Doxazosin Teva 4mg tabletės N30

Dėmesio! Ši prekė galioja trumpiau, iki 2024-05-31
Prekės kodas
2676
Gamintojas
Lex Ano, UAB
Vaisto grupė
Receptinis
noImageImage

Panašios prekės
Kraujospūdį mažinantys vaistai

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau
Kraujospūdį mažinantis vaistas

Doxazosin Teva 4mg tabletės N30

Dėmesio! Ši prekė galioja trumpiau, iki 2024-05-31
Kategorija:
Prekės kodas
2676
Gamintojas
Lex Ano, UAB
Vaisto grupė
Receptinis
Kol kas receptinių vaistų prekyba nėra leidžiama nuotoliniu būdu.
klauskite

Vaistinių prepraratų paieška VVKT svetainėje.
Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma.
Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus.
Jeigu įtariate, kad jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Resublikos sveikatos aspaugos ministerijos el. paštu arba kitais būtais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

 

Doxazosin Teva 4 mg pailginto atpalaidavimo tabletės

Doksazosinas

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.

-  Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

-  Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją (arba) vaistininką.

-  Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).

-  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui (arba) vaistininkui.

 

 

Lapelio turinys

1.   Kas yra Doxazosin Teva ir kam jis vartojamas

2.   Kas žinotina prieš vartojant Doxazosin Teva

3.   Kaip vartoti Doxazosin Teva

4.   Galimas šalutinis poveikis

5.   Kaip laikyti Doxazosin Teva

6.   Kita informacija

 

 

1. Kas yra DOXAZOSIN tEVA ir KAM JIS VARTOJAMAS

 

Jūsų vaistas yra Doxazosin Teva 4 mg pailginto atpalaidavimo tabletės ir priklauso vaistų, vadinamų alfa adrenoceptorių blokatoriais, grupei. Vaistas vartojamas aukšto kraujospūdžio gydymui arba būklės, vadinamos gerybine prostatos hiperplazija (padidėjusios prostatos), gydymui.

 

Jeigu Jums yra aukštas kraujospūdis, gali padidėti širdies ligos arba širdies smūgio rizika. Doxazosin Teva mažina kraujospūdį, atpalaiduodamas kūno kraujagysles, todėl širdžiai tampa lengviau pumpuoti per jas kraują.

 

Jeigu Jums yra gerybinė prostatos hiperplazija (prostatos padidėjimas), Jums gali būti šlapinimosi problemų. Vyrams prostatos liauka yra žemiau šlapimo pūslės. Jei prostata padidėjusi, gali būti apsunkintas šlapimo ištekėjimas iš šlapimo pūslės. Doxazosin Teva atpalaiduoja raumenis aplink šlapimo pūslę, todėl palengvėja šlapinimasis.

 

 

2. Kas žinotina prieš vartojant DOXAZOSIN TEVA

 

Doxazosin Teva vartoti negalima:

 

 • jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) doksazosinui ar bet kuriems panašiems šios vaistinių preparatų grupės preparatams (pvz., prazozinui, terazozinui);
 • jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) bet kuriai pagalbinei Doxazosin Teva medžiagai;
 • jeigu sergate gerybine prostatos hiperplazija ir anksčiau Jums yra buvusi viršutinės šlapimo takų dalies (vamzdelių, jungiančių inkstus su šlapimo pūsle) obstrukcija. Jei abejojate, paklauskite gydytojo;
 • jeigu dažnai sergate šlapimo takų infekcijomis (vandeninėmis infekcijomis) arba yra akmenų šlapimo pūslėje;
 • jeigu Jums yra šlapimo nelaikymas (šlapimas teka net tada, kai nejaučiate noro šlapintis);
 • jeigu turite inkstų sutrikimų, išsiskiria mažai šlapimo arba jo neišsiskiria visai;
 • jeigu Jums yra arba yra buvusi žarnyno arba stemplės (vamzdelio, jungiančio burną ir skrandį) blokada;
 • jeigu žindote kūdikį.

 

Specialių atsargumo priemonių reikia:

 • jeigu Jums atlikta žarnyno dalies pašalinimo operacija;
 • jeigu turite širdies sutrkimų, (pvz., yra širdies nepakankamumas) arba jeigu širdies vožtuvai nedirba tinkamai;
 • jeigu Doxazosin Teva vartojate gerybinės prostatos hiperplazijos (prostatos padidėjimo) gydymui ir Jūsų kraujospūdis yra žemas. Tokiu atveju Doxazosin Teva gali sukelti apsvaigimo jausmą arba nualpimą, jei stojatės iš sėdimos arba gulimos padėties;
 • jeigu turite kepenų sutrikimų;
 • jeigu vartojate kitų vaistų, kuriuos skaido kepenys (pvz. cimetidiną). Jei abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką;
 • jei sergate cukriniu diabetu ir yra būklė, vadinama diabetine autonomine neuropatija. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją;
 • jeigu vartojate tam tikrus vaistus erekcijos sutrikimui gydyti, pvz., sildenafilį, tadalafilį ir vardenafilį;

 

Jeigu Jums atliekama akių operacija dėl kataraktos (akies lęšiuko drumstumo), prieš operaciją praneškite savo akių gydytojui, kad jūs šiuo metu vartojate arba anksčiau esate vartojęs Doxazosin Teva. Tai reikalinga, kad operacijos metu būtų galima išvengti komplikacijų, kurias gali sukelti Doxazosin Teva, jei gydytojas joms bus iš anksto pasiruošęs.

 

Doxazosin Teva taip pat gali įtakoti kai kurių kraujo iš šlapimo tyrimų rezultatus. Jeigu Jums reikia atlikti kraujo arba šlapimo tyrimą, įspėkite savo gydytoją apie tai, kad vartojate Doxazosin Teva.

 

Kitų vaistų vartojimas

Pasakykite savo gydytojui, jeigu jau vartojate:

- Kitus vaistus padidėjusio kraujospūdžio gydymui.

- Nesteroidinius vaistus nuo uždegimo (NVNU) skausmo malšinimui (pvz., ibuprofeną ir diklofenaką).

- Vaistus, kurių sudėtyje yra estrogenų, pvz., kontraceptines tabletes.

- Nosies paburkimą, kosulį ir peršalimą mažinančius vaistus, kurių sudėtyje yra nosies paburkimą mažinančių medžiagų (pvz., efedrino ir fenilefrino);

- Ligoninėje vartojamų vaistų, stimuliuojančių Jūsų širdį (pvz., dopaminą, efedriną, epinefriną, metaraminolį arba metoksaminą).

- Vaistus, kuriuos skaido kepenys (pvz., cimetidiną). Jei abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

- Tam tikrus vaistus erekcijos sutrikimui gydyti, pvz., sildenafilį, tadalafilį ir vardenafilį;

 

Kai kuriems pacientams, vartojantiems alfa adrenoreceptorių blokatorius aukšto kraujospūdžio arba prostatos padidėjimui gydyti, gali pasireikšti svaigulys, silpnas galvos sukimasis, sukeltas kraujospūdžio sumažėjimo atsisėdant ar greitai stojantis. Kai kuriems pacientams šie simptomai pasireiškė, vartojant vaistus erekcijos disfunkcijai (impotencijai) gydyti kartu su alfa adrenoreceptorių blokatoriais. Kad sumažintumėte šių simptomų atsiradimo galimybę, prieš vartojant vaistus erekcijos disfunkcijai gydyti Jums turi būti nustatyta reguliari alfa adrenoreceptoriaus paros dozė.

 

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

Doxazosin Teva vartojimas su maistu ir gėrimais

Maistas nedaro įtakos vaisto veikimui. Jis gali būti vartojamas su maistu arba esant tuščiam skrandžiui.

 

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Jeigu Jūs esate nėščia arba planuojate pastoti, Doxazosin Teva vartoti galima tik tuo atveju, jei gydytojas nuspręs, kad tai būtina. Poveikis Jūsų kūdikiui nėra žinomas.

 

Doxazosin Teva vartoti negalima, jie Jūs žindote kūdikį, kadangi vaistas gali kauptis Jūsų piene ir taip pakenkti kūdikiui.

 

Prieš vartodami bet kokį vaistą, pasitarkite su savo gydytoju arba vaistininku.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Pavartoję Doxazosin Teva, ypač gydymo pradžioje arba pradėjus vaistą vartoti po pertraukos, galite jausti svaigimą, galvos sukimąsi. Vaistas gali sukelti ir mieguistumą. Jei taip jaučiatės, nevairuokite arba nevaldykite mechanizmų, nedalyvaukite kitoje pavojingoje dėmesio reikalaujančioje veikloje.

 

 

3. KAIP VARTOTI DOXAZOSIN TEVA

 

Doxazosin Teva visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Jūsų vaistas gali būti vartojamas aukšto kraujospūdžio gydymui arba gerybinės prostatos hiperplazijos (prostatos padidėjimo) gydymui. Dozė abiejų būklių gydymui yra vienoda.

 

Tabletes reikia nuryti sveikas, užsigeriant pakankamu skysčio kiekiu. Jų negalima kramtyti ar sutrinti. Tabletes reikia vartoti kiekvieną dieną tuo pačiu laiku.

 

Suaugusiems (įskaitant senyvo amžiaus)

Įprasta Doxazosin Teva dozė yra viena tabletė per parą, nors Jūsų gydytojas gali padidinti dozę daugiausiai iki didžiausios, t.y. dviejų tablečių per parą, dozės.

 

Vaikams

Doxazosin Teva vartoti vaikams nerekomenduojama.

 

Kepenų veiklos sutrikimų turintiems pacientams

Jeigu turite kepenų sutrikimų, gydymo metu gydytojas atidžiai stebės Jūsų būklę. Doxazosin Teva nerekomenduojama vartoti pacientams, turintiems rimtų kepenų sutrikimų.

 

Pavartojus per didelę Doxazosin Teva dozę

Jeigu Jūs ar kas nors kitas išgėrė per daug tablečių vienu metu, arba jeigu Jūs manote, kad vaikas pavartojo šių tablečių, nedelsiant vykite į artimiausios ligoninės priėmimo skyrių arba kreipkitės į savo gydytoją. Perdozavimo simptomai yra apsvaigimas, svaigulys, sąmonės netekimas, pasunkėjęs kvėpavimas, žemas kraujospūdis, palpitacijos (savo širdies plakimo jutimas), neįprastai greitas širdies plakimas, širdies ritmo sutrikimai, pykinimas, vėmimas, gliukozės ir kalio kiekio sumažėjimas kraujyje. Su savimi į ligoninę pasiimkite šį pakuotės lapelį, likusias tabletes ir talpyklę, kad būtų galima greičiau nustatyti, kokių tablečių išgėrėte.

 

Pamiršus pavartoti Doxazosin Teva

Jei pamiršote pavartoti dozę, pavartokite ją iš karto, kai tik atsiminsite. Tačiau, jei jau netoli laikas, kai turėsite vartoti kitą dozę, praleiskite pamirštą dozę ir toliau tabletes vartokite, kaip įprasta. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę.

 

Nustojus vartoti Doxazosin Teva

Yra svarbu tęsti tablečių vartojimą pagal gydytojo nurodymus. Nenutraukite vaisto vartojimo nepasitarę su gydytoju.

 

Jei kiltų bet kokių klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

 

 

4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS

 

Doxazosin Teva, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

 

Jūsų vaistas gali sukelti apsvaigimą ir svaigulį, ypač gydymo pradžioje arba pradėjus vartoti vaistą po pertraukos. Retai jis gali sukelti sąmonės netekimą. Jei Jūs pajutote tokį poveikį, nevairuokite, nevaldykite mechanizmų ir nedalyvaukite kitoje pavojingoje dėmesio reikalaujančioje veikloje.

 

Nutraukite doksazosino vartojimą ir kreipkitės skubios medicininės pagalbos arba nedelsdami informuokite savo gydytoją, jeigu pasireiškė vienas iš šių sunkių šalutinių poveikių: krūtinės skausmas, pasunkėjęs kvėpavimas, pasunkėjęs rijimas, atsirado ilgalaikė skausminga varpos erekcija, insultas (pvz., vienos kūno pusės silpnumas arba sustingimas).

 

Gauta pranešimų apie pastebėtą šalutinį poveikį, kuris pateiktas apytikriais dažniais:

 

Dažni (pasireiškia mažiau kaip 1 pacientui iš 10, bet daugiau kaip 1 iš 100):

 • Apatija, susidomėjimo nebuvimas
 • Raumenų spazmai, nuovargis, bendras silpnumo ir diskomforto pojūtis
 • Akių fokusavimo problemos
 • Neįprastas širdies plakimo jutimas, krūtinės skausmas
 • Kraujospūdžio kontrolės sutrikimas
 • Patinimas, pasunkėjęs kvėpavimas, pasunkėjęs rijimas, sloga
 • Vidurių užkietėjimas, stiprus noras arba poreikis šlapintis, uždelsta ejakuliacija

 

Nedažni (pasireiškia mažiau kaip 1 pacientui iš 100, bet daugiau kaip 1 iš 1000):

 • Kalio kiekio kraujyje sumažėjimas, kuris gali sukelti raumenų silpnumą, trūkčiojimą ar širdies ritmo sutrikimą
 • Troškulys
 • Podagra
 • Košmariški sapnai, užmaršumas, emocijų nestabilumas
 • Drebėjimas, raumenų įtempimas
 • Pavandenijusios akys, neįprastas akių jautrumas šviesai, spengimas ausyse (tinitas)
 • Širdies ritmo sutrikimai, krūtinės skausmas, lėtas širdies plakimas, greitas širdies plakimas, širdies smūgis
 • Apsvaigimo arba svaigulio pojūtis atsistojus iš sėdimos arba gulimos padėties, sąmonės netekimas
 • Galūnių skausmas ar spazmas dėl sumažėjusio kraujo patekimas
 • Kraujavimas iš nosies, tempimas krūtinėje, kosulys arba pūslelinė
 • Apetito netekimas, apetito padidėjimas, skonio pasikeitimas
 • Plaukų slinkimas, veido arba kitų kūno dalių patinimas
 • Raumenų skausmas, sąnarių patinimas arba sąnarių skausmas, raumenų silpnumas
 • Šlapimo nelaikymas, šlapinimosi sutrikimas, skausmas šlapinantis
 • Karščio pylimas, aukšta temperatūra, drebėjimas, blyškumas
 • Alerginės reakcijos į vaistą simptomai (niežtintis išbėrimas, burnos, lūpų, ryklės arba liežuvio patinimas, pasunkėjęs kvėpavimas, pykinimas, vėmimas, viduriavimas)
 • Neįprasti kepenų funkcijos tyrimo (Jūsų gydytojo atlikti kraujo tyrimai, norint nustatyti kepenų būklę) rezultatai

 

Reti (pasireiškia mažiau kaip 1 pacientui iš 1000, bet daugiau kaip 1 iš 10000):

 • Mažas gliukozės kiekis kraujyje
 • Depresija arba sujaudinimas
 • Dilgčiojimas arba sustingimas
 • Neryškus matymas
 • Kraujo tiekimo į smegenis sutrikimai, pvz., insultas
 • Balso stygų patinimas, dėl kurio atsiranda užkimimas, kosulys ir pasunkėja kvėpavimas
 • Pilvo diskomfortas, viduriavimas, vėmimas
 • Kepenų problemos, odos ir akių baltymų pageltimas
 • Bėrimas, niežėjimas, į sumušimą panašus bėrimas
 • Impotencija (nesugebėjimas išlaikyti erekciją) arba priapizmas (ilgalaikė skausminga erekcija)
 • Žema kūno temperatūra (tik pagyvenusiems pacientams)

 

Labai reti (pasireiškia mažiau kaip 1 pacientui iš 10000):

 • Kraujo pokyčiai, įskaitant sumažėjusį eritrocitų, leukocitų ir trombocitų skaičių
 • Padidėjęs šlapimo rūgšties ir kreatinino kiekis kraujyje (nereikalingos medžiagos, kurios paprastai pašalinamos per inkstus)
 • Normalaus tulžies tekėjimo obstrukcija (cholestazė), kuri gali sukelti geltą (odos ir akių obuolių pageltimą)
 • Kepenų uždegimas (hepatitas)

 

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

 

5. KAIP LAIKYTI DOXAZOSIN TEVA

 

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

 

Ant dėžutės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Doxazosin Teva vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti kartu su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 

6. KITA INFORMACIJA

 

Doxazosin Teva sudėtis:

 

- Veiklioji medžiaga yra doksazosinas. Kiekvienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 4 mg doksazosino (doksazosino mesilato pavidalu).

- Pagalbinės medžiagos yra:

Tabletės šerdis: polietileno oksidas, mikrokristalinė celiuliozė, povidonas, butilhidroksitoluenas, alfa tokoferolis, bevandenis koloidinis silicio dioksidas, natrio stearilfumaratas.

Tabletės dangalas: metakrilo rūgšties ir etilakrilato kopolimeras, bevandenis koloidinis silicio dioksidas, makrogolis, titano oksidas (E171).

 

Doxazosin Teva 4 mg išvaizda ir kiekis pakuotėje

 

Doxazosin Teva tabletės yra apvalios, abipusiai išgaubtos, plėvele dengtos pailginto atpalaidavimo tabletės, pažymėtos „DL“ vienoje pusėje.

 

Tabletės tiekiamos po 14, 15, 28, 30, 50x1, 60, 90 arba 100 tablečių lizdinėse plokštelėse. Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

 

Rinkodaros teisės turėtojas

Teva Pharma B.V.

Computerweg 10

3542DR Utrecht

Nyderlandai

 

Gamintojas

Teva UK

Brampton Road, Hampden Park,

Eastbourne, East Sussex,

BN22 9AG

Jungtinė Karalystė

 

Pharmachemie B.V.

Swensweg 5,

Postbus 552,

2003 RN Haarlem

Nyderlandai

 

Teva Pharma B.V.

Computerweg 10

3542DR Utrecht

Nyderlandai

 

IVAX Pharmaceuticals s.r.o.

Ostravska 29,

747 70 Opava 9

Čekijos Respublika

 

TEVA Santé SA

Rue Bellocier,

89107 Sens

Prancūzija

 

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

 

UAB „Sicor Biotech“

V.A. Graičiūno 8,

LT-02241 Vilnius, Lietuva

Tel.: +370 5 266 02 03

 

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2010-03-20

Panašios prekės
Kraujospūdį mažinantys vaistai

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau