Quinapril Teva HCT 20mg/12.5mg tabletės N30

Prekės kodas
2674
Gamintojas
Teva
Vaisto grupė
Receptinis
noImageImage

Panašios prekės
Vaistai nuo širdies nepakankamumo

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau
Vaistas nuo širdies nepakankamumo

Quinapril Teva HCT 20mg/12.5mg tabletės N30

Kategorija:
Prekės kodas
2674
Gamintojas
Teva
Vaisto grupė
Receptinis
Kol kas receptinių vaistų prekyba nėra leidžiama nuotoliniu būdu.
klauskite

Vaistinių prepraratų paieška VVKT svetainėje.
Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma.
Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus.
Jeigu įtariate, kad jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Resublikos sveikatos aspaugos ministerijos el. paštu arba kitais būtais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

Quinapril/HCT Teva 10 mg/12,5 mg plėvele dengtos tabletės
Quinapril/HCT Teva 20 mg/12,5 mg plėvele dengtos tabletės

Kvinaprilis/Hidrochlorotiazidas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys
1. Kas yra Quinapril/HCT Teva ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Quinapril/HCT Teva
3. Kaip vartoti Quinapril/HCT Teva
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Quinapril/HCT Teva
6. Kita informacija

1. KAS YRA Quinapril/HCT Teva IR KAM JIS VARTOJAMAS

· Quinapril/HCT Teva sudėtyje yra dvi veikliosios medžiagos: kvinaprilis ir hidrochlorotiazidas.
· Kvinaprilis yra antihipertenzinių vaistų (jie yra vartojami kraujospūdžiui mažinti), vadinamų angiotenziną konvertuojančio fermento inhibitoriais (AKF inhibitoriais), grupės preparatas.
· Hidrochlorotiazidas yra vaistų, vadinamų diuretikais (šlapimo išsiskyrimą skatinančiais vaistais), grupės preparatas. Jis sukelia antihipertenzinį poveikį (mažina kraujospūdį).
· Quinapril/HCT Teva vartojamas didelio kraujospūdžio ligai gydyti tuo atveju, jeigu gydymas vien kvinapriliu yra nepakankamai veiksmingas.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT Quinapril/HCT Teva

Quinapril/HCT Teva vartoti negalima, jeigu:
- esate alergiškas (pernelyg jautrus) kvinapriliui, hidrochlorotiazidui arba vienai ar daugiau kitų medžiagų, esančių šiame preparate;
- esate alergiškas (pernelyg jautrus) kitiems AKF inhibitoriams (pvz., ramipriliui) ar sulfonamidų grupės vaistams (pvz., trimetoprimui);
- dėl gydymo kitu medikamentu, priklausančiu angiotenziną konvertuojančio fermento (AKF) inhibitorių grupei, (pvz., ramiprilio), paveldėto sutrikimo ar neaiškios priežasties Jums buvo sutinęs veidas, lūpos, gerklė ar liežuvis;
- Jums yra sunkių inkstų problemų;
- Jums yra sunkių kepenų problemų;
- esate daugiau negu 3 mėn. nėščia (yra taip pat geriau Quinapril/HCT Teva vengti ankstyvojo nėštumo metu – žr. skyrių „Nėštumas“);
- žindote kūdikį.

Specialių atsargumo priemonių reikia:
- pradėjus vartoti šio medikamento arba pakeitus jo dozavimą. Gali per daug sumažėti kraujospūdis, ypač jeigu Jūsų nepakankama širdies veikla, yra išeminė širdies liga (tam tikra širdies liga) ar smegenų kraujagyslių pažeidimas (cerebrovaskulinės ligos);
- jeigu sergate cukriniu diabetu;
- jeigu Jūsų mažas kraujospūdis, laikotės dietos, kurioje ribojamas druskos kiekis, ar vartojate diuretikų (šlapimo išsiskyrimą skatinančių vaistų);
- jeigu Jūsų organizme yra nenormalus vandens ir mineralų kiekis (sutrikusi skysčio ir elektrolitų pusiausvyra). Galimi šio sutrikimo požymiai yra burnos džiūvimas, troškulys, silpnumas, apatija, snaudulys, nerimavimas, raumenų skausmas ar mėšlungis, raumenų nuvargimas, hipotenzija, šlapimo kiekio sumažėjimas, tachikardija, pykinimas ir vėmimas;
- jeigu neseniai vėmėte ir (arba) viduriavote;
- jeigu Jums yra širdies raumens liga (hipertrofine kardiomiopatija), aortos susiaurėjimas (aortos stenozė) ar kitos formos širdies problema, vadinama kraujo ištekėjimo obstrukcija. Pacientams, sergantiems sunkiomis šių ligų formomis, kvinaprilio ir hidrochlorotiazido paprastai vartoti nerekomenduojama;
- jeigu Jums atliekama MTL (mažo tankio lipoproteinų) aferezė (iš kraujo aparatu šalinamas cholesterolis);
- jeigu Jums taikomas jautrumą kai kurių vabzdžių nuodams mažinantis gydymas;
- kadangi gali pasireikšti podagra ar Jūsų kraujyje gali tapti per didelis šlapimo rūgšties kiekis;
- jeigu sergate jungiamojo audinio liga, pvz., raudonąja vilklige (į uždegimą panašia odos, žarnų, sąnarių ir širdies liga), vartojate medikamentų, slopinančių imuninę sistemą (imunosupresantų), alopurinolio (vaisto nuo podagros) ar prokainamido (vaisto nuo širdies aritmijos), kadangi gali pasireikšti sunki infekcinė liga, ypač jeigu yra sutrikusi Jūsų inkstų funkcija;
- jeigu Jums reikia vartoti anestetikų ar daryti didesnę operaciją;
- jeigu Jums yra edema;
- jeigu Jums bus atliekamas prieskydinių liaukų veiklos tyrimas;
- jeigu buvo arba yra kepenų ar inkstų problemų, Jums taikoma hemodializė ar jeigu Jums neseniai persodintas inkstas;
- jeigu jums taikomas gydymas nuo sisteminės (viso kūno) odos ligos (raudonosios vilkligės), yra alergijos sukeltų problemų arba astma;
- kadangi hidrochlorotiazidas gali sukelti kalio kieko organizme sumažėjimą. Jo požymiai gali būti raumenų spazmai ar raumenų nuovargis, bendrojo pobūdžio nuovargis. Šio sutrikimo rizika yra didesnė, jei jums yra padidėjęs šlapimo išsiskyrimas (diurezė), sergate tam tikra kepenų liga (ciroze), laikotės dietos, kurioje ribojamas druskos kiekis, ar vartojate tam tikrų vaistų (kortikosteroidų ar AKTH);
- kadangi hidrochlorotiazidas gali sukelti magnio kieko organizme sumažėjimą. Jo požymiai gali būti bendrojo pobūdžio silpnumas, raumenų spazmai ir širdies susitraukimų padažnėjimas.

Tam tikrais atvejais Quinapril/HCT Teva paprastai vartoti nerekomenduojama, todėl prieš pradedant vartoti šio vaisto ar jo vartojant toliau, reikia pasitarti su gydytoju ar vaistininku, jei yra toliau išvardytų aplinkybių.
- Jeigu Jūs taip pat vartojate ličio (vaisto nuo psichikos ligų), kalį organizme sulaikančių diuretikų (šlapimo išsiskyrimą skatinančių vaistų), kalio papildų ar druskos pakaitalų, kurių sudėtyje yra kalio.
- Yra susiaurėję Jūsų abiejų inkstų (arba vieno, jeigu veikia tik vienas inkstas) arterijos (inkstų arterijų stenozė).
- Gydymo metu atsirado gelta. Jūs turite nutraukti vaisto vartojimą ir kreiptis į gydytoją.
- Jūsų kraujyje yra per daug kalio.

Jeigu manote, jog esate nėščia, ar įtariate, jog pastojote, privalote pasakyti savo gydytojui.
Quinapril/HCT Teva vartoti ankstyvojo nėštumo laikotarpiu nerekomenduojama ir turi būti nevartojama, jeigu esate daugiau kaip tris mėnesius nėščia, kadangi vartojamas šios stadijos metu minėtas vaistas gali labai pakenkti Jūsų kūdikiui (žr. skyrių „Nėštumas“).

Pasitarkite su savo gydytoju, jeigu esate sportininkas, kuriam atliekamas dopingo tyrimas, kadangi dėl Quinapril/HCT Teva veikliųjų medžiagų poveikio dopingo tyrimas gali būti teigiamas.
Be to, šis medikamentas gali sukelti sausą kosulį. Nutraukus gydymą, jis išnyksta.
Jeigu esate juodaodis, Jūsų kraujospūdžio mažinimui Quinapril/HCT Teva gali būti mažiau veiksmingas.

Kitų vaistų vartojimas

Gydytojui reikia pasakyti, jeigu vartojate arba neseniai vartojote bet kurio iš toliau išvardytų vaistų:
- Ličio druskų, vartojamų psichinės sveikatos sutrikimų gydymui.
- Kalį organizme sulaikančių diuretikų (šlapimo išsiskyrimą skatinančių vaistų), tokių, kaip spironolaktonas, triamterenas, kalio kanrenoatas ar amiloridas.
- Kalio druskų.
- Kitų vaistų nuo aukšto kraujospūdžio, tokių, kaip beta adrenoreceptorių blokatoriai (pvz., bizoprololis), kalcio kanalų blokatoriai (pvz., verapamilis), metildopa, nitratai (pvz., glicerolio trinitratas), kraujagysles plečiantys vaistai (pvz., minoksidilis).
- Kalį organizme nesulaikančių diuretikų (šlapimo išsiskyrimą skatinančių vaistų).
- Simpatikomimetikų grupės preparatų, pvz., salbutamolio, efedrino ir kai kurių vaistų nuo peršalimo, kosulio ar gripo simptomų.
- Nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU), kurių vartojama skausmui malšinti ir uždegimui mažinti, pvz., aspirino ar ibuprofeno.
- Gliukokortikoidų, pvz., beklometazono ar prednizolono, kurių kartais vartojama alerginių reakcijų sukelto uždegimo slopinimui.
- Medikamentų nuo cukrinio diabeto, pvz., insulino, gliukozės kiekį kraujyje mažinančių sulfonamidų ar metformino.
- Antacidinių vaistų, vartojamų nuo virškinimo sutrikimo. Tarp jų ir Quinapril/HCT Teva vartojimo reikia daryti 2 valandų pertrauką.
- Rusmenės preparatų nuo širdies ritmo sutrikimo, pvz., digoksino ar digitoksino.
- Medikamentų nuo širdies ritmo sutrikimo, pvz., chinidino, hidrochinidino, dizopiramido, amjodarono, dofetilido, ibutilido, sotalolio ar prokainamido.
- Medikamentų nuo psichikos ligų, pvz., chlorpromazino, ciamemazino, levomepromazino, tioridazino, trifluoperazino, amisulprido, sulpirido, tiaprido, droperidolio, haloperidolio ar pimozido.
- Trimetoprimo (antibiotiko).
- Amfotericino B, vartojamo grybelių sukeltoms infekcinėms ligoms gydyti.
- Tetrakozaktido (jis yra žinomas ir kaip kortikotropinas), kuris skatina hipofizę gaminti tam tikrus hormonus ir yra vartojamas antinksčių veiklos tyrimui.
- Karbenoksolono (vaisto nuo gastroezofaginio refliukso).
- Stimuliuojančio poveikio vidurių laisvinamųjų vaistų, pvz., senos lapų preparatų ar bisakodilio.
- Kalcio druskų.
- Kolestiramino dervos ar kolestipolio (preparatų nuo hiperlipoproteinemijos, t. y. sutrikimo, kurio metu kraujyje būna per daug riebalų).
- Raumenis atpalaiduojančių medikamentų, pvz., baklofeno ir tubokurarino.
- Antidepresantų, pvz., imipramino.

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Quinapril/HCT Teva vartojimas su maistu ir gėrimais

Vartojant šio medikamento reikia vengti gerti alkoholio, kadangi gali pasireikšti stipresnis kraujospūdį mažinantis poveikis.
Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Nėštumas
Jeigu manote, jog esate nėščia, ar įtariate, jog pastojote, privalote pasakyti savo gydytojui. Jūsų gydytojas dažniausiai patars Jums prieš pastojant nutraukti Quinapril/HCT Teva vartojimą ar iš karto sužinojus, jog esate nėščia, ir rekomenduos vietoj minėto preparato vartoti kitą vaistinį preparatą.
Quinapril/HCT Teva vartoti ankstyvojo nėštumo laikotarpiu nerekomenduojama ir turi būti nevartojama, jeigu esate daugiau kaip tris mėnesius nėščia, kadangi vartojamas šios stadijos metu minėtas vaistas gali labai pakenkti Jūsų kūdikiui (žr. skyrių „Nėštumas“).

Žindymas
Vartojant Quinapril/HCT Teva, žindyti negalima.
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Šis vaistinis preparatas retkarčiais sukelia nuovargį ar galvos sukimąsi. Jeigu Jums pasireiškia minėtas poveikis, nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Quinapril/HCT Teva medžiagas
Šio medikamento sudėtyje yra magnio karbonato, todėl Jūs turite nevartoti šio vaisto ir tetraciklinų grupės antibiotikų, kadangi jis gali sumažinti šių antibiotikų veiksmingumą.

3. KAIP VARTOTI Quinapril/HCT Teva

Quinapril/HCT Teva visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Dozė ir vartojimo metodas

Dozė
Suaugę žmonės

Įprastinė paros dozė, suvartojama iš ryto, yra viena Quinapril/HCT Teva tabletė.
10 mg/12,5 mg stiprumo tabletės: didžiausia paros dozė yra dvi Quinapril/HCT Teva 10 mg/12,5 mg tabletės
20 mg/12,5 mg stiprumo tabletės: didžiausia paros dozė yra viena Quinapril/HCT Teva 20 mg/12,5 mg tabletė.

Jūsų gydytojas nuspręs, kokia dozė Jums yra tinkamiausia.
Jeigu yra sutrikusi Jūsų inkstų funkcija
Jei Jums yra lengvas ar vidutinio sunkumo inkstų funkcijos sutrikimas, Jūs turite laikytis specialus atsargumo. Prieš vartojant Quinapril/HCT Teva Jūsų gydytojas mažiausią įmanomą dozę Jums gali nustatyti skirdamas tablečių, kuriose yra tik kvinaprilio ir tik hidrochlorotiazido.
Jeigu Jums yra sunkus inkstų funkcijos sutrikimas, Quinapril/HCT Teva vartoti draudžiama.

Senyvi pacientai
Prieš vartojant Quinapril/HCT Teva Jūsų gydytojas mažiausią įmanomą dozę Jums gali nustatyti skirdamas tablečių, kuriose yra tik kvinaprilio ir tik hidrochlorotiazido.

Vaikai ir paaugliai
Vaikams ir jaunesniems negu 18 metų paaugliams Quinapril/HCT Teva vartoti nerekomenduojama, kadangi trūksta saugumo ir veiksmingumo duomenų.
Jeigu manote, kad Quinapril/HCT Teva sukelia per stiprų ar per silpną poveikį, kreipkitės į gydytoją ar vaistininką.

Vartojimo metodas
Quinapril/HCT Teva tablečių reikia gerti kartą per parą. Tabletę reikia nuryti užsigeriant skysčiu, pvz., stikline vandens.

Pavartojus per didelę Quinapril/HCT Teva dozę
Jei Jūs (ar kas nors kitas) nurijote per daug tablečių ar įtariate, jog vaikas nurijo kiek nors tablečių, reikia nedelsiant kreiptis į artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyrių ar į savo gydytoją. Vaisto perdozavimas tikriausiai sukels kraujospūdžio sumažėjimą, nenormalų širdies plakimą, mieguistumą, sumišimą, nualpimą, konvulsijas (priepuolius), silpną ar dalinį paralyžių, šlapinimosi padažnėjimą ar šlapimo susilaikymą. Vykstant į ligoninę ar pas gydytoją, su savimi reikia pasiimti pakuotės lapelį, likusias tabletes ir talpyklę tam, kad medikai žinotų, kokių tablečių suvartota.

Pamiršus pavartoti Quinapril/HCT Teva
Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Kitą dozę reikia gerti įprastu laiku.

Nustojus vartoti Quinapril/HCT Teva
Hipertenzijos gydymas yra ilgalaikis ir jo pertraukimą būtina aptarti su gydytoju. Gydymo pertraukimas ar sustabdymas gali sukeli kraujospūdžio padidėjimą.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Quinapril/HCT Teva, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Reikia nutraukti Quinapril/HCT Teva vartojimą ir nedelsiant kreiptis į gydytoją ar artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyrių, jeigu Jums atsiranda šių pokyčių:
- Sunki alerginė reakcija (išbėrimas, niežulys, veido, lūpų, burnos ar gerklės patinimas, dėl kurio gali pasunkėti rijimas ar kvėpavimas).

Šis šalutinis poveikis yra sunkus ir retas (pasireiškia 1 – 10 iš 10000 vartotojų). Jums gali prireikti neatidėliotinos mediko pagalbos ar gydymo ligoninėje.
Quinapril/HCT Teva labai retai (pasireiškia mažiau negu 1 iš 10000 vartotojų) gali sukelti baltųjų kraujo ląstelių (leukocitų) kiekio sumažėjimą, todėl gali sumažėti Jūsų atsparumas infekcijai. Jeigu atsiranda infekcijos simptomų, tokių, kaip karščiavimas, ir labai pablogėja jūsų bendroji būklė arba karščiavimas pasireiškia kartu su lokalios infekcijos simptomais, pvz., gerklės,ryklės ar burnos uždegimu, ar šlapimo organų sutrikimu, turite nedelsiant kreiptis į gydytoją. Kad būtų galima nustatyti, ar nesumažėjo baltųjų kraujo kūnelių kiekis (ar nėra agranulocitozės), reikės atlikti kraujo tyrimą. Svarbu informuoti savo gydytoją apie vartojamus vaistus.

Be to, gauta pranešimų apie toliau išvardyto šalutinio poveikio atvejus.

Dažni (paveikiama daugiau negu 1 – 10 iš 100 vartotojų)
- Galvos skausmas, galvos sukimasis, pusiausvyros sutrikimas, nuovargis, mieguistumas, nemiga, depresinė nuotaika.
- Mažas kraujospūdis, kuris gali būti susijęs su apsvaigimo ir silpnumo pojūčiu, ypač stojantis, nors tai būna nedažnai.
- Sausas kosulys, krūtinės skausmas.
- Pykinimas, vėmimas, viduriavimas.
- Cukraus, riebalų ar šlapimo rūgšties kiekio padidėjimas kraujyje, gliukozės padaugėjimas šlapime.
- Natrio kiekio kraujyje sumažėjimas, dėl kurio gali pasireikšti nuovargis ir sumišimas, raumenų trūkčiojimas, traukuliai ar koma. Be to, dėl šio sutrikimo organizme gali atsirasti skysčio trūkumas ir sumažėti kraujospūdis, todėl atsistojus Jums gali suktis galva.
- Kalio kiekio sumažėjimas kraujyje, kuris gali sukelti raumenų silpnumą, trukčiojimą ar širdies ritmo sutrikimą.

Nedažni (paveikiama daugiau negu 1 – 10 iš 1000 vartotojų)
- Nualpimas, dilgčiojimas ar tirpulys, miego sutrikimas, nervingumas, depresija.
- Krūtinės skausmas, palpitacija (greito, ypač stipraus ar nereguliaraus, širdies plakimo pojūtis), širdies sustojimas (širdies veiklos pauzė), nenormalus širdies ritmas, pvz., pernelyg dažnas širdies plakimas (tachikardija).
- Kraujo plokštelių skaičiaus sumažėjimas, kuris gali sukelti kraujo krešėjimo problemų.
- Staigus paraudimas.
- Skrandžio veiklos sutrikimas, pilvo skausmas, skrandžio dirginimas, viduriavimas, vidurių užkietėjimas, dujų susikaupimas žarnyne (dujų išėjimas, burnos džiūvimas, apetito netekimas.
- Seilių liaukų uždegimas.
- Išbėrimas, niežulys, dilgėlinė, odos uždegimas, padidėjęs odos jautrumas šviesai, prakaitavimas, plaukų slinkimas.
- Raumenų spazmas.
- Impotencija.
- Silpnumas.

Reti (paveikiama daugiau negu 1 – 10 iš 10000 vartotojų)
- Baltųjų kraujo kūnelių kiekio sumažėjimas, dėl kurio dažniau galima infekcija, kaulų čiulpų funkcijos susilpnėjimas.
- Nervų liga, sumišimas, nerimavimas, apsvaigimas.
- Regos sutrikimai, įskaitant matymą geltonai, spengimas ir zvimbimas ausyse.
- Kvėpavimo problemos, tokios, kaip švokštimas, astmos pablogėjimas, nosies varvėjimas, plaučių uždegimas, plaučių perpildymas krauju.
- Sutrikęs skonio pojūtis.
- Kasos uždegimas, kuris gali sukelti stiprų pilvo ir nugaros skausmą (pankreatitas).
- Inkstų problemos, įskaitant inkstų uždegimą (intersticinį nefritą), per didelis kalio kiekis kraujyje, kuris gali sukelti nenormalų širdies ritmą.
- Kepenų problemos.
- Gelta (odos ir akių baltymų pageltimas).
- Kraujosruvos. Kartais odos problemos gali pasireikšti kartu su karščiavimu, sunkiu uždegimu, kraujagyslių uždegimu, raumenų ir/ar sąnarių skausmu, kraujo sudedamųjų dalių kiekio pokyčiais ir eritrocitų nusėdimo greičio padidėjimu (kraujo tyrimas, naudojamas uždegimui nustatyti).
- Odos išbėrimas, kuriam yra būdingos daugybinės pūslės (pūslinė) ar pleiskanos (į psoriazę panašus išbėrimas), Lajelio (Lyell) sindromas (oda atrodo kaip nudegusi ir lupasi).
- Sunki alerginė reakcija (anafilaksija)
- Nekrozuojantis vaskulitas (kraujagyslių uždegimas).
- Raumenų, sąnarių ar nugaros skausmas.
- Karščiavimas.

Labai reti (paveikiama mažiau negu 1 iš 10000 vartotojų)
- Žarnų obstrukcija.
- Sunkus odos išbėrimas dėmėmis ir (ar) pūslėmis, raudoni, pleiskanojantys lopai ant nosies ir skruostų (raudonoji vilkligė) – pacientams, kurie serga šia liga, ji gali pasunkėti, nagų netekimas.
- Širdies priepuolis, insultas, laikinas kraujotakos sumažėjimas (kuris gali būti susijęs su šaltumu, blyškumu ar tirpuliu).
- Kepenų uždegimas.
- Raudonųjų kraujo kūnelių skaičiaus sumažėjimas, dėl kurio gali pablykšti oda ir atsirasti silpnumas ar dusulys (anemija).

Dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis)

Apie toliau išvardytą nepageidaujamą poveikį gauta pranešimų vartojant kitų AKF inhibitorių ir jis gali pasireikšti vartojant kvinaprilio
- Padidėjęs šlapalo ar kreatinino kiekis kraujyje.
- Kraujo sudedamųjų dalių (hemoglobino kiekio ar hematokrito rodmenų sumažėjimas) pokyčiai.
- Kraujagyslių uždegimas.
- Krūtų padidėjimas.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI Quinapril/HCT Teva

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Ant dėžutės po „Tinka iki“ ar lizdinės plokštelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Quinapril/HCT Teva vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 30°C temperatūroje.
Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA

Quinapril/HCT Teva sudėtis

- Veikliosios medžiagos yra kvinaprilis ir hidrochlorotiazidas.
10 mg/12,5 mg stiprumo tabletės: kiekvienoje tabletėje yra 10 mg kvinaprilio ir 12,5 mg hidrochlorotiazido
20 mg/12,5 mg stiprumo tabletės: kiekvienoje tabletėje yra 20 mg kvinaprilio ir 12,5 mg hidrochlorotiazido.

- Pagalbinės medžiagos. Tabletės branduolys: magnio karbonatas, sunkusis, kalcio-vandenilio fosfatas, povidonas K30, krospovidonas (A tipo), magnio stearatas. Tabletės plėvelė: hipromeliozė 3 cP, hiproliozė, titano dioksidas (E171), makrogolis 400, hipromeliozė 50 cP, geltonasis geležies oksidas (E 172), raudonasis geležies oksidas (E 172), juodasis geležies oksidas (E 172).

Quinapril/HCT Teva išvaizda ir kiekis pakuotėje
Plėvele dengta tabletė.

10 mg/12,5 mg stiprumas: rausvai oranžinės, abipus išgaubtos, ovalios tabletės, kurių vienoje pusėje įspaustas skaičius „10“ ir abiejose pusėse – dalijimo vagelė.
20 mg/12,5 mg stiprumas: rausvai oranžinės, abipus išgaubtos, pailgos tabletės, kurių vienoje pusėje įspaustas skaičius „20“ ir abiejose pusėse – dalijimo vagelė.

Vagelė skirta tik tabletei perlaužti, kad būtų lengviau nuryti, bet ne jai padalyti į lygias dozes.

10 mg/12,5 mg stiprumo tabletės: Quinapril/HCT Teva plėvele dengtos tabletės yra tiekiamos pakuotėmis, kurių kiekvienoje lizdinėse plokštelėse yra 10, 28, 30, 50, 100 arba 300 (10x30) tablečių. 20 mg/12,5 mg stiprumo tabletės: Quinapril/HCT Teva plėvele dengtos tabletės yra tiekiamos pakuotėmis, kurių kiekvienoje lizdinėse plokštelėse yra 14, 20, 28, 30, 50, 56, 60, 100 arba 300 (10x30) tablečių.
Pakuotė gydymo įstaigai, kurioje yra 50 arba 250 tablečių.
Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Rinkodaros teisės turėtojas
Teva Pharma B.V.
Computerweg 10
3542 DR Utrecht
Nyderlandai

Gamintojai
TEVA UK Ltd
Brampton Road, Hampden Park
Eastbourne, East Sussex, BN22 9AG
Anglija

Pharmachemie B.V.
Postbus 552, 2003 RN Haarlem (veiklos vieta - Swensweg 5, 2031 GA Haarlem)
Nyderlandai

TEVA SANTE
Rue Bellocier, 89107 Sens
Prancūzija

TEVA Pharmaceutical Works Private Limited Company
Pallagi ùt 13
4042 Debrecen
Vengrija

TEVA Pharmaceutical Works Private Limited Company
Táncsics Mihály út 82, H-2100 Gödöllő
4042 Debrecen
Vengrija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.
UAB „Sicor Biotech“
V.A. Graičiūno 8
LT-02241 Vilnius, Lietuva
Tel.: 8 5 266 02 03

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2010-01-19
Šaltinis:VVKT

Panašios prekės
Vaistai nuo širdies nepakankamumo

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau