Xymelin 1 mg/ml nosies lašai, 10 ml

Prekės kodas
0376
Gamintojas
Takeda Pharma AS
Vaisto grupė
Nereceptinis
Vaistas nosiai Xymelin 1 mg/ml nosies lašai, 10 ml | Mano Vaistinė

Panašios prekės
Vaistai nosiai

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau
Vaistas nosiai

Xymelin 1 mg/ml nosies lašai, 10 ml

Kategorija:
Prekės kodas
0376
Gamintojas
Takeda Pharma AS
Vaisto grupė
Nereceptinis
Įprasta kaina 4,99 €
Pranešti,
kai kaina nukris
klauskite

Vaistinių prepraratų paieška VVKT svetainėje.
Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma.
Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus.
Jeigu įtariate, kad jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Resublikos sveikatos aspaugos ministerijos el. paštu arba kitais būtais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

Xymelin 1 mg/ml nosies lašai, tirpalas, 10 ml

Ksilometazolino hidrochloridas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. Xymelin galima įsigyti be recepto, tačiau jį reikia vartoti tiksliai, kaip nurodyta, kad poveikis būtų geriausias. Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką. Jeigu simptomai pasunkėjo arba per 7 dienas nepalengvėjo, kreipkitės į gydytoją. Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys
1. Kas yra Xymelin 1 mg/ml nosies lašai ir kam jie vartojami
2. Kas žinotina prieš vartojant Xymelin 1 mg/ml nosies lašų
3. Kaip vartoti Xymelin 1 mg/ml nosies lašų
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Xymelin 1 mg/ml nosies lašus
6. Kita informacija

1. KAS YRA XYMELIN 1 MG NOSIES LAŠAI IR KAM JIE VARTOJAMI

Įlašintas į nosį Xymelin sutraukia nosies gleivinės kraujagysles, todėl išskyros iš nosies nuteka lengviau. Vaisto įlašinus, poveikis prasideda per 5–10 minučių ir trunka 10–12 valandų.
Xymelin nosies lašų galima vartoti susirgus peršalimo ligomis, paburkus nosies gleivinei arba pasireiškus nosies ančių uždegimui. 1 mg/ml nosies lašų galima vartoti tik suaugusiems žmonėms bei vyresniems kaip 10 metų vaikams.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT XYMELIN 1 MG NOSIES LAŠŲ

Xymelin 1 mg/ml nosies lašų vartoti negalima:
jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) ksilometazolinui arba bet kuriai pagalbinei Xymelin 1 mg/ml nosies lašų medžiagai; jeigu sergama uždaro kampo glaukoma; jei sergama sausuoju nosies gleivinės uždegimu (Rhinitis sicca); jeigu hipofizės ar smegenų operacija yra atlikta pro nosį arba burną.

Specialių atsargumo priemonių reikia
Ilgiau kaip 7 paras šio vaisto vartoti draudžiama. Dažnai ir ilgai vartojant Xymelin nosies lašų, gali atsinaujinti nosies gleivinės paburkimas, susilpnėti jo slopinimas bei atsirasti nosies užgulimas.
Žmonėms, kurių skydliaukės veikla sustiprėjusi (yra hipertiroidizmas) ar kurie serga cukriniu diabetu, šio vaisto reikia vartoti labai atsargiai. Žmonėms, sergantiems ligomis, kurių metu susiaurėja kraujagyslės (pvz., yra aterosklerozė, didelio kraujo spaudimo liga ar lokalus kraujagyslės išsiplėtimas (aneurizma) bei sunkiomis širdies ir kraujagyslių ligomis (yra išeminė širdies liga, širdies ritmo sutrikimas ar dažnas širdies plakimas), šio vaisto galima vartoti tik gydytojo leidimu.

Kitų vaistų vartojimas
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Jei kartu vartojama vaistų nuo depresijos (triciklių ar tetraciklių antidepresantų ar monoaminooksidazės inhibitorių), gali stiprėti šalutinis poveikis.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Xymelin nėščioms ar krūtimi maitinančioms moterims vartoti nerekomenduojama.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Xymelin nosies lašai poveikio gebėjimui vairuoti ir dirbti su mechanizmais nesukelia.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Xymelin 1 mg/ml nosies lašų medžiagas
Tirpale yra benzalkonio chlorido, kuris dirgina, gali sukelti odos reakcijų.

3. KAIP VARTOTI XYMELIN 1 MG NOSIES LAŠUS

Suaugę žmonės bei vyresni kaip 10 metų vaikai
Įprastinė 1 mg/ml ksilometazolino hidrochlorido tirpalo dozė yra 1–2  lašai. Ji lašinama į kiekvieną nosies landą du arba tris kartus per parą. Preparato negalima lašinti dažniau nei tris kartus per parą. Xymelin 1 mg/ml nosies lašų nerekomenduojama vartoti jaunesniems kaip 10 metų vaikams, nes duomenų apie saugumą nepakanka.

Xymelin nosies lašų vartojimo instrukcija
Tvirtai sukant buteliuko dangtelį, nuplėšti izoliacinę juostelę (ją nuplėšus, buteliuko viršūnėje atsiranda maža anga). Atsukti dangtelį (buteliukas parengtas naudoti). Po vaisto vartojimo užsukti dangtelį.

Pavartojus per didelę Xymelin 1 mg/ml nosies lašų dozę
Jei pavartojote didesnę, nei rekomenduojama, dozę, kreipkitės į gydytoją ar vaistininką.

4. GALIMAS ŠALUTINIS XYMELIN NOSIES LAŠŲ POVEIKIS

Xymelin 1 mg/ml nosies lašai, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Imuninės sistemos sutrikimai
Labai reti: sisteminė alerginė reakcija.

Nervų sistemos sutrikimai
Labai reti: galvos skausmas.

Akių sutrikimai
Labai reti: laikinas matymo sutrikimas.

Širdies sutrikimai
Nedažni: palpitacija.

Kvėpavimo sistemos, krūtinės ląstos ir tarpuplaučio sutrikimai
Dažni: laikinas deginimo pojūtis, gleivinės dirginimas ar sausmė, čiaudulys. Ilgalaikis ar dažnas vartojimas gali sukelti priklausomumą, atoveiksmio paburkimą ir lėtinį uždegimą, nosies reaktyvumo padidėjimą, pripratimą bei histologinių nosies gleivinės pokyčių.

Virškinimo trakto sutrikimai
Reti: pykinimas, vėmimas.

Odos ir poodinio audinio sutrikimai
Xymelin nosies lašuose esanti pagalbinė medžiaga gali dirginti ir sukelti odos reakcijų. Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI XYMELIN 1 MG NOSIES LAŠUS

Xymelin laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje kaip 25°C temperatūroje. Buteliuką laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos. Ant buteliuko etiketės ir dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Xymelin 1 mg/ml nosies lašų vartoti negalima.
Tinkamumo laikas buteliuką pirmą kartą atsukus – 3 mėnesiai. Vaistų Xymelin negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA APIE XYMELIN NOSIES LAŠUS

Xymelin 1 mg/ml nosies lašų sudėtis
Veiklioji Xymelin medžiaga yra ksilometazolino hidrochloridas. 1 ml tirpalo yra 1 mg ksilometzolino hidrochlorido. Viename laše yra maždaug 34 mikrogramai ksilometazolino hidrochlorido.
- Pagalbinės Xymelin medžiagos yra dinatrio edetatas, dinatrio fosfatas dihidratas, natrio-divandenilio fosfatas dihidratas, natrio chloridas, benzalkonio chloridas, išgrynintas vanduo.

Xymelin 1 mg/ml nosies lašų išvaizda ir kiekis pakuotėje
Xymelin 1 mg/ml nosies lašai yra skaidrus, bespalvis tirpalas. Preparatas tiekiamas buteliukais, kiekviename jų yra 10 ml tirpalo.

Xymelin rinkodaros teisės turėtojas

Nycomed Danmark ApS
Langebjerg 1
DK-4000 Roskilde
Danija

Xymelin nosies lašų gamintojas

Nycomed Pharma AS
Solbaerveien 5
N-2409, Elverum
Norvegija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą:
„Nycomed“, UAB
Šeimyniškių 3
LT-09312 Vilnius
Lietuva

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2007-09-18. Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/

Xymelin 1 mg/ml nosies lašai, 10 ml vartojimas

Suaugę žmonės bei vyresni kaip 10 metų vaikai Įprastinė 1 mg / ml ksilometazolino hidrochlorido tirpalo dozė yra 1–2 lašai. Ji lašinama į kiekvieną nosies landą du arba tris kartus per parą. Preparato negalima lašinti dažniau nei tris kartus per parą. Xymelin 1 mg / ml nosies lašų nerekomenduojama vartoti jaunesniems kaip 10 metų vaikams, nes duomenų apie saugumą nepakanka. Xymelin nosies lašų vartojimo instrukcija: tvirtai sukant buteliuko dangtelį, nuplėšti izoliacinę juostelę (ją nuplėšus, buteliuko viršūnėje atsiranda maža anga). Atsukti dangtelį (buteliukas parengtas naudoti). Po vaisto vartojimo užsukti dangtelį.

Panašios prekės
Vaistai nosiai

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau