Prospan sirupas nuo kosulio, 100 ml

Prekės kodas
1864
Gamintojas
Engelhard Arzneimittel
Vaisto grupė
Nereceptinis
Vaistas nuo kosulio Prospan sirupas nuo kosulio, 100 ml | Mano Vaistinė
Vaistas nuo kosulio Prospan sirupas nuo kosulio, 100 ml | Mano Vaistinė

Panašios prekės
Vaistai nuo kosulio

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau
Vaistas nuo kosulio

Prospan sirupas nuo kosulio, 100 ml

Kategorija:
Prekės kodas
1864
Gamintojas
Engelhard Arzneimittel
Vaisto grupė
Nereceptinis
Įprasta kaina 6,90 €
Pranešti,
kai kaina nukris
klauskite

Vaistinių prepraratų paieška VVKT svetainėje.
Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma.
Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus.
Jeigu įtariate, kad jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Resublikos sveikatos aspaugos ministerijos el. paštu arba kitais būtais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

Prospan 7 mg / ml  sirupas nuo kosulio, 100 ml

Gebenių lapų sausasis ekstraktas

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

Prospan galima įsigyti be recepto, tačiau jį reikia vartoti tiksliai, kaip nurodyta, kad poveikis būtų geriausias.

Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.

Jeigu simptomai pasunkėjo arba per savaitę nepalengvėjo, kreipkitės į gydytoją.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

Lapelio turinys

1. Kas yra Prospan ir kam jis vartojamas

2. Kas žinotina prieš vartojant Prospan

3. Kaip vartoti Prospan

4. Galimas šalutinis poveikis

5. Kaip laikyti Prospan

6. Kita informacija

1. KAS YRA PROSPAN IR KAM JIS VARTOJAMAS

Prospan yra augalinis vaistinis preparatas, skystinantis bronchų sekretą, atpalaiduojantis bronchų spazmus, atsikosėjimą gerinantis vaistas.

Prospan vartojamas kosuliui palengvinti ir atsikosėjimui pagerinti sergant ūminiu bronchitu bei kitomis ūminėmis kvėpavimo organų ligomis (pvz., gripu ar peršalimu). 

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT PROSPAN

Prospan vartoti negalima:

jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) gebenės lapų ekstraktui arba bet kuriai pagalbinei Prospan medžiagai;

 

Specialių atsargumo priemonių reikia:

vaikams iki 1 metų amžiaus Prospan sirupo vartoti nerekomenduojama. Gydymas šio amžiaus grupėje turi būti skiriamas gydytojo, nes vaikams iki 1 metų, lyginant su vyresniais vaikais, pykinimas ir vėmimas gali pasitaikyti dažniau.

 

Kitų vaistų vartojimas

Šalutinių reiškinių, atsirandančių dėl kitų vaistų vartojimo kartu su Prospan iki šiol nežinoma. Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Duomenų apie vaisto saugumą nėštumo ir žindymo laikotarpiu nėra, todėl šio preparato nėštumo ir žindymo laikotarpiu vartoti nerekomenduojama. Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Kai pacientas vartoja Prospan lašus vairuodamas ar dirbdamas su mechanizmais, jokių specialių atsargumo priemonių nereikia.

 

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Prospan medžiagas
Sudėtyje yra sorbitolio. 5 ml sirupo yra 1,9 g sorbitolio. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą. Prospan gali laisvinti vidurius. 1 g sorbitolio energinė vertė – 2,6 kcal.

3. KAIP VARTOTI PROSPAN SIRUPĄ NUO KOSULIO

Prospan visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Jeigu gydytojas nenurodo kitaip, įprasta dozė yra:

  • vaikams nuo 1 iki 6 metų, gerti po 2,5 ml Prospan sirupo 2 kartus per dieną (atitinka 35 mg gebenių lapų sausojo ekstrakto);
  • vaikams nuo 6 iki 12 metų – po 5 ml Prospan sirupo 2 kartus per dieną (atitinka 70 mg gebenių lapų sausojo ekstrakto);
  • suaugusiesiems ir vyresniems nei 12 metų vaikams – po 5 ml Prospan sirupo 3 kartus per dieną (atitinka 105 mg gebenių lapų sausojo ekstrakto).

Prieš vartojimą buteliuką gerai supurtyti. Sirupą gerti ryte, per pietus ir vakare. Sirupui matuoti naudoti matavimo taurelę, esančią pakuotėje. Gydymo trukmė priklauso nuo simptomų pobūdžio ir sunkumo, bet ji turi būti ne trumpesnė kaip viena savaitė net ir sergant lengvu kvėpavimo organų uždegimu. Norint užtikrinti gydymo sėkmę, gydymą reikia tęsti dar 2-3 dienas po to, kai simptomai susilpnėja.

Pastaba. Tuomet, kai ligos požymiai laikosi arba sutrinka kvėpavimas, ligonis karščiuoja, atkosti pūlingų ar su kraujo priemaiša skreplių, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją. Jeigu manote, kad Prospan sirupas veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Pavartojus per didelę Prospan dozę
Negalima viršyti rekomenduojamos paros dozės. Išgėrus daug didesnį kiekį (daugiau nei trigubą paros dozę), gali atsirasti pykinimas, vėmimas ir viduriavimas. Šiuo atveju reikia pasitarti su gydytoju.

Pamiršus pavartoti Prospan

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

 

Nustojus vartoti Prospan

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. GALIMAS ŠALUTINIS PROSPAN POVEIKIS

Prospan, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

 

Labai reti: 1 arba mažiau iš 10000 gydytų, tarp jų ir pavieniai atvejai.

Labai retai vartojant gebenės preparatus gali pasitaikyti alerginės reakcijos, tokios kaip, dusulys, Kvinkės edema, išbėrimas, dilgėlinė. Jautresniems žmonėms gali atsirasti skrandžio ir žarnyno sutrikimai : pykinimas, vėmimas ir viduriavimas. Taip pat, dėl sudėtyje esančio sorbitolio, gali būti liuosuojantis poveikis.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI PROSPAN SIRUPĄ NUO KOSULIO

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia. Ant dėžutės ir buteliuko po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Prospan vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos. Pirmą kartą atidarius buteliuką, sirupo tinkamumo laikas 3 mėnesiai. Prospan vaistų nuo kosulio negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA APIE PROSPAN SIRUPĄ NUO KOSULIO

Prospan sudėtis

 -  Veiklioji Prospan medžiaga yra gebenių lapų sausasis ekstraktas. 1 ml sirupo yra 7 mg Hederae helicis L. folii (gebenių lapų) sausojo ekstrakto ((5-7,5) : 1).

Ekstrahuojanti medžiaga: 30 % etanolis (m/m).

-  Pagalbinės Prospan medžiagos yra kalio sorbatas, bevandenė citrinų rūgštis, ksantano lipai, vyšnių skonį suteikianti medžiaga, skystasis sorbitolis (galintis kristalizuotis) (E420), išgrynintas vanduo.

 

Prospan išvaizda ir kiekis pakuotėje

Prospan yra šviesiai rudas, truputį drumstas sirupas. Kartoninėje dėžutėje yra 100 ml tirpalo buteliukas su dozavimo taurele.

 

Prospan sirupo rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Engelhard Arzneimittel GmbH & Co.KG

Herzbergstr. 3

61138 Niederdorfelden

Vokietija

 

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą:

UAB Sirowa Vilnius

Švitrigailos 11 B

Vilnius, LT-03228

Tel.: +370 5 2394150

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2009-12-17
Šaltinis: VVKT

Prospan sirupas nuo kosulio, 100 ml vartojimas

Prospan visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Jeigu gydytojas nenurodo kitaip, įprasta dozė yra: vaikams nuo 1 iki 6 metų, gerti po 2,5 ml Prospan sirupo 2 kartus per dieną (atitinka 35 mg gebenių lapų sausojo ekstrakto); vaikams nuo 6 iki 12 metų – po 5 ml Prospan sirupo 2 kartus per dieną (atitinka 70 mg gebenių lapų sausojo ekstrakto); suaugusiesiems ir vyresniems nei 12 metų vaikams – po 5 ml Prospan sirupo 3 kartus per dieną (atitinka 105 mg gebenių lapų sausojo ekstrakto).

Panašios prekės
Vaistai nuo kosulio

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau