Brontex sirupas 15 mg/5 ml, 100 ml

Prekės kodas
4166
Gamintojas
Ratiopharm GmbH
Vaisto grupė
Nereceptinis
Vaistas nuo kosulio Brontex sirupas 15 mg/5 ml, 100 ml | Mano Vaistinė
Vaistas nuo kosulio Brontex sirupas 15 mg/5 ml, 100 ml | Mano Vaistinė

Panašios prekės
Vaistai nuo kosulio

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau
Vaistas nuo kosulio

Brontex sirupas 15 mg/5 ml, 100 ml

Kategorija:
Prekės kodas
4166
Gamintojas
Ratiopharm GmbH
Vaisto grupė
Nereceptinis
Įprasta kaina 4,74 €
Pranešti,
kai kaina nukris
klauskite

Vaistinių prepraratų paieška VVKT svetainėje.
Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma.
Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus.
Jeigu įtariate, kad jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Resublikos sveikatos aspaugos ministerijos el. paštu arba kitais būtais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

Brontex 15 mg/5 ml sirupas nuo kosulio,  100 ml

Ambroksolio hidrochloridas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. Brontex galima įsigyti be recepto, tačiau jį reikia vartoti tiksliai, kaip nurodyta, kad poveikis būtų geriausias.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
- Jeigu simptomai pasunkėjo arba per 4-5 dienas nepalengvėjo, kreipkitės į gydytoją.
- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys
1.   Kas yra Brontex ir kam jis vartojamas
2.   Kas žinotina prieš vartojant Brontex
3.   Kaip vartoti Brontex
4.   Galimas šalutinis poveikis
5.   Kaip laikyti Brontex
6.   Kita informacija

1. KAS YRA BRONTEX IR KAM JIS VARTOJAMAS

Brontex vartojamas atsikosėjimui lengvinti, sergant ūminėmis bei lėtinėmis bronchų ir plaučių ligomis, kurių metu susidaro tąsaus sekreto.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT BRONTEX SIRUPĄ NUO KOSULIO

Brontex vartoti negalima:
- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) ambroksolio hidrochloridui arba bet kuriai pagalbinei Brontex medžiagai;

Specialių atsargumo priemonių reikia:
Labai retai pasitaikė pranešimų apie sunkias Stevens-Džonsono ir Lajelio pobūdžio odos reakcijas, atsiradusias ambroksolio vartojimo metu. Atsiradus odos ir gleivinių pokyčių, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją ir nutraukti ambroksolio vartojimą.

Jaunesni nei 2 metų vaikai
Jaunesniems kaip 2 metų vaikams Brontex galima vartoti tik gydytojui prižiūrint.

Sutrikusi inkstų funkcija
Jei sutrikusi Jūsų inkstų funkcija, prieš tai pasitarus su gydytoju, Brontex reikia vartoti labai atsargiai (tai yra mažesne doze arba darant tarp vaisto vartojimo ilgesnes pertraukas).

Sunkus inkstų nepakankamumas
Esant sunkiam inkstų nepakankamumui, kepenyse iš ambroksolio susidarantys metabolitai gali kauptis organizme.

Sunki kepenų liga
Jei Jūs sergate sunkia kepenų liga, prieš tai pasitarus su gydytoju, Brontex galima vartoti tik labai atsargiai (tai yra mažesne doze arba darant tarp vaisto vartojimo ilgesnes pertraukas).

Kai yra reta bronchų liga (pvz., piktybinis ciliarinis sindromas), kuri reiškiasi gausia skreplių sankaupa kvėpavimo takuose, Brontex reikėtų vartoti labai atsargiai, prižiūrint gydytojui, nes kvėpavimo takuose gali kauptis sekreto. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

Sudėtyje yra propilenglikolio, kuris gali sukelti panašių simtomų kaip alkoholis. Kadangi ambroksolis gali dirginti virškinimo trakto gleivinę, vaisto atsargiai turėtų vartoti pacientai, kuriems yra ar yra buvusi pepsinė opa.

Kitų vaistų vartojimas
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Vaistai nuo kosulio
Ambroksolio vartojant kartu su vaistais nuo kosulio, dėl kosulio reflekso slopinimo gali atsirasti pavojinga sekreto stazė, todėl minėtų vaistų vartoti kartu galima tik pagal labai tiksliai nustatytas indikacijas.

Antibiotikai
Pastebėta, kad ambroksolis, vartojamas kartu su amoksicilinu, cefuroksimu, doksiciklinu ir eritromicinu, gerina minėtų antibiotikų skvarbumą į bronchų sekretą.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Ambroksolio hidrochloridas prasiskverbia per placentos barjerą. Tyrimai su gyvūnais tiesioginio ar netiesioginio kenksmingo poveikio nėštumo eigai, embriono ar vaisiaus vystymuisi, gimdymui ar postnataliniam vystymuisi neparodė. Pirmaisiais trimis nėštumo mėnesiais Brontex vartoti nerekomenduojama. Veikliosios preparato medžiagos patenka į motinos pieną. Žindyvėms Brontex vartoti nerekomenduojama, nors kūdikiui nepalankus poveikis pasireikšti neturėtų.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Brontex medžiagas
Šio preparato sudėtyje yra sorbitolio, propilenglikolio. Propilenglikolis gali sudirginti odą.Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

Jeigu Jums nustatytas nepakantumas bet kurios kilmės cukrui, šį preparatą galima vartoti tik pasitarus su gydytoju. Sorbitolio energinė vertė yra 2,6 kkal/kg kūno svorio. Sorbitolis pasižymi švelniu vidurius paleidžiančiu poveikiu. Viename Brontex sirupo matavimo šaukšte yra 2,1 g sorbitolio (tai atitinka 0,18 duonos vienetų).

3. KAIP VARTOTI BRONTEX SIRUPĄ NUO KOSULIO

Brontex sirupą visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Brontex sirupO Vartojimo metodas ir trukmė
Brontex sirupą reikėtų gerti pavalgius, naudoti matavimo šaukštą.

Nuoroda
Geriant pakankamai skysčių, sustiprėja Brontex sirupo poveikis sekreto skystėjimui. Todėl gydymosi metu reikia gerti pakankamai skysčių.

Vaisto vartojimo trukmę, atsižvelgiant į ligos sunkumą, nustato gydytojas. Jei vaisto geriate be gydytojo nurodymų, tai nevartokite Brontex sirupo ilgiau negu 4-5 paras. Jei gydytojas nenurodė kitaip, vaisto reikėtų vartoti tokiu būdu:

Jaunesni nei 2 metų vaikai
Paprastai geriama 2 kartus per dieną po ½ matavimo taurelės* - 2,5 ml Brontex sirupo (tai atitinka 15 mg ambroksolio hidrochlorido per parą)

2-5 metų vaikai
Paprastai geriama 3 kartus per dieną po ½  matavimo taurelės* - 2,5 ml Brontex sirupo (tai atitinka 22,5 mg ambroksolio hidrochlorido per parą).

6-12 metų vaikai
Paprastai vartojama 2-3 kartus per parą po vieną matavimo taurelę*, kuriame yra 5 ml Brontex sirupo (tai atitinka 30-45 mg ambroksolio hidrochlorido per parą).

Suaugusieji ir vyresni kaip 12 metų vaikai
Paprastai geriama pirmąsias 2-3 paras 3 kartus per parą po 2 matavimo taureles*, kiekviename yra po 5 ml Brontex sirupo (tai atitinka 60-90 mg ambroksolio hidrochlorido per parą), paskui – 2 kartus per parą po 2 dozavimo taureles*, kurių kiekviename yra po 5 ml Brontex sirupo (tai atitinka 60 mg ambroksolio hidrochlorido per parą).
* pakuotėje yra dozavimo taurelė.

Nuoroda
Jei Jums sutrikusi inkstų funkcija arba sergate sunkia kepenų liga, gydytojui nurodžius, vaisto dozę reikia sumažinti arba tarp vaisto vartojimo daryti ilgesnes pertraukas.
Jeigu manote, kad Brontex sirupas veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Pavartojus per didelę Brontex dozę
Perdozavus ambroksolio, apsinuodijimo požymių nepastebėta. Pranešama apie trumpalaikį sujaudinimą ir viduriavimą. Atsitiktinai ar sąmoningai labai perdozavus vaisto, gali atsirasti šių požymių: gausus seilėtekis, springimas, vėmimas, sumažėjęs kraujospūdis.
Jei Brontex sirupo išgėrėte pernelyg daug ir atsirado aukščiau minėtų požymių, kreipkitės į gydytoją.
Perdozavus vaisto, kreipkitės į gydytoją. Skubios gydymo priemonės - vėmimo sukėlimas ir skrandžio plovimas - paprastai nėra tinkamos; jas galima bandyti taikyti tik atsiradus perdozavimo požymių.
Reikėtų naudoti priemones, skirtas gydyti tiems simptomams, kurių atsiranda perdozavus vaisto.

Pamiršus pavartoti Brontex
Jei pamirštama išgerti Brontex ar jo buvo išgerta pernelyg mažai, nereikia gerti jo daugiau; toliau vartokite vaistą gydytojo nurodyta tvarka.

Nustojus vartoti Brontex
Nepasitarę su gydytoju, nenutraukite vaisto vartojimo, nes gali pablogėti ligos eiga. Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. GALIMAS ŠALUTINIS BRONTEX SIRUPO NUO KOSULIO POVEIKIS

Brontex, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.Paprastai ambroksolio hidrochloridas toleruojamas gerai.

Nepageidaujamo poveikio dažnio apibūdinimai:
Labai dažni (≥1/10);
Dažni (nuo ≥1/100 iki <1/10);
Nedažni (nuo ≥1/1 000 iki <1/100);
Reti (nuo ≥1/10 000 iki <1/1 000);
Labai reti (<1/10 000).

Imuninės sistemos sutrikimai
Retai. Odos išbėrimas, dilgėlinė, angioneurozinė edema.
Labai retai. Anafilaksinės reakcijos, įskaitant anafilaksinį šoką (veido pabrinkimas, dusulys, temperatūros padidėjimas, drebulys), kitos alerginės reakcijos.

Kvėpavimo sistemos, krūtinės ląstos ir tarpuplaučio sutrikimai
Retai. Sekreto tekėjimas iš nosies.

Virškinimo trakto sutrikimai
Nedažnai. Nevirškinimas, bei kitokie silpni virškinimo trakto sutrikimo simptomai, pykinimas, vėmimas.
Retai. Seilėtekis, rėmuo, viduriavimas.

Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai
Retai. Šlapinimosi sutrikimai

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI BRONTEX SIRUPĄ

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Ant buteliuko etiketės ir dėžutės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Brontex vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos. Po pirmojo buteliuko atidarymo galima vartoti 6 mėnesius. Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA APIE BRONTEX SIRUPĄ NUO KOSULIO

Brontex sirupo sudėtis
Veiklioji Brontex sirupo medžiaga yra: ambroksolio hidrochloridas. 5 ml sirupo yra 15 mg ambroksolio hidrochlorido. 1 ml Brontex sirupo yra 3 mg ambroksolio hidrochlorido.
- Pagalbinės Brontex sirupo medžiagos yra  sorbitolis (E 420), propilenglikolis, aviečių skonio medžiaga, sacharinas, išgrynintas vanduo.

Brontex išvaizda ir kiekis pakuotėje
Sirupas yra skaidrus. Brontex tiekiamas buteliukais po 100 ml sirupo. Pakuotėje yra matavimo taurelė.

Brontex rinkodaros teisės turėtojas

Ratiopharm GmbH, Graf-Arco-Str. 3 , 89079 Ulm, Vokietija
Tel. (07 31) 40202,
Faksas (0731) 4 02 73 30

Brontex sirupo gamintojas

Merckle GmbH, Ludwig-Merckle-Str. 3,
D-89143 Blaubeuren,
Vokietija
Telefonas: 49 7 34 41 40;
Faksas 49 73 44 14 16 20

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą:
Ratiopharm
Subačiaus g. 23-2/ Rasų g. 2-2,
LT-11350 Vilnius
Lietuva
Tel.: +370 5 212 32 95

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2009-07-21

Brontex sirupas 15 mg/5 ml, 100 ml vartojimas

Brontex sirupą visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Brontex sirupą reikėtų gerti pavalgius, naudoti matavimo šaukštą. Geriant pakankamai skysčių, sustiprėja Brontex sirupo poveikis sekreto skystėjimui. Todėl gydymosi metu reikia gerti pakankamai skysčių. Vaisto vartojimo trukmę, atsižvelgiant į ligos sunkumą, nustato gydytojas. Jei vaisto geriate be gydytojo nurodymų, tai nevartokite Brontex sirupo ilgiau negu 4-5 paras. Jei gydytojas nenurodė kitaip, vaisto reikėtų vartoti tokiu būdu: Jaunesni nei 2 metų vaikai: paprastai geriama 2 kartus per dieną po ½ matavimo taurelės* - 2,5 ml Brontex sirupo (tai atitinka 15 mg ambroksolio hidrochlorido per parą) 2-5 metų vaikai: paprastai geriama 3 kartus per dieną po ½ matavimo taurelės* - 2,5 ml Brontex sirupo (tai atitinka 22,5 mg ambroksolio hidrochlorido per parą). 6-12 metų vaikai: paprastai vartojama 2-3 kartus per parą po vieną matavimo taurelę*, kuriame yra 5 ml Brontex sirupo (tai atitinka 30-45 mg ambroksolio hidrochlorido per parą).

Panašios prekės
Vaistai nuo kosulio

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau