Trichopol 250mg tabletės N20

Prekės kodas
3036
Gamintojas
Polpharma S.A. (LT)
Vaisto grupė
Receptinis
noImageImage

Panašios prekės
Antiparazitiniai vaistai

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau
Vaistas nuo parazitų

Trichopol 250mg tabletės N20

Kategorija:
Prekės kodas
3036
Gamintojas
Polpharma S.A. (LT)
Vaisto grupė
Receptinis
Kol kas receptinių vaistų prekyba nėra leidžiama nuotoliniu būdu.
klauskite

Vaistinių prepraratų paieška VVKT svetainėje.
Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma.
Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus.
Jeigu įtariate, kad jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Resublikos sveikatos aspaugos ministerijos el. paštu arba kitais būtais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

Trichopol 250mg tab.N20

Prieš pradėdami vartoti šį vaistą, atidžiai perskaitykite visą informacinį lapelį.
- Neišmeskite lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Preparatas gali jiems pakenkti (net tokiu atveju, jeigu jų ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).

Lapelio turinys
1. Kas yra Trichopol ir nuo ko jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Trichopol
3. Kaip vartoti Trichopol
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Trichopol laikymo sąlygos
6. Kita informacija

Trichopol 250 mg tabletės

Metronidazolas
- Veiklioji medžiaga yra metronidazolas. Jo vienoje tabletėje yra 250 mg.
- Pagalbinės medžiagos yra bulvių krakmolas, želatina, krakmolo sirupas, magnio stearatas.

1. KAS YRA TRICHOPOL IR NUO KO JIS VARTOJAMAS
Trichopol 250 mg tablečių veiklioji medžiaga metronidazolas yra 5-nitroimidazolo junginys, naikinantis pirmuonis ir bakterijas.

Vaistas veikia Trichomonas vaginalis, Lamblia intestinalis, Entamoeba histolytica ir Balantidium coli. Be to, jis sukelia stiprų baktericidinį poveikį toliau išvardytoms bakterijų padermėms.

Gramneigiamoms lazdelėms: Bacteroides padermėms, tarp jų Bacteroides fragilis grupei (B. fragilis, B. distasonis, B. ovatus, B. thetaitaomicron, B. vulgatus), Fusobacterium padermėms.
Gramteigiamoms lazdelėms: Eubacterium, Clostridium.
Gramneigiamiems kokams: Peptococcus ir Peptostreptococcus padermėms.

Metronidazolis nesukelia baktericidinio poveikio daugeliui aerobinių bakterijų, fakultatyvinių anaerobų, grybelių bei virusų.

Trichopol 250 mg tabletės tinka, jei yra:
- Trichomonozė.
- Lambliozė.
- Amebiazė ir amebų sukeltas kepenų pūlinys.
- Anaerobinių bakterijų arba mišrios infekcijos (anaerobinių ir aerobinių bakterijų) sukelta liga (vaistas dažniausiai vartojamas kartu su tinkamais antibiotikais).

Be to, vaistas kartu su bismuto preparatais ir antibiotikais, pvz., amoksicilinu, tinka Helicobacter pylori bakterijoms, kurių būna sergant skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opalige, naikinti.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT TRICHOPOL

Trichopol vartoti draudžiama:
- jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) metronidazolui, kitiems šios grupės vaistams arba bet kuriai pagalbinei Trichopol 250 mg tablečių medžiagai.
- pacientė nėščia (pirmieji trys nėštumo mėnesiai).

Specialios atsargumo priemonės vartojant vaisto
- Atsargiai vaisto reikia vartoti ligoniams, sergantiems sunkiomis kepenų ligomis, bei pacientams, kuriems dažniau galima edema arba kurie vartoja kortikosteroidų.
- Ligoniai, kuriems gydymo metu atsiranda neurologinių sutrikimų (tirpsta kojos ir rankos, atsiranda skruzdžių bėgiojimo galūnėse pojūtis arba mėšlungis), vaisto turėtų vartoti tik tokiu atveju, jei gydytojo nuomone medikamento vartojimo nauda didesnė negu komplikacijų pavojus.
- Atsargiai metronidazolo reikia vartoti pacientams, kuriems yra ar buvo patologinių kraujo pokyčių. Jiems prieš pradedant vartoti metronidazolo, gydymo metu ir jį baigus reikėtų nustatyti, ypač jei gydymą šiuo preparatu būtina kartoti, leukocitų kiekį ir jų rūšis procentais.
- Gydant metronidazolu, kartais makštyje, žarnose ar burnos ertmėje gali pradėti daugintis grybeliai. Tokiu atveju gydytojo nurodymu reikia vartoti vaistų nuo grybelių.
- Vartojant metronidazolio ir gydymą baigus, dar mažiausiai vieną dieną negalima gerti alkoholinių gėrimų, kadangi gali pasireikšti nepageidaujamas poveikis.
- Metronidazolas gali daryti įtaką kai kurių laboratorinių tyrimų (aspartataminotransferazės, alaninaminotransferazės, laktatdehidrogenazės, trigliceridų, gliukozės) rodmenims.

Trichopol vartojimas su maistu ir gėrimais
Trichopol 250 mg tablečių veiklioji medžiaga metronidazolas stiprina toksinį alkoholio poveikį. Kartu su medikamentu geriant alkoholio, gali pasireikšti karščio pylimas, prakaitavimas, galvos, viršutinės pilvo dalies skausmas, pykinimas, vėmimas.

Nėštumas
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Pagal saugumą nėštumo metu vaistas priklauso B kategorijai.
Pirmuosius tris nėštumo mėnesius metronidazolo vartoti draudžiama.

Paskutiniuosius 6 nėštumo mėnesius vaisto galima vartoti tik tokiu atveju, jei gydytojo nuomone, vaisto vartojimo nauda motinai didesnė už žalingo poveikio vaisiui pavojų.

Žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Metronidazolo patenka į motinos pieną, todėl šio medikamento žindyvei reikėtų nevartoti. Jei vaisto vartoti būtina, žindymą reikia nutraukti.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Duomenų, dėl kurių būtų draudžiama vairuoti automobilį ar valdyti mechanizmus, nėra.

Kitų vaistų vartojimas

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
- Metronidazolas, vartojamas kartu su kumarinų grupės antikoaguliantais, ilgina protrombino laiką, todėl minėtų medikamentų dozavimą reikia tinkamai koreguoti.
- Fenitoinas ir fenobarbitalis skatina metronidazolo šalinimą, todėl sumažėja jo koncentracija serume. Cimetidinas ilgina metronidazolo pusinės eliminacijos laiką.
- Metronidazolas didina ličio koncentraciją serume ir stiprina jo toksinį poveikį. Jei gydytojo nuomone minėtų vaistų vartoti kartu būtina, gydymo metu reikėtų kontroliuoti ličio kiekį bei kreatinino koncentraciją serume.
- Dėl metronidazolo sąveikos su terfenadinu ir astemizolu gali pasireikšti nepageidaujamas poveikis kraujotakos sistemai.
- Metronidazolas stiprina toksinį alkoholio poveikį. Kartu su medikamentu geriant alkoholio gali pasireikšti karščio pylimas, prakaitavimas, galvos, viršutinės pilvo dalies skausmas, pykinimas, vėmimas.
- Vartojant metronidazolo kartu su disulfiramu gali prasidėti ūminė psichozė ir sutrikti orientacija, todėl baigus vartoti disulfiramo gydymą metronidazolu galima pradėti ne anksčiau kaip po 2 savaičių.
- Metronidazolas slopina fluoruracilo metabolizmą, todėl pastarasis vaistas gali sukelti stipresnį toksinį poveikį.

3. KAIP VARTOTI TRICHOPOL
Trichopol visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Trichomonozė
Pastaba. Vienu metu turi būti gydomas ir seksualinis partneris.
Moterys. 10 parų reikia gerti du kartus per parą pusryčių ir vakarienės metu po 250 mg (vieną 250 mg tabletę.)
Vyrai. 10 parų, dažniausiai du kartus per parą, reikia gerti pusryčių ir vakarienės metu po 250 mg (vieną 250 mg tabletę).

Amebiazė
Suaugę žmonės. 5 –10 parų reikia gerti 3 kartus per parą po 750 mg (tris 250 mg tabletes).
Vaikai. 5 –10 parų kasdien vartojama 35 – 50 mg/kg kūno svorio paros dozė. Ją reikia gerti per tris kartus.

Lambliozė
vaisto reikia gerti:
- 2 – 5 metų vaikams – du kartus per parą po pusę 250 mg tabletės (paros dozė – 250 mg);
- 6 – 10 metų vaikams – tris kartus per parą po pusę 250 mg tabletės (paros dozė – 375 mg);
- vyresniems negu 10 metų vaikams – du kartus per parą po vieną 250 mg tabletę (paros dozė – 500 mg).
Vaisto reikia gerti iš ryto ir vakare dažniausiai 5 – 10 parų. Jei reikia, gydytojo nurodymu, po 4 – 6 savaičių gydymą galima kartoti.

Anaerobinių bakterijų sukeliamos ligos
Galima vartoti vien metronidazolio arba jo kartu su kitokiais antibakteriniais preparatais. Vidutinė gydymo trukmė turėtų būti ne ilgesnė kaip 7 paros.
Vyresni negu 12 metų pacientai. Valgio metu ar po jo reikia gerti jo 3 kartus per parą po vieną arba dvi 250 mg tabletes.
Jaunesni negu 12 metų pacientai (taip pat kūdikiai). Valgio metu ar po jo reikia gerti 3 kartus per parą po 7,5 mg/kg kūno svorio dozę.

Anaerobinių bakterijų sukeliamos ligos profilaktika (prieš pilvo ertmės operacijas, akušerijoje ir ginekologijoje)
Vyresni negu 12 metų pacientai. Iš pradžių reikia išgerti iš karto 1 g (keturias 250 mg tabletes), po to gerti valgio metu ar po jo 3 kartus per parą po vieną 250 mg tabletę tol, kol prieš operaciją uždraudžiama valgyti.
5 – 12 metų vaikai. 2 paras reikia gerti kas 8 valandas po 125 mg.
Jaunesni negu 5 metų vaikai (taip pat kūdikiai). 2 paras reikia gerti valgio metu ar po jo kas 8 valandas po 5 mg/kg kūno svorio dozę.

Jeigu manote, kad Trichopol veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Pavartojus per didelę Trichopol dozę
Mirtina dozė žmogui nežinoma.
Specifinio metronidazolui priešnuodžio nėra. Perdozavus reikia kreiptis į gydytoją, kad jis galėtų pradėti tinkamą gydymą.

Pamiršus pavartoti Trichopol
Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima. Toliau vaisto reikia vartoti taip, kaip paskirta.

Pokyčiai nutraukus Trichopol vartojimą
Vaisto reikia vartoti visą gydytojo nurodytą laiką. Savo nuožiūra pertraukus gydymą ar per anksti baigus vaisto vartojimą, liga gali vėl atsinaujinti.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Trichopol, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.
Dažniausiai pasireiškia pykinimas, kurio metu kartais skauda galva, pablogėja apetitas, džiūsta burna, juntamas metalo skonis. Rečiau galimas vėmimas, viduriavimas, pilvo negalavimas, vidurių užkietėjimas.

Be to, vartojant vaisto gali atsirasti patologinių kraujo pokyčių, pasireikšti periferinė neuropatija (jai būdingas rankų ir kojų tirpimas, daigymo pojūtis, galūnių parestezija), galvos skausmas, svaigulys, judesių koordinacijos bei orientacijos sutrikimas, depresija, mieguistumas, nemiga, padidėti nervingumas. Retai gali prasidėti traukulių priepuolis, pasireikšti daugiaformė eksudacinė raudonė, angioedema, anafilaksijos reakcija, kepenų uždegimas, aplazinė mažakraujystė, raumenų, sąnarių skausmas, veido paraudimas, nosies gleivinės hiperemija, karščiavimas, deginimo pojūtis, patamsėti šlapimas, ant liežuvio atsirasti apnašų, prasidėti liežuvio ir dantenų uždegimas, burnos gleivinės grybelis.
Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. TRICHOPOL LAIKYMO SĄLYGOS

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.
Laikyti išorinėje gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos ir drėgmės.
Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

6. KITA INFORMACIJA

Registravimo liudijimo turėtojas ir gamintojas
Pharmaceutical Works POLPHARMA S.A.
Ul. Pelplinska 19, 83-200 Starogard Gdanski, Lenkija

Daugiau informacijos apie šį vaistinį preparatą gali suteikti vietinis registravimo liudijimo turėtojo atstovas.

Farmacinės įmonės „Polpharma“ atstovybė
E. Ožeškienės g 18a
44254 Kaunas, Lietuva
Tel. + 370 37 325 131

Informacinis lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2007-10-03

Panašios prekės
Antiparazitiniai vaistai

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau