Vaistas paburkusiai nosiai Olynth 0.1 % nosies purškalas, 10 ml | Mano Vaistinė

Panašios prekės
Vaistai nosiai

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau
Vaistas paburkusiai nosiai

Olynth 0.1 % nosies purškalas, 10 ml

Kategorija:
Prekės kodas
0969
Gamintojas
McNeil Products/Johnson &Johnson
Vaisto grupė
Nereceptinis
Atsiprašome, bet prekės šiuo metu neturime. Prašome paspausti „Pranešti, kai bus prekyboje“, įveskite savo el. paštą ir sistema jus informuos kada jis vėl bus prekyboje.
klauskite

Vaistinių prepraratų paieška VVKT svetainėje.
Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma.
Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus.
Jeigu įtariate, kad jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Resublikos sveikatos aspaugos ministerijos el. paštu arba kitais būtais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

Olynth 0.1 % nosies purškalas (tirpalas) nuo slogos, 10 ml

Ksilometazolino hidrochloridas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti šį vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas.
-  Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
-  Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
-  Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.
- Jeigu per 3 dienas Jūsų savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją.

Apie ką rašoma šiame lapelyje?
1. Kas yra Olynth 1 mg/ml ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Olynth 1 mg/ml
3. Kaip vartoti Olynth 1 mg/ml
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Olynth 1 mg/ml
6. Pakuotės turinys ir kita informacija

1. Kas yra Olynth 1 mg/ml ir kam jis vartojamas

Olynth 1 mg/ml sudėtyje yra ksilometazolino, kuris sutraukia kraujagysles ir sumažina nosies gleivinės paburkimą ir palengvina kvėpavimą pro nosį. Olynth 1 mg/ml vartojamas trumpalaikiam nosies ir sinusų paburkimo, kurie atsiranda dėl peršalimo ar alergijos, mažinimui. Olynth 1 mg/ml purškalo skiriama vartoti suaugusiesiems bei 12 metų ir vyresniems vaikams.

2. Kas žinotina prieš vartojant Olynth 1mg/ml

Olynth 1 mg/ml vartoti negalima:
·   jeigu yra padidėjęs jautrumas ksilometazolino hidrochloridui arba bet kuriai Olynth 1 mg/ml tirpalo pagalbinei medžiagai (žr. 6 skyrių);
·   jeigu yra padidėjęs Jūsų akispūdis, ypač jeigu sergate uždaro kampo glaukoma;
·   jeigu sergate lėtiniu rinitu (ilgalaikiu nosies gleivinės sudriginimu) ir nosies gleivinės sekrecija yra sumažėjusi arba visiškai išnykusi (Rhinitis sicca);
· jeigu Jūs vartojate monoaminooksidazės inhibitorių (MAOI), arba vartojote jų pastarąsias dvi savaites;
· jeigu vartojate kitų vaistinių preparatų, galinčių padidinti kraujospūdį;
· jeigu Jūs sergate uždegimu, kurį sukėlė padidėjęs nosies kraujagyslių jautrumas (vazomotorinis rinitas);
· jeigu sergate uždegimu, susijusiu su nosies membranos suplonėjimu (atrofinis rinitas);
· jeigu Jums per nosį ar burną buvo atlikta smegenų operacija.

Olynth 1 mg/ml negalima vartoti jaunesniems kaip 12 metų vaikams.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku prieš pradėdami vartoti Olynth 1 mg/ml jeigu Jūs:
- esate jautrus simpatomimetiniams (į adrenaliną panašiems) vaistiniams preparatams, nes Olynth 1 mg/ml gali sukelti nemigą, svaigulį, nekontroliuojamą drebulį, širdies rimto sutrikimų ar padidinti kraujospūdį. ;
- turite širdies, kraujagyslių problemų ar Jūsų kraujospūdis yra padidėjęs;
- turite medžiagų apykaitos sutrikimų (padidėjęs skydliaukės aktyvumas ar cukrinis diabetas);
- sergate antinksčių ligomis;
- Jūsų prostata yra padidėjusi (prostatos hipertrofija).

Vartojant šio vaistinio preparato ilgą laiką, gali padidėti sinusų ar nosies gleivinės uždegimas.

Kiti vaistai ir Olynth 1 mg/ml
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Nevartokite Olynth 1 mg/ml jeigu vartojate:
-  triciklių ar tetraciklių antidepresantų arba MAO inhibitorių arba jų vartojote paskutines 2 savaites (žr. skyrių Olynth 1 mg/ml vartoti negalima);
-  kitų vaistų, galinčių padidinti kraujospūdį.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Olynth 1 mg/ml nosies purškalo vartoti nėščioms moterims nerekomenduojama, nes nenustatyta, kaip vaistas veikia vaisių. Jeigu žindote kūdikį, pasikonsultuokite su gydytoju prieš vartojant šio vaistinio preparato. Nėra žinoma ar veikliosios medžiagos išsiskiria į motinos pieną.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Olynth 1 mg/ml  gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia arba veikia nereikšmingai. Olynth 1 mg/ml sudėtyje yra benzalkonio chlorido. Dirgina, gali sukelti odos ir gleivinės reakcijų.

3. Kaip vartoti Olynth 1 mg/ml nosies purškalą nuo slogos

Suaugusiems žmonėms bei 12 metų ir vyresniems vaikams
Jeigu gydytojas nepaskyrė kitaip, Olynth 1 mg/ml tirpalo purškiama po 1 įpurškimą į kiekvieną nosies landą ne daugiau kaip 3 kartus per parą. Olynth 1 mg/ml tirpalo vartoti ilgiau kaip 7 dienas negalima.

Olynth 1 mg/ml nosies purškalo vartojimas

  1.  Nuimkite apsauginį dangtelį. Paspauskite dozatorių keletą kartų (1 pav.), kol pasirodys tirpalo debesėlis. Tirpalas paruoštas vartoti.
  2. Buteliuką laikykite vertikaliai. Įkiškite purkštuką į šnervę (2 pav.).
  3. Vartodami, dozatorių paspauskite vieną kartą  Įpurškiant lengvai įkvėpti per nosį. Procedūrą pakartokite į kitą šnervę.
  4. Po vartojimo uždėkite dangtelį.

Tam, kad išvengtumėte infekcijos plitimo, vienas vaistinio preparato buteliukas turi būti naudojamas tik to paties asmens. Buteliuko purkštuką po kiekvieno naudojimo reikia nuplauti. Nevartokite Olynth 1 mg/ml jauniesiems kaip 12 metų vaikams. 2-12 metų vaikams yra skirtas Olynth 0,5 mg/ml nosies purškalas.

Ką daryti pavartojus per didelę Olynth 1 mg/ml dozę
Pavartojus per didelę Olynth 1 mg/ml dozę, kreipkitės į gydytoją, vaistininką arba  artimiausią ligoninės priėmimo skyrių. Pasiimkite šį pakuotės lapelį su savimi.

Per didelės Olynth 1 mg/ml dozės gali sukelti centrinės nervų sistemos paralyžių, pav. raumenų funkcijos praradimą, nuovargį, burnos sausumą, prakaitavimą, greitą nereguliarų širdies plakimą, padidėjusį kraujospūdį.

Pamiršus pavartoti Olynth 1 mg/ml
Pamiršus pavartoti Olynth 1 mg/ml dozę, pavartokite ją iš karto, kai tik atsiminsite, tačiau jeigu atėjo kitos dozės vartojimo laikas, praleiskite pamirštą dozę ir vartokite preparato kaip įprastai. Dvigubos dozės vartoti negalima. Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. Galimas šalutinis Olynth nosies purškalo poveikis

Olynth 1mg/ml, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Nustokite vartoti Olynth 1 mg/ml ir nedelsiant kreipkitės į gydytoją, jeigu pasireiškė sekantys reiškiniai (gali būti alerginės reakcijos požymiai):
- pasunkėjęs kvėpavimas ar rijimas, veido, lūpų, liežuvio ar gerklės patinimas;
- odos niežulys, odos paraudimas ar iškilę nelygumai.

Kitas šalutinis Olynth 1 mg/ml nosies purškalo poveikis
Dažni (nuo ≥ 1/100 iki < 1/10):
- nosies gleivinės dirginimo požymiai pvz., deginimas, džiūvimas.

Reti (nuo ≥ 1/10 000 iki < 1/1000):
- galvos skausmas, padidėjęs kraujospūdis, nervingumas, svaigulys,  silpnumo pojūtis, nemiga ir širdies plakimo jutimas;
- laikinas regėjimo sutrikimas, alerginės reakcijos.

Dažnis nežinomas (negali būti nustatytas iš turimų duomenų):
- nosies gleivinės uždegimo padidėjimas, nustojus vartoti vaistinio preparato (reaktyvinė hiperemija).

Pranešimas apie šalutinį Olynth nosies purškalo poveikį
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu [email protected] Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

5. Kaip laikyti Olynth 1 mg/ml purškalą nosiai

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 °C temperatūroje. Pirmą kartą atidarius buteliuką, preparato tinkamumo laikas 20 savaičių. Ant dėžutės ir buteliuko po {Tinka iki/EXP} nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Olynth 1 mg/ml vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos. Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti kartu su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. Olynth pakuotės turinys ir kita informacija

Olynth 1 mg/ml sudėtis
-  Veiklioji Olynth nosies purškalo medžiaga – ksilometazolino hidrochloridas. Viename mililitre tirpalo yra 1 miligramas ksilometazolino hidrochlorido. Viename išpurškime yra 140 mikrogramų ksilametazolino hidrochlorido.
-  Pagalbinės Olynth nosies purškalo medžiagos: benzalkonio chloridas, dinatrio edetatas, natrio chloridas, natrio-divandenilio fosfatas dihidratas, dinatrio  fosfatas dihidratas, sorbitolis (E420), išgrynintas vanduo.

Olynth 1 mg/ml išvaizda ir kiekis pakuotėje
Olynth 1 mg/ml nosies purškalas yra skaidrus, bespalvis, bekvapis arba būdingo švelnaus kvapo tirpalas. Gintaro spalvos III tipo stiklo buteliukas su dozatoriumi ir apsauginiu dangteliu, kuriame yra 10 ml tirpalo. Kartono dėžutėje yra vienas buteliukas.

Olynth nosies purškalo rinkodaros teisės turėtojas

McNeil Products Limited c/o Johnson & Johnson Limited,
Foundation park, Roxborough Way,
Maidenhead, Berkshire, SL6 3UG,
Jungtinė Karalystė

Olynth nosies purškalo nuo slogos gamintojas

Famar Orleans, 5, avenue de Concyr,
45071 Orleans Cedex 2,
Prancūzija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą:

UAB Johnson&Johnson, Geležinio Vilko g. 18A,
Vilnius, LT-08104
Tel.: +370 (5) 2496039

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2013-10-10

Olynth 0.1 % nosies purškalas, 10 ml vartojimas

Suaugusiems žmonėms bei 12 metų ir vyresniems vaikams: jeigu gydytojas nepaskyrė kitaip, Olynth 1 mg/ml tirpalo purškiama po 1 įpurškimą į kiekvieną nosies landą ne daugiau kaip 3 kartus per parą. Olynth 1 mg/ml tirpalo vartoti ilgiau kaip 7 dienas negalima. Olynth 1 mg/ml nosies purškalo vartojimas: nuimkite apsauginį dangtelį. Paspauskite dozatorių keletą kartų (1 pav.), kol pasirodys tirpalo debesėlis. Tirpalas paruoštas vartoti. Buteliuką laikykite vertikaliai. Įkiškite purkštuką į šnervę. Vartodami, dozatorių paspauskite vieną kartą Įpurškiant lengvai įkvėpti per nosį. Procedūrą pakartokite į kitą šnervę. Po vartojimo uždėkite dangtelį.

Panašios prekės
Vaistai nosiai

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau