Nurofen Forte 400 mg tabletės, N12

Prekės kodas
4964
Gamintojas
Reckitt Benckiser Healthcare
Vaisto grupė
Nereceptinis
Skausmą, karščiavimą mažinantis vaistas Nurofen Forte 400 mg tabletės, N12 | Mano Vaistinė

Panašios prekės
Skausmą, karščiavimą mažinantys vaistai

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau
Skausmą, karščiavimą mažinantis vaistas

Nurofen Forte 400 mg tabletės, N12

Kategorija:
Prekės kodas
4964
Gamintojas
Reckitt Benckiser Healthcare
Vaisto grupė
Nereceptinis
Įprasta kaina 4,13 €
Pranešti,
kai kaina nukris
klauskite

Vaistinių prepraratų paieška VVKT svetainėje.
Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma.
Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus.
Jeigu įtariate, kad jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Resublikos sveikatos aspaugos ministerijos el. paštu arba kitais būtais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

Pakuotės lapelis: informacija vartotojui

 NUROFEN FORTE 400 mg dengtos tabletės

Ibuprofenas

 Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti šį vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas.

-                 Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

-                 Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.

-                 Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

-                 Jeigu per 3 dienas Jūsų savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją.

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

 1.       Kas yra NUROFEN FORTE ir kam jis vartojamas

2.       Kas žinotina prieš vartojant NUROFEN FORTE

3.       Kaip vartoti NUROFEN FORTE

4.       Galimas šalutinis poveikis

5.       Kaip laikyti NUROFEN FORTE

6.       Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 

1.       Kas yra Nurofen Forte ir kam jis vartojamas

 NUROFEN FORTE vartojamas trumpalaikio silpno ar vidutinio stiprumo skausmo, tokio kaip mėnesinių, galvos, dantų, raumenų, sąnarių malšinimui, karščiavimo mažinimui. 

Jeigu per 3 dienas Jūsų savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją.

 

2.       Kas žinotina prieš vartojant Nurofen Forte

 

NUROFEN FORTE vartoti negalima

-        jeigu yra alergija ibuprofenui ar bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje), acetilsalicilo rūgščiai arba kitiems nesteroidiniams vaistams nuo uždegimo;

-        jeigu sergama arba anksčiau sirgta pepsine opa (du ar daugiau atskirų įrodytų išopėjimo ar kraujavimo epizodų);

-        jeigu buvo pasireiškęs kraujavimas iš virškinimo trakto ar jo prakiurimas susijęs su ankstesniu NVNU vartojimu;

-         jeigu sergama sunkiu širdies, inkstų ar kepenų nepakankamumu;

-        jeigu praeityje yra buvę padidėjusio jautrumo reakcijų (bronchų astma, dilgėlinė,  angioneurozinė edema ar sloga) vartojant kitą nesteroidinį vaistą nuo uždegimo;

-        paskutinių trijų nėštumo mėnesių laikotarpiu.

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti NUROFEN FORTE.

Nepageidaujamas poveikis gali sumažėti, vartojant mažiausią veiksmingą vaisto dozę trumpiausią laiką, būtiną simptomų kontrolei.

 

Senyvi pacientai

Senyviems pacientams yra dažnesnės nepageidaujamos reakcijos į NVNU, ypač kraujavimas iš virškinimo trakto ir jo prakiurimas, kurie gali būti mirtini.

 Poveikis kvėpavimo sistemai

Pacientams, praeityje sirgusiems ar sergantiems bronchine astma ar alerginėmis ligomis, gali išsivystyti bronchų spazmas.

Kitų NVNU vartojimas

Reikia vengti vartoti ibuprofeną kartu su kitais NVNU, įskaitant selektyvius ciklooksigenazės 2 inhibitorius.

 

Sisteminė raudonoji vilkligė (SRV) ir mišri jungiamojo audinio liga

Dėl aseptinio meningito pavojaus, pacientai, sergantys sistemine raudonąja vilklige ir jungiamojo audinio ligomis, ibuprofeno turėtų vartoti atsargiai.

 

Poveikis širdies kraujagyslėms bei galvos smegenų kraujagyslėms

Tokie skausmą malšinantys ir uždegimą slopinantys vaistai, kaip ibuprofenas, ypač vartojami didelėmis dozėmis, gali būti susiję su nedideliu širdies priepuolio arba insulto rizikos padidėjimu. Neviršykite rekomenduojamos dozės ir gydymo trukmės.

 

Prieš pradėdami vartoti NUROFEN FORTE dėl gydymo pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, jeigu:

-          Jums pasireiškia širdies problemų, įskaitant širdies nepakankamumą, krūtinės anginą (jaučiate skausmą krūtinėje) arba jeigu jums buvo širdies priepuolis, atlikta širdies kraujagyslių jungčių suformavimo operacija, diagnozuota periferinių arterijų liga (prasta kraujotaka pėdose dėl susiaurėjusių ar užsikimšusių arterijų) arba buvo ištikęs bet kokios rūšies insultas (įskaitant mini insultą arba praeinantį smegenų išemijos priepuolį (PSIP);

-          Jūsų kraujospūdis yra padidėjęs, sergate cukriniu diabetu, nustatytas didelis cholesterolio kiekis, buvo širdies liga sirgusių giminaičių arba giminaičių, kuriuos ištiko insultas, arba jeigu rūkote.

 

Poveikis inkstams

Jei yra nesunkus inkstų pakenkimas ar inkstų funkcijos pablogėjimas, NUROFEN FORTE vartoti reikia atsargiai.

 

Poveikis kepenims

Jei yra nesunkūs kepenų funkcijos sutrikimai, NUROFEN FORTE vartoti reikia atsargiai.

 

Poveikis moterų vaisingumui

Yra duomenų, kad  vaistų, slopinančių ciklooksigenazę ar prostaglandinų sintezę, vartojimas gali mažinti moters vaisingumą dėl poveikio ovuliacijai. Nutraukus vaisto vartojimą, vaisingumas atsistato.

 

Poveikis virškinimo traktui

Virškinimo trakto sutrikimai ir lėtinės  uždegiminės žarnyno ligos gali paūmėti (opinis kolitas, Krono liga).

 

Skrandžio ir žarnyno kraujavimas, opėjimas arba prakiurimas gali ištikti be jokių įspėjamųjų požymių, net jeigu anksčiau tokių problemų nebuvo. Be to, šie simptomai gali būti mirtini.

 

Jei Jums anksčiau buvo skrandžio ar žarnyno opa, ypač jei ji komplikavosi prakiurimu arba kraujavo, Jūs turite atkreipti dėmesį į bet kokius neįprastus pilvo simptomus, ypač gydymo pradžioje, ir nedelsdamas pasakyti apie juos gydytojui. Šiuo atveju, ypač senyvo amžiaus pacientams, yra didesnė virškinimo trakto kraujavimo ir prakiurimo rizika. Jei iš virškinimo trakto kraujuoja arba jis prakiūra, vaisto reikia nebevartoti.

 

Pacientai, kuriems praeityje pasireiškė toksinis poveikis virškinimo traktui, ypač senyvi, turi pranešti gydytojui, jeigu atsiranda, ypač gydymo pradžioje, kokių nors neįprastų virškinimo sutrikimų (ypač kraujavimas iš virškinimo trakto).

 

Vaisto reikia vartoti atsargiai pacientams, gydomiems kai kuriais kitais, pvz., geriamaisiais kortikosteroidais, antikoaguliantais (varfarinu), selektyviais serotonino reabsorbcijos inhibitoriais ar vaistais, mažinančiais trombocitų agregaciją (pvz., acetilsalicilo rūgštimi), kurie gali didinti virškinimo trakto išopėjimo ar kraujavimo riziką.

 

Pacientams, vartojantiems ibuprofeną,  jeigu atsiranda virškinimo trakto kraujavimas ar išopėjimas, gydymas turi būti nutraukiamas nedelsiant.

 

Poveikis odai

Jei atsirastų odos išbėrimo, gleivinių pažeidimo arba kitokių alergijos požymių, NUROFEN FORTE vartojimą reikia nedelsiant užbaigti, nes tai gali būti pirmieji galimai mirtinų sunkių odos reakcijų (eksfoliacinio dermatito, daugiaformės raudonės (eritemos), Stivenso-Džonsono (Stevens-Johnson) sindromo, toksinės epidermio nekrolizės - Lajelio (Lyell) sindromo) požymiai. Didžiausia šių reakcijų tikimybė yra pirmąjį gydymo mėnesį.

 

Poveikis akims

Jeigu atsiranda regos sutrikimų, vaisto vartojimą reikia nutraukti ir kreiptis į gydytoją, nes rekomenduojama atlikti pilną akių būklės ištyrimą.

 

Vaisto vartoti negalima, jeigu kada nors sirgote skrandžio opa, esate alergiškas ibuprofenui (ar kuriai nors vaisto pagalbinei medžiagai) ar acetilsalicilo rūgščiai (aspirinui). Jeigu jūs esate alergiškas arba vartojate kitus vaistus nuo skausmo, esate nėščia ar sergate astma, prieš vartodami NUROFEN FORTE informuokite gydytoją. Negalima viršyti nustatytų dozių. Jeigu simptomai neišnyksta, kreipkitės į gydytoją.

 

Vaikai ir paaugliai

Skysčių netekusiems vaikams ir paaugliams yra inkstų sutrikimo rizika.

Vaikams reikėtų gerti tik tokias vaisto formas, kurios jiems yra tinkamos.

 

Senyvi žmonės

Senyviems žmonėms šalutinio poveikio pavojus yra didesnis. Nepageidaujamas poveikis mažėja kiek galima trumpiau vartojant mažiausią veiksmingą dozę.

Vaikams ir paaugliams

Šis vaistas nėra skirtas jaunesniems kaip 12 metų vaikams.

 

Kiti vaistai ir NUROFEN FORTE

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

NUROFEN FORTE gali turėti įtakos kai kuriems kitiems vaistams arba gali būti jų veikiamas.

 

Acetilsalicilo rūgštis. Kaip ir kitus NVNU, kartu vartoti acetilsalicilo rūgštį ir ibuprofeną nerekomenduojama, dėl didesnio napageidaujamo poveikio rizikos, nebent gydytojas paskyrė mažas aspirino dozes (ne daugiau nei 75 mg per parą).

 

Kiti NVNU, įskaitant selektyvius ciklooksigenazės 2 inhibitorius. Vengti kartu vartoti du ar daugiau NVNU, nes tai gali padidinti nepageidaujamo poveikio riziką.

 

Vaistai, kurie yra antikoaguliantai (t.y., kraują skystinantys arba krešėjimą mažinantys, pvz., aspirinas/ acetilsalicilo rūgštis, varfarinas, tiklopidinas).

 

Vaistai, kurie mažina didelį kraujospūdį (AKF inhibitoriai, pvz., kaptoprilis, beta receptorius blokuojantys vaistai, pvz., atenololis, angiotenzino II receptorių blokatoriai, pvz., losartanas).

Kortikosteroidai. Gali padidinti NVNU nepageidaujamo poveikio riziką, ypatingai virškinimo trakto išopėjimą ar kraujavimą.

 

Vaistai, mažinančiais trombocitų agregaciją ir selektyvūs reabsorbcijos inhibitoriai (SSRI). Gali didinti virškinimo trakto kraujavimo riziką.

 

Širdį veikiantys glikozidai. NVNU gali pasunkinti širdies nepakankamumą, sumažinti glomerulų filtracijos greitį ir padidinti glikozidų kiekį kraujo plazmoje.

 

Litis ir metotreksatas. Kadangi dėl padidėjusio šių vaistinių preparatų  koncentracijos plazmoje, stiprėja jų nepageidaujamas poveikis.

 

Ciklosporinas  padidina toksinio poveikio inkstams riziką.

 

Mifepristonas. NVNU neturi būti vartojami 8-12 dienų po mifepristono paskyrimo, nes NVNU gali mažinti mifepristono poveikį.

 

Takrolimuzas. Su takrolimuzu kartu skiriant NVNU gali padidėti toksinio pavojaus inkstams rizika.

 

Zidovudinas. Kartu vartojant NVNU ir zidovudiną padidėja toksinio poveikio kraujui pavojus. ŽIV teigiamiems ir hemofilija sergantiems asmenims kartu gydomiems zidovudinu ir ibuprofenu, padidėja hematomų ir kraujo išsiliejimo į sąnarinę ertmę pavojus.

 

Chinolonų grupės antibiotikai. Tyrimai su gyvūnais rodo, kad NVNU gali padidinti mėšlungio riziką, susijusią su chinolonų grupės antibiotikais. Pacientai, vartojantys NVNU ir chinolonų grupės antimikrobinius preparatus, turi didesnį rizikos pavojų atsirasti mėšlungiui.

 

Aminoglikozidai. NVNU gali sumažinti aminoglikozidų išsiskyrimą iš organizmo.

 

Augaliniai vaistai. Ginkmedžio vaistai,vartojant kartu su NVNU, gali padidinti kraujavimo rizikos pavojų.

 

Kai kurie kiti vaistai gali taip pat turėti įtakos gydymui NUROFEN FORTE arba gali būti jo veikiami. Todėl prieš vartodami NUROFEN FORTE su kitais vaistais visada pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

 

Nėštumas

Ibuprofeno pirmuosius šešis nėštumo mėnesius galima vartoti tik gydytojui leidus.

Paskutiniuosius tris nėštumo mėnesius NUROFEN vartoti draudžiama.

 

Žindymo laikotarpis

Negausiais tyrimais nustatyta, kad ibuprofeno į motinos pieną patenka labai mažai, todėl vaistas kūdikiui neturėtų pakenkti.

 

Vaisingumas

Šis vaistas gali pakenkti moters vaisingumui. Nustojus vartoti vaistą, šis poveikis išnyksta.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

NUROFEN FORTE 400 mg dengtos tabletės gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia arba veikia nereikšmingai. Tačiau, vartojamas didelėmis dozėmis, gali sukelti nepageidaujmų poveikių, tokių kaip nuovargis, mieguistumas, galvos svaigimas (dažnas poveikis) ir regos sutrikimai (nedažnas poveikis), todėl pavieniais atvejais gali sutrikti gebėjimas vairuoti automobilį ir valdyti mechanizmus.

 

NUROFEN FORTE sudėtyje yra sacharozės ir natrio.

Vienoje šio vaisto tabletėje yra 232,2 mg sacharozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą..

Vienoje šio vaisto tabletėje yra 1,09 mmol (25,1 mg) natrio). Būtina atsižvelgti, jei kontroliuojamas natrio kiekis maiste.

 

 

3.   Kaip vartoti Nurofen Forte

 

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Suaugusiems žmonėms ir vyresniems kaip 12 metų vaikams

Iš pradžių gerti vieną tabletę užgeriant vandeniu. Po to, jeigu reikia, gerti po vieną tabletę kas 8 valandas. Per parą galima išgerti ne daugiau kaip 3 tabletes (1200 mg).

Jei vyresniems kaip 12 metų vaikams šio vaisto vartoti reikia ilgiau nei 3 paras ar simptomai pasunkėja, reikia pasitarti su gydytoju.

 

Senyviems žmonėms

Specialus dozavimas nereikalingas.

 

Ką daryti pavartojus per didelę NUROFEN FORTE dozę?

Pavartojus per didelę NUROFEN FORTE dozę, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją.

 

Metabolinės acidozės simptomai

Jei suvartojote per didelę NUROFEN FORTE dozę arba jei vaikai atsitiktinai suvartojo šio vaisto, visada kreipkitės į gydytoją ar artimiausią ligoninę, kad jie išreikštų savo nuomonę dėl galimos rizikos ir patartų, kokių veiksmų reikia imtis.

Gali pasireikšti tokie simptomai, kaip pykinimas, skrandžio skausmai, vėmimas (gali būti šiek tiek kraujo), galvos skausmas, triukšmas ausyse, sumišimas ir nekontroliuojami akių judesiai. Nustatyta, kad suvartojus dideles dozes, pasireiškia mieguistumas, skausmas krūtinės srityje, stiprus ir greitas širdies plakimas, sąmonės netekimas, traukuliai (dažniausiai vaikams), silpnumas ir galvos svaigimas, kraujas šlapime, šąlančio kūno jausmas ir kvėpavimo sutrikimai.

 

Pamiršus pavartoti NUROFEN FORTE

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

 

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

 

4.  Galimas šalutinis poveikis

 

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Tokie vaistai, kaip  NUROFEN FORTE, gali būti susiję su širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus nedideliu padidėjimu.

 

Nedažnas (gali pasireikšti mažiau negu 1 iš 100 žmonių)

·                Padidėjusio jautrumo reakcijos, pasireiškiančios dilgėline (staigus odos ir gleivinės išbėrimas niežtinčiomis pūkšlėmis) ir niežėjimu.

·                Galvos skausmas.

·                Pilvo skausmas, pykinimas ir dispepsija.

·                Įvairūs odos išbėrimai.

 

Retas (gali pasireikšti mažiau negu 1 iš 1000 žmonių)

·                Viduriavimas, vidurių pūtimas, vidurių užkietėjimas ir vėmimas.

Labai retas (gali pasireikšti mažiau negu 1 iš 10 000 žmonių)

·                Sutrikusi kraujodara (anemija (mažakraujystė), hemolizinė anemija (mažakraujystė, sukelta raudonųjų krajo ląstelių irimo), aplastinė anemija (mažakraujsytė, sukelta kaulų čiulpų funkcijos sutrikimo, kuomet nustoja gaminti visų trijų kraujo ląstelių), leukopenija (baltųjų kraujo ląstelių kiekio sumažėjimas), trombocitopenija (kraujo krešėjimo ląstelių kiekio sumažėjimas), pancitopenija (visų kraujo ląstelių kiekio sumažėjimas), agranulocitozė (grūdėtųjų baltųjų kraujo ląstelių sumažėjimas). Pirmieji požymiai yra karščiavimas, gerklės skausmas, burnos gleivinės opos, į gripą panašūs simptomai, sunkus išsekimas, kraujavimas iš nosies ir odos kraujosruvos.

·                Sunkios padidėjusio jautrumo reakcijos, kurių simptomai gali būti: veido, liežuvio ir gerklų paburkimas, dusulys, padidėjęs širdies susitraukimų dažnis, sumažėjęs kraujospūdis (t.y. anafilaksija (staigi alerginė reakcijakuri atsiranda suleidus į organizmą alergeno), angioedema (gilesnių audinių patinimas) ar sunkus šokas).

·                Kvėpavimo takų reaktyvumas, pasireiškiantis astma, paūmėjusia astma, bronchų spazmu ar dusuliu.

·                Psichozė.

·                Svaigulys, aseptinis meningitas.

·                Regėjimo sutrikimai.

·                Miokardo infarktas (širdies priepuolis), kūno patinimas.

·                Padidėjęs kraujospūdis (hipertenzija), kraujagyslių uždegimas (vaskulitas).

·                Pepsinė opa, virškinimo trakto perforacija (prakiurimas) ar kraujavimas iš jo, kraujas išmatose, vėmimas krauju, kartais nulemiantys mirtį, ypač senyviems pacientams, opinis stomatitas (burnos gleivinės uždegimas), gastritas (skrandžio gleivinės uždegimas).

·                Opinio kolito (storosios žarnos uždegimas) ir Krono ligos (lėtinės uždegiminės žarnyno ligos, pažeidžiančios paviršinius ir giliuosius žarnų sluoksnius) paūmėjimas.

·                Kepenų nepakankamumas, kepenų uždegimas (hepatitas), gelta, kepenų funkcijos sutrikimai,  kepenų pažeidimas, ypatingai ilgai trunkančio gydymo metu.

·                Sunkios odos reakcijos, pvz., pūslinės reakcijos, įskaitant Stivenso-Džonsono sindromą (labai sunki vaistų sukelta liga, kuriai būdingas ypač sunkus gleivinių pažeidimas), daugiaformę eritemą (odos liga, pasireiškianti simetriškai, raudonai, iškeltomis odos vietomis visame kūne), eksfoliacinį dermatitą (uždegiminė odos liga, kuriai būdingas paraudimas ir pleiskanojimas odos paviršiaus) ir toksinę epidermio nekrolizę (odos paviršinio sluoksnio žūtis).

·                Ūminis inkstų nepakankamumas; inkstų spenelių  nekrozė (žuvimas) (ypač vartojant ilgą laiką), siejama su padidėjusiu šlapalo kiekiu serume ir edema (patinimu).

·                Sumažėjęs hematokritas, hemoglobino kiekis ir sumažėjęs šlapalo klirensas. 

 

Dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis)

·                Ūžesys ausyse.

·                Širdies nepakankamumas.

·                Gali pasireikšti stipri odos reakcija, vadinama DRESS sindromu. DRESS simptomai gali būti tokie: odos išbėrimas, karščiavimas, padidėję limfmazgiai ir padidėjęs eozinofilų (baltųjų kraujo kūnelių rūšis) skaičius.

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu [email protected], taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

 

5.   Kaip laikyti Nurofen Forte

 

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Šiam vaistui specialių laikymo sąlygų nereikia.

Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės po „Tinka iki / EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

 

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmestinereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 

6.   Pakuotės turinys ir kita informacija

 

NUROFEN FORTE  sudėtis

-        Veiklioji medžiaga yra ibuprofenas. Vienoje tabletėje yra 400 mg ibuprofeno.

-        Pagalbinės medžiagos yra: tabletės branduolys: kroskarmeliozės natrio druska, natrio laurilsulfatas, natrio citratas, stearino rūgštis, bevandenis koloidinis silicio dioksidas. Apvalkalas: karmeliozės natrio druska, talkas, gumiarabikas, sacharozė, titano dioksidas (E171), makrogolis 6000, Opacode S-1-15094 Red (sudėtyje yra šelako, raudonojo geležies oksido (E172), amonio hidroksido, simetikono).

 

 

NUROFEN FORTE išvaizda ir kiekis pakuotėje

Tabletės yra baltos arba beveik baltos, abipus išgaubtos, apvalios, dengtos cukrumi. Vienoje tabletės pusėje yra raudonas užrašas „NUROFEN“.

NUROFEN FORTE tiekiamas lizdinėmis plokštelėmis. Vienoje lizdinėje plokštelėje yra 12 tablečių.

Kartoninėje dėžutėje yra viena PVC/PVDC/aliuminio lizdinė plokštelė.

 

Registruotojas ir gamintojas

Registruotojas

Reckitt Benckiser (Poland) S.A.

Ul. Okunin 1, 05-100 Nowy Dwor Mazowiecki,

Lenkija

 

Gamintojas

Reckitt Benckiser Healthcare International Ltd

Nottingham site

Thane Road

Nottingham NG90 2DB

Jungtinė Karalystė

 

RB NL Brands B.V.

WTC Shiphol Airport

Schiphol Boulevard 207

1118 BH Schiphol

Nyderlandai

 

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

 

UAB “Baltijos Bitė”

Vytauto pr. 29-106

LT-44352 Kaunas

Tel/Faksas: +370 37 204896

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2019-02-20.

 

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

 

 

 

Nurofen Forte 400 mg tabletės, N12 vartojimas

Pradinė dozė yra 2 Nurofen tabletės, užgeriant vandeniu. Po to, jei būtina, reikia gerti po 1-2 Nurofen tabletes kas keturias valandas. Negalima vartoti daugiau kaip 6 Nurofen tablečių (1200 mg) nuo skausmo per 24 valandas. Jaunesniems kaip 12 metų vaikams vaisto vartoti negalima. Individualiai parinktos dozės turi būti tolygiai paskirstytos per parą. Nurofen tabletę reikia užsigerti stikline vandens. Senyvi žmonės, taip pat pacientai, kurių inkstų ar kepenų funkcija sutrikusi. Šių grupių pacientams specialaus dozavimo nereikia, tačiau vaistinį preparatą reikia skirti atsargiai. Esant sunkiam inkstų arba kepenų funkcijos nepakankamumui, vaistinį preparatą vartoti draudžiama. Simptomams malšinti reikia skirti mažiausią veiksmingą dozę trumpiausią laiką.

Panašios prekės
Skausmą, karščiavimą mažinantys vaistai

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau