Corpril 10mg kapsulės N30

Prekės kodas
8107
Gamintojas
Ranbaxy
ATC kodas
C09AA05
Išfasavimas
N30
Kompensuojami vaistai
Taip
Vaisto grupė
Receptinis
noImageImage

Panašios prekės
Vaistai nuo širdies nepakankamumo

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau
Vaistas nuo širdies nepakankamumo

Corpril 10mg kapsulės N30

Kategorija:
Prekės kodas
8107
Gamintojas
Ranbaxy
ATC kodas
C09AA05
Išfasavimas
N30
Kompensuojami vaistai
Taip
Vaisto grupė
Receptinis
Kol kas receptinių vaistų prekyba nėra leidžiama nuotoliniu būdu.
klauskite

Vaistinių prepraratų paieška VVKT svetainėje.
Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma.
Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus.
Jeigu įtariate, kad jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Resublikos sveikatos aspaugos ministerijos el. paštu arba kitais būtais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

 

Corpril 10 mg kapsulės, kietos

Ramiprilis

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.

- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).

- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui

 

Lapelio turinys

1.   Kas yra Corpril ir kam jis vartojamas

2.   Kas žinotina prieš vartojant Corpril

3.   Kaip vartoti Corpril

4.   Galimas šalutinis poveikis

5.   Kaip laikyti Corpril

6.   Kita informacija

 

 

1. KAS YRA CORPRIL IR KAM JIS VARTOJAMAS

 

Ramiprilis priklauso AKF (angiotenziną konvertuojančio fermento) inhibitorių grupei. Šios grupės vaistai veikia širdį ir kraujagysles.

 

Jums Corpril kapsulių gali būti skirta:

·  širdies priepuolio, smegenų insulto rizikai ar širdies operacijos, gerinančios jos aprūpinimą krauju, būtinumui mažinti, jeigu sergate diabetu, esate vyresnis nei 55 metų ir turite širdies sutrikimų;

·  kraujospūdžiui mažinti, jeigu jis per didelis (būklė vadinama hipertenzija);

·  padėti širdžiai palaikyti organizmo kraujotaką, jeigu sergate liga, kuri vadinama staziniu širdies funkcijos nepakankamumu, ir vartojate diuretikų (vaistų, kurie padeda pašalinti iš organizmo skysčių perteklių).

 

 

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT CORPRIL

 

Corpril vartoti negalima:

 

· jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) ramipriliui arba bet kuriai pagalbinei Corpril medžiagai, kurios išvardytos pakuotės lapelio pabaigoje. Alerginė reakcija gali pasireikšti išbėrimu, niežuliu, veido, lūpų, liežuvio, rankų arba kojų patinimu ar kvėpavimo pasunkėjimu;

· jeigu esate nėščia, planuojate pastoti atba krūtimi maitinate kūdikį;

· jeigu žinote, kad yra būklė, vadinama angioneurozine edema, pasireiškianti veido, lūpų, rankų ar kojų patinimu arba kvėpavimo pasunkėjimu;

· jeigu yra būklė, vadinama inkstų arterijos stenoze (arterijų, aprūpinančių krauju inkstus, susiaurėjimas);

· jeigu kraujospūdis mažas (hipotenzija) arba nestabilus;

· jeigu yra širdies vožtuvų ydų arba kliūtis kraujo ištekėjimui iš širdies;

 

Specialių atsargumo priemonių reikia:

 

·   jeigu sutrikusi širdies, inkstų ar (ir) kepenų veikla;

·   jeigu Jūs gydomas hemodialize (inkstus pakeičianti įranga);

·   jeigu sergate sisteminė raudonąja vilklige (SRV) arba sklerodermija;

·   jei vartojate diuretikų (preparatų, didinančių šlapimo išsiskyrimą), laikotės dietos, kurioje mažai druskos, viduriuojate arba neseniai vėmėte.

 

Vaikams ramiprilio kapsulių vartoti nerekomenduojama.

 

Kitų vaistų vartojimas

 

Prieš pradėdami gydytis Corpril, priminkite gydytojui, jeigu vartojote nors vieną iš šių vaistų:

·   diuretikų, ypač tų, kurie sulaiko kalį organizme;

·   kalio papildų ar kalio turinčių druskų pakaitalų;

·   kitų vaistų nuo didelio kraujospūdžio ligos;

·   insuliną ar geriamųjų vaistų nuo diabeto;

·   vaistų nuo skausmo, vadinamų nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo (NVNU), kuriais malšinamas skausmas ir slopinamas uždegimas;

·   ličio preparatų, kuriais gydomos kai kurios psichikos ligos;

·   alopurinolį (juo gydoma podagra), kortikosteroidų ar kitų vaistų, slopinančių imuninę sistemą.

 

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

Jeigu Jūs ruošiamas operacijai arba bus taikoma anestezija, pasakykite gydytojui ar odontologui, kad vartojate Corpril.

 

Corpril vartojimo metu gydytojas Jums gali liepti atlikti kai kuriuos kraujo ar šlapimo tyrimus, kad galėtų nustatyti, ar neatsirado kraujo, kepenų ar inkstų sutrikimų.

 

Corpril vartojimas su maistu ir gėrimais

 

Corpril galima vartoti ir valgio metu, ir nevalgius. Vartojant kartu su alkoholiu, gali būti jaučiamas apsvaigimas ar mieguistumas. Tokiu atveju kreipkitės į gydytoją.

 

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

 

Jeigu esate nėščia, planuojate pastoti ar krūtimi maitinate kūdikį, Corpril vartoti negalima.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

 

Kartais, ypač gydymo pradžioje arba padidinus dozę, Corpril gali sukelti alpulį arba galvos svaigimą. Jeigu toks poveikis pasireiškia, nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų. Alpulys ir galvos svaigimas gali būti stipresni, jeigu kartu su ramipriliu išgersite alkoholio.

 

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Corpril medžiagas

 

Sudėtyje yra azo dažų, kurie gali sukelti alerginę reakciją.

 

 

3. KAIP VARTOTI CORPRIL

 

Corpril visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją.

 

Corpril kapsulę reikia užgerti stikline vandens. Vaisto galima gerti bet kuriuo paros metu prieš valgį arba po jo.Norint prisiminti laiku vartoti vaistą, reikia stengtis įprasti vartoti jį kasdien tuo pačiu metu.

 

Mirties nuo širdies ligų, širdies priepuolio ar smegenų insulto rizikai ir širdies operacijos būtinumui mažinti įprastinė pradinė dozė – 2,5 mg vieną kartą per parą. Jeigu gerai toleruosite Corpril, gydytojas po vienos savaitės dozę gali padidinti ir skirti vartoti po 5 mg vieną kartą per parą, po kitų trijų savaičių – po 10 mg vieną kartą per parą.

 

Hipertenzijai gydyti įprastinė pradinė dozė yra 1,25 mg ramiprilio vieną kartą per parą. Atsižvelgdamas į tai, kaip organizmas reaguoja į gydymą, gydytojas dozę gali padidinti iki didžiausios 10 mg ramiprilio dozės per parą. Daugumas žmonių reaguos į 2,5‑5 mg paros dozę. Vartoti didesnę nei didžiausia 10 mg paros dozė, negalima. Jeigu jau vartojate diuretikų, gydytojas gali patarti nutraukti jų vartojimą, likus 2‑3 dienoms iki gydymo Corpril pradžios. Jeigu reikės, vėliau gydytojas gali liepti atnaujinti gydymą diuretikais. Jeigu sergate širdies funkcijos nepakankamumu ir hipertenzija, gydytojas pradės Jus gydyti Corpril ligoninėje.

 

Staziniam širdies nepakankamumui gydyti įprastinė pradinė dozė yra 1,25 mg ramiprilio vieną kartą per parą. Atsižvelgdamas į tai, kaip organizmas reaguoja į gydymą, gydytojas dozę gali padidinti. 2,5 mg ar didesnes paros dozes galima išgerti per vieną kartą arba lygiomis dalimis per du kartus. Vartoti didesnę nei didžiausia 10 mg paros dozė, negalima. Jeigu jau vartojate didelę diuretikų dozę, gydytojas gali nurodyti sumažinti diuretikų dozę prieš pradedant vartoti Corpril.

 

Jeigu esate senyvas žmogus, vartojate diuretikų ar sergate kepenų ar inkstų ligomis, gydytojas gali skirti vartoti mažesnę vaisto dozę.

 

Pavartojus per didelę Corpril dozę

 

Jeigu išgėrėte per daug Corpril kapsulių, nedelsdami kreipkitės į gydytoją ar artimiausios ligoninės skubios medicinos pagalbos skyrių. Su savimi pasiimkite šį lapelį arba kelias kapsules, kad gydytojas žinotų, kokių vaistų išgėrėte.

 

Pamiršus pavartoti Corpril

 

Jeigu pamiršote Corpril kapsulę išgerti įprastiniu laiku, gerkitą ją atėjus kitos dozės vartojimo laikui. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą.

 

Nustojus vartoti Corpril

 

Net jeigu jaučiatės geriau, Corpril vartojimo nutraukti negalima. Nustojus gerti vaistą, simptomai gali atsinaujinti. Jeigu kiltų abejonių, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

 

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

 

Corpril, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems.

 

Jeigu atsiranda toliau išvardytų sutrikimų, nutraukite Corpril vartojimą ir nedelsdami kreikitės į gydytoją ar artimiausios ligoninės skubios medicinos pagalbos skyrių:

 

· sunkus išbėrimas, dilgėlinė, niežulys, suspaudimo pojūtis krūtinėje, dusulys ar veido, lūpų, liežuvio, rankų ar kojų patinimas, apalpimas ar karščiavimas;

· sunki odos reakcija, pasireiškianti pūslėmis, skausmingumu ar išopėjimu.

 

Tai labai sunkus šalutinis poveikis. Jų atsiradimas gali būti sunkios alerginės reakcijos į Corpril kapsules požymis. Tokiu atveju  Jums būtina skubi gydytojo pagalba ar gydymas ligoninėje.

 

Nedelsdami pasakykite gydytojui arba vykite į artimiausią ligoninę, jeigu pasireiškė toliau išvardytų sutrikimų.

 

Šalutinio poveikio dažnis vertinamas taip: dažni (>1/100, <1/10), nedažni (>1/1000, <1/100), reti (>1/10000, <1/1000), labai reti (<1/10000), įskaitant pavienius atvejus.

 

Retai pasireiškiantis šalutinis poveikis:

· neįprastas kraujavimas ar polinkio kraujuoti padidėjimas, nuolatinis gerklės skausmas, dažnai susergama užkrečiamąja liga (taip gali atsitikti dėl kraujo ląstelių kiekio sumažėjimo);

· apsvaigimas ir alpulys, pasireiškiantys kartu su pykinimu (šleikštuliu) arba be jo [ypač tuo atveju, jeigu vartojate šlapimo išsiskyrimą skatinančių tablečių, sergate širdies funkcijos nepakankamumu arba esate gydomas dialize];

· staiga prasidedantis stiprus plvo skausmas, susijęs su pykinimu ir vėmimu..

 

Dažnai pasireiškiantis šalutinis poveikis:

spaudimas, sunkumas, bukas ar didelis skausmas už krūtinkaulio, kuris gali plisti į rankas, kaklą ir žanikaulį. Dažnai jis pasireiškia mankštinantis, valgant ar įtampos metu, bet gali pasireikšti ir ramybėje (tai gali būti krūtinės anginos apraiškos. Krūtinės angina pasireiškia dėl kraujagyslių, kurios aprūpina krauju širdies raumenį, susiaurėjimo, lemiančio nepakankamą širdies aprūpinimą deguonimi, būtinu normaliai jos veiklai;

· stiprus, ilgai trunkantis krūtinės skausmas, stipresnis už krūtinės anginai būdingą skausmą, aprašytą anksčiau, kuris gali būti susijęs su pykinimu (šleikštuliu), vėmimu ir smarkiu prakaitavimu [tai gali būti miokardo infarkto (širdies priepuolio) apraiškos. Miokardo infarktas ištinka dėl vienos ar daugiau kraujagyslių, kurios aprūpina krauju širdies raumenį, visiško užsikimšimo, lemiančio negalėjimą širdį aprūpinti deguonimi, būtinu normaliai jos veiklai];

· staiga pasireiškęs stiprus galvos skausmas, galvos svaigimas, veido, rankų ar kojų, ypač vienos kūno pusės, tirpulys ar silpnumas  arba kalbos ir gebėjimo suprasti pokyčiai, regėjimo viena akimi arba abiem akimis sutrikimas, pusiausvyros ar koordinacijos sutrikimas (tai gali būti smegenų insulto apraiškos);

· dažnas ar nereguliarus pulsas;

· kosulys, pasireiškiantis kartu su švokštimu ir krūtinės spaudimo pojūčiu;

· odos ir akies baltymo pageltimas, pasireiškiantis kartu su apetito sumažėjimu, pilvo skausmu (tai gali būti kepenų funkcijos sutrikimo apraiškos);

· veido, kulkšnių ar kitų kūno dalių patinimas, pasireiškiantis kartu su staigiu išskiriamo šlapimo kiekio padidėjimu ar sumažėjimu;

· kraujagyslių uždegimas.

 

Pasakykite gydytojui, jeigu pasireiškė tokių sutrikimų:

 

· odos paraudimas, pasireiškiantis kartu su niežuliu ir dilgėline, išbėrimas, patinimai, mėlynės ar mažos kraujosruvos po oda (raudoni taškeliai ar didesnės raudonai melsvos dėmelės);

· saulės šviesos poveikyje odoje atsiranda išbėrimų ar dėmelių;

· plaukų ir (arba) nagų slinkimas;

· nuo šalčio ar emocinės įtampos pamėlsta pirštų ar kojų pirštai (tai vadinama Raynaud sindromu);

· akių paraudimas ir diskomfortas, pasireiškiantis kartu su akių vokų patinimu.

 

Dažnai pasireiškiantis šalutinis poveikis:

 

· galvos svaigimas, galvos skausmas, karščiavimas ir nuovargis;

· miego sutrikimas, depresija ar nerimas;

· pusiausvyros sutrikimas, nervingumas, nerimastingumas, drebulys (nevalintas virpėjimas), sumišimas;

· apetito sumažėjimas;

· rankų ar kojos pirštų tirpulys ar dilgčiojimas;

· sausas kosulys, skystos išskyros iš nosies ar užgulta nosis;

· burnos džiūvimas ar skausmas, šleikštulys (pykinimas), vėmimas, pilvo skausmas, viduriavimas (tuštinimasis skystomis išmatomis) ar vidurių užkietėjimas, nevirškinimas;

· sąnarių ir (arba) raumenų skausmas, mėšlungis;

· lytinio potraukio susilpnėjimas ar impotencija;

· skonio pojūčio pokyčiai ar išnykimas.

 

Galimi kai kurių laboratorinių tyrimų rodmenų pokyčiai:

 

· kraujo ląstelių kiekio sumažėjimas;

· inkstų funkcijos tyrimų rodmenų sutrikimas;

· kepenų funkcijos tyrimų rodmenų nukrypimas nuo normos;

· nenormalus kiekis baltymo šlapime;

· nenormalus natrio ar kalio kiekis kraujyje.

 

Jeigu pasireiškia stiprus šalutinis poveikis arba jeigu atsiranda šiame lapelyje nepaminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

 

5. KAIP LAIKYTI CORPRIL

 

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

 

Laikyti gamintojo pakuotėje

 

Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Corpiril vartoti negalima.

 

 

6. KITA INFORMACIJA

 

Corpril sudėtis

 

- Veiklioji medžiaga yra ramiprilis. Kiekvienoje kapsulėje yra 10 mg ramiprilio.

- Pagalbinės medžiagos

Kapsulės turinys: pregelifikuotas kukurūzų krakmolas.

Kapsulės korpusas: želatina, titano dioksidas (E 171) ir patentuoti mėlyni dažai (E 131).

 

 

Corpril išvaizda ir kiekis pakuotėje

Corpril 10 mg kapsulės yra 4 dydžio. Jų dangtelis yra mėlynas, korpusas - baltas. Ant dangtelio parašyta raidė „R“, ant korpuso - skaitmuo „10“. Kapsulėse yra baltų arba balkšvų mltelių.

 

Corpril kapsulės tiekiamos dėžutėmis, kurių kiekvienoje yra 21, 28, 30, 56 aba 60 kapsulių, supakuotų į dvisluoksnes juosteles.

 

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

 

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

 

Rinkodaros teisės turėtojas

Ranbaxy (UK) Limited,

20 Balderton Street,

London W1K 6TL,

Jungtinė Karalystė,

Tel.: 0044 2075410080

Faksas: 0044 2074091469

El. paštas: [email protected]

 

Gamintojas

 

Ranbaxy Ireland Limited,

Spafield, Cork Road, Cashel, Co Tipperary,

Airija

 

Basics GMBH,

201 Hemmelrather Weg, Gebaude Giz 1, Leverkusen 51377,

Vokietija

 

 

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

 

Ranbaxy atstovybė Lietuvoje

Birželio 23-sios gatvė 23G,

LT 50220 Kaunas

Tel.: +370-37-311843

el.paštas: [email protected]

 

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2007-04-20

Panašios prekės
Vaistai nuo širdies nepakankamumo

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau