imtis nereikia.
Jei be gydytojo nurodymo skausmą malšinantis vaistas buvo vartojamas ilgai bei didelėmis dozėmis ir vartojimas staigiai nutrauktas, gali pradėti skaudėti galvą, atsirasti nuovargis, raumenų skausmai, nervingumas ir vegetacinių simptomų. Nutraukimo simptomai po kelių dienų praeina. Kol jų yra, analgetikų vartoti negalima, taip pat jų negalima iš naujo pradėti vartoti be gydytojo nurodymo.

4. GALIMAS ŠALUTINIS PARACETAMOL ŽVAKUČIŲ NUO SKAUSMO POVEIKIS

Paracetamol-ratiopharm, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Odos ir poodinio audinio sutrikimai: vartojant vaisto, retai gali parausti oda, labai retai prasideda alerginė odos reakcija su bėrimu.

Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai: ypač retai pasireiškia kraujo sudėties sutrikimas: trombocitopenija, leukopenija, pavieniais atvejais - agranulocitozė arba pancitopenija.
Bendrieji sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai: pavieniais atvejais veiklioji medžiaga paracetamolis gali sukelti padidėjusio jautrumo reakciją: Kvinkės edemą, dusulį, prakaitavimą, pykinimą, kraujospūdžio sumažėjimą, net šoką.
Pavieniais atvejais į tokias reakcijas linkusiems žmonėms paracetamolis gali sukelti bronchų spazmą (“analgetikų astmą”). Jeigu pasireiškia bent vienas minėtas šalutinis poveikis, Paracetamol-ratiopharm daugiau vartoti negalima. Apie tai reikia pranešti savo gydytojui, kuris įvertins negalavimų sunkumą ir nuspręs, kokių priemonių imtis. Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. PARACETAMOL-RATIOPHARM ŽVAKUČIŲ NUO SKAUSMO LAIKYMO SĄLYGOS

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje kaip 30°C temperatūroje.

Ant dėžutės ir dvisluoksnės juostelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

6. KITA INFORMACIJA APIE PARACETAMOL ŽVAKUTES

Paracetamol-ratiopharm 250 mg žvakutės
- Veiklioji Paracetamol-ratiopharm medžiaga yra paracetamolis. Jo vienoje žvakutėje yra 250 mg.

- Pagalbinės Paracetamol-ratiopharm medžiagos yra koliodinis bevandenis silicio dioksidas, sojų lecitinas, kietieji riebalai.

 

Paracetamol-ratiopharm išvaizda ir kiekis pakuotėje

Dvisluoksnėje PVC juostelėje yra 10 baltų ovalių žvakučių. Viena dvisluoksnė juostelė kartoninėje dėžutėje.

Paracetamol-ratiopharm žvakučių rinkodaros teisės turėtojas

Ratiopharm GmbH & Co
Graf - Arco - Str. 3
89070 Ulm, Vokietija
Telefonas (07 31) 4 02 02
Telefaksas (07 31) 4 02 73 30
www.ratiopharm.de

 

Paracetamol-ratiopharm žvakučių gamintojas

Merckle GmbH, Ludwig - Merckle - Str. 3,

89143 Blaubeuren, Vokietija
Telefonas + 0 73 44 1 40,

telefaksas + 0 73 44 14 16 20

 

Daugiau informacijos apie šį vaistinį preparatą gali suteikti vietinis rinkodaros teisės turėtojo atstovas:

Ratiopharm,

Subačiaus g. 23-2/ Rasų g. 2-2,

LT-11350 Vilnius,

Lietuva

Tel.: +370 5 212 32 95

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2007-06-21

Paracetamol-RPH 250 mg žvakutės, N10 vartojimas

Paracetamol-ratiopharm 250 mg žvakutes visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Įprastinė preparato dozė nurodyta lentelėje. Jokiu būdu negalima viršyti didžiausios paros (24 valandų) dozės, be to, pavartojus vienkartinę paracetamolio dozę, kitą jo dozę galima duoti (jei to būtinai reikia) ne anksčiau kaip po 6 valandų. Žvakutės kišamos (jei yra galimybė - ligoniui išsituštinus) giliai į išangę. Norint, kad geriau slystų, jas reikia truputį pašildyti delne ar labai trumpam įmerkti į karštą vandenį.

Panašios prekės
Skausmą, karščiavimą mažinantys vaistai

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau