Gingium 120 mg tabletės kraujotakos sistemai, N30

Prekės kodas
6941
Gamintojas
Sandoz d.d.
Vaisto grupė
Nereceptinis
Ginkmedžio preparatai Gingium 120 mg tabletės kraujotakos sistemai, N30 | Mano Vaistinė

Panašios prekės
Širdį, kraujagysles ir kraujotaką veikiantys vaistai

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau
Ginkmedžio preparatai

Gingium 120 mg tabletės kraujotakos sistemai, N30

Kategorija:
Prekės kodas
6941
Gamintojas
Sandoz d.d.
Vaisto grupė
Nereceptinis
Įprasta kaina 10,36 €
Pranešti,
kai kaina nukris
klauskite

Vaistinių prepraratų paieška VVKT svetainėje.
Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma.
Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus.
Jeigu įtariate, kad jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Resublikos sveikatos aspaugos ministerijos el. paštu arba kitais būtais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

Gingium 120 mg tabletės kraujotakos sistemai, ginkmedžio preparatas, N30

Rafinuotas ir kiekybiškai įvertintas ginkmedžių sausasis ekstraktas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti Gingium vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas.

 • Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
 • Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
 • Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

 1. Kas yra Gingium ir kam jis vartojamas
 2. Kas žinotina prieš vartojant Gingium
 3. Kaip vartoti Gingium
 4. Galimas šalutinis poveikis
 5. Kaip laikyti Gingium
 6. Pakuotės turinys ir kita informacija

1. Kas yra Gingium ir kam jis vartojamas

Gingium yra augalinis vaistas. Jo veiklioji medžiaga gaunama iš medžio – dviskiaučio ginkmedžio lapų. Gingium vartojamas jeigu esate vyresnio amžiaus ir:

 • Sergate lengvo ir vidutinio sunkumo smegenų kraujotakos nepakankamumu. Jo simptomai: susilpnėjusi atmintis ir dėmesio koncentracija, bloga nuotaika, spengimas ar ūžimas ausyse, svaigulys ar galvos skausmas. Gingium skiriamas šių simptomų gydymui. Išvardinti simptomai negali būti pirminės ligos simptomai, nes juos reikia gydyti specifinėmis priemonėmis.
 • Jūs protarpiais šlubuojate (yraII laipsnio periferinių arterijų užakimas pagal Fontaine). Gingium vartojamasnueito be skausmo kelio ilginimui, taikant fizines ir gydomąsias priemones, ypač treniravimąsi vaikščiojant.
 • Jums sukasi galva ir (arba) spengia ausyse dėl kraujagyslių pažeidimo ir senatvinių pokyčių. Gingium vartojamas mažinti šiuos simptomus.

SVARBU!

 • Dažno galvos sukimosi ir spengimo ausyse priežastį visuomet turi ištirti gydytojas. Jeigu staiga sutriko klausa ar apkurtote, nedelsiant kreipkitės į gydytoją.
 • Jūsų organizmo atsako į šio vaisto poveikį numatyti neįmanoma.

2. Kas žinotina prieš vartojant Gingium tabletes kraujotakos sistemai

Gingium tablečių vartoti negalima:

 • jeigu yra alergija dviskiaučio ginkmedžio lapų ekstraktui (Gingium veiklioji medžiaga) arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
 • jeigu moteris nėščia.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Gingium.

 • Patologiškai padidėjusio polinkio į kraujavimą (hemoraginės diatezės) atvejais, taip pat kartu taikant gydymą antikoaguliantais, šio vaisto turi būti vartojama tik po gydytojo konsultacijos.
 • Kadangi yra pavienių įrodymų, kad preparatai, kuriuose yra ginkmedžio, gali didinti polinkį į kraujavimą, dėl atsargumo, prieš chirurginę operaciją šio vaisto vartojimas turi būti nutrauktas. Prašom laiku informuoti savo gydytoją, jeigu Jūs vartojate ginkmedžio lapų ekstraktų tam, kad jis galėtų nuspręsti apie tolesnius veiksmus.
 • Jeigu Jums yra nustatytas priepuolinis sutrikimas (epilepsija), prieš vartojant šio vaisto prašom pasitarti su savo gydytoju.
 • Dviskiaučio ginkmedžio lapų ekstraktas kol kas yra nepakankamai ištirtas, todėl depresinę būseną ir galvos skausmą, nesusijusius su silpnaprotystės sindromu, Gingium galima gydyti tik laikantis visų atsargumo priemonių. Atidžiai perskaitykite 1 skyrių „Kas yra Gingium ir kam jis vartojamas“.

Vaikams ir paaugliams
Gingium yra neskirtas vartoti jaunesniems nei 18 metų vaikams ir paaugliams. Tyrimų su šios amžiaus grupės pacientais nėra.

Kiti vaistai ir Gingium tabletės kraujotakos sistemai

 • Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
 • Vartojant Gingium kartu su trombocitų agregaciją mažinančiais vaistais (pvz., klopidogreliu, acetilsalicilo rūgštimi ir kitais nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo) jų poveikiui gali būti daroma įtaka.
 • Gingium vartojant kartu su dabigatranu patartina laikytis atsargumo.
 • Vartojant Gingium kartu su nifedipinu keliems asmenims buvo pastebėtas padidėjęs galvos svaigimas ir karščio pylimas.
 • Nerekomduojama vartoti ginkmedžio preparatų kartu su efavirenzu nes gali sumažėti efavirenzo koncentracija kraujo plazmoje.
 • Jeigu vartojate Gingium ilgai, gali pasireikšti šio vaisto ir kitų kartu vartojamų vaistų, kurie slopina kraujo krešėjimą (pvz., varfarino), sąveika.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

 • Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
 • Vartoti nėštumo metu draudžiama, o žindymo laikotarpiu - nerekomenduojama.

Gingium sudėtyje yra laktozės ir gliukozės
Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

Informacija sergantiems cukriniu diabetu
Vienoje tabletėje yra 0,04 vieneto pakeičiamųjų angliavandenių.

3. Kaip vartoti Gingium tabletes kraujotakos sistemai

Visada vartokite Gingium vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Dozavimas

 • Smegenų kraujotakos nepakankamumo, kraujagyslių pažeidimo ir senatvinių pokyčių simptomų gydymas
  Vartokite po 1 Gingium tabletę 1 – 2 kartus per parą (atitinka 120 – 240 mg paros dozę).
 • Be kojų skausmo nueinamo atstumo didinimas, jei sergama periferinių arterijų užakimu bei dėl kraujagyslių pažeidimo ar senatvinių pokyčių atsiradusio galvos sukimosi ir spengimo ausyse mažinimas
  Vartokite po 1 Gingium tabletę 1 kartą per parą (atitinka 120 mg paros dozę).

Vartojimas vaikams
Nėra pakankamai patirties kaip šiuo vaistu gydyti vaikus, todėl vaikų, jaunesnių negu 18 metų, juo gydyti nerekomenduojama.

Vartojimo metodas

 • Gingium vartokite po valgio, nekramtykite, užgerkite skysčiu.
 • Norėdami perskelti tabletę, padėkite ją ant kieto pagrindo ir silpnai paspauskite nykščiu; tabletė skils per pusę.

Gydymo trukmė

 • Smegenų kraujotakos nepakankamumo simptomų gydymo trukmė priklauso nuo ligos sunkumo.
 • Jeigu Jūsų liga lėtinė, vaisto vartokite ne trumpiau kaip 8 savaites. Jeigu Gingium vartojate 3 mėnesius, kreipkitės į gydytoją, kad jis įvertintų, ar verta tęsti gydymą.
 • Nueito be skausmo kelio pailginimui Gingium vartokite ne trumpiau kaip 6 savaites.
 • Jeigu dėl kraujagyslių pažeidimo ir kitokių priežasčių galvos sukimasis bei spengimas ausyse per 6 - 8 savaites nesumažėja, vaisto ilgiau nebevartokite.

4. Galimas šalutinis Gingium poveikis

Gingium vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

 • Labai dažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti daugiau kaip 1 iš 10 žmonių)
  Galvos skausmas.
 • Dažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 10 žmonių)
  Galvos svaigimas, virškinimo trakto negalavimai (viduriavimas, pilvo skausmas, pykinimas, vėmimas).
 • Dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis)
  Kraujavimas iš akies, nosies, smegenų ir virškinimo trakto, alerginės odos reakcijos (paraudimas, edema, niežulys, išbėrimas), padidėjusio jautrumo reakcijos ( alerginis šokas)

Pranešimas apie šalutinį poveikį
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu [email protected], taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

5. Kaip laikyti Gingium tabletes

 • Gingium vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
 • Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 °C temperatūroje.
 • Ant dėžutės po „Tinka iki“ ir lizdinės plokštelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
 • Gingium vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. Pakuotės turinys ir kita informacija apie Gingium vaistą širdžiai ir kraujotakos sistemai

Gingium tablečių sudėtis
Vienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 120 mg Ginkgo biloba, folium (ginkmedžių lapų) rafinuoto ir kiekybiškai įvertinto sausojo ekstrakto (35-67:1), atitinkančio:

 • 26,4 – 32,4 mg flavonoidų, išreikštų pagal flavonų glikozidus,
 • 3,36 – 4,08 mg gingkolidų A, B ir C,
 • 3,12 – 3,84 mg bilobalido.
 • Ekstrakcijos tirpiklis: 60 % (V/V) acetonas.
 • Pagalbinės medžiagos. Tabletės branduolys: mikrokristalinė celiuliozė, laktozė monohidratas, dehidratuotas gliukozės sirupas, magnio stearatas, kukurūzų krakmolas, karboksimetilkrakmolo natrio druska, bevandenis koloidinis silicio dioksidas. Tabletės plėvelė: laktozė monohidratas, hipromeliozė, makrogolis 4000, titano dioksidas (E171), geltonasis geležies oksidas (E 172).

Gingium išvaizda ir kiekis pakuotėje

 • Pailgos, abipus išgaubtos, geltonos spalvos plėvele dengtos tabletės su vagele abiejose pusėse.
 • Vagelė skirta tik tabletei perlaužti, kad būtų lengviau nuryti, bet ne jai padalyti į lygias dozes.
 • Gamintojo pakuotė, kurioje yra 30, 60 arba 100 plėvele dengtų tablečių.
 • Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Gingium registruotojas

Sandoz d.d.
Verovškova 57
1000 Ljubljana
Slovėnija

Gingium tablečių gamintojai

Salutas Pharma GmbH
Otto-von-Guericke-Allee 1
D-39179 Barleben
Vokietija

arba
LEK S.A.
50 C Domaniewska Str.
02-672 Warsaw
Lenkija

Jeigu apie Gingium vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.
Sandoz Pharmaceuticals d.d. filialas
Šeimyniškių 3A
LT-09312 Vilnius
Tel. 370 5 2636 037
Nemokama linija pacientams: +370 800 00877
Faksas: +370 5 2636 036
El.paštas: [email protected]

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2016-01-19

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

Gingium 120 mg tabletės kraujotakos sistemai, N30 vartojimas

Visada vartokite Gingium vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Dozavimas

 • Smegenų kraujotakos nepakankamumo, kraujagyslių pažeidimo ir senatvinių pokyčių simptomų gydymas
  Vartokite po 1 Gingium tabletę 1 – 2 kartus per parą (atitinka 120 – 240 mg paros dozę).
 • Be kojų skausmo nueinamo atstumo didinimas, jei sergama periferinių arterijų užakimu bei dėl kraujagyslių pažeidimo ar senatvinių pokyčių atsiradusio galvos sukimosi ir spengimo ausyse mažinimas
  Vartokite po 1 Gingium tabletę 1 kartą per parą (atitinka 120 mg paros dozę).

Vartojimas vaikams
Nėra pakankamai patirties kaip šiuo vaistu gydyti vaikus, todėl vaikų, jaunesnių negu 18 metų, juo gydyti nerekomenduojama.

Vartojimo metodas

 • Gingium vartokite po valgio, nekramtykite, užgerkite skysčiu.
 • Norėdami perskelti tabletę, padėkite ją ant kieto pagrindo ir silpnai paspauskite nykščiu; tabletė skils per pusę.

Gydymo trukmė

 • Smegenų kraujotakos nepakankamumo simptomų gydymo trukmė priklauso nuo ligos sunkumo.
 • Jeigu Jūsų liga lėtinė, vaisto vartokite ne trumpiau kaip 8 savaites. Jeigu Gingium vartojate 3 mėnesius, kreipkitės į gydytoją, kad jis įvertintų, ar verta tęsti gydymą.
 • Nueito be skausmo kelio pailginimui Gingium vartokite ne trumpiau kaip 6 savaites.
 • Jeigu dėl kraujagyslių pažeidimo ir kitokių priežasčių galvos sukimasis bei spengimas ausyse per 6 - 8 savaites nesumažėja, vaisto ilgiau nebevartokite.

Panašios prekės
Širdį, kraujagysles ir kraujotaką veikiantys vaistai

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau