Panadol 120 mg/5 ml geriamoji suspensija kūdikiams ir vaikams, 100 ml

Prekės kodas
1812
Gamintojas
Glaxo CHC
Vaisto grupė
Nereceptinis
Skausmą, karščiavimą mažinantis vaistas Panadol 120 mg/5 ml geriamoji suspensija kūdikiams ir vaikams, 100 ml | Mano Vaistinė

Panašios prekės
Skausmą, karščiavimą mažinantys vaistai

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau
Skausmą, karščiavimą mažinantis vaistas

Panadol 120 mg/5 ml geriamoji suspensija kūdikiams ir vaikams, 100 ml

Kategorija:
Prekės kodas
1812
Gamintojas
Glaxo CHC
Vaisto grupė
Nereceptinis
Kaina 6,26 €
Pranešti,
kai kaina nukris
Atsiprašome, bet prekės šiuo metu neturime. Prašome paspausti „Pranešti, kai bus prekyboje“, įveskite savo el. paštą ir sistema jus informuos kada jis vėl bus prekyboje.
klauskite

Vaistinių prepraratų paieška VVKT svetainėje.
Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma.
Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus.
Jeigu įtariate, kad jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Resublikos sveikatos aspaugos ministerijos el. paštu arba kitais būtais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

Panadol 120 mg/5 ml geriamoji suspensija kūdikiams ir vaikams

Paracetamolis

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti šį vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas.

 • Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
 • Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
 • Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.
 • Jeigu per 3 dienas Jūsų vaiko savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją.

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

 1. Kas yra Panadol ir kam jis vartojamas
 2. Kas žinotina prieš vartojant Panadol
 3. Kaip vartoti Panadol
 4. Galimas šalutinis poveikis
 5. Kaip laikyti Panadol
 6. Pakuotės turinys ir kita informacija

1. Kas yra Panadol ir kam jis vartojamas

Suspensijoje yra paracetamolio, kuris malšina skausmą ir mažina karščiavimą. Panadol suspensija skirta silpno ir vidutinio stiprumo skausmo malšinimui, karščiavimo mažinimui. Vaistas skirtas vartoti vaikams nuo 1 mėnesio iki 12 metų. Jei 1 – 3 mėn. kūdikiui karščiavimas tęsiasi daugiau nei 24 valandas reikia kreiptis į gydytoją.

2. Kas žinotina prieš vartojant Panadol

Panadol vartoti negalima:

 • jeigu yra alergija veikliajai medžiagai arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje).

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Per didelis paracetamolio vartojimas gali sukelti sunkų kepenų pažeidimą. Nevartokite šio vaisto, jei vartojate kitų receptinių ar nereceptinių vaistų, kurių sudėtyje yra paracetamolio, skirtų gydyti skausmą, karščiavimą, peršalimo ir gripo simptomus ar gerinančių miegą. Visada perskaitykite vaisto pakuotės lapelį.Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Panadol:

 • jei Jūsų vaikas yra per mažo svorio ar nepakankamai maitinamas;
 • jei Jūsų vaikas serga sunkia inkstų ar kepenų liga;
 • jei Jūsų vaikas vartoja kitų vaistų;
 • jei Jūsų vaikas serga sunkia infekcine liga, nes gali padidėti metabolinės acidozės rizika.

Metabolinės acidozės požymiai:

 • gilus, pagreitėjęs, sunkus kvėpavimas;
 • blogumo jausmas (pykinimas), vėmimas;
 • apetito praradimas.

Jeigu Jūsų vaikui atsirado šių simptomų derinys, nedelsiant kreipkitės į gydytoją. Šiais atvejais prieš duodami vaikui Panadol suspensiją, pasikonsultuokite su gydytoju. Jeigu simptomai nepalengvėja, pasitarkite su gydytoju.

Kiti vaistai ir Panadol

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Šio vaisto negalima vartoti kartu su kitais vaistais, kurių sudėtyje yra paracetamolio. Jei vartojate varfarino ar panašių vaistų, mažinančių kraujo krešėjimą, prieš vartojant šį vaistą, pasitarkite su gydytoju.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Informacija neaktuali.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Panadol geriamoji suspensija kūdikiams ir vaikams gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia arba veikia nereikšmingai.

Panadol sudėtyje yra skystojo maltitolio (E965), skystojo sorbitolio (galinčio kristalizuotis) (E420), sorbitolio (E420) ir metilo, etilo, propilo parahidroksibenzoato natrio druskų (E219, E215, E217), karmosino (E122)

Vaisto sudėtyje yra maltitolio (E965). Jeigu gydytojas yra Jums sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

Vaisto sudėtyje yra sorbitolio (E420). Kiekviename šio vaisto matavimo šaukšte (5 ml suspensijos) yra 666,5 mg sorbitolio, tai atitinka 133,3 mg/ml. Sorbitolis yra fruktozės šaltinis. Jeigu gydytojas yra sakęs, kad Jūs (ar Jūsų vaikas) netoleruojate kokių nors angliavandenių, ar Jums nustatytas retas genetinis sutrikimas įgimtas fruktozės netoleravimas (ĮFN), kurio atveju organizmas negali suskaidyti fruktozės, prieš vartodami šio vaisto (ar prieš duodami jo Jūsų vaikui), pasakykite gydytojui..

Vaisto sudėtyje yra metilo, etilo, propilo parahidroksibenzoato natrio druskų (E219, E215, E217). Gali sukelti alerginių reakcijų, kurios gali būti uždelstos. Vaisto sudėtyje yra karmosino, kuris gali sukelti alerginių reakcijų.

3. Kaip vartoti Panadol

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Neviršykite rekomenduojamos dozės. Visada vartokite mažiausią veiksmingą dozę, reikalingą palengvinti Jūsų simptomams, trumpiausiu laikotarpiu. Negalima vaisto vartoti dažniau kaip kas 4 val. Nerekomenduojama kūdikiams, jaunesniems nei 1 mėnesio amžiaus.

Dozavimas

Vaiko amžius:  
1–3 mėn. (po skiepų) pusė 5 ml matavimo šaukšto;
3 mėn. – 1 m. pusė – vienas 5 ml  matavimo šaukštas;
1–6 m. vienas – du 5 ml  matavimo šaukštai;
6–12 m. du – keturi 5 ml  matavimo šaukštai.

Didžiausia paros dozė - 60mg/kg šią dozę duodant padalinus po 10 - 15 mg/kg per 24 valandas. Dozę galima kartoti kas 4-6 valandas (pagal poreikį), tačiau negalima gerti daugiau kaip 4 dozių per 24 valandas. Nepasitarus su gydytoju, Panadol suspensijos vyresniems nei 3 mėn. kūdikiams -12 metų vaikams nereikėtų duoti ilgiau kaip 3 dienas. Jei simptomai išlieka, reikia kreiptis į gydytoją. Jei kūdikiams, 1 - 3 mėnesių amžiaus, karščiavimas išlieka ilgiau nei 24 valandas, reikia kreiptis į gydytoją, kad būtų galima kaip įmanoma greičiau diagnozuoti sunkią infekciją.  Nevartoti su kitais vaistais, kurių sudėtyje yra paracetamolio.

Ką daryti pavartojus per didelę Panadol dozę?

Negalima viršyti nurodytos dozės. Per didelė paracetamolio dozė gali sukelti kepenų nepakankamumą. Jei vaikas išgėrė didesnę dozę negu rekomenduojama, nedelsdami kreipkitės į gydytoją, net jei vaikas nejaučia jokių simptomų, kad būtų išvengta kepenų pažeidimo rizikos.

4. Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Nustokite vartoti vaisto ir pasitarkite su gydytoju jeigu Jūsų vaikui pasireiškė:

 • Alerginės reakcijos, tokios kaip odos išbėrimas, niežulys, kartais su kvėpavimo sutrikimais arba lūpų, liežuvio, gerklės, veido patinimas. Labai retais atvejais buvo pranešta apie sunkias odos reakcijas.
 • Odos išbėrimas, lupimasis arba burnos gleivinės opos.
 • Jei vartojant aspiriną arba kitus nesteroidinius vaistus nuo uždegimo Jums buvo problemų su kvėpavimu ir atsirado panašių reakcijų vartojant šio vaisto.
 • Nepaaiškinamos mėlynės arba kraujavimai.

Šitos reakcijos būna labai retai (gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 10000 vaistą vartojusių žmonių).

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu [email protected], taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt ). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

5. Kaip laikyti Panadol

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje. Negalima užšaldyti. Buteliuką laikyti išorinėje dėžutėje, kad vaistas būtų apsaugotas nuo šviesos. Pirmą kartą atidarius buteliuką, tinkamumo laikas – 1 mėnuo. Ant kartono dėžutės ir buteliuko etiketės po ,,Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos. Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. Pakuotės turinys ir kita informacija

Panadol sudėtis

 • Veiklioji medžiaga yra paracetamolis. 5 ml geriamosios suspensijos (1 matavimo šaukšte) yra 120 mg paracetamolio.
 • Pagalbinės medžiagos yra obuolių rūgštis, ksantano lipai, skystasis maltitolis (E965), skystasis sorbitolis (galintis kristalizuotis) (E420), metilo parahidroksibenzoato natrio druska (E219), etilo parahidroksibenzoato natrio druska (E215), propilo parahidroksibenzoato natrio druska (E217), sorbitolis (E420), bevandenė citrinų rūgštis, braškių skonio medžiaga, karmosinas (E122), išgrynintas vanduo.

Panadol išvaizda ir kiekis pakuotėje

Panadol yra neskaidri, rausva, braškių kvapo ir skonio suspensija. Panadol tiekiamas buteliukais po 100 ml.

Registruotojas ir gamintojas

Registruotojas

GlaxoSmithKline Dungarvan Limited
Knockbrack
Dungarvan
Co Waterford
Airija

Gamintojas

Farmaclair,
440 avenue de General de Gaulle,
14200 Herouville Saint-Clair,
Prancūzija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

UAB „GlaxoSmithKline Lietuva“
Tel. +370 5 2649 000
el. paštas [email protected]

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2019-01-10.

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

Panadol 120 mg/5 ml geriamoji suspensija kūdikiams ir vaikams, 100 ml vartojimas

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Neviršykite rekomenduojamos dozės. Visada vartokite mažiausią veiksmingą dozę, reikalingą palengvinti Jūsų simptomams, trumpiausiu laikotarpiu. Negalima vaisto vartoti dažniau kaip kas 4 val. Nerekomenduojama kūdikiams, jaunesniems nei 1 mėnesio amžiaus.

Dozavimas

Vaiko amžius:  
1–3 mėn. (po skiepų) pusė 5 ml matavimo šaukšto;
3 mėn. – 1 m. pusė – vienas 5 ml  matavimo šaukštas;
1–6 m. vienas – du 5 ml  matavimo šaukštai;
6–12 m. du – keturi 5 ml  matavimo šaukštai.

Didžiausia paros dozė - 60mg/kg šią dozę duodant padalinus po 10 - 15 mg/kg per 24 valandas. Dozę galima kartoti kas 4-6 valandas (pagal poreikį), tačiau negalima gerti daugiau kaip 4 dozių per 24 valandas. Nepasitarus su gydytoju, Panadol suspensijos vyresniems nei 3 mėn. kūdikiams -12 metų vaikams nereikėtų duoti ilgiau kaip 3 dienas. Jei simptomai išlieka, reikia kreiptis į gydytoją. Jei kūdikiams, 1 - 3 mėnesių amžiaus, karščiavimas išlieka ilgiau nei 24 valandas, reikia kreiptis į gydytoją, kad būtų galima kaip įmanoma greičiau diagnozuoti sunkią infekciją.  Nevartoti su kitais vaistais, kurių sudėtyje yra paracetamolio.

Ką daryti pavartojus per didelę Panadol dozę?

Negalima viršyti nurodytos dozės. Per didelė paracetamolio dozė gali sukelti kepenų nepakankamumą. Jei vaikas išgėrė didesnę dozę negu rekomenduojama, nedelsdami kreipkitės į gydytoją, net jei vaikas nejaučia jokių simptomų, kad būtų išvengta kepenų pažeidimo rizikos.

Panašios prekės
Skausmą, karščiavimą mažinantys vaistai

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau