Calcigran Sine 500 mg kramtomosios tabletės, N100

Prekės kodas
5410
Gamintojas
Takeda Pharma AS
Vaisto grupė
Nereceptinis
Kalcio preparatas Calcigran Sine 500 mg kramtomosios tabletės, N100 | Mano Vaistinė

Panašios prekės
Vitaminai ir mineralinės medžiagos

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau
Kalcio preparatas

Calcigran Sine 500 mg kramtomosios tabletės, N100

Kategorija:
Prekės kodas
5410
Gamintojas
Takeda Pharma AS
Vaisto grupė
Nereceptinis
Įprasta kaina 9,24 €
Pranešti,
kai kaina nukris
klauskite

Vaistinių prepraratų paieška VVKT svetainėje.
Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma.
Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus.
Jeigu įtariate, kad jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Resublikos sveikatos aspaugos ministerijos el. paštu arba kitais būtais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

Calcigran Sine 500 mg kramtomosios kalcio tabletės, N100

Kalcis

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti šį vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas.

 • Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
 • Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
 • Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. žr. 4 skyrių.

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

 1. Kas yra Calcigran Sine ir kam jis vartojamas
 2. Kas žinotina prieš vartojant Calcigran Sine
 3. Kaip vartoti Calcigran Sine
 4. Galimas šalutinis poveikis
 5. Kaip laikyti Calcigran Sine
 6. Pakuotės turinys ir kita informacija

1. Kas yra Calcigran Sine ir kam jis vartojamas

Veiklioji Calcigran Sine medžiaga yra kalcis, kurio būna ir kasdieniniame maiste, ypač pieno produktuose. Calcigran Sine vartojamas kalcio kiekiui organizme papildyti tuo atveju, jeigu jo su maistu arba dėl gyvenimo būdo į organizmą patenka nepakankamai arba jeigu organizmui jo reikia daugiau. Labai svarbu, kad pakankamas kalcio kiekis į organizmą patektų augimo, nėštumo kūdikio žindymo laikotarpiu. Kaip papildomo vaisto, Calcigran Sine galima vartoti vaistais nuo osteoporozės gydomiems ligoniams, kuriems yra kalcio stokos pasireiškimo pavojus. Hiperfosfatemijos gydymas: Calcigran Sine vartojamas fosfatams surišti.

2. Kas žinotina prieš vartojant Calcigran Sine kalcio preparatą

Calcigran Sine vartoti negalima:

 • jeigu yra alergija kalciui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
 • jeigu padidėjęs kalcio kiekis kraujyje (yra hiperkalcemija) ar (ir) šlapime (yra hiperkalciurija);
 • jeigu Jūs sergate inkstų liga, įskaitant akmenligę.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Calcigran Sine:

 • jei gydotės ilgą laiką, ypač jei vartojate širdį veikiančių glikozidų (vartojama širdies sutrikimams gydyti) ar šlapimo išsiskyrimą skatinančių vaistų (gydoma didelio kraujospūdžio liga arba pabrinkimas);
 • jei kalcio kiekis kraujyje padidėjęs arba yra inkstų funkcijos sutrikimo požymių arturite polinkį inkstų akmenų formavimuisi;
 • jei sergate osteoporoze ir negalite vaikščioti.

Kiti vaistai ir Calcigran Sine
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Dėl galimo absorbcijos sutrikimo Calcigran Sine reikia gerti likus ne mažiau kaip 2 valandoms iki tetraciklino (antibiotiko) vartojimo arba praėjus 4 – 6 val. po jo. Gydymo kalciu metu atsiradusi hiperkalcemija gali stiprinti toksinį širdį veikiančių glikozidų poveikį. Tiazidiniai diuretikai (pvz.: hidrochlortiazidas) mažina kalcio išsiskyrimą su šlapimu. Jeigu tokių diuretikų pacientas vartoja kartu su Calcigran Sine, reikia reguliariai matuoti kalcio kiekį kraujyje, kadangi hiperkalcemijos pasireiškimo pavojus būna didesnis.

Jei kartu vartojamas bisfosfonatų grupės vaistas, jį reikia išgerti likus ne mažiau kaip vienai valandai iki Calcigran Sine vartojimo. Kartu su Calcigran Sine vartojamo levotiroksino veiksmingumas gali sumažėti. Tarp kalcio ir levotiroksino vartojimo turi praeiti mažiausiai keturios valandos.

Kartu su Calcigran Sine vartojamų chinolonų grupės antibiotikų pasisavinimas gali sumažėti. Chinolonų grupės antibiotikų reikia vartoti likus dviem valandoms iki Calcigran Sine vartojimo ar praėjus šešioms valandoms po jo. Kalcio druskos gali mažinti geležies, cinko ir stroncio ranelato (jo yra vaistų nuo osteoporozės sudėtyje) pasisavinimo. Dėl šios priežasties geležies, cinko ir stroncio ranelato preparatų reikia vartoti likus dviem valandoms iki Calcigran Sine vartojimo ar praėjus dviem valandoms po jo.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis ir vaisingumas
Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku. Nėščioms ir kūdikį krūtimi maitinančioms moterims Calcigran Sine vartoti galima, tačiau negalima viršyti 2500 mg kalcio paros dozės. Kalcio į motinos pieną patenka.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Calcigran Sine poveikio gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus nepastebėta.

Calcigran Sine sudėtyje yra aspartamo (951), sorbitolio (E420) ir izomalto (E953)
Calcigran Sine sudėtyje yra medžiagos iš kurios susidaro fenilalaninas. Gali būti kenksminga sergantiems fenilketonurija

Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

3. Kaip vartoti Calcigran Sine kalcio tabletes

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Kalcio stokos organizme gydymas ir profilaktika
Suaugusiems ir senyviems žmonėms reikia gerti po 1 – 3 Calcigran Sine kramtomąsias tabletes per parą, vaikams - po 1 – 2 kramtomąsias Calcigran Sine tabletes per parą.

Papildomas osteoporozės gydymas ir profilaktika
Suaugusiems žmonėms reikia gerti po 1 – 3 kramtomąsias Calcigran Sine tabletes per parą.

Hiperfosfatemija (per didelis fosfatų kiekis kraujyje)
Dozė priklauso nuo paciento būklės, bei fosfatų kiekio kraujyje. Tikslią dozę, bei vaisto vartojimo trukmę, įvertinęs Jūsų būklę parinks gydytojas. Įprastinė kalcio paros dozė, geriama lygiomis dalimis per 2 – 4 kartus, yra 2 – 8 g. Calcigran Sine reikia gerti valgio metu, kad surištų maiste esančius fosfatus.

Jei Jūsų inkstų funkcija sutrikusi, apie tai pasakykite gydytojui. Jis gali pakeisti dozę, atsižvelgdamas į kalcio kiekį kraujyje.

Jei Jūsų kepenų funkcija sutrikusi, dozės koreguoti nereikia.

Tabletes Calcigran Sine galima kramtyti arba čiulpti.

4. Galimas šalutinis Calcigran Sine tablečių poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti ir šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Nedažnas šalutinis poveikis(galipasireikšti 1100 vaisto vartojančių žmonių):
- hiperkalcemija ir hiperkalciurija.

Retas šalutinis poveikis(gali pasireikšti 11 000 vaisto vartojančių žmonių):
- virškinimo trakto veiklos sutrikimas, įskaitant vidurių užkietėjimą, nevirškinimą, pūtimą, pykinimą, pilvo skausmą bei viduriavimą.

Labai retas šalutinis poveikis (gali pasireikšti 1 iš 10 000 vaisto vartojančių žmonių):
- alerginė reakcija, niežulys, išbėrimas, dilgėlinė;
- pieno-šarmų sindromas (jo požymiai yra poreikis dažnai šlapintis, nuolatinis galvos skausmas, nuolatinis apetito nebuvimas, pykinimas arba vėmimas, neįprastas nuovargis ar silpnumas, didelis kalcio kiekis kraujyje, kraujo pašarmėjimas ir inkstų funkcijos sutrikimas).

Pranešimas apie šalutinį poveikį
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu , taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu ). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

5. Kaip laikyti Calcigran Sine kramtomąsias kalcio tabletes

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 °C temperatūroje. Tablečių talpyklę laikyti sandarią, kad vaistas būtų apsaugotas nuo drėgmės. Ant tablečių talpyklės ir dėžutės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. Pakuotės turinys ir kita informacija

Calcigran Sine tablečių sudėtis

 • Veiklioji Calcigran Sine medžiaga yra kalcis. Vienoje kramtomojoje tabletėje yra 500 mg kalcio (1250 mg kalcio karbonato pavidalu).
 • Pagalbinės medžiagos yra sorbitolis (E420), povidonas, magnio stearatas, aspartamas (E951), apelsinų skonio medžiagos granuliatas (izomaltas(E953), apelsinų skonio medžiaga, riebalų rūgščių monogliceridai bei digliceridai).

Calcigran Sine išvaizda ir kiekis pakuotėje
Kramtomosios tabletės yra apvalios, baltos, nedengtos, išgaubtos. Jose gali būti mažų dėmelių. Pakuotėje yra 60 arba 100 kramtomųjų tablečių. Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Calcigran Sine registruotojas

Takeda AS
P.O. Box 205
NO-1372 Asker
Norvegija

Calcigran Sine gamintojas

Takeda Pharma AS
Jaama 55B
63308 Polva, Estija

arba

Takeda AS
Drammensveien 852
NO-1383 Asker
Norvegija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.
Takeda, UAB
Gynėjų g. 16
Vilnius, LT-01109
Tel. + 370 5 210 90 70

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2016-06-17. Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje.

Calcigran Sine 500 mg kramtomosios tabletės, N100 vartojimas

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Kalcio stokos organizme gydymas ir profilaktika
Suaugusiems ir senyviems žmonėms reikia gerti po 1 – 3 Calcigran Sine kramtomąsias tabletes per parą, vaikams - po 1 – 2 kramtomąsias Calcigran Sine tabletes per parą.

Papildomas osteoporozės gydymas ir profilaktika
Suaugusiems žmonėms reikia gerti po 1 – 3 kramtomąsias Calcigran Sine tabletes per parą.

Hiperfosfatemija (per didelis fosfatų kiekis kraujyje)
Dozė priklauso nuo paciento būklės, bei fosfatų kiekio kraujyje. Tikslią dozę, bei vaisto vartojimo trukmę, įvertinęs Jūsų būklę parinks gydytojas. Įprastinė kalcio paros dozė, geriama lygiomis dalimis per 2 – 4 kartus, yra 2 – 8 g. Calcigran Sine reikia gerti valgio metu, kad surištų maiste esančius fosfatus.

Jei Jūsų inkstų funkcija sutrikusi, apie tai pasakykite gydytojui. Jis gali pakeisti dozę, atsižvelgdamas į kalcio kiekį kraujyje.

Jei Jūsų kepenų funkcija sutrikusi, dozės koreguoti nereikia.

Tabletes Calcigran Sine galima kramtyti arba čiulpti.

Panašios prekės
Vitaminai ir mineralinės medžiagos

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau