Panašios prekės
Kvėpavimo takams skirti vaistai

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau
Vaistai nuo kosulio ir peršalimo

Sinupret intens tabletės suaugusiems,160 mg, N20

Kategorija:
Prekės kodas
14209
Gamintojas
Bionorica
Vaisto grupė
Nereceptinis
klauskite

Vaistinių prepraratų paieška VVKT svetainėje.
Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma.
Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus.
Jeigu įtariate, kad jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Resublikos sveikatos aspaugos ministerijos el. paštu arba kitais būtais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

Vaistai nuo kosulio ir peršalimo suaugusiems Sinupret intens 160 mg, N20

Sausasis ekstraktas iš gencijonų šaknų, raktažolių žiedų, rūgštynių žolės, juoduogių šeivamedžių žiedų ir verbenų žolės.

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti šį vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas.

  • Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
  • Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.  
  • Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių. 
  • Jeigu per 7–14 dienų Jūsų savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją.

Apie ką rašoma šiame lapelyje?
1. Kas yra Sinupret intens ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Sinupret intens
3. Kaip vartoti Sinupret intens
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Sinupret intens
6. Pakuotės turinys ir kita informacija

1. Kas yra Sinupret intens ir kam jis vartojamas

Sinupret intens dengtos tabletės yra augalinis vaistas, skirtas suaugusiųjų ūminiam nekomplikuotam prienosinių ančių uždegimui gydyti.

2. Kas žinotina prieš vartojant Sinupret intens vaistus nuo kosulio ir peršalimo

Sinupret intens vartoti negalima:
- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) veikliajai medžiagai arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
- jeigu turite arba turėjote pepsinę opą.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Pasitarkite su gydytoju, jeigu simptomai išlieka ilgiau nei 7–14 dienų, pablogėja arba periodiškai pasikartoja ir (arba) karščiuojate, iš nosies teka kraujas, jaučiate stiprų skausmą, atsiranda pūlingų išskyrų iš nosies, sutrinka regėjimas, atsiranda vidurinės veido dalies ar akių asimetrija arba tirpsta veidas.
Jeigu nustatytas gastritas ir jeigu paciento skrandis jautrus, šį vaistą reikia vartoti ypač atsargiai. Sinupret intens geriausia vartoti po valgio, užgeriant stikline vandens.

Vaikams ir paaugliams
Vartoti vaikams ir jaunesniems nei 18 metų amžiaus paaugliams nerekomenduojama, nes trūksta pakankamų duomenų.

Kiti vaistai ir Sinupret intens
Sisteminių sąveikos tyrimų nebuvo atlikta. Dėl šios priežasties negalima atmesti galimybės, kad kitų vaistinių preparatų poveikis padidės arba sumažės. Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Saugos sumetimais reikėtų vengti vartoti Sinupret intens nėštumo metu. Nėra žinoma, ar veikliosios Sinupret intens medžiagos išsiskiria į moters pieną. Sinupret intens neturėtų būti vartojamas laktacijos laikotarpiu. Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Sinupret intens gali turėti mažos įtakos pacientų gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus dėl galimo nepageidaujamo poveikio – svaigulio (žr. 4 skyrių).

Sinupret intens sudėtyje yra gliukozės ir sacharozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

Pastaba
Sergantiesiems cukriniu diabetu: vienoje dengtoje tabletėje yra vidutiniškai 0,3 g virškinamų angliavandenių.

3. Kaip vartoti Sinupret intens tabletes

Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Rekomenduojama dozė
Suaugusieji turi vartoti po 1 dengtą tabletę 3 kartus per parą (daugiausia 3 dengtas tabletes per parą). Nėra pakankamai duomenų, kad būtų galima pagrįsti dozės koregavimo rekomendacijas pacientams su sutrikusia inkstų / kepenų funkcija.

Vartojimo metodas
Sinupret intens dengta tabletė nuryjama užgeriant skysčiu (pvz., stikline vandens) ir nekramtant, 3 kartus per parą (ryte, vidurdienį ir vakare). Jeigu jūsų skrandis jautrus, Sinupret intens dengtas tabletes geriau vartoti po valgio.

Gydymo trukmė
Jeigu nenurodyta kitaip, gydymo trukmė yra 7–14 dienų. Jeigu per šį laiką Jūsų savijauta nepagerėjo arba simptomai išlieka ir vėliau, kreipkitės į gydytoją.

Ką daryti pavartojus per didelę Sinupret intens dozę?
Jeigu pavartojote didesnį Sinupret intens kiekį nei reikėjo, praneškite apie tai gydytojui. Jis gali nuspręsti, kokių būtinų priemonių imtis. Gali sustiprėti toliau nurodytas šalutinis poveikis (pvz., pykinimas, pilvo skausmas, viduriavimas).

Pamiršus pavartoti Sinupret intens
Jeigu suklydę pavartojote per mažai Sinupret intens arba jeigu pamiršote pavartoti Sinupret intens  kitą kartą nevartokite dvigubos dozės, bet vartokite Sinupret intens taip, kaip nurodė gydytojas arba kaip aprašyta šiame lapelyje.

Nustojus vartoti Sinupret intens
Nustoti vartoti Sinupret intens paprastai nekenkia.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. Galimas šalutinis Sinupret intens tablečių poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Dažnas šalutinis poveikis (gali atsirasti mažiau nei 1 žmogui iš 10)
Virškinimo trakto sutrikimai, pvz., pykinimas, vidurių pūtimas, viduriavimas, burnos džiūvimas, pilvo skausmas.

Nedažnas šalutinis poveikis (gali atsirasti mažiau nei 1 žmogui iš 100)
Vietinės padidėjusio jautrumo reakcijos (pvz., odos bėrimas, paraudimas, odos arba akių niežėjimas), svaigulys.

Nežinomas (pagal turimus duomenis dažnumo negalima įvertinti)
Sunkios alerginės reakcijos (lūpų, liežuvio, ryklės ir (arba) gerklų pabrinkimas kartu su kvėpavimo kanalų susiaurėjimu, dusulys, veido patinimas)

Pasirodžius pirmiesiems padidėjusio jautrumo reakcijos požymiams, Sinupret intens vartoti nebegalima.

Pranešimas apie šalutinį poveikį
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu [email protected], taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

5. Kaip laikyti Sinupret intens

Laikyti ne aukštesnėje kaip 30°C temperatūroje. Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje. Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

6. Pakuotės turinys ir kita informacija apie Sinupret intens vaistus nuo kosulio ir peršalimo

Sinupret intens sudėtis:
- Veiklioji medžiaga yra gamtinis sausasis ekstraktas (3–6:1) iš gencijonų šaknų (Gentiana lutea L.), raktažolių žiedų (Primula veris L.), rūgštynių žolės (Rumex crispus L.), juoduogių šeivamedžių žiedų (Sambucus nigra L.), verbenų žolės (Verbena officinalis L.) (1:3:3:3:3).
- Pirmasis ekstrakcijos tirpiklis: 51 % (m/m) etanolis. Kiekvienoje dengtoje tabletėje yra 160 mg gamtinio sausojo ekstrakto.
- Pagalbinės medžiagos yra sacharozė, talkas, kalcio karbonatas (E 170), mikrokristalinė celiuliozė, maltodekstrinas, celiuliozės milteliai, hipromeliozė, dekstrinas, džiovintas purškiant gumiarabikas, koloidinis hidrofobinis silicio dioksidas, bevandenis hidrofobinis silicio dioksidas, titano dioksidas (E 171), skystoji gliukozė, magnio stearatas (augalinis), stearino rūgštis, chlorofilo milteliai 25 % (sudėtyje yra vario chlorofilino E 141), indigokarmino aliuminio lakas (sudėtyje yra indigokarmino E 132), karnaubo vaškas, riboflavinas (E 101).

Sinupret intens išvaizda ir kiekis pakuotėje

  • Pakuotės su 20 dengtų tablečių, 2 lizdinėmis plokštelėmis, kuriose yra po 10 dengtų tablečių.
  • Pakuotės su 40 dengtų tablečių, 4 lizdinėmis plokštelėmis, kuriose yra po 10 dengtų tablečių.
  • Pakuotės gydymo įstaigoms su 400 (10 × 40) dengtų tablečių.
  • Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Sinupret intens yra žalios, apskritos, iš abiejų pusių išgaubtos, dengtos tabletės lygiu paviršiumi.

Sinupret intens registruotojas ir gamintojas

Bionorica SE,
Kerschensteinerstrasse 11-15,
92318 Neumarkt,
Vokietija
Tel. +49 (0)9181 231-90
Faks. +49 (0)9181 231-265
El. paštas: [email protected]

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

Bionorica Lithuania,
Šiaulių g. 10-57,
LT-01134,
Vilnius, Lietuva
Tel.: +370 5 2157481
El. paštas: [email protected]

Sinupret intens tabletės suaugusiems,160 mg, N20 vartojimas

Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Rekomenduojama dozė
Suaugusieji turi vartoti po 1 dengtą tabletę 3 kartus per parą (daugiausia 3 dengtas tabletes per parą). Nėra pakankamai duomenų, kad būtų galima pagrįsti dozės koregavimo rekomendacijas pacientams su sutrikusia inkstų / kepenų funkcija.

Vartojimo metodas
Sinupret intens dengta tabletė nuryjama užgeriant skysčiu (pvz., stikline vandens) ir nekramtant, 3 kartus per parą (ryte, vidurdienį ir vakare). Jeigu jūsų skrandis jautrus, Sinupret intens dengtas tabletes geriau vartoti po valgio.

Gydymo trukmė
Jeigu nenurodyta kitaip, gydymo trukmė yra 7–14 dienų. Jeigu per šį laiką Jūsų savijauta nepagerėjo arba simptomai išlieka ir vėliau, kreipkitės į gydytoją.

Ką daryti pavartojus per didelę Sinupret intens dozę?
Jeigu pavartojote didesnį Sinupret intens kiekį nei reikėjo, praneškite apie tai gydytojui. Jis gali nuspręsti, kokių būtinų priemonių imtis. Gali sustiprėti toliau nurodytas šalutinis poveikis (pvz., pykinimas, pilvo skausmas, viduriavimas).

Pamiršus pavartoti Sinupret intens
Jeigu suklydę pavartojote per mažai Sinupret intens arba jeigu pamiršote pavartoti Sinupret intens  kitą kartą nevartokite dvigubos dozės, bet vartokite Sinupret intens taip, kaip nurodė gydytojas arba kaip aprašyta šiame lapelyje.

Nustojus vartoti Sinupret intens
Nustoti vartoti Sinupret intens paprastai nekenkia.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Video

Panašios prekės
Kvėpavimo takams skirti vaistai

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau