Kvėpavimui lengvinti Gelomyrtol forte 300mg skrandyje neirios minkštosios kapsulės N20 | Mano Vaistinė

Panašios prekės
Kvėpavimo takams skirti vaistai

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau
Kvėpavimui lengvinti

Gelomyrtol forte 300mg skrandyje neirios minkštosios kapsulės N20

Kategorija:
Prekės kodas
17342
Gamintojas
Actiofarma, UAB
Vaisto grupė
Nereceptinis
Atsiprašome, bet prekės šiuo metu neturime. Prašome paspausti „Pranešti, kai bus prekyboje“, įveskite savo el. paštą ir sistema jus informuos kada jis vėl bus prekyboje.
klauskite

Vaistinių prepraratų paieška VVKT svetainėje.
Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma.
Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus.
Jeigu įtariate, kad jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Resublikos sveikatos aspaugos ministerijos el. paštu arba kitais būtais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

Gelomyrtol forte 300 mg skrandyje neirios minkštosios kapsulės, N20, LI

 Vaisto grupė - Nereceptinis. Išgrynintų eukaliptų, saldžiųjų apelsinų, mirtų ir citrinų eterinių aliejų mišinio (66:32:1:1) distiliatas. Vienoje skrandyje neirioje minkštojoje kapsulėje yra 300 mg  išgrynintų eukaliptų, saldžiųjų apelsinų, mirtų ir citrinų eterinių aliejų mišinio (66:32:1:1) distiliato.

Pakuotės lapelis: informacija vartotojui. Gelomyrtol forte 300 mg skrandyje neirios minkštosios kapsulės. Išgrynintų eukaliptų, saldžiųjų apelsinų, mirtų ir citrinų eterinių aliejų mišinio (66:32:1:1) distiliatas.

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti šį vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas.

 • Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
 • Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
 • Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.
 • Jeigu per 10 dienų Jūsų savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją.

Kas yra Gelomyrtol forte ir kam jis vartojamas

Šis vaistinis preparatas skirtas atsikosėjimui, sergant ūmiu ir lėtiniu bronchitu, palengvinti bei sinusito simptomams lengvinti. Gelomyrtol forte skystina bronchų ir nosiaryklės sekretą bei pagerina jo šalinimą. Jeigu per 10 dienų Jūsų savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją.

Kas žinotina prieš vartojant Gelomyrtol forte

Gelomyrtol forte vartoti negalima:

 • jeigu sergate skrandžio, žarnų arba tulžies pūslės ir latakų uždegimine liga arba sunkia kepenų liga;
 • jei yra alergija eukalipto aliejui, saldžiųjų apelsinų aliejui, mirtos aliejui, citrinos aliejui arba cineolui (svarbiausiam eukalipto aliejaus komponentui) arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
 • jaunesniems nei 3 metų amžiaus vaikams.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės. Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Gelomyrtol forte.

 • Jeigu savijauta nepagerėjo arba pasunkėjo, arba atsirado dusulys arba karščiavimas, arba pradėjote atsikosėti gleivėmis, kuriose yra kraujo, arba į pūlius panašios išskyros, nedelsiant kreipkitės į gydytoją.
 • Jeigu sergate bronchų astma, kokliušu arba kitokia kvėpavimo takų liga pasižyminčia padidėjusiu kvėpavimo sistemos jautrumu, Gelomyrtol forte galima vartoti tik gydytojui paskyrus.

Jaunesniems nei 6 metų vaikams Gelomyrtol forte vartoti negalima.

Kiti vaistai ir Gelomyrtol forte. Jeigu preparatas vartojamas taip, kaip rekomenduojama, vaistų sąveika nėra žinoma.

Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas. Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku. Prieš vartojant Gelomyrtol forte, kaip ir prieš vartojant kitokių vaistinių preparatų, nėštumo laikotarpiu reikia pasitarti su gydytoju. Žindymas. Dėl veikliosios medžiagos tirpumo riebaluose, labai tikėtinas mažų koncentracijų patekimas į motinos pieną. Duomenų apie padidėjusį pavojų žindymo laikotarpiu vartojant Gelomyrtol forte iki šiol gauta nebuvo. Kaip ir prieš vartojant kitokių vaistinių preparatų, žindymo laikotarpiu reikia pasitarti su gydytoju. Vaisingumas. Tyrimai su gyvūnais tiesioginio ar netiesioginio kenksmingo poveikio vaisingumui neparodė.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas. Specialių atsargumo priemonių nereikia.

Gelomyrtol forte sudėtyje yra sorbitolio. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

Kaip vartoti Gelomyrtol forte

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Rekomenduojama dozė:

Amžius Ūmioms uždegiminėms būklėms Lėtinėms uždegiminėms būklės
6 – 12 metų 1 kapsulė 1‑3 kartus per parą 1 kapsulė 1‑2 kartus per parą
> 12 metų 1 kapsulė 3‑4 kartus per parą 1 kapsulė 2‑3 kartus per parą

Kaip ir kada vartoti Gelomyrtol forte? Gelomyrtol forte kapsulės geriamos 30 min. prieš valgį, užgeriant pakankamu kiekiu šalto skysčio. Paskutinioji dozė gali būti geriama prieš pat miegą.

Kiek ilgai vartoti Gelomyrtol forte? Gelomyrtol forte vartojimo laikotarpis priklauso nuo simptomų. Sergant lėtinėmis ligomis, galima vartoti ilgą laiką.

Ką daryti pavartojus per didelę Gelomyrtol forte dozę? Praneškite gydytojui. Gydytojas nuspręs, kokių priemonių reikia imtis. Gali sustiprėti toliau išvardyto šalutinio poveikio pasireiškimas.

Pamiršus pavartoti Gelomyrtol forte. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Praleidus dozę, toliau Gelomyrtol forte vartokite įprastai, kaip paskyrė gydytojas arba nurodyta dozavimo rekomendacijose. Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką

Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Nepageidaujamas poveikis toliau išvardytas mažėjančio pasireiškimo dažnio tvarka:

Labai dažnas (³ 1/10)
Dažnas (³ 1/100 to < 1/10)
Nedažnas (³ 1/1000 to < 1/100)
Retas (³ 1/10000 to < 1/1000)
Labai retas (< 1/10000)
Dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis)

Nedažnais atvejais gali atsirasti virškinimo trakto negalavimų, pvz., skrandžio skausmas, diskomfortas viršutinėje pilvo dalyje, skonio pakitimas bei retais atvejais pykinimas, vėmimas arba viduriavimas.

Retais atvejais gali pasireikšti padidėjusio jautrumo reakcijos (pvz., odos bėrimas, niežulys, veido patinimas, dusulys arba kraujotakos sutrikimas).

Labai retai gali išjudėti anksčiau susidarę inkstų ar tulžies pūslės akmenys.

Pranešimas apie šalutinį poveikį. Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, ir pateikti ją vienu iš šių būdų: raštu adresu (Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos), Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius; nemokamu fakso numeriu (8 800) 20 131; telefonu (8 6) 143 35 34; el. paštu [email protected], per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt).  Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

Kaip laikyti Gelomyrtol forte

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 ºC temperatūroje. Ant dėžutės po „Tinka iki“ ir lizdinės plokštelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

Gelomyrtol forte skrandyje neirių minkštųjų kapsulių sudėtis

 • Veiklioji medžiaga. Vienoje skrandyje neirioje minkštojoje kapsulėje yra 300 mg išgrynintų eukaliptų, saldžiųjų apelsinų, mirtų ir citrinų eterinių aliejų mišinio (66:32:1:1) distiliato.
 • Pagalbinės medžiagos yra: rafinuotas rapsų aliejus, želatina, glicerolis (85 %), skystasis sorbitolis (nesikristalizuojantis) (E420), hipromeliozės acetatas-sukcinatas, trietilo citratas, natrio laurilsulfatas, talkas, dekstrinas, amonio glicirizatas, praskiesta vandenilio chlorido rūgštis.

Pakuotės turinys ir kita informacija

Natūralios spalvos, skaidrios minkštosios želatininės kapsulės. Pakuotė, kurioje yra 20 arba 50 skrandyje neirių minkštųjų kapsulių. Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Registruotojas ir gamintojas eksportuojančioje valstybėje

Pohl-Boskamp GmbH & Co. KG
Kieler Str. 11,
25551 Hohenlockstedt
Vokietija

Lygiagretus importuotojas

UAB „Actiofarma“
Islandijos pl. 209A
LT-49163 Kaunas

Perpakavo

UAB „Entafarma“
Klonėnų vs. 1
Širvintų r. sav.
Lietuva

Lygiagrečiai importuojamas skiriasi nuo referencinio laikymo sąlygomis: lyg. imp. - Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 ºC temperatūroje., referencinio - Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 ºC temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotė, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.

 Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2018-08-31

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

Panašios prekės
Kvėpavimo takams skirti vaistai

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau