Radirex tabletės, N10

Prekės kodas
5880
Gamintojas
Herbapol Wroclaw
Vaisto grupė
Nereceptinis
Tabletės nuo vidurių užkietėjimo Radirex tabletės, N10 | Mano Vaistinė

Panašios prekės
Vidurius laisvinantys vaistai

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau
Tabletės nuo vidurių užkietėjimo

Radirex tabletės, N10

Kategorija:
Prekės kodas
5880
Gamintojas
Herbapol Wroclaw
Vaisto grupė
Nereceptinis
Įprasta kaina 4,96 €
Pranešti,
kai kaina nukris
klauskite

Vaistinių prepraratų paieška VVKT svetainėje.
Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma.
Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus.
Jeigu įtariate, kad jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Resublikos sveikatos aspaugos ministerijos el. paštu arba kitais būtais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

Radirex 513,5 mg tabletės nuo vidurių užkietėjimo, N10

Rabarbarų šaknų milteliai

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti šį vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas.
-  Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
-  Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
-  Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Jeigu per 714 dienų Jūsų savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją.

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

1.  Kas yra Radirex ir kam jis vartojamas
2.  Kas žinotina prieš vartojant Radirex
3.  Kaip vartoti Radirex
4.  Galimas šalutinis poveikis
5.  Kaip laikyti Radirex
6.  Pakuotės turinys ir kita informacija

1. Kas yra Radirex ir kam jis vartojamas

Radirex yra augalinis vaistinis preparatas trumpalaikiam retkarčiais pasitaikančiam vidurių užkietėjimui mažinti. Jeigu per 714 dienų Jūsų savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją.

2. Kas žinotina prieš vartojant Radirex

Radirex tablečių vartoti negalima:
-  jeigu yra alergija rabarbarų šaknims arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje).
-  žarnų nepraeinamumas ir stenozė, atonija, apendicitas, žarnyno uždegimas (pvz., Krono liga, opinis kolitas), neaiškios priežasties sukeltas pilvo skausmas, sunki dehidratacija ir sutrikęs vandens ir elektrolitų balansas.
-  jaunesni kaip 12 metų vaikai.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Pasitarkite su gydytoju, arba vaistininku arba slaugytoju, prieš pradėdami vartoti Radirex. Pacientai, vartojantys širdies glikozidus, antiaritminius vaistus, QT intervalą pailginančius vaistus, diuretikus, adrenokortikosteroidus arba saldyšaknių preparatus, prieš pradėdami vartoti Radirex, privalo pasikonsultuoti su gydytoju.

Kaip ir kitų laisvinančių vaistų, rabarbarų preparatų  negalima vartoti pacientams, negalintiems pasituštinti arba kuriems ūmiai arba nuolat pasireiškė neaiškios priežasties virškinimo trakto simptomai, pvz., pilvo skausmai, pykinimas ir vėmimas, nes tai gali būti žarnų nepraeinamumo požymiai.

Jei liuosuojančių vaistų reikia kasdien, būtina ištirti vidurių užkietėjimo priežastis. Reikia vengti ilgesnį laiką vartoti laisvinančių vaistų.

Laisvinančius vaistus vartojant ilgesnį laiką gali sutrikti žarnyno funkcija ir išsivystyti priklausomybė vidurius laisvinantiems vaistams. Rabarbarų preparatų reikia vartoti tik tais atvejais, jeigu gydomasis poveikis negali būti pasiektas taikant dietą ar išmatų tūrį didinančiomis priemonės.

Jei rabarbarų preparatai yra skiriamas šlapimo nelaikantiems suaugusiems, siekiant išvengti odos kontakto su išmatomis, įklotus reikia keisti kaip galima dažniau.

Skiriant vaisto pacientams, sergantiems inkstų ligomis, reikia įvertinti galimą elektrolitų disbalansą.

Vaikams ir paaugliams
Radirex negalima vartoti vaikams iki 12  metų.

Kiti vaistai ir Radirex
Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Hipokalemija (pasireiškianti dėl ilgalaikio liuosuojančių vaistų vartojimo) sustiprina rusmenės glikozidų poveikį, kartu vartojant antiaritminių vaistų, sukelia sinusinio ritmo reversiją (pvz., chinidinas) bei Q-T segmento pailgėjimą. Vartojimas kartu su kitais vaistais, sukeliančiais hipokalemiją (pvz., diuretikais, adrenokortikosteroidais ir saldyšaknės preparatais), gali padidinti elektrolitų disbalansą.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Nėštumas
Nėra duomenų apie nepageidaujamą poveikį motinai ar vaisiui nėštumo metu vartojant rekomenduojamomis dozėmis. Tačiau, dėl tyrimų duomenų susijusių su kai kurių antraceno darinių (pvz., alavijų emodino, emodino, frangulino, chrizofanolo ir fisciono) toksinio poveikio vaisiui, Radirex nėštumo metu vartoti nerekomenduojama.

Žindymas
Radirex vartoti žindyvėms nerekomenduojama, nes nežinoma kiek metabolitų patenka į motinos pieną. Pavartojus kitų antraceno darinių, aktyvių metabolitų, pvz,, reino, į motinos pieną patenka nedideli kiekiai. Apie vidurius laisvinantį poveikį žindomiems kūdikiams nebuvo pranešta. 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Radirex gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia.

3. Kaip vartoti Radirex tabletes nuo vidurių užkietėjimo

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Suaugusiesiems, paaugliams vyresniems kaip 12 metų, senyviems pacientams reikia gerti 2 tabletes vieną kartą per parą prieš miegą. Maksimali paros dozė yra 2 tabletės. Paprastai pakanka šį vaistą vartoti du tris kartus per savaitę. Jei vartojama ilgiau nei 12 savaites, būtina gydytojo priežiūra.

Vartojimas vaikams
Radirex negalima vartoti vaikams iki 12 metų.

Ką daryti pavartojus per didelę Radirex dozę?
Pagrindiniai perdozavimo/per dažno vartojimo simptomai pasireiškia spazminiais pilvo skausmais ir sunkiu viduriavimu,  todėl pacientas netenka daug skysčių ir elektrolitų, kuriuos būtina atstatyti. Viduriavimas gali sukelti kalio trūkumą, pasireiškiantį širdies ritmo sutrikimu, ir raumenų silpnumu, ypač jei kartu vartojama širdies glikozidų, diuretikų, kortikosteroidų ar saldymedžių šaknų preparatų. Gydymo metu būtina vartoti daug skysčių. Reikia stebėti elektrolitų, ypač kalio, pusiausvyrą organizme. Tai ypač svarbu senyviems pacientams. Pastovus antraceno darinių turinčių vaistų  vartojimas gali sukelti kepenų uždegimą. Jei pasireiškė bet kuris iš aukščiau paminėtų simptomų kreipkitės į gydytoją arba artimiausią medicininės pagalbos centrą.

Pamiršus pavartoti Radirex
Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę. Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją, arba vaistininką arba slaugytoją.

4. Galimas šalutinis Radirex poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Gali pasireikšti padidinto jautrumo reakcijos. Rabarbarų preparatai gali sukleti pilvo skausmą, spazmus ir suskystinti išmatas, ypač pacientams, sergantiems dirgliosios žarnos sindromas. Dažnis nėra žinomas. Tačiau šie simptomai gali pasireikšti ir perdozavus vaisto. Tokiais atvejais būtina sumažinti vaisto dozę. Vartojant ilgą laiką gali sutrikti vandens ir elektrolitų pusiausvyra ir atsirasti albuminūrija ir hematūrija. Be to, vartojant ilgą laiką gali sukelti žarnų gleivinės pigmentaciją (pseudomelanosis coli), kuri paprastai praeina nustojus vartoti vaisto. Gydymo metu šlapimas gali įgauti geltoną arba rausvai rudą (priklausomai nuo pH) atspalvį, tačiau tai kliniškai yra nereikšminga. Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. Kaip laikyti Radirex tabletes nuo vidurių užkietėjimo

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje. Laikyti žemesnėje kaip 25 °C temperatūroje. Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės po „Tinka iki" nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos. Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. Radirex pakuotės turinys ir kita informacija

Radirex tablečių sudėtis
- Veiklioji Radirex medžiaga yra rabarbaro šaknų milteliai. Vienoje tabletėje yra 513,5 mg Rheum palmatum L. arba Rheum officinale Baillon, radix (rabarbarų šaknų) miltelių, atitinkančių ne mažiau kaip 11,97 mg hidroksiantraceno darinių, apskaičiuotų pagal reiną.
- Pagalbinės medžiagos yra krospovidonas talkas.

Radirex rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Wrocławskie Zakłady Zielarskie Herbapol S.A.
ul. Św. Mikołaja 65/68
50-951 Wrocław
Lenkija

Radirex tabletės, N10 vartojimas

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Suaugusiesiems, paaugliams vyresniems kaip 12 metų, senyviems pacientams reikia gerti 2 tabletes vieną kartą per parą prieš miegą. Maksimali paros dozė yra 2 tabletės. Paprastai pakanka šį vaistą vartoti du tris kartus per savaitę. Jei vartojama ilgiau nei 1–2 savaites, būtina gydytojo priežiūra. Vartojimas vaikams: Radirex negalima vartoti vaikams iki 12 metų.

Panašios prekės
Vidurius laisvinantys vaistai

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau