Vigrande 100mg tabletės N1

Prekės kodas
1266
Gamintojas
Zentiva
ATC kodas
G04BE03
Išfasavimas
N1
Vaisto grupė
Receptinis
noImageImage

Panašios prekės
Vaistai erekcijai

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau
Vaistas erekcijai

Vigrande 100mg tabletės N1

Kategorija:
Prekės kodas
1266
Gamintojas
Zentiva
ATC kodas
G04BE03
Išfasavimas
N1
Vaisto grupė
Receptinis
Kol kas receptinių vaistų prekyba nėra leidžiama nuotoliniu būdu.
klauskite

Vaistinių prepraratų paieška VVKT svetainėje.
Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma.
Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus.
Jeigu įtariate, kad jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Resublikos sveikatos aspaugos ministerijos el. paštu arba kitais būtais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

pakuotės lapelis: INFORMACIJA VARTOTOJUI

 

VIGRANDE 100 mg plėvele dengtos tabletės

Sildenafilis

 

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

-  Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

-  Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

-  Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).

-  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

 

Lapelio turinys

1. Kas yra VIGRANDE ir kam jis vartojamas

2. Kas žinotina prieš vartojant VIGRANDE

3. Kaip vartoti VIGRANDE

4. Galimas šalutinis poveikis

5. Kaip laikyti VIGRANDE

6. Kita informacija

 

 

1. KAS YRA VIGRANDE IR KAM JIS VARTOJAMAS

 

VIGRANDE priklauso vaistų, kurie vadinami 5-ojo tipo fosfodiesterazės inhibitoriais. Jis padeda atpalaiduoti Jūsų varpos kraujagysles, todėl kraujas įteka į varpą tuo metu, kai esate lytiškai sujaudintas. VIGRANDE erekciją sukelti padės tik lytinio jaudinimo metu. Jeigu erekcijos sutrikimų nėra, VIGRANDE vartoti negalima. Moterims VIGRANDE vartoti taip pat negalima.

 

VIGRANDE skirtas vyrų erekcijos funkcijos sutrikimui, vadinamam impotencija, gydyti. Tai negalėjimas sukelti ar palaikyti varpos sustandėjimo ir pasistojimo, tinkamų lytiniam aktui atlikti.

 

 

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT VIGRANDE

 

VIGRANDE vartoti negalima

- Jeigu vartojate vaistų, kurie vadinami nitratais, kadangi toks derinys gali sukelti galimai pavojingą kraujospūdžio sumažėjimą. Pasakykite gydytojui, jeigu vartojate bet kurio iš šių vaistų, kuriais dažnai lengvinama krūtinės angina (krūtinės skausmas). Jeigu nesate tikri, klauskite gydytojo arba vaistininko.

- Jeigu vartojate bet kokių vaistų, kurie žinomi kaip azoto oksido donorai, pvz., amilnitrito (pokšintysis), kadangi toks derinys gali sukelti galimai pavojingą kraujospūdžio sumažėjimą.

-  Jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) sildenafiliui arba bet kuriai pagalbinei VIGRANDE tablečių medžiagai.

- Jeigu yra sunkių širdies ar kepenų veiklos sutrikimų.

- Jeigu neseniai ištiko smegenų insultas ar širdies priepuolis arba jeigu Jūsų kraujospūdis mažas.

- Jeigu sergate reta įgimta akių liga (pigmentiniu retinitu).

- Jeigu kada nors buvote apakęs dėl nearteritinės priekinės išeminės optinės neuropatijos (NPION).

 

Specialių atsargumo priemonių reikia

Pasakykite gydytojui:

- jeigu sergate pjautuvine anemija (raudonųjų kraujo ląstelių sutrikimas), leukemija (kraujo ląstelių vėžys), daugine mieloma (kaulų čiulpų vėžys);

- jeigu yra varpos deformacijų arba Peyronie liga;

- jeigu yra širdies sutrikimų, kadangi tokiu atveju gydytojas turės atidžiai patikrinti, ar  Jūsų širdis gali atlaikyti papildomą lytinio akto įtampą;

- jeigu yra skrandžio opa arba kraujavimo sutrikimų (pvz., hemofilija);

- jeigu staiga susilpnėjo rega arba apakote. Šiais atvejais VIGRANDE vartojimą nutraukite ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

 

Kartu su bet kokiu geriamuoju arba lokalaus poveikio vaistiniu preparatu nuo erekcijos sutrikimo VIGRANDE vartoti negalima.

 

Speciali informacija vaikams ir paaugliams

Jaunesniems negu 18 metų asmenims VIGRANDE vartoti negalima.

 

Speciali informacija pacientams, kurių inkstų ar kepenų veikla sutrikusi

Jeigu sutrikusi kepenų ar inktų veikla, turite apie tai pasakyti savo gydytojui. Jis gali nuspręsti Jus gydyti mažesne doze.

 

Kitų vaistų vartojimas

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

Sildenafilis (veiklioji VIGRANDE medžiaga) gali sąveikauti su kai kuriais vaistais, ypač tais, kurių vartojama nuo krūtinės skausmo. Skubaus gydymo atveju turite bet kokiam Jūsų būklę gydančiam sveikatos priežiūros specialistui pasakyti, kad vartojote ir kada vartojote VIGRANDE. Kartu su kitais vaistais VIGRANDE nevartokite, išskyrus tuos atvejus, kai leidžia gydytojas.

 

Jeigu gydotės vaistais, kurie vadinami nitratais, VIGRANDE vartoti negalima, kadangi šių vaistų derinys gali sukelti galimai pavojingą kraujospūdžio sumažėjimą. Jeigu vartojate kurio nors iš vaistų, kuriais paprastai lengvinamas krūtinės skausmas (krūtinės angina), visada pasakykite savo gydytojui arba vaistininkui.

 

Jeigu gydotės vaistais, kurie žinomi kaip azoto oksido donorai, pvz., amilnitritu (pokšintysis), VIGRANDE vartoti negalima, kadangi toks derinys gali sukelti galimai pavojingą kraujospūdžio sumažėjimą. Jeigu gydotės vaistiniais preparatais proteazės inhibitoriais, pvz., tokiais, kuriais gydoma ŽIV liga, Jūsų gydytojas Jums gali skirti vartoti mažesnę (25 mg) pradinę VIGRANDE dozę.

 

Kai kuriems pacientams, kurie dėl didelio kraujospūdžio ligos arba prostatos padidėjimo vartoja alfa adrenoblokatorių, galimas galvos svaigimas arba apsvaigimas, kuriuos gali sukelti kraujospūdžio sumažėjimas greitai atsisėdant arba atsistojant. Kai kuriems pacientams tokių simptomų gali atsirasti sildenafilio pavartojus kartu su alfa adrenoblokatoriais. Toks poveikis labiausiai tikėtinas 4 valandų laikotarpiu po sildenafilio pavartojimo. Kad šių simptomų pasireiškimo galimybė sumažėtų, prieš pradėdami gydytis VIGRANDE, turite reguliariai vartoti Jums skirtų alfa adrenolokatorių paros dozę. Jūsų gydytojas Jums gali skirti mažesnę (25 mg) pradinę VIGRANDE dozę.

 

Vartojimas su maistu ir gėrimais

VIGRANDE galima gerti valgio metu arba nevalgius. Vis dėlto Jūs galite pastebėti, kad su sunkiu maistu pavartotas VIGRANDE pradeda veikti vėliau.

Alkoholis gali laikinai sutrikti gebėjimą sukelti erekciją. Kad gydymas būtų naudingiausias, prieš VIGRANDE vartojimą daug alkoholio patariama negerti.

 

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Moterims VIGRANDE vartoti negalima.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Sildenafilis (veiklioji VIGRANDE medžiaga) gali sukelti galvos svaigimą ir veikti regą. Prieš vairuodami ir valdydami mechanizmus, turite žinoti, kaip į VIGRANDE reaguojate.

 

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines VIGRANDE medžiagas

Šio vaistinio preparato pagalbinėms medžiagoms specialūs įspėjimai netaikomi.

 

 

3. KAIP VARTOTI VIGRANDE

 

VIGRANDE visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Įprasta pradinė dozė yra 50 mg (veikliosios medžiagos kiekis, esantis 50 mg VIGRANDE tabletėje).

 

Dažniau negu kartą per parą VIGRANDE vartoti negalima.

 

VIGRANDE turite gerti likus maždaug valandai iki planuojamo lytinio akto. Nurykite visą tabletę, užgerdami stikline vandens.

 

Jeigu manote, kad VIGRANDE veikia per stipriai arba per silpnai, pasikalbėkite su gydytoju arba vaistininku.

 

VIGRANDE Jums padės sukelti erekcija tik lytinio jaudinimo metu. Laikas, per kurį VIGRANDE pradeda veikti, atskiriems asmenims skiriasi, tačiau dažniausiai jis pradeda veikti per 30 min.- 1 val. Jeigu VIGRANDE pavartosite su sunkiu maistu, galite pastebėti, kad jis pradeda veikti vėliau.

 

Jeigu VIGRANDE erekcijos sukelti nepadeda arba jeigu erekcijos trukmė nėra pakankama, kad galėtumėt užbaigti lytinį aktą, turite apie tai pasakyti savo gydytojui.

 

Pavartojus per didelę VIGRANDE dozę

Gali padažnėti ir pasunkėti šalutinis poveikis. Didesnių negu 100 mg dozių veiksmingumas nėra didesnis.

 

Daugiau tablečių, negu gydytojo nurodyta, gerti negalima.

 

Jeigu išgėrėte daugiau tablečių negu reikia, kreipkitės į gydytoją.

 

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

 

4. galimas ŠALUTINIS poveikis

 

VIGRANDE, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

 

Šalutinis poveikis, susijęs su sildenafilio (veiklioji VIGRANDE medžiaga) vartojimu, paprastai būna lengvas arba vidutinio sunkumo ir trumpalaikis.

 

Jeigu lytinio akto metu arba po jo pasireiškia krūtinės skausmas:

-  atsigulkite pusiausėdomis ir pabandykite atsipalaiduoti;

-  krūtinės skausmui malšinti nitratų nevartokite;

-  nedelsdami susisiekite su savo gydytoju

 

Visi vaistai, įskaitant VIGRANDE, gali sukelti alerginių reakcijų. Turite nedelsdami kreiptis į gydytoją, jeigu pavartojus VIGRANDE atsiranda kuris nors iš šių simptomų: stagus švokštimas, kvėpavimo pasunkėjimas arba galvos svaigimas, vokų, veido, lūpų ar ryklės patinimas.

Po sildenafilio pavartojimo buvo ilgalaikės ir kartais skausmingos erekcijos atvejų. Jeigu erekcija trunka ilgiau negu 4 val., nedelsdami turite kreiptis į gydytoją.

Jeigu staiga susilpnėja rega arba apankate, VIGRANDE vartojimą nutraukite ir nedelsdami kreipkitės į savo gydytoją.

 

Labai dažnas (tikėtinas daugiau negu 1 iš 10 pacientų) šalutinis poveikis

Galvos skausmas.

 

Dažnas (tikėtinas 1 – 10 iš 100 pacientų) šalutinis poveikis

Veido paraudimas, nevirškinimas, poveikis regai (įskaitant atspalvio suteikimą regimiems daiktams, jautrumą šviesai, daiktų matymą lyg per miglą bei regos aštrumo sumažėjimą), nosies užgulimas ir galvos svaigimas.

 

Nedažnas (tikėtinas 1 – 10 pacientų iš 1 000) šalutinis poveikis

Vėmimas, odos išbėrimas, kraujavimas į užpakalinę akių dalį, akių dirginimas, akių pasruvimas krauju (akių paraudimas), akių skausmas, dvejinimasis akyse, nenormalūs jutimai akyse, nereguliarus arba dažnas širdies plakimas, raumenų skausmas, mieguistumas, lietimo pojūčio susilpnėjimas, galvos sukimasis (vertigo), spengimas ausyse, pykinimas, burnos džiūvimas, krūtinės skausmas, nuovargis.

 

Retas (tikėtinas 1 – 10 iš 10 000 pacientų) šalutinis poveikis

Kraujospūdžio padidėjimas, kraujospūdžio sumažėjimas, alpulys, smegenų insultas, kraujavimas iš nosies, staigus klausos susilpnėjimas arba apkurtimas.

 

Papildomas šalutinis poveikis, pastebėtas vaistinio preparato vartojant po to, kai jis pateko į rinką

Stiprus bei greitas juntamas širdies plakimas, krūtinės skausmas, staigi mirtis, širdies priepuolis arba laikinas kraujo patekimo į kai kurias smegenų dalis sumažėjimas. Daugumas, bet ne visi, vyrai, kuriems šis poveikis pasireiškė, širdies sutrikimų turėjo prieš pradėdami vartoti šio vaisto. Ar minėti sutrikimai tiesiogiai priklausė nuo sildenafilio poveikio, nustatyti neįmanoma. Buvo konvulsijų arba traukulių atvejų.

 

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

 

5. KAIP LAIKYTI VIGRANDE

 

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.

 

Ant kartono dėžutės po „Tinka iki“ ir lizdinės plokštelės po „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, VIGRANDE vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

 

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti kartu su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 

6. KITA INFORMACIJA

 

VIGRANDE sudėtis

Veiklioji medžiaga yra sildenafilis. Kiekvienoje tabletėje yra 100 mg sildenafilio (sildenafilio citrato pavidalu).

Pagalbinės medžiagos Tabletės branduolys: bevandenis kalcio-vandenilio fosfatas, mikrokristalinė celiuliozė (E 460), kroskarmeliozės natrio druska ir magnio stearatas.Tabletės plėvelė: geltonasis Sepifilm 3048 (hipromeliozė (E 464), mikrokristalinė celiuliozė, makrogolio 40 stearatas, titano dioksidas (E 171), chinolino geltonasis (E 104) ir makrogolis 6 000).

 

VIGRANDE išvaizda ir kiekis pakuotėje

VIGRANDE tabletės yra geltonos, apvalios, abipus išgaubtos, dengtos plėvele, vienoje jų pusėje yra įspaustas skaitmuo „100“.

 

Pakuotės dydžiai:

 

1 tabletė (1 x 1 tabletė)

4 tabletės (1 x 4 tabletės)

8 tabletės (2 x 4 tabletės)

Kiekvienoje lizdinėje plokštelėje yra 1 arba 4 tabletės.

 

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

 

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

ZENTIVA, a. s.

Nitrianska 100

920 27 Hlohovec

Slovakija

 

 

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

Zentiva International a.s. filialas

A. Juozapavičiaus g. 6/2,
LT-09310, Vilnius,
Tel.: 8 5 247 74 80

 

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2010-01-19

 

Šaltinis:VVKT

 

Panašios prekės
Vaistai erekcijai

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau