Coldargan nosies lašai, tirpalas, 10 ml

Prekės kodas
1437
Gamintojas
Sigmapharm
ATC kodas
D08AL
Išfasavimas
10 ml
Vaisto grupė
Receptinis
noImageImage

Panašios prekės
Kvėpavimo takams skirti vaistai

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau
Vaistas kvėpavimo takams

Coldargan nosies lašai, tirpalas, 10 ml

Kategorija:
Prekės kodas
1437
Gamintojas
Sigmapharm
ATC kodas
D08AL
Išfasavimas
10 ml
Vaisto grupė
Receptinis
Kol kas receptinių vaistų prekyba nėra leidžiama nuotoliniu būdu.
klauskite

Vaistinių prepraratų paieška VVKT svetainėje.
Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma.
Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus.
Jeigu įtariate, kad jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Resublikos sveikatos aspaugos ministerijos el. paštu arba kitais būtais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

Coldargan nosies lašai (tirpalas), 10 ml

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.

- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).

- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

Lapelio turinys

1. Kas yra Coldargan ir nuo ko jis vartojamas

2. Kas žinotina prieš vartojant Coldargan

3. Kaip vartoti Coldargan

4. Galimas šalutinis poveikis

5. Kaip laikyti Coldargan

6. Kita informacija

 

1. KAS YRA COLDARGAN IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

Coldargan tirpalo sudėtyje yra kraujagysles sutraukiančios medžiagos efedrino, kuris mažina gleivinės paburkimą ir slopina sekreciją.

Kitos sudedamosios medžiagos sukelia dezinfekuojamąjį ir sutraukiamąjį poveikį. 

Preparato pavartojus, poveikis prasideda po kelių minučių ir trunka 4 – 6 valandas.

Coldargan tirpalu gydomas bakterijų sukeltas ūminis ir lėtinis gleivinės uždegimas, ūminis pūlinis rinitas, ūminis ir lėtinis pūlinis sinusitas, ūminis ir lėtinis tonzilitas ir ryklės uždegimas, stomatitas, nosiaryklės uždegimas, laringitas.

Nevartoti sergant lėtine atrofine rinopatija (pvz., Vegenerio liga, ozena) ir sausuoju sindromu.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT COLDARGAN

Coldargan tirpalo vartoti negalima:
-  jeigu yra padidėjęs organizmo jautrumas bet kuriai sudedamajai Coldargan tirpalo medžiagai (žr. 2 skyrių “Kokybinė ir kiekybinė sudėtis”),
-  sergama sausuoju nosies gleivinės uždegimu,
-  pacientas yra po hipofizės operacijos arba kitokios operacijos, atliktos pro nosį ar burną,
-  jaunesniems kaip 6 metų vaikams.
-  nėštumo ir žindymo laikotarpiu

 

Kadangi gali susitraukti kraujagyslės, toliau išvardytais atvejais Coldargan galima vartoti atsargiai ir tik mažomis dozėmis:

-  kraujo spaudimas didelis, sergama širdies liga, padidėjęs cukraus kiekis kraujyje, sutrikusi galūnių kraujotaka, yra kraujagyslių okliuzija, jų sienelės išsiplėtusios, yra arterijų sklerozė.

-  skydliaukės funkcija suaktyvėjusi, yra antinksčių šerdinės dalies auglys (feochromocitoma).

Tiems pacientams, kuriems kraujagysles sutraukiantys medikamentai sukelia stipresnį poveikį (pvz., pasireiškia nemiga, svaigsta galva), vaisto reikia vartoti atsargiai.

Specialios atsargumo priemonės

Jei ligos simptomai neišnyksta arba liga sunkėja, būtina kreiptis į gydytoją.

Kadangi gali susitraukti kraujagyslės, toliau išvardytais atvejais Coldargan galima vartoti atsargiai ir tik mažomis dozėmis:

-  kraujo spaudimas didelis, sergama širdies liga, padidėjęs cukraus kiekis kraujyje, sutrikusi galūnių kraujotaka, yra kraujagyslių okliuzija, jų sienelės išsiplėtusios, yra arterijų sklerozė.

-  skydliaukės funkcija suaktyvėjusi, yra antinksčių šerdinės dalies auglys (feochromocitoma).

Tiems pacientams, kuriems kraujagysles sutraukiantys medikamentai sukelia stipresnį poveikį (pvz., pasireiškia nemiga, svaigsta galva), vaisto reikia vartoti atsargiai.

 

-  Jei atsiranda šalutinis poveikis arba pacientė pastoja, būtina nedelsiant pasakyti gydytojui.

-  Dažnai ir ilgai vartojant Coldargan tirpalo, gali pasireikšti priešingas poveikis, t.y. atsinaujinti gleivinės paburkimas.

-  Ilgiau kaip 10 dienų Coldargan tirpalo vartoti draudžiama. Jei reikia gydymą kartoti, po paskutinio gydymo kurso turi būti ne trumpesnė kaip 10 dienų pertrauka. Jei vaisto vartojimas atnaujinamas per anksti, gali pasireikšti priešingas poveikis, t.y. atsinaujinti gleivinės paburkimas.  

-  Jei vaisto pakartotinai pradedama vartoti per anksti, jo perdozuojama arba nuryjama,  gali pasireikšti sunkus šalutinis poveikis, įskaitant poveikį CNS bei širdies ir kraujagyslių sistemai. 

-  Coldargan tirpalo purkšti į akis draudžiama.

-  Vaisto pavartojus, būtina gerai užsukti buteliuko dangtelį.

 

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Prieš vartojant Coldargan būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Ar preparato vartoti nėščioms ir žindamoms moterims saugu, nežinoma, nes tokių tyrimų neatlikta, todėl šiuo laikotarpiu medikamento vartoti negalima.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Simpatikomimetinio poveikio medžiagos, pvz., efedrinas, ypač vartojamas ilgai, gali sukelti CNS sujaudinimą, todėl mažėja gebėjimas vairuoti ir valdyti mechanizmus.

 

Kitų vaistų vartojimas

Jei vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

Tuo pačiu metu vartojami keli vaistai gali daryti įtaką vienas kito poveikiui, todėl gydomasis arba šalutinis poveikis gali stiprėti arba mažėti. Vadinasi, jei vartojama ir kitokių vaistų, būtina pasakyti gydytojui, kuris spręs, ar jų galima vartoti toliau, ar nereikia mažinti Coldargan ar kitų medikamentų dozės.

 

Kad nepasireikštų hiprtenzinė krizė, Coldargan tirpalo vartoti kartu su vaistais nuo depresijos (MAO inhibitoriais arba tricikliais antidepresantais) negalima. Prieš pradedant vartoti Coldargan tirpalo, MAO inhibitorių arba triciklių antidepresantų vartojimą reikia nutraukti. Be to, vartojant Coldargan tirpalo kartu su vaistais nuo padidėjusio kraujo spaudimo (alfa receptorių arba beta receptorių blokatoriais), galima jų sąveika. Apie tai, kaip šių medikamentų vartoti, gali spręsti tik gydytojas. 

 

Coldargan tirpalo poveikis gali mažėti, jei jo vartojama kartu su vaistais nuo padidėjusio kraujo spaudimo: rezerpinu, guanetidinu arba metildopa. Kartu su Coldargan tirpalu lokalaus poveikio antibiotikų vartoti nepatariama.

3. KAIP VARTOTI COLDARGAN NOSIES LAŠUS

Coldargan lašus visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas.
Dozavimas ir vartojimo būdas

Coldargan nosies lašai (tirpalas)

Pirmiausia reikia gerai iššnypšti nosį, po to atlošti galvą ir pipete įlašinti lašų į abi nosies landas. Kad tirpalas pasiskirstytų gleivinėje, reikia arba kelis kartus pro nosį įtraukti oro, arba paspausti abi nosies puses. Kad į likusį buteliuke tirpalą nepatektų mikroorganizmų, po vartojimo pipetę reikia išplauti karštame vandenyje.

Coldargan nosies purškalas (tirpalas)
Pirmiausia reikia gerai iššnypšti nosį, po to nuimti nuo purkštuvo apsauginį dangtelį, įkišti purkštuvo galą į vieną nosies landą ir į ją vieną kartą įpurkšti, po to į kitą.

Prieš procedūrą būtina patikrinti ar veikia purkštuvo mechanizmas, todėl jį reikia paspausti kelis kartus ir išpurkšti tirpalo į orą. Tada purkštuvas būna paruoštas naudoti.

Reikia stengtis neužpurkšti ant drabužių, nes atsiranda rudų dėmių, kurias sunku išvalyti. Be to, rekomenduojama nosį šnypšti į popierines nosinaites, nes ant medžiaginių nosinių lieka rudų dėmių.

Dozavimas
Jei nenurodyta kitaip, būtina laikytis dozavimo instrukcijos.

 

Coldargan nosies lašai (tirpalas)

2–4 kartus per dieną į abi nosies landas arba į ryklę reikia įlašinti po 4–5 lašus preparato. 

Coldargan nosies purškalas (tirpalas)

2–4 kartus per dieną į abi nosies landas arba į ryklę vaisto reikia įpurkšti po vieną kartą.

 

Jaunesniems kaip 6 metų vaikams preparato vartoti negalima.

Tarp preparato vartojimo reikia daryti ne mažesnę kaip 3 valandų pertrauką. Coldargan tirpalo ilgiau kaip 10 dienų vartoti draudžiama. Jei norima pradėti gydymą iš naujo, po paskutinio vaisto vartojimo turi praeiti ne mažiau kaip 10 dienų.

 

Tirpalo vartoti nepertraukiamai negalima.

Vaistinio preparato vartojant nuolatos, poveikis gali silpnėti.

 

Pavartojus per didelę Coldargan dozę
Jei vaisto pavartojama per daug, per dažnai arba jo nuryjama, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją. Jis spręs, ką daryti.

Pamiršus pavartoti Coldargan
Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima. Toliau preparato būtina vartoti taip, kaip nurodyta informaciniame lapelyje.

4. GALIMAS ŠALUTINIS CALDARGAN POVEIKIS

 

Coldargan, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį. Jo atsiradimo dažnumas ir stiprumas pasireiškia skirtingai. Coldargan tirpalas toleruojamas gerai. Patekus preparato ant gleivinės, galimas trumpas deginimas.

Pacientams, kurių organizmo jautrumas padidėjęs, Coldargan gali sukelti odos dirginimą.

Palpitacija, kraujo spaudimo padidėjimas ir galvos svaigimas dažniausiai staiga atsiranda tik tiems pacientams, kurie serga širdies ir kraujagyslių ligomis. Retais atvejais atsiranda CNS sujaudinimo simptomų: neramumas ir miego sutrikimas. Ligoniams, sergantiems prostatos hipertrofija, gali trumpai susilaikyti šlapimas.  

Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

5. KAIP LAIKYTI COLDARGAN NOSIES LAŠUS

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

 

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje. Buteliuką laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.

Pirmą kartą atidarius buteliuką, tirpalo tinkamumo laikas - 6 mėnesiai.

 

Ant dėžutės ir buteliuko etiketės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Coldargan vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

 

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

6. KITA INFORMACIJA APIE NOSIES LAŠUS

Coldargan sudėtis

-  Veikliosios Coldargan medžiagos yra sidabro proteinatas, efedrino levulinatas ir kalcio levulinatas.

1 ml nosies lašų yra 25 mg sidabro proteinato, 20 mg efedrino levulinato, 2,2 mg kalcio levulinato.

1 ml tirpalo yra 30 lašų.

Viename nosies purškalo išpurškime yra 3,5 mg sidabro proteinato, 2,8 mg efedrino levulinato, 0,31 mg kalcio levulinato.

Vieno Coldargan išpurškimo metu išpurškiama 0,14 ml tirpalo.

-  Pagalbinės Coldargan medžiagos yra natrio hidroksidas, natrio levulinatas, levulino rūgštis, išgrynintas vanduo.

 

Coldargan išvaizda ir kiekis pakuotėje

Coldargan tirpalas yra tamsiai rudas, skaidrus.

Coldargan nosies lašai (tirpalas)

Gintaro spalvos III tipo stiklinis buteliukas su aplikatoriumi su pipete ir užsukamu dangteliu. Buteliuke yra 10 ml tirpalo.

Coldargan nosies lašai (purškalas)

Gintaro spalvos III tipo stiklinis buteliukas su mechaniniu purkštuku. Buteliuke yra 10 ml tirpalo.

 

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

SIGMAPHARM Arzneimittel GmbH &Co KG

Leystrasse 129

A-1201 Viena

Austrija

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2012-06-15. Šaltinis:VVKT 

Panašios prekės
Kvėpavimo takams skirti vaistai

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau