noImageImage

Panašios prekės
Skausmą, karščiavimą mažinantys vaistai

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau
Skausmą, karščiavimą mažinantis vaistas

Analginas L 500mg tabletės N50

Kategorija:
Prekės kodas
7721
Gamintojas
Liuks
Vaisto grupė
Receptinis
Kol kas receptinių vaistų prekyba nėra leidžiama nuotoliniu būdu.
klauskite

Vaistinių prepraratų paieška VVKT svetainėje.
Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma.
Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus.
Jeigu įtariate, kad jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Resublikos sveikatos aspaugos ministerijos el. paštu arba kitais būtais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

Analginas L 500 mg tabletės

Metamizolo natrio druska

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradedami vartoti vaistą.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys
1. Kas yra Analginas L ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Analginas L
3. Kaip vartoti Analginas L
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Analginas L
6. Kita informacija

1. KAS YRA ANALGINAS L IR KAM JIS VARTOJAMAS

Metamizolas (analginas) yra nesteroidinis vaistas nuo uždegimo (NVNU) - pirazolono darinys. Tai - veiksmingas analgetikas, jo poveikis prilyginamas kai kuriems opioidiniams analgetikams (tramadoliui, pentazocinui, petidinui).

Tiriant metamizolo skausmą malšinančio poveikio būdą, nustatyta, kad jis yra skirtingas nei klasikinių nesteroidinių priešuždegiminių vaistinių preparatų.

Metamizolas malšina skausmą pirmiausiai dėl periferinio poveikio (slopina endogeninių skausmo mediatorių sintezę), tačiau sukelia ir nestiprų centrinį poveikį.

Analginas L vartojimo indikacijos

Silpno ir vidutinio stiprumo ūminio skausmo (epizodinio įtampos ir migreninio galvos, su cezario pjūviu ar kitokia chirurgine operacija susijusio, bei dantų, raumenų, sąnarių, menstruacijų) malšinimas, jei kiti medikamentai neveiksmingi.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT ANALGINAS L

Analginas L vartoti negalima:
- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) metamizolui arba bet kuriai pagalbinei medžiagai ar kitokiems pirazolono dariniams;
- jeigu acetilsalicilo rūgštis bei kiti nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo anksčiau buvo sukėlę bronchinės astmos priepuolį, anafilaksiją (sunkią padidėjusio jautrumo reakciją) ar kitokią sunkią padidėjusio jautrumo reakciją;
- jeigu sergama kraujo liga, pvz., aplazine anemija (mažakraujyste), leukopenija (sumažėjęs baltųjų kraujo ląstelių skaičius, agranulocitoze (sumažėjęs arba išnykęs tam tikrų kraujo ląstelių granulocitų skaičius);.
- jeigu yra gliukozės 6-fosfato dehidrogenazės trūkumo sukelta hemolizinė anemija;
- jeigu moteris yra nėščia (ypač pirmi trys ar paskutiniai trys nėštumo mėnesiai);
- jeigu moteris yra žindama;
- jeigu yra sunkus inkstų arba kepenų funkcijos nepakankamumas;
- jeigu yra ūminė kepenų porfirija (porfirino susitelkimas);
- jeigu pacientas yra jaunesnis, kaip 14 metų;
- jei yra retas paveldimas sutrikimas – fruktozės netoleravimas, gliukozės ir galaktozės malabsorbcija arba sacharazės ir izomaltazės stygius.

Specialių atsargumo priemonių reikia:

Jei yra toliau nurodytos būklės, vaistinio preparato reikia vartoti atsargiai.
- Sergama kepenų liga, opalige, bronchine astma, hipertenzija, cukriniu diabetu, sunkiomis infekcinėmis ligomis, sistemine raudonąja vilklige, stomatitu, uždegimo sukeltomis virškinimo trakto ligomis.
- Sergama lėtine neinfekcine kvėpavimo takų liga, nosies polipų sukeltu sinusitu, dilgėline, dažnai pasireiškiančiu alerginiu konjunktyvitu.
- Ligoniams, jautriems analgetiniams ir antireumatiniams preparatams, kitiems medikamentams bei kai kuriems maisto produktams, alerginių reakcijų ir astmos priepuolio tikimybė yra didesnė.
- Vartojama citostatikų (vaistų nuo vėžio) arba imunosupresantų (imuninę sistemą slopinančių vaistų).
- Didelės metamizolo dozės gali trikdyti paciento dėmesį, tokiu atveju vairuoti ir dirbti su mechanizmais nepatariama.
- Ilgą laiką vartojant metamizolo, ligoniui būtina nuolat tirti kraujo ląstelių skaičių, kadangi gali pasireikšti retas ir labai pavojingas susirgimas agranulocitozė (granulocitų kiekio sumažėjimas) ir aplazinė anemija (mažakraujystė).
- Ligonis turi nedelsiant nutraukti vaisto vartojimą ir kreiptis į gydytoją, jei atsirado panašių į gripo arba anginos simptomų, dėl neaiškios priežasties prasidėjo dantenų kraujavimas ar atsirado kraujosruvų, arba karščiuojama ilgiau kaip 7 paras, nes tokie simptomai gali būti pavojingo kraujodaros sutrikimo požymis.

Pats metamizolas reikšmingo poveikio virškinimo traktui nedaro, tačiau jo vartojimo periodu geriant alkoholinių gėrimų, didėja nepageidaujamo poveikio virškinimo traktui rizika: dispepsijos (virškinimo sutrikimo), erozijos (gleivinės pažeidimo) atsiradimo galimybė, esamo sutrikimo paūmėjimas.
Metamizolas daro poveikį trombocitų agregacijai (trombocitų agregacija ir tromboksano B2 susidarymas reikšmingai sumažėja).

Vaistinio preparato sudėtyje yra sacharozės, todėl jei ligoniui yra retas paveldimas sutrikimas – fruktozės netoleravimas, gliukozės ir galaktozės malabsorbcija arba sacharazės ir izomaltazės stygius, jis apie tai turi pasakyti gydytojui.

Analginas L vartojimas su maistu ir gėrimais
Ilgalaikis ir gausus alkoholio vartojimas gali didinti metamizolo sukeliamą toksinio poveikio kepenims riziką. Todėl metamizolo vartojimo laikotarpiu negalima gerti alkoholio. Alkoholikams reikia žinoti, kad negalima reguliariai ir didelėmis dozėmis vartoti analgino.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Metamizolo vartojimo nėštumo laikotarpiu klinikinės patirties nepakanka, todėl nėščioms moterims Analginas L 500 mg tablečių vartoti negalima, ypač pirmų trijų ar paskutinių trijų mėnesių laikotarpiu.
Nustatyta, kad visi keturi metamizolo metabolitai patenka į motinos pieną, todėl žindamai moteriai Analginas L 500 mg tablečių vartoti negalima.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Vartojant analgino, gali svaigti galva, atsirasti mieguistumas, todėl pacientai, vairuojantys transportą ar dirbantys su veikiančiais įrenginiais, turi apie tai žinoti. Vartojant analgino vairuoti ir dirbti su mechanizmais galima, tačiau tik tuo atveju, jei nepasireiškė minėtas poveikis.

3. KAIP VARTOTI ANALGINAS L

Analginas L visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Jei neviršijama terapinė dozė, metamizolo vartoti yra saugu. Jis mažai toksiškas, retai perdozuojamas.

Įprastinė rekomenduojama vienkartinė dozė 0,5 g – 1 g (1 – 2 tabletės). Didžiausia vienkartinė dozė – 1g, didžiausia paros dozė – 3 g (6 tabletės).

Gydymo trukmė
Skausmą metamizolo (analgino) tabletėmis galima malšinti ne ilgiau kaip 5 paras.

Senyvi žmonės
Senyvo amžiaus pacientams, vyresniems negu 65 metų, šio vaistinio preparato rekomenduojama skirti mažesnėmis dozėmis ir trumpai.

Inkstų funkcijos sutrikimas
Vienkartinę ir paros dozę reikia mažinti per pusę ir vartoti trumpiau.

Kepenų funkcijos sutrikimas
Vienkartinę ir paros dozę reikia mažinti per pusę ir vartoti trumpiau.

Vaikai
Jaunesniems negu 14 metų pacientams analgino vartoti draudžiama.
Nurodytų dozių viršyti negalima. Tabletę reikia išgerti po valgio ir užsigerti pakankamu kiekiu skysčio.

Pavartojus per didelę Analginas L dozę
Jei neviršijama terapinė dozė, metamizolą vartoti yra saugu. Jis mažai toksiškas, retai perdozuojamas. Tačiau toksinis analgino poveikis atsiranda, jeigu medikamento vartojama ilgai ir didelėmis dozėmis arba staiga išgeriama didelė medikamento dozė.

Jei analgino perdozuojama, paūmėja ir sustiprėja medikamento nepageidaujamas poveikis:
- sutrinka kraujodara: atsiranda ūminė agranulocitozė (sumažėja arba išnyksta tam tikros kraujo ląstelės), hemoraginis sindromas (atsiranda mėlynių, kraujuoja dantų smegenys);
- pasireiškia centrinės nervų sutrikimas (galvos svaigimas, mieguistumas, spengimas ausyse, haliucinacijos, hipotermija (mažėja kūno temperatūra), traukuliai, pykinimas, vėmimas, odos blyškumas, šalto prakaito pylimas, kvėpavimo centro veiklos, rijimo sutrikimas, dusulys);
- širdies ir kraujagyslių sistemos sutrikimas: arterinio kraujo spaudimo sumažėjimas, tachikardija (greitas širdies plakimas);
- sutrinka inkstų veikla: gali atsirasti inkstų uždegimas arba ūminis nepakankamumas ar kitoks pažeidimas, sumažėti arba ir visiškai neišsiskirti šlapimo, šlapimas gali tapti raudonas dėl rubazono rūgšties išsiskyrimo.

Jei manote, kad išgėrėte per didelę analgino dozę arba jums pasireiškė bet koks šalutinis poveikis, nedelsiant nutraukite vaisto vartojimą ir kreipkitės į gydytoją.
Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Pamiršus pavartoti Analginas L
Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Analginas L, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Nepageidaujamas poveikis pateiktas, remiantis sutrikimų dažnio apibūdinimu, kuris nurodytas toliau.

Labai dažni

Pasireiškia daugiau, kaip 1 iš 10 pacientų

Dažni

Pasireiškia mažiau, kaip 1 iš 10 pacientų

Nedažni

Pasireiškia mažiau, kaip 1 iš 100 pacientų

Reti

Pasireiškia mažiau, kaip 1 iš 1000 pacientų

Labai reti

Pasireiškia mažiau, kaip 1 iš 10000 pacientų, dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis)

Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai
Labai reti, dažnis negali būti įvertintas pagal turimus duomenis

Agranulocitozė
Sunkiausias šalutinis poveikis, kurį kartais gali sukelti metamizolas, yra agranulocitozė. Neutropenija ir agranulocitozė atsiranda tada, kai granulocitų yra mažiau kaip 1500/mm3 , o neutrofilų – 500/mm3. Agranulocitozės požymiai yra tokie: karščiavimas, šalčio krėtimas, anginos simptomai arba gerklės skausmas ryjant bei infekcijos sukeltos burnos, nosies, gerklės, taip pat lytinių organų arba išangės ligos. Kraujyje granulocitų labai sumažėja arba jie visiškai išnyksta. Tai labai retai atsirandantis poveikis, bet jis gali sukelti mirtį. Tarptautinio agranulocitozės ir aplazinės anemijos tyrimo vertinimu, vartojant metamizolo, pavojus susirgti agranulocitoze yra 1,1 atvejis milijonui vartotojų.

Be to, labai retais atvejais galima aplazinė anemija, leukopenija, trombocitopenija.
Atsiradus trombocitopenijai gali padidėti kraujavimo galimybė, odoje ir gleivinėse be priežasties gali atsirasti kraujosruvų (mėlynių).

Imuninės sistemos sutrikimai
Labai reti
Anafilaksinis šokas
Dažniau negu kiti panašiai veikiantys vaistai metamizolas sukelia anafilaksinį šoką, kuris gali būti pavojingas gyvybei. Pasireiškia didelis bendras silpnumas, nerimas, pila šaltas prakaitas, krinta kraujospūdis, pulsas padažnėja ir tampa sunkiai apčiuopiamas, sutrinka orientacija. Pasireiškus šiems simptomams būtina nedelsiant nutraukti medikamento vartojimą.

Reti
Padidėjusio jautrumo reakcija
Jautriems žmonėms gali pasireikšti padidėjusio jautrumo reakcija: dilgėlinė, odos išbėrimas.

Odos ir poodinio audinio sutrikimai
Labai reti
Toksinis dermatitas (Stivenso ir Džonsono arba Lajelio sindromas).
Gali padidėti odos jautrumas tiesioginių saulės ir dirbtinių ultravioletinių spindulių poveikiui.

Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai
Labai reti
Ligoniams, sergantiems inkstų ligomis arba pavartojus pernelyg dideles vaisto dozes, gali laikinai sutrikti inkstų veikla, t.y. atsirasti intersticinis nefritas (inkstų uždegimas), proteinurija (baltymų atsiradimas šlapime), oligourija (mažas išskiriamo šlapimo kiekis), anurija (šlapimas visiškai neišskiriamas).

Virškinimo trakto sutrikimai
Reti
Gali atsirasti dispepsija (pablogėti apetitas, atsirasti nemalonus pojūtis pilve, pykinimas,  viduriavimas).

Labai reti
Gali atsirasti kraujavimas, skrandžio erozija ar opa, žarnų uždegimas ar jo paūmėjimas.

Nervų sistemos sutrikimai
Pasireiškimo dažnis nežinomas
Atsiranda galvos skausmas, svaigimas.

5. KAIP LAIKYTI ANALGINAS L

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Ant lizdinės plokštelės ir dėžutės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Analginas L vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.
Lizdines plokšteles laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA

Analginas L sudėtis
- Veiklioji medžiaga yra metamizolo natrio druska. Vienoje tabletėje jos yra 500 mg.
- Pagalbinės medžiagos yra kukurūzų krakmolas, sacharozė, kalcio stearatas, talkas.

Analginas L išvaizda ir kiekis pakuotėje
Baltos arba gelsvos spalvos, kartaus skonio, taisyklingos apvalios formos tabletės.
Lizdinė plokštelė, sudaryta iš polivinilchlorido plėvelės ir lakuotos aliuminio folijos, kurioje yra 10 tablečių.
Kartono dėžutėje yra 10, 20 (2 lizdinės plokštelės), 30 (3 lizdinės plokštelės) arba 50 (5 lizdinės plokštelės) tablečių ir pakuotės lapelis.
Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Rinkodaros teisės turėtojas
UAB “Liuks”,
V.Putvinskio g. 44-1, LT-44211
Kaunas
Tel. 30 27 55

Gamintojas
UAB „Liuks farmacija“,
J. Borutos g. 21, LT-46115
Kaunas
Tel. 30 27 56

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą
UAB “Liuks”,
V.Putvinskio g. 44-1, LT-44211
Kaunas
Tel. 30 27 55

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2009-03-17

 

Panašios prekės
Skausmą, karščiavimą mažinantys vaistai

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau