Logest drag. N21

Prekės kodas
1070
Gamintojas
Bayer
Vaisto grupė
Receptinis
noImageImage

Panašios prekės
Kontraceptikai

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau
Kontraceptikai

Logest drag. N21

Kategorija:
Prekės kodas
1070
Gamintojas
Bayer
Vaisto grupė
Receptinis
Kol kas receptinių vaistų prekyba nėra leidžiama nuotoliniu būdu.
klauskite

Vaistinių prepraratų paieška VVKT svetainėje.
Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma.
Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus.
Jeigu įtariate, kad jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Resublikos sveikatos aspaugos ministerijos el. paštu arba kitais būtais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

Logest 75 mikrogramai/20 mikrogramų dengtos tabletės

Gestodenas /Etinilestradiolis

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys
1. Kas yra Logest ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Logest
3. Kaip vartoti Logest
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Logest
6. Kita informacija

1. KAS YRA LOGEST IR KAM JIS VARTOJAMAS

Logest yra sudėtinis geriamasis kontraceptikas. Vienoje tabletėje yra mažas dviejų skirtingų moters lytinių hormonų kiekis. Tai gestodenas (progestogenas) ir etinilestradiolis (estrogenas). Kadangi Logest sudėtyje yra mažas hormonų kiekis, todėl jis laikomas mažos dozės geriamuoju kontraceptiku. Visose pakuotės tabletėse yra toks pat tų pačių hormonų kiekis, todėl tai vienos fazės sudėtinis geriamasis kontraceptikas.
Logest vartojamas norint apsisaugoti nuo nėštumo.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT LOGEST

Sudėtinių kontraceptinių tablečių nevartokite, jei jums yra kuri nors iš toliau išvardytų būklių. Prieš pradėdama vartoti Logest, pasakykite apie tai gydytojui. Galbūt gydytojas jums patars vartoti kitokias tabletes arba visai kitokį (nehormoninį) apsaugos nuo nėštumo būdą.

Logest vartoti negalima:
· jeigu Jums yra arba buvo kraujotakos sutrikimas, ypač būklė, susijusi su tromboze (kraujo krešulio susidarymu) kojų kraujagyslėse (giliųjų venų trombozė), plaučių kraujagyslėse (plaučių embolija), širdies kraujagyslėse (širdies priepuolis) arba kitų kūno dalių kraujagyslėse (žr. skyrių „Kontraceptinės tabletės ir trombozė“),
· jeigu Jums yra arba buvo insultas (kurį sukėlė krešulys arba kraujagyslės plyšimas smegenyse),
· jeigu Jums yra arba buvo būklė, kuri gali rodyti širdies priepuolį (krūtinės angina arba krūtinės skausmas) arba insultą (trumpalaikis smegenų kraujotakos sutrikimas arba nedidelis praėjęs insultas),
· jeigu Jums yra buvusi migrena, susijusi su regos, kalbos sutrikimais, silpnumu arba kurios nors kūno dalies tirpimu,
· jei Jūs sergate cukriniu diabetu su kraujagyslių pažeidimu,
· jeigu Jūs sergate arba sirgote pankreatitu (kasos uždegimu), susijusiu su labai padidėjusiu riebalinių medžiagų kiekiu kraujyje,
· jeigu Jums yra gelta (odos pageltimas) arba sunki kepenų liga,
· jeigu Jūs sergate arba sirgote vėžiu, kuris gali augti veikiant lytiniams hormonams (pvz., krūtų arba lyties organų),
· jeigu Jums yra arba buvo gerybinis ar piktybinis kepenų navikas,
· jeigu Jums yra arba buvo nenustatytos priežasties kraujavimas iš makšties,
· jeigu esate nėščia arba manote, kad galite būti nėščia,
· jeigu esate jautri (alergiška) etinilestradioliui, gestodenui ar bet kuriai Logest pagalbinei medžiagai.

Jei kuri nors šių būklių pirmą kartą atsiranda vartojant kontraceptines tabletes, iškart liaukitės jas vartojusi ir kreipkitės į gydytoją. Tuo laiku naudokite nehormonines kontracepcijos priemones. Taip pat žiūrėkite bendrąsias pastabas kitame skyriuje.

Specialių atsargumo priemonių reikia
· Bendrosios pastabos
Šiame lapelyje aprašyta keletas situacijų, kai reikia liautis vartoti kontraceptines tabletes arba kai jų patikimumas gali būti sumažėjęs. Tuomet reikia vengti lytinių santykių arba vartoti nehormonines kontracepcijos priemones, pvz., prezervatyvus ar kitas barjerines priemones. Nesinaudokite ritmo ar temperatūros metodais. Šie metodai gali būti nepatikimi, nes kontraceptinės tabletės pakeičia įprastinius temperatūros svyravimus ir gimdos kaklelio gleivių pokyčius, vykstančius per mėnesinių ciklą.
 
Logest, kaip ir kitos kontraceptinės tabletės, neapsaugo nuo ŽIV infekcijos (AIDS) ir kitų lytiškai plintančių ligų.

· Prieš pradedant vartoti Logest
Jei jums yra kuri nors iš toliau išvardytų būklių ir vartojate kontraceptines tabletes, gali prireikti dažnai tikrinti jūsų sveikatą. Gydytojas jums tai paaiškins. Taigi, prieš pradėdama vartoti Logest, pasakykite gydytojui, jei:
· rūkote,
· sergate diabetu,
· turite antsvorį,
· padidėjęs jūsų kraujospūdis,
· sergate širdies vožtuvų liga arba sutrikęs jūsų širdies ritmas,
· sergate venų uždegimu (paviršiniu flebitu),
· yra išsiplėtusių venų mazgų,
· kam nors iš artimiausių giminių yra buvusi trombozė, širdies infarktas arba insultas,
· sergate migrena,
· sergate epilepsija,
· jums arba kam nors iš artimiausių giminių yra ar buvo didelė cholesterolio ar trigliceridų (tam tikrų riebalų) koncentracija kraujyje,
· kas nors iš artimiausių giminių yra sirgęs krūties vėžiu,
· sergate kepenų arba tulžies pūslės liga,
· sergate Crohno liga arba opiniu kolitu (lėtine uždegimine žarnyno liga),
· sergate sistemine raudonąja vilklige (SRV, liga, pažeidžiančia viso kūno odą),
· sergate hemoliziniu-ureminiu sindromu (HUS, kraujo krešėjimo sutrikimu, sukeliančiu inkstų nepakankamumą),
· sergate pjautuvine mažakraujyste,
· yra būklė, kuri pirmą kartą pasireiškė ar pasunkėjo nėštumo metu arba anksčiau vartojant lytinius hormonus (pvz., pablogėjusi klausa, medžiagų apykaitos liga, vadinama porfirija, odos liga, vadinama nėščiųjų pūsleline, nervų liga, vadinama Sydenhamo chorėja),
· yra ar anksčiau buvo rudmė (geltonai rudos pigmentinės odos, ypač veido, dėmės); jei taip, venkite saulės arba ultravioletinių spindulių.
· sergate paveldima angioneurozine edema; egzogeniniai estrogenai gali sukelti arba paaštrinti angioneurozinės edemos simptomus. Jeigu pasireiškia tokie angioneurozinės edemos simptomai kaip ištinęs veidas, liežuvis ir (arba) ryklė, sunkumas praryti ar diegligė kartu su sunkumu kvėpuoti, nedelsiant kreipkitės į gydytoją.

Jei kuri nors iš minėtų būklių atsiranda pirmą kartą, kartojasi arba pablogėja vartojant kontraceptines tabletes, kreipkitės į gydytoją.

Kontraceptinės tabletės ir trombozė
Trombozė yra kraujo krešulio, galinčio užkimšti kraujagyslę, susidarymas.

Kartais įvyksta giliųjų kojos venų trombozė (giliųjų venų trombozė). Jei venoje susidaręs krešulys atitrūksta, jis gali patekti į plaučius ir užkimšti plaučių arterijas ir sukelti vadinamąją plaučių emboliją. Giliųjų venų trombozė pasitaiko retai. Kontraceptines tabletes vartojančioms moterims trombozės pavojus yra didžiausias pirmaisiais sudėtinių geriamųjų kontraceptikų (SGK) vartojimo metais.
Ji gali įvykti tiek vartojant kontraceptines tabletes, tiek jų nevartojant. Trombozė būna ir nėščiosioms. Kontraceptines tabletes vartojančioms pavojus būna didesnis negu nevartojančioms, tačiau mažesnis negu nėščiosioms.
Labai retai kraujo krešulių gali susidaryti širdies kraujagyslėse (sukelia širdies priepuolį) arba smegenų kraujagyslėse (sukelia insultą). Nepaprastai retai krešulių susidaro kepenyse, žarnose, inkstuose ir akyse.

Tik retkarčiais trombozė sukelia nuolatinę sunkią negalią ar gali būti net mirtina.
Širdies priepuolio arba insulto pavojus vyresnėms moterims yra didesnis. Pavojų didina rūkymas. Jei vartojate kontraceptines tabletes, meskite rūkyti, ypač jei jums daugiau kaip 35 metai.

Jei vartojant kontraceptines tabletes padidėja kraujospūdis, jums gali patarti liautis jas vartoti.
Giliųjų venų trombozės pavojus laikinai padidėja dėl operacijos ar imobilizacijos (pavyzdžiui, jei koja sugipsuota ar uždėtas įtvaras). Vartojant kontraceptines tabletes, šis pavojus dar padidėja. Jeigu jus planuojama guldyti į ligoninę arba operuoti, iš anksto pasakykite gydytojui, kad vartojate kontraceptines tabletes. Gydytojas gali patarti liautis jas vartoti prieš kelias savaites iki operacijos arba nuo imobilizacijos dienos. Gydytojas taip pat pasakys, kada vėl bus galima pradėti vartoti tabletes.

Pastebėjusi galimus trombozės požymius iškart nustokite vartoti kontraceptines tabletes ir nedelsdama kreipkitės į gydytoją (žr. taip pat „Kada reikia kreiptis į gydytoją?“).

Kontraceptinės tabletės ir vėžys
Krūties vėžys truputį dažniau diagnozuojamas kontraceptines tabletes vartojančioms moterims negu tokio pat amžiaus jų nevartojančioms. Nustojus vartoti, per 10 metų šis padažnėjimas išnyksta. Nenustatyta, ar padažnėjimą sukelia kontraceptinių tablečių vartojimas. Galbūt jas vartojančios moterys dažniau tiriamos, todėl krūties vėžys anksčiau diagnozuojamas.

Kontraceptines tabletes vartojančioms moterims retai pasitaiko gerybinių, o dar rečiau – piktybinių kepenų navikų. Šie navikai gali sukelti kraujavimą į vidaus organus. Jeigu jums labai skauda pilvą, nedelsdama kreipkitės į gydytoją.
Svarbiausias gimdos kaklelio vėžio rizikos veiksnys yra persistentinė žmogaus papilomos viruso infekcija. Kai kurie epidemologiniai tyrimai įrodė, kad ilgas SGK vartojimas prisideda prie padidėjusios rizikos, tačiau neaišku, kiek tai susiję su kitais veiksniais, pvz., gimdos kaklelio rentgenoskopija ir lytinio gyvenimo būdu, įskaitant ir barjerinių kontraceptikų vartojimą.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Jei esate nėščia arba manote, kad galite būti nėščia, Logest vartoti negalima. Jei įtariate, kad vartodama Logest pastojote, nedelsdama kreipkitės į gydytoją.
Paprastai kūdikį žindančioms moterims nepatariama vartoti Logest. Jei žindote kūdikį ir norite vartoti šias tabletes, pasitarkite su gydytoju.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Poveikio gebėjimui vairuoti nepastebėta.

Kitų vaistų vartojimas
Kai kurie vaistai silpnina kontraceptinių tablečių veikimą. Tai vaistai nuo epilepsijos (pvz., primidonas, fenitoinas, barbitūratai, karbamazepinas, okskarbazepinas, topiramatas, felbamatas), nuo tuberkuliozės (pvz., rifampicinas, rifabutinas), nuo ŽIV infekcijos (pvz., ritonaviras, nevirapinas), antibiotikai kai kurioms kitoms infekcinėms ligoms gydyti (pvz., penicilinai, tetraciklinai, grizeofulvinas), jonažolė (daugiausia vartojama nuo depresiškos nuotaikos). Įmanoma kontraceptinių tablečių sąveika ir su kitais vaistais, pvz., kurių sudėtyje yra ciklosporino arba priešepilepsinio vaisto lamotrigino.

Pasakykite gydytojui arba vaistininkui ir apie bet kuriuos kitus vaistus bei vaistažoles, kuriuos vartojate ar neseniai vartojote, net ir įsigytus be recepto. Bet kuriam kitam gydytojui ar odontologui, skiriančiam jums vaistų (arba vaistus išduodančiam vaistininkui), pasakykite, kad vartojate Logest. Jie gali patarti tam tikrą laiką naudoti papildomas kontracepcijos priemones.

Kada kreiptis į gydytoją?
Reguliarus sveikatos tikrinimas

Jei vartojate kontraceptines tabletes, gydytojas patars reguliariai tikrintis sveikatą.

Nedelsdama kreipkitės į gydytoją, jei:
· pastebėjote sveikatos pokyčių, ypač paminėtų šiame lapelyje (žr. „Logest vartoti negalima” ir „Specialių atsargumo priemonių reikia“; nepamirškite ir minimų artimiausių giminių sveikatos sutrikimų);
· apčiuopėte krūtų gumbų;
· ketinate vartoti kitų vaistų (žr. „Kitų vaistų vartojimas“);
· planuojama jus operuoti arba imobilizuoti (kreipkitės į gydytoją bent prieš keturias savaites);
· neįprastai gausiai kraujuoja iš makšties;
· pirmą vartojimo savaitę užmiršote išgerti tablečių ir pastarąsias septynias dienas turėjote lytinių santykių;
· labai viduriuojate;
· du kartus iš eilės nebuvo mėnesinių arba įtariate, kad pastojote (nepradėkite tablečių iš naujos pakuotės, kol gydytojas pasakys, kad galima).

Nustokite vartoti tabletes ir nedelsdama kreipkitės į gydytoją, jei pastebėjote ar pajutote galimos trombozės, miokardo infarkto arba insulto simptomų:
· neįprastą kosulį;
· stiprų krūtinės skausmą, kuris gali plisti į kairę ranką;
· dusulį;
· neįprastą, stiprų arba ilgai trunkantį galvos skausmą arba migrenos priepuolį;
· dalinį ar visišką regos sutrikimą arba dvejinimąsi akyse;
· kalbos sutrikimą;
· staigų klausos sutrikimą, uoslės ar skonio pokytį;
· galvos svaigimą ar alpimą;
· kurios nors kūno dalies tirpimą ar silpnumą;
· stiprų pilvo skausmą;
· stiprų kojų skausmą arba tinimą.

Čia išvardytos būklės ir simptomai išsamiau aprašomi kituose šio lapelio skyriuose.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Logest medžiagas
Logest sudėtyje yra laktozės ir sacharozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

3. Kaip vartoti LOGEST

Sudėtinius geriamuosius kontraceptikus vartojant tinkamai, pastojimų dažnis yra maždaug 1 % per metus. Jis gali padidėti, jei tabletės praleidžiamos arba vartojamos netinkamai.
· Kada ir kaip vartoti tabletes?

Logest pakuotėje yra 21 tabletė. Ant pakuotės ties tablete pažymėta, kurią savaitės dieną tabletę vartoti. Gerkite tabletes kasdien maždaug tuo pačiu laiku; jei reikia, užgerkite trupučiu skysčio. Imkite tabletes iš eilės rodyklės kryptimi, kol suvartosite 21 tabletę. Kitas 7 dienas vaisto negerkite. Per tas 7 dienas turi prasidėti mėnesinės (vartojimo nutraukimo kraujavimas). Paprastai jis prasideda 2‑3‑ą dieną po paskutinės Logest tabletės. Pradėkite naują pakuotę aštuntąją dieną, net jei kraujavimas tebesitęsia. Tuomet naują pakuotę visada pradėsite tą pačią savaitės dieną, o kraujavimas bus kiekvieną mėnesį maždaug tomis pačiomis dienomis.
· Pradedant pirmąją Logest pakuotę

Jei pastarąjį mėnesį hormoninių kontraceptikų nevartojote
Pradėkite vartoti Logest pirmąją ciklo dieną, t. y. pirmąją mėnesinių dieną. Gerkite ta savaitės diena pažymėtą tabletę. Pavyzdžiui, jei mėnesinės prasideda penktadienį, imkite penktadienio tabletę. Paskui imkite tabletes iš eilės. Logest tabletės pradeda veikti iš karto, todėl papildomų kontracepcijos priemonių nereikia.
Galite pradėti vartoti tabletes 2‑5‑ą mėnesinių ciklo dieną, tačiau tuomet pirmąsias 7 tablečių vartojimo dienas reikia papildomų (barjerinių) kontracepcijos priemonių.

Keičiant kitas sudėtines kontraceptines tabletes, makšties žiedą ar transderminį (kontraceptinį) pleistrą
Logest galite pradėti vartoti kitą dieną po paskutinės anksčiau gertų vaistų tabletės (t. y. be pertraukos). Jei iki tol vartotų kontraceptinių vaistų pakuotėje yra ir neveiksmingų tablečių, pradėkite gerti Logest kitą dieną po paskutinės veiksmingos tabletės (jei neaišku, klauskite gydytojo arba vaistininko). Logest galite pradėti vartoti ir ne iš karto, bet ne vėliau kaip kitą dieną po paskutinės neveiksmingos tabletės arba vaistų vartojimo pertraukos. Jeigu vartojote makšties žiedą ar transderminį pleistrą, Logest geriausia pradėti vartoti šalinimo dieną, bet ne vėliau kai turėtų būti kitas vartojimas. Laikantis šių nurodymų nereikia imtis papildomų kontracepcijos priemonių.

Keičiant vien progestogeno tabletes (minitabletes)
Galite liautis vartoti minitabletes bet kurią dieną ir Logest pradėti gerti kitą dieną tuo pačiu laiku. Tačiau jei turėjote lytinių santykių, pirmąsias septynias Logest vartojimo dienas turite imtis papildomų (barjerinių) kontracepcijos priemonių.

Keičiant švirkščiamuosius vaistus, implantus arba progestogeno turinčias vartojimo į gimdą sistemas (VGS)
Logest pradėkite vartoti tą dieną, kai turėtų būti švirkščiama vaistų arba kai šalinamas implantas ar VGS, tačiau, jei turėsite lytinių santykių, pirmąsias 7 Logest vartojimo dienas turite imtis papildomų (barjerinių) kontracepcijos priemonių.

Po gimdymo
Po gimdymo gydytojas gali patarti jums, prieš pradedant vartoti Logest, palaukti pirmųjų normalių mėnesinių. Kartais galima pradėti ir anksčiau. Gydytojas patars, kaip geriau elgtis. Jei žindote kūdikį ir norite vartoti Logest, pirmiausia pasitarkite su gydytoju.

Po persileidimo ir nėštumo nutraukimo
Klauskite gydytojo patarimo.

Pavartojus per didelę Logest dozę
Nepastebėta, kad vienu metu išgėrus per daug Logest tablečių pasireikštų stiprus žalingas poveikis. Iškart išgėrus keletą tablečių, gali būti pykinimas, vėmimas, taip pat gali kraujuoti iš makšties. Jei vaikas išgėrė Logest tablečių, klauskite gydytojo patarimo.

Nustojus vartoti Logest
Galite liautis vartoti Logest bet kada. Jei nebevartosite vaisto, nes norite pastoti, paprastai rekomenduojama palaukti pirmųjų natūralių mėnesinių. Tai padeda nustatyti, kada turi gimti kūdikis.

Jei nenorite pastoti, klauskite gydytojo, apie kitus apsaugos nuo nėštumo būdus.

KĄ DARYTI, JEI užmiršote išgerti tablečių

· Jei pavėlavote išgerti tabletę mažiau negu 12 valandų, vaisto veikimas nesusilpnėja. Tabletę išgerkite, kai tik prisiminsite, paskui gerkite vaistą įprastu laiku.
· Jei pavėlavote daugiau kaip 12 valandų, vaisto poveikis gali būti nepatikimas. Kuo daugiau tablečių praleidote, tuo didesnė tikimybė, kad kontraceptinis poveikis bus susilpnėjęs. Galimybė pastoti būna ypač didelė, jei vaisto pamirštama išgerti pradedant arba baigiant pakuotę. Tada reikia vadovautis toliau pateikiamomis taisyklėmis (taip pat žr. diagramą).
Praleista daugiau negu viena tabletė

Klauskite gydytojo patarimo.
1 tabletė praleista pirmąją savaitę

Išgerkite praleistąją tabletę, kai tik prisiminsite (net jei vienu metu reikėtų gerti dvi tabletes), paskui gerkite vaistą įprastu laiku. Artimiausias 7 dienas naudokite papildomas (barjerines) kontracepcijos priemones.

Jei paskutinę savaitę prieš praleistąją tabletę turėjote lytinių santykių, galėjote pastoti, todėl nedelsdama kreipkitės į gydytoją.
1 tabletė praleista antrąją savaitę

Išgerkite praleistąją tabletę, kai tik prisiminsite (net jei vienu metu reikėtų gerti dvi tabletes), paskui gerkite vaistą įprastu laiku. Apsauga nuo nėštumo lieka patikima, papildomų kontracepcijos priemonių nereikia.
1 tabletė praleista trečiąją savaitę

Galite pasirinkti vieną iš dviejų būdų, nenaudodama papildomų kontracepcijos priemonių.

1. Išgerkite praleistąją tabletę, kai tik prisiminsite (net jei vienu metu reikėtų gerti dvi tabletes), paskui gerkite vaistą įprastu laiku. Naują pakuotę pradėkite iš karto, kai tik baigsite ankstesniąją, nedarydama pertraukos. Kol vartosite tabletes iš naujosios pakuotės, mėnesinių gali nebūti, tačiau gali atsirasti išskyrų iš makšties arba šiek tiek pakraujuoti.
2. Nebegerkite tablečių iš pradėtosios pakuotės, o darykite 7 dienų ar trumpesnę pertrauką (įskaičiuokite ir praleistąją dieną), paskui pradėkite naują pakuotę. Pasirinkusi šį būdą, galite pradėti naują pakuotę tą pačią savaitės dieną, kaip paprastai.

· Jei pamiršote išgerti vaisto, o atėjus laikui, kai tablečių nereikia vartoti (pirmajai pertraukai), neatsiranda mėnesinių, galite būti nėščia. Prieš pradėdama naują pakuotę pasitarkite su gydytoju.
 
KĄ DARYTI, JEI …

… atsirado virškinimo trakto sutrikimų (pvz., vėmimas, viduriavimas)
Jei vemiate arba labai viduriuojate, veikliosios Logest tablečių medžiagos gali ne visiškai absorbuotis (pasisavinti). Jei išgėrusi vaisto vėmėte per pirmąsias 3–4 valandas, tai tas pats, lyg vaisto nebūtumėte gėrusi. Darykite taip, kaip ir praleidusi tabletę. Jei labai viduriuojate, kreipkitės į gydytoją.

… norite pavėlinti mėnesines
Norėdama atitolinti mėnesines, baigusi tabletes iš vienos pakuotės nedarykite pertraukos, o iškart pradėkite naują pakuotę. Naujos pakuotės tabletes galite gerti tiek laiko, kiek norite, kol baigsis pakuotė. Vartojant antrosios pakuotės tabletes, gali atsirasti išskyrų arba šiek tiek pakraujuoti. Norėdama, kad mėnesinės prasidėtų, paprasčiausiai liaukitės vartoti vaistą. Naują pakuotę pradėkite po įprastinės septynių dienų pertraukos.

… norite pakeisti pirmą mėnesinių dieną
Vartojant tabletes pagal rekomendacijas mėnesinės būna kas 4 savaites maždaug tomis pačiomis savaitės dienomis. Norėdama pakeisti mėnesinių pradžios dieną, trumpinkite (tik neilginkite) artimiausią vaisto vartojimo pertrauką. Pavyzdžiui, jei mėnesinės paprastai prasideda penktadieniais, o jūs norite, kad prasidėtų antradieniais (t. y. trimis dienomis anksčiau), pradėkite naują pakuotę trimis dienomis anksčiau negu paprastai. Jei pertrauka labai trumpa (pvz., trys dienos ar mažiau), jos metu mėnesinių gali nebūti, o tik šiek tiek pakraujuoti arba atsirasti išskyrų vartojant naujos pakuotės tabletes.

… ne laiku kraujuojate
Vartojant bet kokias kontraceptines tabletes, pirmaisiais mėnesiais gali nereguliariai kraujuoti iš makšties (atsirasti tepių išskyrų arba kraujo) ne mėnesinių dienomis, dėl to gali tekti vartoti įklotus, bet tablečių gerti nenustokite. Organizmui prisitaikius prie kontraceptinių tablečių, nereguliarus kraujavimas paprastai liaujasi (dažniausiai maždaug po trijų tablečių vartojimo ciklų). Jei jis neišnyksta, gausėja arba atsinaujina, kreipkitės į gydytoją.
… nebūna mėnesinių

Jei tabletes vartojote tinkamai, nevėmėte, gausiai neviduriavote, nevartojote kitų vaistų, labai mažai tikėtina, kad pastojote. Toliau vartokite Logest pagal schemą.
Jei mėnesinių nebuvo du kartus iš eilės, Jūs galite būti nėščia, todėl nedelsdama kreipkitės į gydytoją. Nepradėkite naujos Logest pakuotės, kol gydytojas patikrins, ar nepastojote.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Logest, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Jei pastebėjote bet kokį šalutinį poveikį, ypač sunkų ar ilgai trunkantį, arba pakito sveikatos būklė ir jums atrodo, kad tai susiję su kontraceptinių tablečių vartojimu, kreipkitės į gydytoją.

Sunkus šalutinis poveikis
Su kontraceptinių tablečių vartojimu susijęs sunkus šalutinis poveikis ir jo simptomai išvardyti skyriuose „Kontraceptinės tabletės ir trombozė“, „Kontraceptinės tabletės ir vėžys“. Dar kartą perskaitykite šiuos skyrius, ir, jeigu jums kas nors kelia nerimą, nedelsdama kreipkitės į gydytoją.

Kiti galimi šalutiniai reiškiniai
Kontraceptines tabletes vartojančioms moterims pasitaiko toliau išvardytų šalutinių reiškinių, tačiau juos nebūtinai sukelia vartojamas vaistas. Šie šalutiniai reiškiniai dažniau būna pirmaisiais tablečių vartojimo mėnesiais, vėliau paprastai retėja.

Organų sistemų klasės

Dažni
(³ 1/100)

Nedažni
(³ 1/1000, < 1/100)

Reti

(<1/1 000)

Akių sutrikimai

 

 

Kontaktinių lęšių netoleravimas.

Virškinimo trakto sutrikimai

Šleikštulys, pilvo skausmas.

Vėmimas, viduriavimas.

 

Imuninės sistemos sutrikimai

 

 

Padidėjęs jautrumas.

Tyrimai

Padidėjęs svoris.

 

Sumažėjęs svoris.

Metabolizmo ir mitybos sutrikimai

 

Skysčių susilaikymas.

 

Nervų sistemos sutrikimai

Galvos skausmas.

Migrena.

 

Psichikos sutrikimai

Prislėgta nuotaika, nuotaikos pokyčiai.

Sumažėjęs lytinis potraukis.

Padidėjęs lytinis potraukis.

Lytinės sistemos ir krūties sutrikimai

Krūtų jautrumas, krūtų skausmas.

Krūtų hipertrofija (padidėjimas). 

Išskyros iš makšties,  išskyros iš krūtų.

Odos ir poodinio audinio sutrikimai

 

Išbėrimas, dilgėlinė.

Mazginė raudonė, daugiaformė raudonė.

Toliau įvardytos sunkios nepageidaujamos reakcijos, stebėtos SGK vartojančioms moterims:
- venų tromboemboliniai sutrikimai;
- arterijų tromboemboliniai sutrikimai;
- aukštas kraujospūdis;
- kepenų navikai;
- naujai atsiradusios ar pasunkėjusios esančios būklės, kurių ryšys su SGK vartojimu neaiškus: Crohno liga, opinis kolitas, epilepsija, migrena, endometriozė, gimdos mioma,  porfirija, sisteminė raudonoji vilkligė, nėščiųjų pūslelinė, Syndenhamo chorėja, hemolizinis-ureminis sindromas, cholestazinė gelta;
- rudmė;
- ūmus ar lėtinis kepenų funkcijos sutrikimas, priverčiantis nutraukti SGK vartojimą iki kepenų funkcijos rodikliai sunormalės;
- jeigu sergate paveldima angioneurozine edema; egzogeniniai estrogenai moterims gali sukelti arba paaštrinti angioneurozinės edemos simptomus (taip pat žr. „Prieš pradedant vartoti Logest“).

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI LOGEST

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.

Ant lizdinės plokštelės ir dėžutės po „Tinka iki“ ar „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Logest vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA

Logest sudėtis
- Veikliosios medžiagos yra gestodenas ir etinilestradiolis. Vienoje dengtoje tabletėje yra 75 mikrogramai gestodeno ir 20 mikrogramų etinilestradiolio.
- Pagalbinės medžiagos yra:

tabletės branduolyje: laktozės monohidratas, kukurūzų krakmolas, povidonas 25 000, magnio stearatas,
tabletės dangale: sacharozė, povidonas 700 000, makrogolis 6000, kalcio karbonatas, talkas ir montanglikolio vaškas.

Logest išvaizda ir kiekis pakuotėje
Tabletės yra baltos, abipusiai išgaubtos, apvalios, 5 mm skersmens.
Logest tiekiamas PVC/aliuminio lizdinėse plokštelėse, kurių kiekvienoje yra 21 dengta tabletė.
Kartono dėžutėje yra viena lizdinė plokštelė.

Rinkodaros teisės turėtojas
Bayer Pharma AG,
D-13342 Berlin, Vokietija

Gamintojas
Delpharm Lille SAS, Z.I.
de Roubaix Est, Rue de toufflers, 59390 Lys Lez Lannoy, Prancūzija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.
UAB „Bayer“
Žirmūnų 68A
LT-09124 Vilnius
Tel. + 370 5 2336868

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2012-01-25
Šaltinis:VVKT 

Panašios prekės
Kontraceptikai

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau