senos lapai 50g

Panašios prekės
vitaminai, maisto papildai

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau
Arbatos ir vaistažolės virškinimui

Senų lapai, 50 g (Š)

Kategorija:
Prekės kodas
6402
Gamintojas
Švenčionių vaistažolės
Vaisto grupė
Nereceptinis

Senų lapai, vidurius laisvinanti žolelių arbata, 50 g (Š)

Senų lapų vaistažolių arbatos galima įsigyti be recepto, tačiau jį reikia vartoti tiksliai, kaip nurodyta, kad poveikis būtų geriausias.
-Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
-Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
-Jeigu simptomai pasunkėjo arba   nepalengvėjo, kreipkitės į gydytoją.
-Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Kas yra senų lapai ir nuo ko jie vartojami?

Senų lapai ŠVF yra išdžiovintų ir smulkintų įvairaus dydžio gelsvai rusvai žalios spalvos lapelių, kotelių, stiebų gabalėlių mišinys. Veiklioji medžiaga yra senų lapai. Senų lapuose ir lapkočiuose yra hidroksiantraceno grupės glikozidų. Didžiausia sudedamoji dalis –senozidas A ir B. Hidroksiantaceno glikozidų (apskaičiuotų senozidui B sausoje medžiagoje) – ne mažiau 2,5 %. Be hidroksiantracenų, senų lapuose yra šiek tiek aloeemodino ir reino-8-glikozidų, taip pat gleivinių medžiagų, flavonoidų ir naftaleno darinių.

Nuo ko vartojami senų lapai ŠVF?
Vartojama trumpą laiką retkarčiais pasitaikančiam vidurių užkietėjimui mažinti.

Kas žinotina prieš vartojant ŠVF senų lapų arbatą?

Senų lapų ŠVF vaistažolių arbatos vartoti negalima:
-yra padidėjęs jautrumas veikliajai arba bet kuriai pagalbinei medžiagai;
-sutrikęs žarnų praeinamumas, yra ūminis žarnų uždegimas, apendicitas, dirgliosios žarnos sindromas, neaiškios priežasties sukeltas pilvo skausmas, padidėjęs jautrumas senozidams;
-uždegiminės žarnyno ligos ( pvz. Krono liga, opinis kolitas);.
-sunki dehidratacija, sutrikęs vandens ir elektrolitų balansas;
-jaunesni kaip 12 metų vaikai.

Specialių atsargumo priemonių reikia:
-vartoti vaisto ilgiau kaip 2 savaites be gydytojo leidimo nepatariama. Jei medikamento vartojama toliau, gydytojas privalo reguliariai stebėti elektrolitų kiekį serume, hematokrito rodmenis, sekti, ar neatsirado šlapimo pokyčių;
-vartojant širdies glikozidus, antiaritminius vaistus, QT intervalą prailginančius vaistus, diuretikus, adrenokortikosteroidus arba saldyšaknių preparatus, prieš pradedant vartoti senų lapus, privalote pasikonsultuoti su gydytoju;
-kaip ir kitų laisvinančių vaistų, senų lapų negalima vartoti pacientams, negalintiems pasituštinti arba kuriems ūmiai arba nuolat pasireiškė neaiškios priežasties virškinimo trakto simptomai, pvz. pilvo skausmai, pykinimas ir vėmimas, nes tai gali būti žarnų nepraeinamumo požymis;
-jei liuosuojančių vaistų reikia kasdien, būtina kreiptis pas gydytoją, kad jis ištirti vidurių užkietėjimo priežastis. Reikia vengti ilgesnį laiką vartoti laisvinančių vaistų;
-senų lapų vartojant ilgesnį laiką gali sutrikti žarnyno funkcija ir išsivystyti priklausomybė vidurius laisvinantiems vaistams. Senų lapus reikia vartoti tik tuo atveju, kai kitų priemonių ( pvz. dietos pokyčiai ar išmatų tūrį didinančios priemonės) nepakanka;
-jei senų lapų yra skiriama išmatų nelaikantiems suaugusiems, siekiant išvengti odos kontakto su išmatomis, įklotus reikia keisti kaip galima dažniau.

Kitų vaistų vartojimas su senų lapų arbata
Jeigu vartojate arba neseniai vertojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Ilgas senų lapų preparatų vartojimas stiprina rusmenės glikozidų ir antiaritminių preparatų nepageidaujamą poveikį. Jei pacientas kartu su senų lapų preparatais vartoja tiazidų grupės diuretikų, antinksčių hormonų arba saldymedžių preparatų, apie tai būtina informuoti gydytoją.
Šaltekšnių žievės ir senų lapų preparatų kartu vartoti draudžiama.


SENŲ LAPAI ŠVF vaistažolių arbata vartojimas su maistu ir gėrimais
Specialių įspėjimų nėra.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Senų lapų preparatų nėštumo metu vartoti nerekomenduojama. Vidurius reguliuoti reikėtų maistu ir kitomis fiziologinėmis priemonėmis. Žindyvei senų lapų preparatų vartoti nerekomenduojama. Duomenų apie senų lapų aktyviųjų medžiagų ir jų metabolizmo produktų išsiskyrimą į motinos pieną ir jų poveikį žindomam kūdikiui nepakanka. Nežinoma, ar vaisto šiuo laikotarpiu vartoti saugu.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Pagamintas vandeninis užpilas, vartojamas rekomenduojamomis dozėmis, gebėjimo vairuoti transportą ir prižiūrėti veikiančius įrenginius neveikia. Pagalbinių medžiagų nėra.

Kaip vartoti senų lapų arbatą ŠVF?

Vartoti per burną.

Vandeninio senų lapų užpilo ruošimas
Suaugę ir vyresni nei 12 metų paaugliai: 2 g senų lapų (1 arbatinį šaukštelį reikia užpilti 150 ml karšto vandens, po 10 minučių nukošti ir gerti). Tokia dozė atitinka 30 mg senozidų (perskaičiuotų pagal senozidą B). 1 senų lapų paketėlį reikia užpilti 150 ml karšto vandens ir po 10 minučių užpilą gerti. Tokia dozė atitinka 30 mg senozidų (perskaičiuotų pagal senozidą B). Išgėrus vaisto, poveikis pasireiškia po 8–12 valandų.

  • Senų lapų ŠVF vaistažolių arbatos vaikams iki 12 metų vartoti negalima.
  • Reikia parinkti mažiausią veiklią dozę.
  • Kad preparato poveikis būtų kokybiškas, reikia vartoti maisto, kuriame yra stambios ląstelienos, daug judėti ir vaikščioti.
  • Vaisto be gydytojo priežiūros negalima vartoti ilgiau nei keletą savaičių.
  • Pavartojus perdidelę preparato SENŲ LAPAI ŠVF vaistažolių arbata dozę kreiptis į gydytoją arba vaistininką

Pamiršus pavartoti senų lapų ŠVF vaistažolių arbatą
Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę, vėliau gerkite kaip įprasta.

Nustojus vartoti senų lapų ŠVF vaistažolių arbatą
Pokyčių, nutraukus SENŲ LAPAI ŠVF vaistažolių arbata vartojimą, nėra.

Galimas šalutinis senų lapų arbatos poveikis

Senų lapai ŠVF vaistažolių arbata, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Hiperjautrumo reakcijos (niežėjimas, dilgėlinė, lokali ar generalizuota egzema). Senų lapai gali sukelti pilvo skausmą, spazmą, viduriavimą, ypač dirgliosios žarnos sindromu sergantiems pacientams. Tokiais atvejais būtina sumažinti vaisto dozę. Vartojant ilgą laiką gali sutrikti vandens ir elektrolitų pusiausvyra ir atsirasti albuminūrija ir hematūrija. Vartojant ilgą laiką gali sukelti žarnų gleivinės pigmentaciją (pseudomelanosis coli), kuri paprastai praeina nustojus vartoti vaisto. Šlapimas gali įgauti geltoną arba rausvai rudą (priklausomai nuo pH) atspalvį, kas kliniškai yra nereikšminga. Nepageidaujamų reakcijų dažnis yra nežinomas. Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Kaip laikyti ŠVF senų lapų arbatą?

Laikyti senų lapų arbatą vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Ant kartono dėžutės po TINKA IKI  nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Senų lapai ŠVF vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos. Laikyti ne aukštesnėje kaip 25°C temperatūroje. Maišelį laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos ir drėgmės. Paketėlius laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos ir drėgmės.

Kita informacija apie senų lapų arbatą

Senų lapų arbatos ŠVF sudėtis
-Veiklioji medžiaga yra senų lapai.
-Pagalbinių medžiagų nėra.

Senų lapų ŠVF išvaizda ir kiekis pakuotėje
Senų lapai ŠVF yra  įvairaus dydžio gelsvai rusvai žalios spalvos lapelių, kotelių, stiebų gabalėlių mišinys.
Senų lapai ŠVF  vaistažolių arbata tiekiama popieriniame maišelyje, kuriame yra 50 g senų lapų ( Sennae folium). Kartono dėžutėje yra vienas maišelis. Senų lapai ŠVF  vaistažolių arbata tiekiama filtrinio popieriaus paketėlyje, kuriame yra 2 g senų lapų (Sennae folium). Kartono dėžutėje yra 24 paketėliai. Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Senų lapų arbatos rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

UAB Švenčionių vaistažolės
Adutiškio g. 3/4
LT 18110 Švenčionys, Lietuva
Tel./faks: +370 387 66470

Senų lapai, 50 g (Š) vartojimas

Suaugę ir vyresni nei 12 metų paaugliai: 2 g senų lapų (1 arbatinį šaukštelį reikia užpilti 150 ml karšto vandens, po 10 minučių nukošti ir gerti). Tokia dozė atitinka 30 mg senozidų (perskaičiuotų pagal senozidą B). 1 senų lapų paketėlį reikia užpilti 150 ml karšto vandens ir po 10 minučių užpilą gerti. Tokia dozė atitinka 30 mg senozidų (perskaičiuotų pagal senozidą B). Išgėrus vaisto, poveikis pasireiškia po 8–12 valandų.

Atsiliepimai

Mums svarbi Jūsų nuomonė apie mūsų platinamus produktus.
Būsime labai dėkingi už Jūsų paliktus komentarus.

Rašyti atsiliepimą

Panašios prekės
vitaminai, maisto papildai

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau