aspirin 500 mg tabletes 100 vnt

Panašios prekės
vitaminai, maisto papildai

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau
Skausmą, karščiavimą mažinantis vaistas

Aspirin 500 mg tabletės, 100 vnt

Kategorija:
Prekės kodas
3869
Gamintojas
Bayer
Vaisto grupė
Nereceptinis

Skausmui, karščiavimui mažinti Aspirin, 500 mg

Acetilsalicilo rūgštis

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti šį vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas.

 • Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
 • Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
 • Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.
 • Jeigu per 3–5 dienas Jūsų savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją.

Kas yra Aspirin ir kam jis vartojamas

Acetilsalicilo rūgštis priklauso rūgštinių nesteroidinių vaistų nuo uždegimo ir skausmo bei karščiavimo grupei. Poveikio būdas yra fermento ciklooksigenazės, susijusios su prostaglandinų sinteze, nuslopinimas visam laikui. Šio vaisto vartojama galvos, dantų, gerklės, menstruaciniam, raumenų ir sąnarių, nugaros skausmui malšinti bei sąnarių uždegimo sukeltam nedideliam skausmui slopinti ir karščiavimui mažinti. Jeigu per 3–5 dienas Jūsų savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją.

Kas žinotina prieš vartojant Aspirin

Aspirin vartoti negalima:

 • jeigu yra alergija acetilsalicilo rūgščiai, kitiems salicilatams arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
 • jeigu anksčiau sirgote astma, kurią sukėlė salicilatų vartojimas arba panašaus poveikio medžiagos, ypač nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo;
 • jeigu yra skrandžio arba dvylikapirštės žarnos opa;
 • jeigu sergate hemoragine diateze;
 • jeigu sergate sunkiu inkstų funkcijos nepakankamumu;
 • jeigu sergate sunkiu kepenų funkcijos nepakankamumu;
 • jeigu sergate sunkiu širdies nepakankamumu;
 • jeigu vartojate 15 mg ar didesnę metotreksato dozę per savaitę;
 • jeigu esate paskutiniame nėštumo trimestre.

Specialių atsargumo priemonių reikia. Aspirin reikia vartoti ypač atsargiai:

 • jeigu yra padidėjęs jautrumas kitiems analgetikams / priešuždegiminiams vaistams / vaistams nuo reumato ir kitų alergijų atveju;
 • jei praeityje buvo virškinimo trakto opa, įskaitant lėtinę ar pasikartojančią opinę ligą, arba kraujavo iš virškinimo trakto;
  • kartu su antikoaguliantais;
  • jei sutrikusi inkstų funkcija arba kraujotaka (pvz., jei sergate inkstų kraujagyslių liga, jei yra stazinis širdies nepakankamumas, kraujo tūrio sumažėjimas, sunki chirurginė operacija, kraujo užkrėtimas (sepsis) arba sunkūs sutrikimai dėl kraujavimo), nes acetilsalicilo rūgštis gali dar labiau padidinti inkstų sutrikimo ir ūminio inkstų nepakankamumo riziką;
  • jei sutrikusi kepenų funkcija.

Acetilsalicilo rūgštis gali paskatinti bronchų spazmą ir sukelti astmos priepuolio atsiradimą arba kitokią padidėjusio jautrumo reakciją. Rizikos veiksniai yra prieš pradedant gydymą buvusi astma, šienligė, nosies polipai, lėtinė kvėpavimo takų liga. Į tai turi atsižvelgti ir pacientai, kuriems pasireiškė alerginių reakcijų kitoms medžiagoms (pvz., odos reakcijos, niežulys, dilgėlinė).

Dėl trombocitų agregacijos slopinimo, kuris išlieka keletą dienų po vaisto pavartojimo, acetilsalicilo rūgštis gali didinti polinkį kraujuoti chirurginės operacijos metu ir po chirurginių operacijų (įskaitant mažas operacijas, pvz., dantų traukimą).

Acetilsalicilo rūgštis, vartojama mažomis dozėmis, mažina šlapimo rūgšties išsiskyrimą, todėl žmonėms, kuriems jau yra mažo šlapimo rūgšties išsiskyrimo tendencija, gali prasidėti podagros priepuolis.

Virusinėmis infekcijomis (su arba be karščiavimo) sergantiems vaikams ir paaugliams vaistinių preparatų, kuriuose yra acetilsalicilo rūgšties, galima vartoti tik pasitarus su gydytoju. Esant tam tikroms virusinėms ligoms, ypač A tipo gripui, B tipo gripui ir vėjaraupiams, gali pasireikšti reta, bet galinti pavojų gyvybei kelti liga Reye sindromas, reikalaujanti skubių medicininių priemonių. Ši rizika gali padidėti vartojant acetilsalicilo rūgšties, tačiau priežastinis ryšys nebuvo įrodytas. Jeigu sergant tokiomis ligomis atsiranda nuolatinis vėmimas, tai gali būti Reye sindromo požymis.

Pacientams, kuriems yra gliukozės-6-fosfatdehidrogenazės (G6PD) stoka, acetilsalicilo rūgštis gali sukelti hemolizę arba hemolizinę anemiją (mažakraujystę). Hemolizės riziką gali didinti, pvz., didelė vaisto dozė, karščiavimas arba ūminės infekcijos.

Kitų vaistų vartojimas. 15 mg arba mažesnė metotreksato savaitės dozė. Didėja toksinis metotreksato poveikis kraujo sistemai. Antikoaguliantai, tromboziliniai vaistai / kiti trombocitų agregacijos /hemostazės inhibitoriai

Kraujavimo rizikos padidėjimas. Kiti nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo, vartojami kartu su didelėmis salicilatų dozėmis. Opų ir kraujavimo iš virškinimo trakto rizikos padidėjimas dėl sinergetinio veikimo. Selektyvieji Serotonino Reabsorbcijos Inhibitoriai: Kraujavimo iš viršutinio virškinimo trakto rizikos padidėjimas dėl sinergetinio veikimo.

Digoksinas. Digoksino koncentracijos plazmoje padidėjimas dėl ekskrecijos per inkstus sumažėjimo.

Vaistai nuo diabeto, pvz., insulinas, sulfonilšlapalas. Jeigu vartojamos didelės acetilsalicilo rūgšties dozės, hipoglikeminis poveikis dar labiau padidėja.

Diuretikai ir kartu vartojamos didelės acetilsalicilo rūgšties dienos dozės. Dėl sumažėjusios inkstų prostaglandinų sintezės lėtėja glomerulų filtracija.

Sisteminio poveikio gliukokortikoidai, išskyrus hidrokortizoną, vartojamą kaip pakeičiamąjį vaistą nuo Adisono ligos. Kortikosteroidų vartojimo laikotarpiu kraujyje mažėja salicilatų koncentracija ir dėl kortikosteroidų sukelto salicilatų išsiskyrimo padidėjimo po gydymo mažėja salicilatų perdozavimo pavojus.

Angiotenziną konvertuojančių fermentų inhibitoriai (ACE) ir kartu vartojamos didelės acetilsalicilo rūgšties dozės). Glomerulų filtracijos sumažėjimas dėl kraujagysles plečiančių prostaglandinų sintezės slopinimo. Be to, mažėja antihipertenzinis poveikis.

Valprojinė rūgštis. Kadangi valprojinė rūgštis išstumiama iš prisijungimo prie plazmos baltymų vietos, jos toksinis poveikis stiprėja.

Alkoholis. Dėl adityvaus alkoholio ir acetilsalicilo rūgšties poveikio daugėja virškinimo trakto pažeidimų ir ilgėja kraujavimo laikas.

Urikozuriniai vaistai, pavyzdžiui, benzbromaronas, probenecidas. Urikozurinio poveikio susilpnėjimas (konkuruoja su šlapimo rūgštimi dėl eliminacijos inkstų kanalėliuose).

Nėštumas ir žindymo laikotarpis. Nėštumas. Pirmus 6 nėštumo mėnesius acetilsalicilo rūgštį vartoti galima tik būtiniausiu atveju. Jeigu acetilsalicilo rūgšties turinčių vaistų reikia vartoti moterims, kurios bando pastoti arba kurioms yra pirmųjų 6 nėštumo mėnesių laikotarpis, rekomenduojama gerti kiek galima mažesnę dozę ir kuo trumpiau.

Paskutiniųjų trijų nėštumo mėnesių laikotarpiu vartojami visi prostaglandinų sintezės inhibitoriai vaisiui gali sukelti toliau išvardytą poveikį:

 • toksinį poveikį širdžiai ir plaučiams (priešlaikinį arterinio latako užsivėrimą ir plaučių hipertenziją);
 • inkstų funkcijos sutrikimą, galinti progresuoti iki inkstų nepakankamumo, pasireiškiančio kartu su oligohidramnionu.

Vartojami nėštumo pabaigoje motinai ir vaikui jie gali sukelti:

 • kraujavimo laiko pailgėjimą, t. y. antiagregacinį poveikį, kuris gali pasireikšti net nuo labai mažos dozės;
 • gimdos susitraukimų slopinimą, dėl kurio vėluoja ir ilgėja gimdymas.

Vadinasi, paskutiniaisiais trimis nėštumo mėnesiais acetilsalicilo rūgšties vartoti draudžiama.

Žindymas. Į motinos pieną salicilatų ir jų metabolitų prasiskverbia nedaug. Kadangi vaisto vartojant tik retkarčiais iki šiol kūdikiui šalutinis poveikis nepasireiškė, nutraukti kūdikio maitinimo krūtimi paprastai nebūtina. Vis dėlto vaisto vartojant reguliariai arba dideles dozes kūdikio žindymą būtina nutraukti anksti.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas. Šio vaisto vartojant, vairuoti ir valdyti mechanizmus galima

Kaip vartoti Aspirin

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jei abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Nepasitarus su gydytoju, acetilsalicilo rūgšties vartoti ilgiau kaip 3–5 dienas negalima.

Suaugę žmonės. Po 1–2 tabletes 3–4 kartus per parą. Didesnę nei 4 g acetilsalicilo rūgšties dozę per parą vartoti draudžiama. 12–16 metų paaugliai. Po 1 tabletę 3 kartus per parą. Taip pat žr. skyrelį „Specialių atsargumo priemonių reikia“. Vaistas netinka vartoti jaunesniems kaip 12 metų vaikams, nes veikliosios medžiagos dozė jiems yra per didelė.

Vartojimo metodas. Vartoti per burną. Geriausia tablečių vartoti po valgio, užsigeriant dideliu kiekiu vandens.

Ką daryti pavartojus per didelę Aspirin dozę. Atsitiktinai perdozavus preparato, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją ar apsinuodijimų kontrolės centrą. Apsinuodijimas gali būti pavojingas pagyvenusiems žmonėms ir, visų pirma, mažiems vaikams (viršijus gydomąją dozę ar atsitiktinai dažnai vaistu apsinuodijus). Tokie ligoniai gali net mirti.

Simptomai. Vidutinio sunkumo apsinuodijimas. Perdozavus vaisto, atsiranda spengimas ausyse, klausos susilpnėjimas, galvos skausmas ir sukimasis, suglumimas. Dozavimą sumažinus, simptomai sumažėja. 

Sunkus apsinuodijimas. Jei apsinuodijimas sunkus, atsiranda karščiavimas, hiperventiliacija, ketozė, kvėpavimo alkalozė, metabolinė acidozė, koma, širdies ir kraujagyslių šokas, kvėpavimo nepakankamumas, sunki hipoglikemija.

Skubi pagalba. Pacientą reikia nedelsiant gabenti į ligoninę, plauti skrandį, duoti gerti aktyvuotos anglies.

Pamiršus pavartoti Aspirin. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę. Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Šalutinių poveikių dažnis apibūdinamas taip: labai dažnas (≥1/10), dažnas (nuo ≥1/100 iki <1/10), nedažnas (nuo ≥1/1000 iki <1/100), retas (nuo ≥1/10 000 iki <1/1000), labai retas (<1/10 000) ir nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis).

Virškinimo trakto sutrikimai. Dažnas: viršutinio ir apatinio virškinimo trakto sutrikimai, pavyzdžiui, dispepsijos požymiai ir simptomai, virškinimo trakto ir pilvo skausmas. Retas: virškinimo trakto uždegimas, virškinimo trakto opa, dėl kurios gali, nors ir retai, prasidėti kraujavimas iš virškinimo trakto, opos prakiurimas bei atitinkami laboratoriniai ir klinikiniai požymiai ir simptomai.

Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai. Retas ir labai retas: sunkus kraujavimas, pavyzdžiui, iš virškinimo trakto ar į smegenis (ypač pacientams, kurie serga nesureguliuota hipertenzija ir (arba) kartu vartoja kraujo krešėjimą slopinančių vaistinių preparatų), kuris pavieniais atvejais kėlė pavojų gyvybei. Dėl kraujavimo gali pasireikšti ūminė arba lėtinė pohemoraginė (geležies stokos) anemija (pavyzdžiui, dėl slapto nedidelio kraujavimo) su atitinkamais laboratoriniais ir klinikiniais požymiais ir simptomais, pavyzdžiui, astenija, blyškumu, kraujotakos sulėtėjimu. Dažnis nežinomas: acetilsalicilo rūgštis slopina trombocitų funkciją, tai gali sietis su kraujavimo rizikos padidėjimu. Pasireiškė kraujavimas, pavyzdžiui, operacijos metu, hematomos, kraujavimas iš nosies, kraujavimas iš lytinių organų, kraujavimas iš dantenų.

Buvo gauta pranešimų apie hemolizę ir hemolizinę anemiją, nustatytą pacientams, kuriems yra fermento gliukozės-6-fosfatdehidrogenazės (G6PD) stoka.

Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai. Buvo gauta pranešimų apie inkstų funkcijos sutrikimus ir ūminį inkstų nepakankamumą.

Imuninės sistemos sutrikimai. Retas: padidėjusio jautrumo reakcijos su atitinkamais laboratoriniais ir klinikiniais požymiais ir simptomais, įskaitant astmos sindromą, lengvas ar vidutinio sunkumo reakcijas, kurios gali pažeisti odą, kvėpavimo sistemos, virškinimo trakto bei širdies ir kraujagyslių sistemos sutrikimai, įskaitant išbėrimą, dilgėlinę, edemą, niežulį, rinitą, nosies užgulimą, širdies ir kvėpavimo sutrikimus ir labai retus sunkių reakcijų atvejus, įskaitant anafilaksinį šoką.

Kepenų, tulžies pūslės ir latakų sutrikimai. Labai retas: trumpalaikis kepenų funkcijos sutrikimas, pasireiškiantis kepenų transaminazių padaugėjimu.

Nervų sistemos sutrikimai. Dažnis nežinomas: galvos svaigimas ir spengimas ausyse, kurie gali rodyti perdozavimą.

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

Kaip laikyti Aspirin

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 °C temperatūroje. Ant dėžutės po „Tinka iki“ ir lizdinės plokštelės po „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos. Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 Aspirin 500 mg sudėtis

 • Veiklioji medžiaga yra acetilsalicilo rūgštis. Vienoje tabletėje yra 500 mg acetilsalicilo rūgšties.
 • Pagalbinės medžiagos yra celiuliozės milteliai, kukurūzų krakmolas.

Aspirin 500 mg išvaizda ir kiekis pakuotėje

Aspirin 500 mg tabletės yra išgaubtos, baltos spalvos. Vaistas tiekiamas lizdinėmis plokštelėmis, kiekvienoje jų yra po 10 tablečių. Kartono dėžutėje yra 20 arba 100 tablečių. Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Registruotojas ir gamintojas

Registruotojas

UAB „Bayer“
Sporto 18
LT-09238 Vilnius
Lietuva
Tel. (+370-5) 233 68 68

Gamintojas

Bayer Bitterfeld GmbH
Ortsteil Greppin
Salegaster Chaussee 1
06803 Bitterfeld-Wolfen
Vokietija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į registruotoją.

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2016-05-3. Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

Aspirin 500 mg tabletės, 100 vnt vartojimas

Nepasitarus su gydytoju, acetilsalicilo rūgšties vartoti ilgiau kaip 3-5 dienas negalima. Suaugę žmonės: po 1-2 Aspirin tabletes 3-4 kartus per parą. Didesnę nei 4 g acetilsalicilo rūgšties dozę per parą vartoti draudžiama. 12-16 metų paaugliai: po 1 Aspirin tabletę 3 kartus per parą. Taip pat žr. skyrelį „Specialių atsargumo priemonių reikia". Vaistas netinka vartoti jaunesniems kaip 12 metų vaikams, nes veikliosios medžiagos dozė jiems yra per didelė. Medikamentą reikia gerti. Geriausia tablečių vartoti po valgio, užsigeriant dideliu kiekiu vandens.

Atsiliepimai

Mums svarbi Jūsų nuomonė apie mūsų platinamus produktus.
Būsime labai dėkingi už Jūsų paliktus komentarus.

Rašyti atsiliepimą

Panašios prekės
vitaminai, maisto papildai

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau