Ventolin inj. 0,5mg 1ml N5

Prekės kodas
1377
Gamintojas
GlaxoSmithKline
Vaisto grupė
Receptinis
noImageImage

Panašios prekės
Kvėpavimo takams skirti vaistai

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau
Kvėpavimo takams skirtas vaistas

Ventolin inj. 0,5mg 1ml N5

Kategorija:
Prekės kodas
1377
Gamintojas
GlaxoSmithKline
Vaisto grupė
Receptinis
Kol kas receptinių vaistų prekyba nėra leidžiama nuotoliniu būdu.
klauskite

Vaistinių prepraratų paieška VVKT svetainėje.
Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma.
Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus.
Jeigu įtariate, kad jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Resublikos sveikatos aspaugos ministerijos el. paštu arba kitais būtais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

Ventolin 500 mikrogramų/ml injekcinis tirpalas

Salbutamolio sulfatas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys
1. Kas yra Ventolin ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Ventolin
3. Kaip vartoti Ventolin
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Ventolin
6. Kita informacija

1. KAS YRA VENTOLIN IR KAM JIS VARTOJAMAS

Salbutamolis yra beta adrenoreceptorių stimuliatorius, selektyviai veikiantis bronchų ir gimdos beta2 adrenoreceptorius ir daug silpniau veikiantis širdies beta1 adrenoreceptorius. Yra dvi aiškiai apibrėžtos Ventolin parenterinių preparatų vartojimo indikacijos:

1. Sunkiam bronchų spazmui sumažinti sergant bronchine astma ar bronchitu ir astminei būklei gydyti.
2. Nekomplikuoto priešlaikinio gimdymo veiklai slopinti paskutiniajame nėštumo trimestre.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT VENTOLIN

Ventolin vartoti negalima:
- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) salbutamoliui arba bet kuriai pagalbinei Ventolin medžiagai;

Nors Ventolin parenteriniai preparatai rekomenduojami nekomplikuoto priešlaikinio gimdymo veiklai slopinti, jų negalima vartoti, jei priešlaikinį gimdymą lydi nėštumo toksikozė ar bet kokios kilmės kraujavimas nėštumo laikotarpiu. Ventolin preparatų nereikėtų vartoti gresiant persileidimui pirmojo ir antrojo nėštumo trimestrų metu.

Specialios atsargumo priemonės
Gydant sunkų bronchų spazmą ar astminę būklę parenteriniais Ventolin preparatais, tebereikia ir tinkamo gydymo gliukokortikoidais. Prireikus kartu su parenteriniais Ventolin preparatais rekomenduojama skirti ir oksigenoterapiją, ypač lašinant juos į veną hipoksijos sąlygomis. Kaip ir kiti beta adrenoreceptorių stimuliatoriai, Ventolin gali sukelti laikinus medžiagų apykaitos pokyčius. Jie būna ryškiausi lašinant vaistą į veną, kai gali padidėti gliukozės koncentracija kraujyje. Diabetikų organizmas gali nepajėgti kompensuoti šio pokyčio - kartą atsirado ketoacidozė. Kartu skiriant kortikosteroidus, šis poveikis gali sustiprėti. Todėl lašinant Ventolin į veną diabetikams ir ligoniams, vartojantiems kortikosteroidus, reikia dažnai tirti jų būklę, kad būtų galima koreguoti bet kokius metabolinius pokyčius (pavyzdžiui, padidinti insulino dozę). Šiems ligoniams geriau praskiesti Ventolin tirpalą intraveninėms infuzijoms izotoniniu natrio chlorido tirpalu injekcijoms, o ne natrio chlorido ir dekstrozės tirpalu inj kcijoms. Ventolin reikia atsargiai skirti pacientams, sergantiems tireotoksikoze. Slopinant priešlaikinius gimdos susitraukimus intravenine salbutamolio infuzija, paprastai pulsas padažnėja maždaug 20-50 kartų per minutę. Reikia sekti nėščiosios pulso dažnį ir stengtis, kad pastovus širdies susitraukimų dažnis neviršytų 140 kartų per minutę. Lšiinant salbutamolį gali kiek sumažėti nėščiosios kraujospūdis (diastolinis labiau negu sistolinis). Diastolinis kraujospūdis dažniausiai sumažėja 10-20 mm Hg. Lašinant vaistą vaisiaus širdies susitraukimų dažnis mažiau pakinta, bet gali padidėti 20 kartų per minutę. Prieš skiriant parenterinius Ventolin preparatus priešlaikinio gimdymo veiklai slopinti ligonėms, sergančioms širdies liga, reikia paprašyti gydytojo, turinčio užtenkamai kardiologijos žinių, nuodugniai ištirti jų širdies ir kraujagyslių sistemos būklę. Nepatartina skirti vaistų pirmojo nėštumo trimestro metu, jei tai nėra būtina.

Prieš pradėdami vartoti šį vaistą, pasakykite savo gydytojui:
- Jeigu sirgote širdies liga, krūtinės angina arba buvo sutrikęs širdies ritmas.

Kitų vaistų vartojimas
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Ventolin parenterinius preparatus galima praskiesti vandeniu injekcijoms, izotoniniu natrio chlorido tirpalu injekcijoms, natrio chlorido ir dekstrozės tirpalu injekcijoms arba dekstrozės tirpalu injekcijoms. Tai vieninteliai tinkami skiedikliai. Ventolin parenterinių preparatų negalima maišyti viename švirkšte ar infuzinėje sistemoje su jokiais kitais vaistais. Negalima švirkšti nepraskiesto Ventolin tirpalo intraveninėms infuzijoms iš ampulių; prieš tai reikia sumažinti jo koncentraciją mažiausiai 50 %.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

3. KAIP VARTOTI VENTOLIN

Ventolin visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

1. Sunkiam bronchų spazmui sumažinti ir astminei būklei gydyti.

Švirkščiant po oda (suaugusiems): 500 mikrogramų (8 mg/kg kūno svorio). Prireikus kartoti kas 4 val.
Švirkščiant į raumenis (suaugusiems): 500 mikrogramų (8 mg/kg kūno svorio). Prireikus kartoti kas 4 val.
Švirkščiant į veną (suaugusiems): lėtai sušvirkščiama 250 mikrogramų (4 mg/kg kūno svorio). Prireikus šią dozę galima kartoti. Ventolin 0,5 mg/ml (500 mg/ml) tirpalą injekcijoms lengviau sušvirkšti, praskiedus jį infuziniu skysčiu.
Lašinant į veną: gydant astminę būklę paprastai pakanka lašinti Ventolin 3-20 mikrogramų per minutę greičiu, bet esant kvėpavimo nepakankamumui ligoniai sėkmingai gydyti ir didesnėmis vaisto dozėmis. Rekomenduojama pradėti lašinti Ventolin 5 mikrogramų per minutę greičiu, o vėliau koreguoti dozę pagal vaisto poveikį ligoniui. Galima paruošti tinkamą infuzinį tirpalą, pridedant 5 ml Ventolin tirpalo intraveninėms infuzijoms į 500 ml infuzinio skysčio (pavyzdžiui, izotoninio natrio chlorido ar dekstrozės tirpalo injekcijoms) - tuomet 1 ml tirpalo bus 10 mikrogramų salbutamolio.

Vaikams: kol kas turima per mažai informacijos, kad būtų galima rekomenduoti Ventolin dozes kasdieniniam vartojimui pediatrijoje.

2. Priešlaikinio gimdymo veiklai slopinti

Šiam tikslui rekomenduojama paruošti Ventolin infuzinį tirpalą minėtuoju būdu.
Dažniausiai gimdos susitraukimai nuslopinami, lašinant vaistą 10-45 mikrogramų per minutę greičiu, tačiau priklausomai nuo susitraukimų stiprumo ir trukmės gali prireikti lašinti Ventolin greičiau arba lėčiau. Rekomenduojama pradėti lašinti vaistą 10 mikrogramų per minutę greičiu ir didinti infuzijos greitį kas 10 minučių, kol pasimato vaisto poveikis - gimdos susitraukimai silpnėja, retėja ir trumpėja. Toliau galima lėtai didinti infuzijos greitį, kol susitraukimai išnyksta. Reikia sekti nėščiosios pulso dažnį ir parinkti tokį infuzijos greitį, kad pulso dažnis neviršytų 140 kartų per minutę. Kai gimda nebesusitraukinėja, reikia lašinti Ventolin tokiu pat greičiu dar vieną valandą, o toliau mažinti infuzijos greitį 50 % kas šešias valandas. Galima tęsti gydymą skiriant Ventolin 4 mg tabletes 3-4 kartus per dieną.
Vietoj infuzijos arba per neapsižiūrėjimą perdozavus gimdymą skatinančius vaistus galima sušvirkšti vienkartinę Ventolin injekciją į veną arba į raumenis. Paprastai tokiu atveju rekomenduojama 100-250 mikrogramų salbutamolio dozė. Jei vaisto poveikis ligoniui nepakankamas, galima kartoti šią dozę.

PASTABA: negalima vartoti nepraskiesto Ventolin tirpalo intraveninėms infuzijoms iš ampulių.
Ventolin parenterinių preparatų negalima maišyti su jokiais kitais vaistais viename švirkšte ar infuzinėje sistemoje.

Pavartojus per didelę Ventolin dozę
Perdozavus Ventolin, geriausias priešnuodis yra kardioselektyvus adrenoblo­kato­rius. Jei anksčiau yra buvę bronchų spazmai, beta adreno­blo­kato­rius reikėtų vartoti atsargiai.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Ventolin, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Švirkščiant nepraskiestą Ventolin tirpalą į raumenis gali nestipriai skaudėti ar deginti. Ventolin gali sustiprinti fiziologinį tremorą. Šį reiškinį sukelia visi beta adrenomimetikai, ir jis atsiranda dėl tiesioginio jų poveikio skersaruožiams raumenims. Vartojant parenterinius Ventolin preparatus, gali išsiplėsti kai kurios periferinės arteriolės ir dėl to kiek sumažėti kraujospūdis, o tada padažnėja širdies susitraukimai (kompensacija). Širdies susitraukimai padažnėja priklausomai nuo vaisto dozės ir tai dažniau atsitinka ligoniams, kurių širdies susitraukimų dažnis prieš tai būna normalus. Jei prieš tai būna sinusinė tachikardija (ypač astminės būklės metu), tai ligonio būklei gerėjant širdies susitraukimai retėja. Lašinant Ventolin į veną priešlaikinio gimdymo veiklai slopinti, kartais prasideda pykinimas, vėmimas ir galvos skausmai.
Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Esant kvėpavimo takų ligų indikacijoms
Nors tiksliai nežinoma kaip dažnai, tačiau kai kurie žmonės kartais gali jausti krūtinės skausmą (dėl širdies ligų, pvz., krūtinės anginos). Pasakykite savo gydytojui, jei vartojant salbutamolį pasireiškia šie simptomai, tačiau nenutraukite vaisto vartojimo, kol nelieps gydytojas.

Esant akušerinėms indikacijoms
Stabdant priešlaikinį gimdymą, kai kurios pacientės gali jausti krūtinės skausmą (dėl širdies ligų, pvz., krūtinės anginos). Pasakykite savo gydytojui, jei vartojant salbutamolį pasireiškia šie simptomai, tačiau nenutraukite vaisto vartojimo, kol nelieps gydytojas.

5. KAIP LAIKYTI VENTOLIN

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 °C temperatūroje.

Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.
Ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Ventolin vartoti negalima.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA

Ventolin sudėtis
- Veiklioji (-sios) medžiaga (-os) yra salbutamolis. 1 ml ampulėje yra 500 mikrogramų (0,5 mg) salbutamolio sulfato.
- Pagalbinė (-ės) medžiaga (-os) yra natrio chloridas, natrio hidroksidas, praskiesta sulfato rūgštis, injekcinis vanduo, azotas (be deguonies).

Ventolin išvaizda ir kiekis pakuotėje
Pakuotės dydis: 5 skaidraus, neutralaus stiklo ampulės po 1 ml kartoninėje dėžutėje.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Rinkodaros teisės turėtojas
Glaxo Wellcome Export Ltd.
Glaxo Wellcome House
Berkeley Avenue, Greenford
Middlesex UB6 ONN
Jungtinė Karalystė

Gamintojas
GlaxoSmithKline Manufacturing S.p.A.
Strada Provinciale Asolana, 90,
43056 San Polo di Torrile, Parma,
Italija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.
UAB „GlaxoSmithKline Lietuva“
A.Goštauto g. 40A
LT-01112 Vilnius
Lietuva
Tel. +370 5 2649 000
Faksas +370 5 2649 111

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2008-07-30

Panašios prekės
Kvėpavimo takams skirti vaistai

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau