prisijunk prie mūsų facebook Apie mus
x

Užsiregistravę gaukite geriausius pasiūlymus!

Užsiregistravę Mano vaistinėje ir užsisakę naujienlaiškį, gausite 33 lojalumo taškus, kuriais galima padengti dalį produktų vertės.

Rodyti daugiau
x
sunkv 1

Nemokamas pristatymas, perkant už € 20

Perkant už 20 eurų ir daugiau, pristatysime užsakymą į Jūsų namus – nemokamai!

Rodyti daugiau
detalioji paieška

Vidurius laisvinantis vaistas

Guttalax 7,5 mg/ml geriamieji lašai, 15 ml

Gamintojas
Boehringer Ingelheim
Vaisto grupė
Nereceptinis
Kaina 3,96
Įdėti į patinkančias Pranešti, kai kaina nukris
Pristatymo terminai ir kt.

Nemokamas pristatymas perkant už €20 ir daugiau

Naudojimosi taisyklės

Dažniausiai užduodami klausimai (D.U.K)

Elektroninėje vaistinėje nurodytos akcijos ir nuolaidos taikomos perkant internetu

Guttalax 7,5 mg/ml geriamieji lašai, vidurius laisvinantis vaistas, 15 ml

Natrio pikosulfatas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti Guttalax vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas, vaistininkas arba slaugytojas.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
- Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją, vaistininką, arba slaugytoją. Žr. 4 skyrių.
- Jeigu per kelias dienas Jūsų savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją.

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

 1. Kas yra Guttalaxir kam jis vartojamas
 2. Kas žinotina prieš vartojant Guttalax
 3. Kaip vartoti Guttalax
 4. Galimas šalutinis poveikis
 5. Kaip laikyti Guttalax
 6. Pakuotės turinys ir kita informacija

1. Kas yra Guttalax ir kam jis vartojamas

 • Guttalax sudėtyje yra lokalaus poveikio vidurių laisvinamoji medžiaga, kuri skatina storosios žarnos peristaltiką ir minkština išmatas.
 • Kaip ir vidurių laisvinamieji vaistiniai preparatai, kurių poveikis pasireiškia storojoje žarnoje, Guttalax specifiškai stimuliuoja natūralų evakuacijos procesą galutinėje virškinimo trakto dalyje.
 • Vadinasi, plonojoje žarnoje Guttalax nekeičia nei virškinimo, nei kaloringo ar kitokio maisto absorbcijos (patekimo į organizmą).

Guttalax vartojama, jei:
- pacientas kenčia nuo vidurių užkietėjimo;
- yra būklė, kai reikia palengvinti tuštinimąsi.

2. Kas žinotina prieš vartojant Guttalax geriamuosius lašus

Guttalax lašų vartoti negalima
- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) veiklajai medžiagai arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
- jeigu yra žarnų nepraeinamumas arba žarnų užsikimšimas;
- jeigu pasireiškė stiprus pilvo skausmas ir (arba) karščiavimas, atsiradęs dėl ūminės pilvo būklės (pvz., apendicito), galimai susijusios su pykinimu ir vėmimu;
- jeigu yra ūminis žarnų uždegimas;
- jeigu Jūsų organizmas neteko daug vandens;
- jaunesniems kaip 4 metų vaikams;
- jeigu sergate reta paveldima liga, kuri gali būti nesuderinama su vaisto pagalbine medžiaga (žr. skyrių „Guttalax sudėtyje yra pagalbinės medžiagos sorbitolio”).

Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, arba slaugytoju, prieš pradėdami vartoti Guttalax:

 • jeigu vidurių laisvinamųjų preparatų Jums reikia vartoti kasdien arba ilgai, tokiu atveju turite kreiptis į savo gydytoją, kad jis ištirtų vidurių užkietėjimo priežastį, kadangi ilgalaikis besaikis jų vartojimas gali sąlygoti skysčių ir elektrolitų pusiausvyros sutrikimą ir mažą kalio kiekį kraujyje (hipokalemiją).
 • Guttalax pavartojusiems žmonėms buvo galvos svaigimo ir (arba) apalpimo atvejų. Šie reiškiniai gali būti susiję su vidurių užkietėjimu (jėgų įtempimu tuštinimosi metu, pilvo skausmu) ir nebūtinai priklausyti nuo Guttalax vartojimo.

Vaikams ir paugliams
Vaikams be gydytojo leidimo vidurių laisvinamųjų vaistų vartoti negalima.

Kiti vaistai ir Guttalax geriamieji lašai

 • Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
 • Kartu su didele Guttalax doze vartojant diuretikų (šlapimo išsiskyrimą skatinančių preparatų) arba adrenokortikosteroidų (hormonų), gali didėti elektrolitų pusiausvyros sutrikimo rizika. Jeigu elektrolitų pusiausvyra sutrinka, gali padidėti jautrumas širdies glikozidams (širdies nepakankamumui ir ritmo sutrikimui gydyti vartojamiems vaistams, pvz., digoksinui).
 • Kartu vartojami antibiotikai (vaistai bakterijų sukeltoms infekcinėms ligoms gydyti) gali silpninti Guttalax sukeliamą vidurių laisvinamąjį poveikį.

Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

 • Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
 • Guttalax, kaip ir kitų vaistų, nėštumo laikotarpiu galima vartoti tik gydytojui leidus.
 • Žindymo laikotarpiu Guttalax vartoti galima.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

 • Guttalax poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus netirtas.
 • Tačiau, esant vidurių užkietėjimui gali atsirasti pilvo diegliai, dėl kurių gali pasireikšti galvos svaigimas ir (arba) apalpimas. Todėl, jei atsiranda pilvo diegliai, turite vengti galimai pavojingos veiklos, tokios kaip vairavimas ar mechanizmų valdymas.

Guttalax sudėtyje yra sorbitolio
1 ml Guttalax geriamųjų lašų yra 0,45 g sorbitolio, taigi didžiausioje rekomenduojamoje dozėje suaugusiems žmonėms ir vyresniems negu 10 metų vaikams yra 0,6 g sorbitolio. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

3. Kaip vartoti Guttalax geriamuosius lašus nuo vidurių užkietėjimo

Visada vartokite Guttalax vidurius laisvinantį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Rekomenduojamos preparato dozės

Suaugusiems žmonėms
Paros dozė yra 10 - 20 Guttalax lašų (5 –10 mg), gydymą pradedant nuo 10 lašų. Dozę galima koreguoti iki didžiausios, t. y. 20 lašų. Didžiausios paros dozės , t.y. 20 Guttalax vidurius laisvinančių lašų, viršyti negalima.

Vartojimas vaikams ir paaugliams

 • Vyresniems, kaip 10 metų vaikams skiriama 10-20 Guttalax lašų (5-10 mg) paros dozė. Gydymas pradedamas nuo 10 lašų. Dozę galima didinti iki didžiausios, t.y. 20 lašų. Didžiausios paros dozės , t.y. 20 lašų, viršyti negalima.
 • 4 - 10 metų vaikams
  Paros dozė yra 5-10 Guttalax lašų (2,5-5 mg) . Gydymas pradedamas nuo 5 lašų. Dozę galima didinti iki didžiausios, t.y. 10 lašų. Didžiausios paros dozės, t.y. 10 lašų, viršyti negalima.
 • Jaunesniems kaip 4 metų vaikams Guttalax vartoti negalima.

Vartojimo metodas

 • Guttalax lašus nuo vidurių užkietėjimo gerkite vakare, kad ryte galėtumėte pasituštinti. Paprastai vaisto poveikis pasireiškia praėjus 6-12 valandų po pavartojimo.
 • Gydytojui nenustačius tikslios diagnozės, vidurių laisvinamuosius vaistus vartoti galima tik labai trumpai. Jei vidurių užkietėjimas trunka ilgai, prieš pradėdami vartoti šį vaistą būtinai kreipkitės į gydytoją, kuris nustatys vidurių užkietėjimo priežastis.

Ką daryti pavartojus per didelę Guttalax dozę

 • Jei Guttalax lašų išgėrėte daugiau negu turėtumėte, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
 • Išgėrus per didelę dozę, gali pasireikšti viduriavimas vandeningomis išmatomis, pilvo diegliai, skysčių, kalio bei kitų elektrolitų kiekio sumažėjimas.
 • Pastebėta, kad įprastiniam vidurių užkietėjimui gydyti pavartojus daug didesnę už rekomenduojamą Guttalax dozę, atsiranda storosios žarnos gleivinės pažeidimo (gaubtinės žarnos gleivinės išemijos) atvejų.
 • Guttalax, kaip ir kitokių vidurių laisvinamųjų preparatų, lėtinio perdozavimo atveju gali pasireikšti nuolatinis viduriavimas, pilvo skausmas, mažas kalio kiekis kraujyje, antrinis hiperaldosteronizmas (padidėja hormono aldosterono, reguliuojančio natrio ir kalio koncentraciją kraujyje, gamyba), inkstuose gali atsirasti akmenų. Buvo inkstų kanalėlių pažeidimo (inkstų pažeidimo rūšis), metabolinės alkalozės (būklė, kai organizme atsiranda daugiau šarminių negu rūgštinių medžiagų) bei dėl hipokalemijos atsiradusio raumenų silpnumo atvejų, susijusių su nuolatiniu piktnaudžiavimu vidurių laisvinamaisiais preparatais.

Pamiršus pavartoti Guttalax vaisto
Jei įprastiniu laiku dozę išgerti pamiršote, gerkite ją tuoj pat, kai tik prisiminsite. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Nustojus vartoti Guttalax geriamuosius lašus

 • Guttalax reikia vartoti tik tuo atveju, jei būtina, o būklei pagerėjus vartojimą reikia nutraukti.
 • Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. Galimas šalutinis Guttalax poveikis

Guttalax vaistas, kaip ir kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Toliau nurodyti šalutinio poveikio reiškiniai.

Labai dažni (pasireiškia daugiau negu 1 iš 10 žmonių)

 • viduriavimas.

Dažni (pasireiškia ne daugiau, kaip 1 iš 10žmonių)

 • pilvo diegliai,
 • pilvo skausmas,
 • nemalonus pojūtis pilve.

Nedažni (pasireiškia ne daugiau, kaip 1 iš 100 žmonių)

 • vėmimas,
 • pykinimas,
 • galvos svaigimas.

Dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis)

 • odos reakcijos:
 • greitas odos arba gleivinių paburkimas, sukeliantis kvėpavimo pasunkėjimą (angioedemą);
 • vaistų sukeltas odos išbėrimas arba dėmėtumas;
 • išbėrimas;
 • niežulys.
 • apalpimas.

Po Guttalax pavartojimo pasireiškiantis galvos svaigimas ir apalpimas siejamas su obstipacija (jėgų įtempimu tuštinimosi metu, pilvo skausmu).

Pranešimas apie šalutinį poveikį
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui, arba slaugytojui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie nepageidaujamą poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

5. Kaip laikyti Guttalax geriamuosius lašus

 • Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
 • Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 °C temperatūroje.
 • Buteliuką pirmą kartą atidarius, geriamieji lašai (tirpalas) tinkamas vartoti 12 mėn.
 • Ant buteliuko etiketės ar dėžutės po „EXP/Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
 • Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. Pakuotės turinys ir kita informacija apie Guttalax vaistą laisvinantį vidurius

Guttalax geriamųjų lašų sudėtis
- Veiklioji medžiaga yra natrio pikosulfatas. 1 ml tirpalo (15 lašų) yra 7,5 mg natrio pikosulfato.
- Pagalbinės medžiagos yra natrio benzoatas (E211), skystasis sorbitolis (nesikristalizuojantis), natrio citratas, citrinų rūgštis monohidratas, išgrynintas vanduo.

Guttalax išvaizda ir kiekis pakuotėje

 • Skaidrus, bespalvis ar gelsvas, arba šiek tiek gelsvai rudas, truputį klampus tirpalas.
 • Viename buteliuke yra 15 ml arba 30 ml tirpalo.
 • Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Guttalax registruotojas

Boehringer Ingelheim International GmbH
Binger Strasse 173
D-55216 Ingelheim am Rhein
Vokietija

Guttalax vaisto gamintojas

Istituto De Angeli S. r. l.
Localito Prulli 103/C
I - 50066 Regello (FI)
Italija

Jeigu apie Guttalax vaistą laisvinantį vidurius norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą:
Boehringer Ingelheim RCV GmbH & Co KG
Lietuvos filialas
Savanorių pr.109
LT – 44208 Kaunas
Tel.: +370 37 47 31 99

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2016-02-04

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

Guttalax 7,5 mg/ml geriamieji lašai, 15 ml vartojimas

Visada vartokite Guttalax vidurius laisvinantį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Rekomenduojamos preparato dozės

Suaugusiems žmonėms
Paros dozė yra 10 - 20 Guttalax lašų (5 –10 mg), gydymą pradedant nuo 10 lašų. Dozę galima koreguoti iki didžiausios, t. y. 20 lašų. Didžiausios paros dozės , t.y. 20 Guttalax vidurius laisvinančių lašų, viršyti negalima.

Vartojimas vaikams ir paaugliams

 • Vyresniems, kaip 10 metų vaikams skiriama 10-20 Guttalax lašų (5-10 mg) paros dozė. Gydymas pradedamas nuo 10 lašų. Dozę galima didinti iki didžiausios, t.y. 20 lašų. Didžiausios paros dozės , t.y. 20 lašų, viršyti negalima.
 • 4 - 10 metų vaikams
  Paros dozė yra 5-10 Guttalax lašų (2,5-5 mg) . Gydymas pradedamas nuo 5 lašų. Dozę galima didinti iki didžiausios, t.y. 10 lašų. Didžiausios paros dozės, t.y. 10 lašų, viršyti negalima.
 • Jaunesniems kaip 4 metų vaikams Guttalax vartoti negalima.

Vartojimo metodas

 • Guttalax lašus nuo vidurių užkietėjimo gerkite vakare, kad ryte galėtumėte pasituštinti. Paprastai vaisto poveikis pasireiškia praėjus 6-12 valandų po pavartojimo.
 • Gydytojui nenustačius tikslios diagnozės, vidurių laisvinamuosius vaistus vartoti galima tik labai trumpai. Jei vidurių užkietėjimas trunka ilgai, prieš pradėdami vartoti šį vaistą būtinai kreipkitės į gydytoją, kuris nustatys vidurių užkietėjimo priežastis.

Jūsų atsiliepimai apie "Guttalax 7,5 mg/ml geriamieji lašai, 15 ml" produktą

atgal Informacinis lapelis
Guttalax 7,5 mg/ml geriamieji lašai, 15 ml
Guttalax 7,5 mg/ml geriamieji lašai, 15 ml

Guttalax 7,5 mg/ml geriamieji lašai, vidurius laisvinantis vaistas, 15 ml

Natrio pikosulfatas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti Guttalax vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas, vaistininkas arba slaugytojas.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
- Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją, vaistininką, arba slaugytoją. Žr. 4 skyrių.
- Jeigu per kelias dienas Jūsų savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją.

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

 1. Kas yra Guttalaxir kam jis vartojamas
 2. Kas žinotina prieš vartojant Guttalax
 3. Kaip vartoti Guttalax
 4. Galimas šalutinis poveikis
 5. Kaip laikyti Guttalax
 6. Pakuotės turinys ir kita informacija

1. Kas yra Guttalax ir kam jis vartojamas

 • Guttalax sudėtyje yra lokalaus poveikio vidurių laisvinamoji medžiaga, kuri skatina storosios žarnos peristaltiką ir minkština išmatas.
 • Kaip ir vidurių laisvinamieji vaistiniai preparatai, kurių poveikis pasireiškia storojoje žarnoje, Guttalax specifiškai stimuliuoja natūralų evakuacijos procesą galutinėje virškinimo trakto dalyje.
 • Vadinasi, plonojoje žarnoje Guttalax nekeičia nei virškinimo, nei kaloringo ar kitokio maisto absorbcijos (patekimo į organizmą).

Guttalax vartojama, jei:
- pacientas kenčia nuo vidurių užkietėjimo;
- yra būklė, kai reikia palengvinti tuštinimąsi.

2. Kas žinotina prieš vartojant Guttalax geriamuosius lašus

Guttalax lašų vartoti negalima
- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) veiklajai medžiagai arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
- jeigu yra žarnų nepraeinamumas arba žarnų užsikimšimas;
- jeigu pasireiškė stiprus pilvo skausmas ir (arba) karščiavimas, atsiradęs dėl ūminės pilvo būklės (pvz., apendicito), galimai susijusios su pykinimu ir vėmimu;
- jeigu yra ūminis žarnų uždegimas;
- jeigu Jūsų organizmas neteko daug vandens;
- jaunesniems kaip 4 metų vaikams;
- jeigu sergate reta paveldima liga, kuri gali būti nesuderinama su vaisto pagalbine medžiaga (žr. skyrių „Guttalax sudėtyje yra pagalbinės medžiagos sorbitolio”).

Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, arba slaugytoju, prieš pradėdami vartoti Guttalax:

 • jeigu vidurių laisvinamųjų preparatų Jums reikia vartoti kasdien arba ilgai, tokiu atveju turite kreiptis į savo gydytoją, kad jis ištirtų vidurių užkietėjimo priežastį, kadangi ilgalaikis besaikis jų vartojimas gali sąlygoti skysčių ir elektrolitų pusiausvyros sutrikimą ir mažą kalio kiekį kraujyje (hipokalemiją).
 • Guttalax pavartojusiems žmonėms buvo galvos svaigimo ir (arba) apalpimo atvejų. Šie reiškiniai gali būti susiję su vidurių užkietėjimu (jėgų įtempimu tuštinimosi metu, pilvo skausmu) ir nebūtinai priklausyti nuo Guttalax vartojimo.

Vaikams ir paugliams
Vaikams be gydytojo leidimo vidurių laisvinamųjų vaistų vartoti negalima.

Kiti vaistai ir Guttalax geriamieji lašai

 • Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
 • Kartu su didele Guttalax doze vartojant diuretikų (šlapimo išsiskyrimą skatinančių preparatų) arba adrenokortikosteroidų (hormonų), gali didėti elektrolitų pusiausvyros sutrikimo rizika. Jeigu elektrolitų pusiausvyra sutrinka, gali padidėti jautrumas širdies glikozidams (širdies nepakankamumui ir ritmo sutrikimui gydyti vartojamiems vaistams, pvz., digoksinui).
 • Kartu vartojami antibiotikai (vaistai bakterijų sukeltoms infekcinėms ligoms gydyti) gali silpninti Guttalax sukeliamą vidurių laisvinamąjį poveikį.

Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

 • Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
 • Guttalax, kaip ir kitų vaistų, nėštumo laikotarpiu galima vartoti tik gydytojui leidus.
 • Žindymo laikotarpiu Guttalax vartoti galima.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

 • Guttalax poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus netirtas.
 • Tačiau, esant vidurių užkietėjimui gali atsirasti pilvo diegliai, dėl kurių gali pasireikšti galvos svaigimas ir (arba) apalpimas. Todėl, jei atsiranda pilvo diegliai, turite vengti galimai pavojingos veiklos, tokios kaip vairavimas ar mechanizmų valdymas.

Guttalax sudėtyje yra sorbitolio
1 ml Guttalax geriamųjų lašų yra 0,45 g sorbitolio, taigi didžiausioje rekomenduojamoje dozėje suaugusiems žmonėms ir vyresniems negu 10 metų vaikams yra 0,6 g sorbitolio. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

3. Kaip vartoti Guttalax geriamuosius lašus nuo vidurių užkietėjimo

Visada vartokite Guttalax vidurius laisvinantį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Rekomenduojamos preparato dozės

Suaugusiems žmonėms
Paros dozė yra 10 - 20 Guttalax lašų (5 –10 mg), gydymą pradedant nuo 10 lašų. Dozę galima koreguoti iki didžiausios, t. y. 20 lašų. Didžiausios paros dozės , t.y. 20 Guttalax vidurius laisvinančių lašų, viršyti negalima.

Vartojimas vaikams ir paaugliams

 • Vyresniems, kaip 10 metų vaikams skiriama 10-20 Guttalax lašų (5-10 mg) paros dozė. Gydymas pradedamas nuo 10 lašų. Dozę galima didinti iki didžiausios, t.y. 20 lašų. Didžiausios paros dozės , t.y. 20 lašų, viršyti negalima.
 • 4 - 10 metų vaikams
  Paros dozė yra 5-10 Guttalax lašų (2,5-5 mg) . Gydymas pradedamas nuo 5 lašų. Dozę galima didinti iki didžiausios, t.y. 10 lašų. Didžiausios paros dozės, t.y. 10 lašų, viršyti negalima.
 • Jaunesniems kaip 4 metų vaikams Guttalax vartoti negalima.

Vartojimo metodas

 • Guttalax lašus nuo vidurių užkietėjimo gerkite vakare, kad ryte galėtumėte pasituštinti. Paprastai vaisto poveikis pasireiškia praėjus 6-12 valandų po pavartojimo.
 • Gydytojui nenustačius tikslios diagnozės, vidurių laisvinamuosius vaistus vartoti galima tik labai trumpai. Jei vidurių užkietėjimas trunka ilgai, prieš pradėdami vartoti šį vaistą būtinai kreipkitės į gydytoją, kuris nustatys vidurių užkietėjimo priežastis.

Ką daryti pavartojus per didelę Guttalax dozę

 • Jei Guttalax lašų išgėrėte daugiau negu turėtumėte, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
 • Išgėrus per didelę dozę, gali pasireikšti viduriavimas vandeningomis išmatomis, pilvo diegliai, skysčių, kalio bei kitų elektrolitų kiekio sumažėjimas.
 • Pastebėta, kad įprastiniam vidurių užkietėjimui gydyti pavartojus daug didesnę už rekomenduojamą Guttalax dozę, atsiranda storosios žarnos gleivinės pažeidimo (gaubtinės žarnos gleivinės išemijos) atvejų.
 • Guttalax, kaip ir kitokių vidurių laisvinamųjų preparatų, lėtinio perdozavimo atveju gali pasireikšti nuolatinis viduriavimas, pilvo skausmas, mažas kalio kiekis kraujyje, antrinis hiperaldosteronizmas (padidėja hormono aldosterono, reguliuojančio natrio ir kalio koncentraciją kraujyje, gamyba), inkstuose gali atsirasti akmenų. Buvo inkstų kanalėlių pažeidimo (inkstų pažeidimo rūšis), metabolinės alkalozės (būklė, kai organizme atsiranda daugiau šarminių negu rūgštinių medžiagų) bei dėl hipokalemijos atsiradusio raumenų silpnumo atvejų, susijusių su nuolatiniu piktnaudžiavimu vidurių laisvinamaisiais preparatais.

Pamiršus pavartoti Guttalax vaisto
Jei įprastiniu laiku dozę išgerti pamiršote, gerkite ją tuoj pat, kai tik prisiminsite. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Nustojus vartoti Guttalax geriamuosius lašus

 • Guttalax reikia vartoti tik tuo atveju, jei būtina, o būklei pagerėjus vartojimą reikia nutraukti.
 • Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. Galimas šalutinis Guttalax poveikis

Guttalax vaistas, kaip ir kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Toliau nurodyti šalutinio poveikio reiškiniai.

Labai dažni (pasireiškia daugiau negu 1 iš 10 žmonių)

 • viduriavimas.

Dažni (pasireiškia ne daugiau, kaip 1 iš 10žmonių)

 • pilvo diegliai,
 • pilvo skausmas,
 • nemalonus pojūtis pilve.

Nedažni (pasireiškia ne daugiau, kaip 1 iš 100 žmonių)

 • vėmimas,
 • pykinimas,
 • galvos svaigimas.

Dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis)

 • odos reakcijos:
 • greitas odos arba gleivinių paburkimas, sukeliantis kvėpavimo pasunkėjimą (angioedemą);
 • vaistų sukeltas odos išbėrimas arba dėmėtumas;
 • išbėrimas;
 • niežulys.
 • apalpimas.

Po Guttalax pavartojimo pasireiškiantis galvos svaigimas ir apalpimas siejamas su obstipacija (jėgų įtempimu tuštinimosi metu, pilvo skausmu).

Pranešimas apie šalutinį poveikį
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui, arba slaugytojui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie nepageidaujamą poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

5. Kaip laikyti Guttalax geriamuosius lašus

 • Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
 • Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 °C temperatūroje.
 • Buteliuką pirmą kartą atidarius, geriamieji lašai (tirpalas) tinkamas vartoti 12 mėn.
 • Ant buteliuko etiketės ar dėžutės po „EXP/Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
 • Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. Pakuotės turinys ir kita informacija apie Guttalax vaistą laisvinantį vidurius

Guttalax geriamųjų lašų sudėtis
- Veiklioji medžiaga yra natrio pikosulfatas. 1 ml tirpalo (15 lašų) yra 7,5 mg natrio pikosulfato.
- Pagalbinės medžiagos yra natrio benzoatas (E211), skystasis sorbitolis (nesikristalizuojantis), natrio citratas, citrinų rūgštis monohidratas, išgrynintas vanduo.

Guttalax išvaizda ir kiekis pakuotėje

 • Skaidrus, bespalvis ar gelsvas, arba šiek tiek gelsvai rudas, truputį klampus tirpalas.
 • Viename buteliuke yra 15 ml arba 30 ml tirpalo.
 • Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Guttalax registruotojas

Boehringer Ingelheim International GmbH
Binger Strasse 173
D-55216 Ingelheim am Rhein
Vokietija

Guttalax vaisto gamintojas

Istituto De Angeli S. r. l.
Localito Prulli 103/C
I - 50066 Regello (FI)
Italija

Jeigu apie Guttalax vaistą laisvinantį vidurius norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą:
Boehringer Ingelheim RCV GmbH & Co KG
Lietuvos filialas
Savanorių pr.109
LT – 44208 Kaunas
Tel.: +370 37 47 31 99

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2016-02-04

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

atgal Vartojimas
Guttalax 7,5 mg/ml geriamieji lašai, 15 ml
Guttalax 7,5 mg/ml geriamieji lašai, 15 ml

Guttalax 7,5 mg/ml geriamieji lašai, 15 ml vartojimas

Visada vartokite Guttalax vidurius laisvinantį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Rekomenduojamos preparato dozės

Suaugusiems žmonėms
Paros dozė yra 10 - 20 Guttalax lašų (5 –10 mg), gydymą pradedant nuo 10 lašų. Dozę galima koreguoti iki didžiausios, t. y. 20 lašų. Didžiausios paros dozės , t.y. 20 Guttalax vidurius laisvinančių lašų, viršyti negalima.

Vartojimas vaikams ir paaugliams

 • Vyresniems, kaip 10 metų vaikams skiriama 10-20 Guttalax lašų (5-10 mg) paros dozė. Gydymas pradedamas nuo 10 lašų. Dozę galima didinti iki didžiausios, t.y. 20 lašų. Didžiausios paros dozės , t.y. 20 lašų, viršyti negalima.
 • 4 - 10 metų vaikams
  Paros dozė yra 5-10 Guttalax lašų (2,5-5 mg) . Gydymas pradedamas nuo 5 lašų. Dozę galima didinti iki didžiausios, t.y. 10 lašų. Didžiausios paros dozės, t.y. 10 lašų, viršyti negalima.
 • Jaunesniems kaip 4 metų vaikams Guttalax vartoti negalima.

Vartojimo metodas

 • Guttalax lašus nuo vidurių užkietėjimo gerkite vakare, kad ryte galėtumėte pasituštinti. Paprastai vaisto poveikis pasireiškia praėjus 6-12 valandų po pavartojimo.
 • Gydytojui nenustačius tikslios diagnozės, vidurių laisvinamuosius vaistus vartoti galima tik labai trumpai. Jei vidurių užkietėjimas trunka ilgai, prieš pradėdami vartoti šį vaistą būtinai kreipkitės į gydytoją, kuris nustatys vidurių užkietėjimo priežastis.
atgal Atsiliepimai
Guttalax 7,5 mg/ml geriamieji lašai, 15 ml
Guttalax 7,5 mg/ml geriamieji lašai, 15 ml
Rašyti atsiliepimą
Gal ieškote...?
VVKT.lt logotipas