Vaistas slogai gydyti Olynth HA 0.1 % nosies purškalas, 10 ml | Mano Vaistinė

Panašios prekės
Vaistai nosiai

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau
Vaistas slogai gydyti

Olynth HA 0.1 % nosies purškalas, 10 ml

Kategorija:
Prekės kodas
8347
Gamintojas
McNeil Products/Johnson &Johnson
Vaisto grupė
Nereceptinis
klauskite

Vaistinių prepraratų paieška VVKT svetainėje.
Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma.
Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus.
Jeigu įtariate, kad jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Resublikos sveikatos aspaugos ministerijos el. paštu arba kitais būtais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

Olynth HA 1 mg/ml nosies purškalas, tirpalas nuo slogos, 10 ml

Ksilometazolino hidrochloridas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. Olynth HA galima įsigyti be recepto, tačiau jį reikia vartoti tiksliai, kaip nurodyta, kad poveikis būtų geriausias.
-  Neišmeskite lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
-  Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
-  Jeigu simptomai pasunkėjo arba nepalengvėjo, būtina kreiptis į gydytoją.
-  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys
1. Kas yra Olynth HA ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Olynth HA
3. Kaip vartoti Olynth HA
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Olynth HA
6. Kita informacija

1. KAS YRA OLYNTH HA IR KAM JIS VARTOJAMAS

Olynth HA nosies purškalas, tirpalas yra į nosį purškiamas simpatomimetinis vaistas. Olynth HA nosies purškalo veiklioji medžiaga ksilometazolinas sutraukia kraujagysles ir mažina nosies gleivinės paburkimą. Vaistinio preparato Olynth HA sudėtyje esanti hialurono rūgštis palaiko nosies gleivinės drėgmę, taigi, kai reikia, yra palankios sąlygos gleivinei atsinaujinti.

Indikacijos
·   Nosies gleivinės paburkimo mažinimas, susirgus ūmine sloga, kai yra gausių išskyrų (vazomotoriniu rinitu), arba alergine sloga (alerginiu rinitu).
·   Nosies išskyrų nutekėjimo lengvinimas, sergant prienosinių ančių uždegimu (paranazaliniu sinusitu) ir katariniu vidurinės ausies uždegimu peršalus.

Olynth HA 1 mg/ml nosies purškalo skiriama suaugusiesiems ir mokyklinio amžiaus vaikams. 

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT OLYNTH HA NOSIES PURŠKALĄ

Olynth HA vartoti negalima:
-  jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) ksilometazolino hidrochloridui arba bet kuriai pagalbinei Olynth HA medžiagai;
-  jeigu sergate sausuoju nosies gleivinės uždegimu;
-  jaunesniems kaip 6 metų vaikams ir kūdikiams.

Specialių atsargumo priemonių reikia
Tik pasitarus su gydytoju, griežtai laikantis atsargumo priemonių ir tiksliai įvertinus naudos bei rizikos santykį, Olynth HA vartojamas šiais atvejais:
-  jeigu gydomasi monoamino oksidazės (MAO) inhibitoriais arba kitais vaistais, kurie gali padidinti kraujospūdį;
-  jeigu yra padidėjęs akispūdis, ypač sergant uždaro kampo glaukoma;
-  jeigu sergate sunkiomis širdies ir kraujagyslių ligomis (pvz.: išemine širdies liga, hipertenzija);
-  jeigu sergate feochromocitoma;
-  kai yra medžiagų apykaitos sutrikimų (pvz.: hipertirozė, cukrinis diabetas).

Ilgą laiką vartojami simpatomimetiniai gleivinės paburkimą mažinantys vaistai gali sukelti lėtinį gleivinės paburkimą, o vėliau net jos atrofiją. Ligoniams, sergantiems glaukoma, ypač uždaro kampo, prieš pardedant vartoti vaistų, kurių sudėtyje yra ksilometazolino, reikia pasikonsultuoti su gydytoju.

Vaikų gydymas
Rekomenduojama vaikų vaistu negydyti ilgą laiką dėl galimo jo perdozavimo. Gydyti 2‑6 metų vaikus ir vartoti dideles vaisto dozes galima tik stebint gydytojui.

Kitų vaistų vartojimas
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Olynth HA  vartojant kartu su tranilcipromino grupės MAO inhibitoriais arba tricikliais antidepresantais, dėl jų poveikio širdies ir kraujagyslių sistemai gali padidėti kraujospūdis.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Olynth HA vartoti nėščioms moterims nerekomenduojama, nes nenustatyta, kaip vaistas veikia vaisių. Vaisto žindyvėms vartoti taip pat nerekomenduojama, nes nenustatyta, ar veikliosios medžiagos prasiskverbia į motinos pieną.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Jeigu Olynth HA vartojamas ilgai arba didelėmis dozėmis, gali pasireikšti sisteminis poveikis širdies ir kraujagyslių sistemai ir sutrikti gebėjimas vairuoti automobilį ir valdyti mechanizmus.

Kadangi gali sulėtėti reakcija, vairuoti automobilį arba kitas transporto priemones, dirbti su elektros prietaisais ir mechanizmais negalima. Dirbant patariama naudotis apsaugos priemonėmis. Reikia atminti, kad alkoholis dar smarkiau trikdo gebėjimą vairuoti ir valdyti mechanizmus.

3. KAIP VARTOTI OLYNTH HA NOSIES PURŠKALĄ

Jei gydytojas nepaskyrė kitaip, Olynth HA vartojamas laikantis čia pateiktų nurodymų. Vaistą vartojant pagal nurodymus, poveikis bus geresnis. Olynth HA vartoti ilgiau ir didesnėmis dozėmis nei rekomenduojama negalima.

Kiek Olynth HA 1 mg/ml nosies purškalo purkšti ir kada?
Jei nepaskirta kitaip, Olynth HA nosies purškalo  suaugusiems žmonėms ir mokyklinio amžiaus vaikams purškiama po 1 kartą į kiekvieną nosies landą tada, kai reikia, bet ne dažniau kaip 3 kartus per parą. Vaisto dozė priklauso nuo paciento jautrumo ir preparato poveikio.

Kaip purkšti Olynth HA 1 mg/ml nosies purškalą?
Nuimti nuo purškalo antgalio dangtelį. Prieš vartojant pirmą kartą, keletą kartų purkštelėti į orą tam, kad pasklistų aerozolis. Taip paruoštą dozuojamąjį purškalą  galima vartoti nedelsiant arba tada, kai prireikia. Purškalo antgalį įkišti į nosies landą ir purkštelėti vieną kartą lengvai įkvepiant. Purškalo buteliuką laikyti kiek galima stačiau. Purkšti laikant horizontaliai arba apvertus negalima. Po procedūros higienos sumetimais ant purškalo antgalio uždėti dangtelį.

Kiek laiko vartoti Olynth HA 1 mg/ml nosies purškalą?
Ksilometazolino tirpalo, jei gydytojo nepaskirta kitaip, negalima vartoti ilgiau kaip 5‑7 dienas.Vėl purkšti vaisto galima tik po kelių dienų. Kiek laiko vaistu gydyti vaiką, turi patarti gydytojas. Ligoniai, sergantys paprastuoju lėtiniu rinitu, dėl nosies gleivinės atrofijos pavojaus Olynth HA turi gydytis prižiūrimi gydytojo.

Pavartojus per didelę Olynth HA dozę
Perdozavus arba atsitiktinai išgėrus vaisto, gali išsiplėsti vyzdžiai, pykinti, prasidėti vėmimas, mėlynavimas, karščiavimas, traukuliai, širdies ir kraujagyslių sistemos sutrikimai (pvz.: tachikardija, širdies aritmija, kolapsas, širdies sustojimas, hipertenzija), kvėpavimo sistemos sutrikimai (pvz., plaučių edema), psichikos sutrikimai. Be to, gali apimti mieguistumas, sumažėti kūno temperatūra, rastis bradikardija, ryški hipotenzija, apnėja ir koma.
 
Apsinuodijusiems asmenims duodama aktyvintosios anglies, plaunamas skrandis, daromas dirbtinis kvėpavimas su deguonimi. Jei reikia, mažinamas kraujospūdis, kūno temperatūra, slopinami traukuliai.

Pamiršus pavartoti Olynth HA
Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.. Toliau vaistas vartojamas, kaip nurodyta.

4. GALIMAS ŠALUTINIS OLYNTH NOSIES PURŠKALO POVEIKIS

Olynth HA, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Šalutinis poveikis išvardytas, naudojant tokius dažnio apibūdinimus:

  • dažni (nuo ≥ 1/100 iki < 1/10);
  • nedažni (nuo ≥ 1/1000 iki < 1/100);
  • reti (nuo ≥ 1/10 000 iki < 1/1000).

Kiekvienoje dažnio grupėje šalutinis poveikis pateikiamas mažėjančio sunkumo tvarka. Trumpai vartojamas Olynth HA dažniausiai toleruojamas gerai, nedažnai pasireiškė lengvas lokalus šalutinis poveikis.

Kvėpavimo sistemos, krūtinės ląstos ir tarpusienio sutrikimai
Dažni (nuo ≥ 1/100 iki < 1/10): susilpnėjus vaisto poveikiui, vėl sustiprėjo gleivinės paburkimas (pasireiškė reaktyvioji hiperemija). Jautriems asmenims Olynth HA gali sukelti laikinų nosies gleivinės dirginimo požymių (pvz.: deginimą, džiūvimą). Ilgą laiką arba vartojant dideles ksilometazolino dozes, gali pasireikšti nosies gleivinės deginimo jausmas arba džiūvimas, taip pat reaktyvusis gleivinės paburkimas (reaktyvioji hiperemija) ir vaisto sukelta sloga (medikamentinis rinitas). Toks poveikis pasireiškia net vaisto lašinant 5‑7 dienas arba po ilgalaikio vartojimo ir sukelia negrįžtamą gleivinės pažeidimą, kai gleivinę padengia šašas (sausasis rinitas).

Nervų sistemos sutrikimai
Reti (nuo ≥ 1/10 000 iki < 1/1000): galvos skausmas, nemiga arba nuovargis.

Širdies ir kraujagyslių sutrikimai
Nedažni (nuo ≥ 1/1000 iki < 1/100): vaistą vartojant vietiškai į nosį, pasireiškė sisteminis poveikis, pavyzdžiui, buvo jaučiamas dažnas širdies plakimas, padažnėjo pulsas, padidėjo kraujospūdis.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI OLYNTH HA NOSIES PURŠKALĄ NUO SLOGOS

Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia. Pirmą kartą atidarius butelį, tinkamumo laikas 12 mėn. Ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, vaisto vartoti negalima. Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

6. KITA INFORMACIJA APIE OLYNTH NOSIES PURŠKALĄ NUO SLOGOS

Olynth HA sudėtis
-  Veiklioji Olynth HA nosies purškalo medžiaga yra ksilometazolino hidrochloridas. Jo 1 ml tirpalo yra 1 mg.
-  Pagalbinės Olynth HA nosies purškalo medžiagos: natrio divandenilio fosfatas dihidratas, dinatrio fosfatas dihidratas, glicerolis, natrio chloridas, sorbitolis, natrio hialuronatas, injekcinis vanduo.

Olynth HA išvaizda ir kiekis pakuotėje
Olynth HA tirpalas yra skaidrus ar šiek tiek opalinis, bespalvis ar šiek tiek gelsvas. Tiekiami 10 ml Olynth HA nosies purškalo, tirpalo buteliai. Kartono dėžutėje yra vienas baltas 10 ml didelio tankio polietileno butelis, kurio etiketė priklijuota naudojant akrilinius klijus.

Olynth HA nosies purškalo rinkodaros teisės turėtojas

McNeil Products Limited
c/o Johnson & Johnson,
Foundation park,
Roxborough Way, Maidenhead,
Berkshire, SL6 3UG, Jungtinė Karalystė

Olynth HA nosies purškalo gamintojas

URSAPHARM Arnzneimittel GmbH & Co.KG
Industriestrase, D-66129 Saarbrucken
Vokietija


Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą:
UAB Johnson & Johnson
Geležinio Vilko g. 18A
Vilnius LT-08104
Tel.: +370 5 2496039
Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2008-11-07

Gerbiamas paciente, beveik visiems žmonėms kartą per metus ar dažniau, peršalus arba kilus alerginei reakcijai, užgula nosį arba iš jos teka išskyros. Šis negalavimas nepavojingas, tačiau labai nemalonus. Itin vargina naktį užsikemšanti nosis – tenka kvėpuoti pro burną, todėl lūpos ir burna džiūsta. Olynth HA pašalina šiuos simptomus.

Slogavimo priežastys
Slogą, įvardijamą medicininiu terminu ūminis virusinis rinitas, sukelia virusai, o vadinamą alerginiu rinitu – įkvėpiami alergenai (pvz., žiedadulkės). Abiejų ligų požymiai panašūs: paburksta nosies gleivinė ir išsiskiria daugiau gleivių, kitaip tariant, užgula nosį, iš jos bėga išskyros. Simptomus gali apsunkinti prasidėjusi bakterinė infekcinė liga.

Kvėpuok laisvai!
Olynth HA veiklioji medžiaga specifiškai veikia nosies gleivinę – sutraukia kraujagysles, išsiplėtusias dėl viruso arba antigeno poveikio. Nosies gleivinės paburkimas netrukus sumažėja ir pro nosį vėl lengva kvėpuoti. Be to, normalizuojasi sekrecija, t.y. nosis nustoja bėgti. Olynth HA pradeda veikti greitai ir veikia iki 12 valandų. Vaisto toleravimą pagerina pagalbinė medžiaga sorbitolis.

Galima pasirinkti!
Olynth HA gaminamas įvairaus stiprumo ir skirtingų formų (gali būti pateiktos fotografijos).

  • Olynth HA 1 mg/ml nosies purškalas suaugusiems žmonėms ir vyresniems kaip 6 metų vaikams.
  • Olynth HA 0,5 mg/ml nosies purškalas 2‑6 metų vaikams.

Tikimės, kad Olynth HA padės Jums greičiau pasveikti!

Olynth HA 0.1 % nosies purškalas, 10 ml vartojimas

Jei gydytojas nepaskyrė kitaip, Olynth HA vartojamas laikantis čia pateiktų nurodymų. Vaistą vartojant pagal nurodymus, poveikis bus geresnis. Olynth HA vartoti ilgiau ir didesnėmis dozėmis nei rekomenduojama negalima. Jei nepaskirta kitaip, Olynth HA nosies purškalo suaugusiems žmonėms ir mokyklinio amžiaus vaikams purškiama po 1 kartą į kiekvieną nosies landą tada, kai reikia, bet ne dažniau kaip 3 kartus per parą. Vaisto dozė priklauso nuo paciento jautrumo ir preparato poveikio. Kaip purkšti Olynth HA 1 mg/ml nosies purškalą? Nuimti nuo purškalo antgalio dangtelį. Prieš vartojant pirmą kartą, keletą kartų purkštelėti į orą tam, kad pasklistų aerozolis. Taip paruoštą dozuojamąjį purškalą galima vartoti nedelsiant arba tada, kai prireikia. Purškalo antgalį įkišti į nosies landą ir purkštelėti vieną kartą lengvai įkvepiant. Purškalo buteliuką laikyti kiek galima stačiau. Purkšti laikant horizontaliai arba apvertus negalima. Po procedūros higienos sumetimais ant purškalo antgalio uždėti dangtelį.

Panašios prekės
Vaistai nosiai

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau

Svetainėje naudojami slapukai sklandžiam jos veikimui, naršymo patirties gerinimui, rinkodarai. Daugiau apie naudojamus slapukus ir kaip jų atsisakyti - privatumo politikoje.