Grippostad C kapsulės, N24

Prekės kodas
1032
Gamintojas
Stada
Vaisto grupė
Nereceptinis
Gripo ir peršalimo simptomų lengvinimui Grippostad C kapsulės, N24 | Mano Vaistinė

Panašios prekės
Vaistai nuo peršalimo

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau
Gripo ir peršalimo simptomų lengvinimui

Grippostad C kapsulės, N24

Kategorija:
Prekės kodas
1032
Gamintojas
Stada
Vaisto grupė
Nereceptinis
Įprasta kaina 6,15 €
Pranešti,
kai kaina nukris
klauskite

Vaistinių prepraratų paieška VVKT svetainėje.
Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma.
Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus.
Jeigu įtariate, kad jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Resublikos sveikatos aspaugos ministerijos el. paštu arba kitais būtais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

Grippostad C kietosios kapsulės

paracetamolis, askorbo rūgštis, kofeinas ir chlorfenamino maleatas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti šį vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas.

Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

Jeigu per 7 dienas Jūsų savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją.

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

 • Kas yra Grippostad C ir kam jis vartojamas
 • Kas žinotina prieš vartojant Grippostad C
 • Kaip vartoti Grippostad C
 • Galimas šalutinis poveikis
 • Kaip laikyti Grippostad C
 • Pakuotės turinys ir kita informacija
 1. Kas yra Grippostad C ir kam jis vartojamas

Gripo bei peršalimo simptomų lengvinimas.

 1. Kas žinotina prieš vartojant Grippostad C

Grippostad C vartoti draudžiama:

 • jeigu yra alergija veikliosioms medžiagoms arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
 • jeigu Jums yra sunkus inkstų veiklos sutrikimas;
 • kepenų funkcijos nepakankamumas;
 • jeigu sergate įgimtu fermento gliukozės-6-fosfato dehidrogenazės trūkumu (šio fermento trūkumas pirmiausiai pasireiškia raudonuosiuose kraujo kūneliuose ir nulemia šių ląstelių suirimą, vadinamą hemolize. Galiausiai ši hemolizė sukelia mažakraujystę (hemolizinę anemiją));
 • kai yra uždaro kampo glaukoma;
 • kai yra viršinimo trakto susiaurėjimas;
 • kai yra šlapimo takų susiaurėjimas;
 • jeigu sergate gerybiniu prostatos išvešėjimu, kai yra sutrikęs šlapimo nutekėjimas iš šlapimo pūslės, sąlygojantis ne visišką šlapimo pūslės išsituštinimą;
 • po gydymo monoaminooksidazės (MAO) inhibitoriais ir 2 savaitės po jo;
 • jei sergate sunkiu kepenų funkcijos nepakankamumu.

Vaikams ir paaugliams Grippostad C vartoti negalima.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Grippostad C.

Pranešta, kad kai kuriems asmenims, turintiems polinkį, Grippostad C kietosios kapsulės gali sukelti padidėjusio jautrumo reakcijas, įskaitant ir bronchų spazmą (vaistų nuo skausmo sukeliamą astmą).

Kartu su šiuo vaistu negalima vartoti vaistų nuo gripo, peršalimo ar slogos arba tokių vaistų, kuriuose yra paracetamolio ar kito nesteroidinio vaisto nuo uždegimo.

Jei jums kyla bet kokių klausimų dėl vaisto vartojimo ar dėl jo sukeliamo poveikio, būtina nedelsiant pasikonsultuoti su gydytoju arba vaistininku.

Kada Grippostad C galima vartoti tik pasitarus su gydytoju

Kartais Grippostad C kietąsias kapsules galima vartoti tik tam tikromis aplinkybėmis ir tik labai atsargiai. Šiais atvejais reikia pasikonsultuoti su gydytoju. Atsiminkite, kad šios atsargumo priemonės taip pat gali būti taikomos ir kitiems pastaruoju metu vartotiems vaistams.

Ypatingai atsargiai Grippostad C reikia vartoti pacientams:

kuriems yra kepenų arba inkstų veiklos sutrikimas;

kurie serga Žilbero sindromu.

Reikia atsiminti, kad vaistas kai kuriais atvejais gali sukelti pavojingą nepageidaujamą poveikį (žr. 4 skyriuje), todėl šio vaisto reikia vartoti atsargiai, t.y. visais atvejais reikia vartoti mažiausią veiksmingą Grippostad C dozę ir kuo trumpiau.

Kiti vaistai ir Grippostad C

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Atsiminkite, kad šios atsargumo priemonės taip pat gali būti taikomos ir kitiems pastaruoju metu vartotiems vaistams.

Kartu su šiuo vaistu negalima vartoti vaistų nuo gripo, peršalimo ar slogos, skausmo arba tokių vaistų, kuriuose yra paracetamolio.

Grippostad C draudžiama vartoti kartu su CNS (centrinę nervų sistemą) slopinančiais vaistais arba alkoholiu, kadangi šie vaistai gali stiprinti vieni kitų poveikį.

Kartu vartojant įvairius vaistus, kurie sužadina kepenų fermentus, pvz., kai kuriuos migdomuosius ir vaistus nuo traukulių (pvz., fenobarbitalį, fenitoiną, karbamazepiną) ir rifampiciną, gali padidėti toksinis paracetamolio poveikis kepenims. Panaši sąveika galima kartu vartojant alkoholį.

Maisto pašalinimui iš skrandžio sulėtėjus, pvz., vartojant propanteliną, gali sumažėti paracetamolio rezorbcija. Pagreitėjus skrandžio veiklai, pvz., vartojant metoklopramidą, paracetamolio rezorbcija padidėja.

Kartu vartojant paracetamolį ir chloramfenikolį, gali žymiai padidėti chloramfenikolio toksinis nepageidaujamas poveikis.

Kartu su anticholinerginiu poveikiu pasižyminčiais vaistais (pvz.: tricikliais antidepresantais, vaistais nuo alergijos, neurolrptikais, vaistais nuo parkinsonizmo ar spazmų). Stiprėja dėl anticholinerginio poveikio pasireiškiantis nepageidaujamas poveikis: šlapimo susilaikymas, vidurių užkietėjimas, burnos sausumas, regos sutrikimai.

Kartu vartojant kolestiraminą gali ryškiai sumažėja paracetamolio koncentracija kraujo plazmoje.

Kartu su paracetamoliu vartojant zidovudino, didėja polinkis į neutropeniją. Todėl šių vaistų vartoti kartu galima tik gydytojo nurodymu.

Pasakykite gydytojui arba vaistininkui, jeigu vartojate flukloksaciliną (antibiotiką), nes kyla didelė rizika, jog pasireikš kraujo ir skysčių pusiausvyros sutrikimas (metabolinė acidozė esant padidėjusiam anijoniniam tarpui), kurį reikia skubiai gydyti, ypač jei yra sunkus inkstų funkcijos sutrikimas, sepsis (kai kraujyje esančios bakterijos ir jų toksinai sukelia organų pažeidimą), bloga mityba, lėtinis alkoholizmas ir vartojamos maksimalios paracetamolio paros dozės.

Grippostad C vartojimas su maistu ir gėrimais

Vartojant Grippostad C kietąsias kapsules negalima vartoti alkoholinių gėrimų.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Kadangi trūksta Grippostad C vartojimo patirties, šį vaistą vartoti nėštumo ir žindymo laikotarpiu draudžiama.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Visuomet, kai yra vartojamas kaip nurodyta, šis vaistas gali keisti gebėjimą vairuoti ir valdyti mechanizmus. Šis poveikis ypač sustiprėja, jei vaistas vartojamas kartu su alkoholiu.

Grippostad C sudėtyje yra laktozės

Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

 1. Kaip vartoti Grippostad C

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Kiek Grippostad C ir kada reikia gerti

Suaugusiems  gydymo pradžioje reikia gerti po ne daugiau kaip po 2 kapsules ryte, dieną ir vakare. Simptomams susilpnėjus, dozę sumažinti iki vienos kapsulės ryte, dieną ir vakare.

Senyviems žmonėms, sergantiems inkstų nepakankamumu, nurodytos dozės koreguoti nereikia.

Vartojimas vaikams ir paaugliams

Grippostad C negalima vartoti vaikams ir paaugliams.

Kaip gerti Grippostad C

Kapsules reikia nuryti su pakankamu kiekiu vandens.

Kiek laiko vartoti Grippostad C

Grippostad C vartojamas gripo ir peršalimo simptomams lengvinti. Jeigu temperatūra per keletą dienų nekrenta ir būklė nepagerėja, kreipkitės į gydytoją.

Ką daryti pavartojus per didelę Grippostad C dozę

Perdozavus paracetamolio, pirmą dieną parą gali pasireikšti pykinimas, vėmimas, prakaitavimas, mieguistumas ir bendras negalavimas. Antrą parą, nors ir gali pagerėti bendra ligonio savijauta, tačiau kepenų sutrikimas gali stiprėti, o trečią parą gali prasidėti kepenų koma.

Jeigu įtariate, kad pavartojote per daug Grippostad C, nedelsiant kreipkitės į gydytoją.

Pamiršus pavartoti Grippostad C

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą kapsulę, bet reikia tęsti gydymą rekomenduojamomis dozėmis.

Nustojus vartoti Grippostad C

Jeigu Grippostad C  vartojamas laikantis paskirtų nurodymų, kitų specialių atsargumo priemonių nereikia.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 1. Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Žemiau išvardytas nepageidaujamas poveikis, pasireiškęs gydant Grippostad C kietosiomis kapsulėmis. Nepageidaujamo poveikio dažnis apibūdinamas taip: labai dažni šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti ne rečiau kaip 1 iš 10 asmenų), dažni šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10 asmenų), nedažni šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 100 asmenų), reti šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 1 000 asmenų), labai reti šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10 000 asmenų) ir šalutinio poveikio reiškiniai, kurių dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis).

Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai:

Labai reti: dėl paracetamolio vartojimo labai retai pasireiškė trombocitopenija, leukopenija, agranuliocitozė arba pancitopenija. Chlorfenaminas gali sukelti hemolizinę anemiją.

 Imuninės sistemos sutrikimai:

Labai reti: Grippostad C gali sukelti padidėjusio jautrumo reakcijas (angioedemą, dusulį, prakaitavimą, pykinimą, kraujospūdžio kritimą iki šoko).

 Akies sutrikimai:

Labai reti: ūminė glaukomą (uždaro kampo glaukoma), matymą lyg pro miglą, dvejinimąsi akyse,

Kvėpavimo sistemos sutrikimai:

Labai reti: kai kuriems asmenims, turintiems polinkį, Grippostad C gali sukelti bronchų spazmą  nosies užgulimą. Kvėpavimo takų sausumąs.

Virškinimo trakto sutrikimai:

Labai reti: virškinimo sistemos sutrikimo simptomai, burnos džiūvimas, pykinimas, vėmimas, viduriavimas, vidurių užkietėjimas, diskomfortas skrandžio plote.

Odos ir poodinio audinio sutrikimai:

Labai reti: išbėrimas, dilgėlinė, padidėjusio odos jautrumo reakcijos. Buvo gauta pranešimų apie sunkias odos reakcijas.

Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai:

Labai reti: šlapinimosi sutrikimai; ilgai vartojant vaistą didelėmis dozėmis gali sutrikti inkstų veikla.

Kepenų ir tulžies sistemos sutrikimai:

Labai reti: ilgai vartojant vaistą didelėmis dozėmis gali sutrikti kepenų veikla.

Perdozavimas gali sukelti sunkų kepenų pakenkimą.

Bendri sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai:

Labai reti: nuovargis, odos paraudimas. galvos skausmas, prakaitavimas, hipotermija.

Nervų sistemos sutrikimai:

Nedažni: galvos svaigimas, sumišimas, mieguistumas, nervingumas, nuovargis, nemiga, galvos svaigimas.

Širdies ir kraujagyslių sutrikimai

Hipotenzija, palpitacija

Dėl paracetamolio vartojimo labai retai pasireiškė trombocitopenija, leukopenija, agranuliocitozė arba pancitopenija.

Pavieniais atvejais Grippostad C kietosios kapsulės gali sukelti virškinimo trakto sutrikimus, nuovargį, burnos džiūvimą, ūminę glaukomą (uždaro kampo glaukomą), padidėjusio odos jautrumo reakcijas arba šlapinimosi sutrikimus.

Kartais paracetamolis gali sukelti padidėjusio jautrumo reakcijas (angioedemą, dusulį, prakaitavimą, pykinimą, kraujospūdžio kritimą iki šoko).

Kai kuriems asmenims, turintiems polinkį į bronchų spazmą (vaistų nuo skausmo sukelta astma), paracetamolis gali sukelti šį nepageidaujamą poveikį.

Pavieniais atvejais ilgai vartojant vaistą didelėmis dozėmis, gali sutrikti kepenų arba inkstų veikla.

Kaip elgtis, jei atsirado šalutinis poveikis

Pasireiškus pirmiesiems padidėjusio jautrumo reakcijų simptomams, nedelsiant nutraukite Grippostad C kietųjų kapsulių vartojimą ir kreipkitės į gydytoją.

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Pranešimą apie šalutinį poveikį galite pateikti šiais būdais: tiesiogiai užpildant formą internetu Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos Vaistinių preparatų informacinėje sistemoje https://vapris.vvkt.lt/vvkt-web/public/nrv arba užpildant Paciento pranešimo apie įtariamą nepageidaujamą reakciją (ĮNR) formą, kuri skelbiama https://www.vvkt.lt/index.php?4004286486, ir atsiunčiant elektroniniu paštu (adresu [email protected]) arba nemokamu telefonu 8 800 73 568.  Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 1. Kaip laikyti Grippostad C

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 °C temperatūroje.

Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 1. Pakuotės turinys ir kita informacija

Grippostad C  sudėtis

Veikliosios medžiagos yra yra paracetamolis, askorbo rūgštis, kofeinas ir chlorfenamino maleatas. Vienoje kapsulėje yra 200 mg paracetamolio, 150 mg askorbo rūgšties, 25 mg kofeino, 2,5 mg chlorfenamino maleato.

Pagalbinės medžiagos yra želatina, tristearinas, laktozė monohidratas, chinolino geltonasis (E104), eritrozinas (E127), titano dioksidas (E171).

Grippostad C  išvaizda ir kiekis pakuotėje

Kapsulės korpusas yra geltonas, gaubtelis – baltas. Kapsulėje yra balti arba gelsvi milteliai.

Pakuotėje yra 10, 20 arba 24 kapsulės.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Registruotojas ir gamintojas

STADA Arzneimittel AG

Stadastrasse 2-18

D-61118 Bad Vilbel

Vokietija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

UAB „STADA Baltics“

A.Goštauto g. 40A

LT‑03163 Vilnius

Tel. +370 5 2603926

El.paštas: [email protected]

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2022-04-14.

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

Panašios prekės
Vaistai nuo peršalimo

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau