Monopril 20mg tabletės N28

Prekės kodas
2316
Gamintojas
PharmaSwiss
Vaisto grupė
Receptinis
noImageImage

Panašios prekės
Vaistai nuo širdies nepakankamumo

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau
Vaistas nuo širdies nepakankamumo

Monopril 20mg tabletės N28

Kategorija:
Prekės kodas
2316
Gamintojas
PharmaSwiss
Vaisto grupė
Receptinis
Kol kas receptinių vaistų prekyba nėra leidžiama nuotoliniu būdu.
klauskite

Vaistinių prepraratų paieška VVKT svetainėje.
Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma.
Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus.
Jeigu įtariate, kad jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Resublikos sveikatos aspaugos ministerijos el. paštu arba kitais būtais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

Monopril 10 mg tabletės
Monopril 20 mg tabletės

Fosinoprilio natrio druska

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys
1. Kas yra Monopril ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Monopril
3. Kaip vartoti Monopril
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Monopril
6. Kita informacija

1. KAS YRA MONOPRIL IR KAM JIS VARTOJAMAS

Monopril yra angiotenziną konvertuojančio fermento (AKF) inhibitorius. Jis slopina kraujospūdį didinančių medžiagų gamybą bei normalizuoja vandens ir druskų išskyrimą pro inkstus. Šis vaistas vartojamas kraujospūdžiui mažinti sergant arterine hipertenzija. Be to, Monopril lengvina širdies darbą sergant širdies nepakankamumu.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT MONOPRIL

Monopril vartoti negalima:
- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) fosinopriliui, bet kuriam kitam AKF inhibitoriui arba bet kuriai pagalbinei Monopril medžiagai;
- jeigu, vartojant kitą AKF inhibitorių, buvo pasireiškusi angioneurozinė edema (veido, liežuvio, gleivinių tinimas, kvėpavimo takų užsikimšimas);
- jeigu yra paveldima ar idiopatinė angioneurozinė edema;
- jei esat daugiau nei 3 mėnesius nėščia. Taip pat yra geriau vengti vartoti Monopril ankstyvuoju nėštumo kaikotarpiu (žr. skyrių „Nėštumas“).

Saugumas ir veiksmingumas vaikams neištirti, todėl Monopril negalima duoti vaikams ir paaugliams, jaunesniems kaip 18 metų.

Specialių atsargumo priemonių reikia
- Jeigu anksčiau vartojote diuretikus (šlapimo išskyrimą didinančius vaistus) arba ribojote druskos vartojimą, Monopril gali per daug sumažinti kraujospūdį ir sukelti su tuo susijusių simptomų (galvos svaigimą, sukimąsi). Jeigu, sirgdami širdies ir (arba) inkstų funkcijos nepakankamumu, patyrėte tokių sutrikimų, nedelsdami pasikonsultuokite su gydytoju.
- Jeigu numatoma chirurginė operacija, kurios metu reikės bendrosios anestezijos (narkozės), apie Monopril vartojimą pasakykite gydytojui, kadangi bendrosios anestezijos metu gali per daug sumažėti kraujospūdis.
- Jeigu sergate inkstus pažeidusia reumatine liga, dėl AKF inhibitorių vartojimo gali sumažėti atsparumas infekcijai. Jei be aiškios priežasties pradeda skaudėti gerklę arba prasideda karščiavimas, reikia nedelsiant pasikonsultuoti su gydytoju.

Jeigu manote, kad esate (arba galite tapti) nėščia, turite apie tai pasakyti savo gydytojui. Ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu Monopril vartoti nerekomenduojama. Vartojamas po trečio nėštumo mėnesio, šis vaistas gali padaryti didžiulės žalos Jūsų kūdikiui, žr. skyrių „Nėštumas ir žindymo laikotarpis“.

Kitų vaistų vartojimas
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Monopril gali mažinti kalio išskyrimą, todėl kalio papildus ir druskos pakaitalus, kurių sudėtyje yra kalio, kartu su šiuo vaistu galima vartoti tik gydytojui rekomendavus.
Antacidiniai vaistai (jie vartojami nuo rėmens) gali mažinti Monopril rezorbciją, todėl juos reikia gerti bent 2 val. prieš Monopril arba bent 2 val. po jo.

Skausmą ir karščiavimą slopinantys vaistai gali susilpninti Monopril kraujospūdį mažinantį poveikį, todėl prieš juos vartojant kartu reikia pasikonsultuoti su gydytoju.
Vartojant ličio preparatus, gali tekti dažniau tirti ličio koncentraciją serume.
Kai taikomas organizmo jautrumą mažinantis gydymas, AKF inhibitoriai gali sukelti sunkią alerginę reakciją.

Monopril vartojimas su maistu ir gėrimais
Monopril galima vartoti valgant arba nevalgius.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Nėštumas
Jeigu esate nėščia (manote, kad galite būti pastojusi), pasakykite apie tai gydytojui. Jūsų gydytojas lieps Jums nebevartoti vaisto prieš planuojant pastojimą arba iš karto sužinojus apie nėštumą ir paskirs kitą vaistinį preparatą vietoje Monopril. Monopril yra nerekomenduojamas ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu ir negali būti vartojamas, jei esate daugiau kaip tris mėnesius nėščia, nes tuomet jis gali labai pakenkti jūsų kūdikiui.

Žindymo laikotarpis
Pasakykite savo gydytojui, jei maitinate krūtimi ar ruošiatės pradėti tai daryti. Monopril nerekomenduojamas krūtimi maitinančioms motinoms. Jei motina nori maitinti krūtimi, gydytojas gali paskirti kitą vaistą, ypač jei norima žindyti naujagimį arba prieš laiką gimusį kūdikį.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Fosinoprilis tiesiogiai neveikia gebėjimo vairuoti, tačiau dėl kai kurių šalutinių poveikių (pvz., kraujospūdžio sumažėjimo, galvos svaigimo) gebėjimais vairuoti ir valdyti mechanizmus gali sutrikti, ypač pradedant vartoti šį vaistą ar pakeitus jo dozę.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Monopril medžiagas
Šių tablečių sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

3. KAIP VARTOTI MONOPRIL

Monopril visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją.
Įprasta pradinė dozė yra 10 mg 1 kartą per parą. Gydytojas gali palaipsniui didinti dozę, prireikus iki 40 mg 1 kartą per parą.
Jeigu manote, kad Monopril veikia per stipriai arba per silpnai, pasikonsultuokite su gydytoju.

Pavartojus per didelę Monopril dozę
Perdozavus gali pernelyg daug sumažėti kraujospūdis. Jei netyčia išgėrėte per daug tablečių arbe jų nurijo vaikas, nedelsdami kreipkitės į savo gydytoją arba kvieskite greitąją pagalbą.

Pamiršus pavartoti Monopril
Tą pačią dieną prisiminę užmirštą dozę, ją nedelsdami išgerkite. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistąją.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Monopril, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Žemiau nurodyto galimo šalutinio poveikio dažnis apibūdinamas taip:

dažnas:
pasireiškia 1-10 vartotojų iš 100

nedažnas:
pasireiškia 1-10 vartotojų iš 1 000

retas:
pasireiškia 1-10 vartotojų iš 10 000

Dažnas šalutinis poveikis: galvos svaigimas, hipotenzija, ortostatine hipotenzija, kosulys, skonio sutrikimai.
Nedažnas šalutinis poveikis: apalpimas, pakitęs kūno svoris ar apetitas, nuovargis, patinimas (edema), krūtinės skausmas, angioneurozinė edema (alerginis patinimas), širdies aritmija, širdies laidumo sutrikimai, šokas, kraujagyslių uždegimas (angitas), niežulys ir išbėrimas, įskaitant dilgėlinę, pykinimas ar vėmimas, viduriavimas, vidurių užkietėjimas, dujų susikaupimas virškinimo trakte (flatulencija), rijimo sutrikimas (disfagija), burnos džiūvimas, skausmas virškinimo trakte, rėmuo, burnos gleivinės uždegimas (aftos), dusulys, sloga, ryklės uždegimas (faringitas), epistaksė, raumenų skausmas (mialgija), sąnarių skausmas (artralgija), inkstų nepakankamumas, gausus šlapinimasis (poliurija) ar mažas šlapimo kiekis (oligurija).
Retas šalutinis poveikis: limfmazgių liga (limfadenopatija), karščiavimas, podagra, kepenų uždegimas (hepatitas), kasos uždegimas (pankreatitas), bronchų spazmas, plaučių uždegimas (pneumonija), krūtinplėvės uždegimas (pleuritas) (taip pat gauta pranešimų apie simptomų kompleksą, kurį sudarė kosulys, bronchų spazmas ir eozinofilija), smegenų infarktas (išeminis insultas), praeinantysis smegenų išemijos priepuolis, galvos sukimasis (vertigo), drebulys, parestezija (tariamasis skruzdžių rėpliojimo, tirpimo, niežėjimo, skausmo ir kitokių nesamų dirginimų jutimas),  depresija, regos sutrikimai, triukšmas ausyse, skausmas, per didelis kalio kiekis kraujyje (hiperkalemija), kraujo ląstelių kiekio pokyčiai (leukopenija, neutropenija, eozinofilija), padidėjusi kepenų funkcijos rodiklių koncentracija kraujo serume.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui.

5. KAIP LAIKYTI MONOPRIL

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.

Ant dėžutės po „Tinka iki“ ir lizdinės plokštelės po „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Monopril vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA

Monopril sudėtis
Veiklioji medžiaga yra fosinoprilio natrio druska. Vienoje tabletėje yra 10 mg arba 20 mg fosinoprilio natrio druskos.
Pagalbinės medžiagos yra bevandenė laktozė, mikrokristalinė celiuliozė, krospovidonas, povidonas, natrio stearilfumaratas.

Monopril išvaizda ir kiekis pakuotėje
Monopril 10 mg tabletės yra baltos, apvalios. Vienoje tabletės pusėje yra įspausta „158“, kitoje yra vagelė. Vagelė skirta tik tabletei perlaužti, kad būtų lengviau nuryti, bet ne jai padalyti į lygias dozes.
Monopril 20 mg  tabletės yra baltos, apvalios. Vienoje tabletės pusėje yra įspausta „609“, kitoje yra vagelė. Vagelė skirta tik tabletei perlaužti, kad būtų lengviau nuryti, bet ne jai padalyti į lygias dozes.

Dėžutėje yra 28 tabletės PVC/PVDC/Al lizdinėse plokštelėse (po 14 tablečių dviejose lizdinėse plokštelėse).

Rinkodaros teisės turėtojas
Bristol-Myers Squibb Gyogyszerkereskedelmi Kft.
Lövőház u.39
1024, Budapest
Vengrija

Gamintojas
Bristol-Myers Squibb S.r.l.
Contrada Fontana del Ceraso
I‑03012 Anagni-Frosinone
Italija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.
UAB "PharmaSwiss"
Šeimyniškių 21 B
LT-09200 Vilnius
Tel. +370 5 2790 762

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2009-08-07

Panašios prekės
Vaistai nuo širdies nepakankamumo

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau