Calcigran 500 mg kramtomosios tabletės, N100

Prekės kodas
2443
Gamintojas
Takeda Pharma AS
Vaisto grupė
Nereceptinis
Kalcio ir vitamino D preparatas Calcigran 500 mg kramtomosios tabletės, N100 | Mano Vaistinė

Panašios prekės
Vitaminai ir mineralinės medžiagos

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau
Kalcio ir vitamino D preparatas

Calcigran 500 mg kramtomosios tabletės, N100

Kategorija:
Prekės kodas
2443
Gamintojas
Takeda Pharma AS
Vaisto grupė
Nereceptinis
Įprasta kaina 10,24 €
Pranešti,
kai kaina nukris
klauskite

Vaistinių prepraratų paieška VVKT svetainėje.
Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma.
Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus.
Jeigu įtariate, kad jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Resublikos sveikatos aspaugos ministerijos el. paštu arba kitais būtais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

Calcigran 500 mg/200 TV kramtomosios tabletės, N100

Kalcis, vitaminas D3 (cholekalciferolis)

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas.

 • Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
 • Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
 • Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

 1. Kas yra Calcigran ir kam jis vartojamas
 2. Kas žinotina prieš vartojant Calcigran
 3. Kaip vartoti Calcigran
 4. Galimas šalutinis poveikis
 5. Kaip laikyti Calcigran
 6. Pakuotės turinys ir kita informacija

1. Kas yra Calcigran ir kam jis vartojamas

Calcigran tabletėse yra kalcio ir vitamino D3. Abi šios medžiagos svarbios kaulų formavimuisi. Calcigran vartojamas kalcio ir vitamino D3 kiekio organizme trūkumui išvengti arba tokiam trūkumui gydyti. Kaip papildomas vaistas Calcigran vartojamas ligoniams, kurie gydomi specifiniais vaistais nuo osteoporozės.

2. Kas žinotina prieš vartojant Calcigran kalcio ir vitamino D tabletes

Calcigran tablečių vartoti negalima:

 • jeigu yra alergija kalciui arba vitaminui D arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
 • jeigu yra sunkus inkstų funkcijos sutrikimas;
 • jeigu padidėjęs kalcio kiekis kraujyje (yra hiperkalcemija) ar (ir) šlapime (yra hiperkalciurija);
 • jeigu inkstuose formuojasi akmenys;
 • jeigu yra padidėjęs vitamino D kiekis kraujyje.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Calcigran:

 • jeigu gydotės ilgą laiką, ir ypač jeigu kartu vartojate diuretikų (vaistų, vartojamų aukštam kraujospūdžiui arba pabrinkimams gydyti) arba širdį veikiančių glikozidų (vaistų, vartojamų širdies ligoms gydyti);
 • jeigu yra inkstų funkcijos sutrikimo požymių arba turite ryškų polinkį inkstų akmenų formavimuisi;
 • jeigu sergate sarkoidoze (imuninės sistemos sutrikimas, dėl kurio gali padidėti vitamino D kiekis kraujyje);
 • jeigu sergate osteoporoze ir negalite vaikščioti;
 • jeigu vartojate kitų vaistų, kuriuose yra vitamino D, papildomai kalcio ir vitamino D galima vartoti tik gydytojui prižiūrint.

Kiti vaistai ir Calcigran
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Dėl galimo absorbcijos sutrikimo Calcigran reikia gerti likus ne mažiau kaip 2 valandoms iki tetraciklino (antibiotiko) vartojimo arba praėjus 4 – 6 val. po jo. Kalcis gali sumažinti kartu vartojamo levotiroksino veiksmingumą, todėl tarp kalcio ir levotiroksino vartojimo turi būti ne mažesnė kaip 4 valandų pertrauka.

Kalcis gali sumažinti kartu vartojamų chinolonų grupės antibiotikų veiksmingumą, todėl jų reikia gerti arba likus ne mažiau kaip 2 valandoms iki Calcigran vartojimo, arba praėjus 6 valandoms po jo. Išgėrus bisfosfonatų (vaistų nuo osteoporozės), Calcigran galima gerti ne anksčiau kaip po 1 val., kadangi gali mažėti absorbcija virškinimo trakte. Kalcio druskos gali mažinti geležies, cinko ir stroncio ranelato absorbciją. Dėl to geležies, cinko ir stroncio ranelato preparatus reikia vartoti likus mažiausiai dviem valandoms iki Calcigran tablečių vartojimo arba praėjus dviem valandoms po jo.

Kiti vaistai, kuriuos vartojant kartu su Calcigran galima tarpusavio sąveika, yra tiazidiniai diuretikai (vaistai, skirti aukšto kraujospūdžio ir patinimų gydymui) ir širdį veikiantys glikozidai (vaistai, kuriais gydomi širdies sutrikimai). Orlistatas (vaistas nuo nutukimo) gali sutrikdyti riebaluose tirpių vitaminų, pvz., vitamino D3, absorbciją.

Calcigran tablečių vartojimas su maistu ir gėrimais
Calcigran galima vartoti su maistu ir gėrimais arba be jų.

Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas
Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Nėščioms moterims Calcigran vartoti galima jei yra kalcio ir vitamino D stoka. Nėštumo metu negalima viršyti 2500 mg kalcio ir 4000 TV vitamino D paros dozės, kadangi perdozavimas gali sukelti žalingą poveikį dar negimusiam kūdikiui.

Žindymo laikotarpiu Calcigran vartoti galima. Kalcio ir vitamino D į motinos pieną patenka. To negalima pamiršti kūdikį gydant ir kitokiais vitamino D preparatais.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Calcigran poveikio gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus nepastebėta.

Calcigran sudėtyje yra aspartamo, sorbitolio ir sacharozės
Calcigran sudėtyje yra izomalto (E953), sorbitolio (E420) ir sacharozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą. Calcigran sudėtyje yra aspartamo (E951) (fenilalanino šaltinis). Gali būti kenksmingas sergantiems fenilketonurija.

3. Kaip vartoti Calcigran kalcio ir vitamino D tabletes

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Pagalbinis osteoporozės gydymas
Vartoti po 1 Calcigran tabletę 2 – 3 kartus per parą.

Kalcio ir vitamino D stoka
Suaugusiems žmonėms vartoti po 1 Calcigran tabletę 1 – 3 kartus per parą, vaikams - po 1 tabletę 1 – 2 kartus per parą.

Tabletę galima kramtyti arba čiulpti.

Ką daryti pavartojus per didelę Calcigran dozę?
Jei Calcigran suvartojote daugiau, negu turėtumėte, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Pamiršus pavartoti Calcigran
Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. Galimas šalutinis Calcigran poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Nedažnas šalutinis poveikis (pasitaiko ne daugiau kaip 1 žmogui iš 100)
Gali atsirasti per didelis kalcio kiekis kraujyje ar šlapime, jei vartojama didelėmis dozėmis.

Retas šalutinis poveikis (pasitaiko ne daugiau kaip 1 žmogui iš 1000)
Vidurių užkietėjimas, dispepsija, pūtimas, pykinimas, pilvo skausmas bei viduriavimas.

Labai retas šalutinis poveikis (pasitaiko ne daugiau kaip 1 žmogui iš 10000)
Niežulys, bėrimas ir dilgėlinė. Pieno-šarmų sindromas (taip pat vadinamas Burnett sindromu, ir pasireiškiantis tik suvartojus per daug kalcio), kurio požymiai yra dažnas poreikis šlapintis, galvos skausmas, apetito praradimas, pykinimas arba vėmimas, neįprastas nuovargio jausmas arba silpnumas, tuo metu esant per dideliam kalcio kiekiui kraujyje ir inkstų funkcijos sutrikimui.

Dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis)
Padidėjusio jautrumo reakcijos, pvz., veido, liežuvio ir lūpų patinimas (angioneurozinė edema) ar gerklės patinimas (gerklų edema).

Jei Jūsų inkstų funkcija sutrikusi, gali kraujyje padidėti fosfatų kiekis, inkstuose atsirasti akmenų bei inkstuose padidėti kalcio kiekis.

Pranešimas apie šalutinį poveikį
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu , taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu ). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

5. Kaip laikyti Calcigran tabletes

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje kaip 30°C temperatūroje. Tablečių talpyklę laikyti sandarią, kad vaistas būtų apsaugotas nuo drėgmės. Ant tablečių talpyklės ir dėžutės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos. Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. Pakuotės turinys ir kita informacija

Calcigran tablečių sudėtis

 • Veikliosios Calcigran medžiagos yra kalcio karbonatas ir cholekalciferolis (vitaminas D3). Vienoje kramtomoje tabletėje yra 500 mg kalcio (kalcio karbonato pavidalu) ir 200 TV (5 mikrogramai) vitamino D3 (cholekalciferolio koncentrato miltelių).
 • Pagalbinės Calcigran medžiagos yra sorbitolis (E420), povidonas, izomaltas (E953), apelsinų aromatinė medžiaga, magnio stearatas, aspartamas (E951), riebalų rūgščių monogliceridai ir digliceridai, visų racematų α-Tokoferolis, sacharozė, modifikuotas kukurūzų krakmolas, vidutinės grandinės trigliceridai, natrio askorbatas ir bevandenis koloidinis silicio dioksidas.

Calcigran išvaizda ir kiekis pakuotėje
Tabletės Calcigran yra apvalios, baltos, nedengtos, išgaubtos. Jose gali būti mažų dėmelių. Calcigran tiekiamas pakuotėmis po 30 arba 100 tablečių kiekvienoje. Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Calcigran tablečių kaulams registruotojas

Takeda AS
P.O. Box 205
NO-1372 Asker
Norvegija

Calcigran gamintojas

Takeda Pharma AS
Jaama 55B
63308 Polva
Estija

arba

Takeda AS
Drammensveien 852
NO-1383 Asker
Norvegija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.
Takeda, UAB
Gynėjų g. 16
LT-01109 Vilnius
Tel. +37052109070

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2016-04-19. Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje.

Calcigran 500 mg kramtomosios tabletės, N100 vartojimas

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Pagalbinis osteoporozės gydymas
Vartoti po 1 Calcigran tabletę 2 – 3 kartus per parą.

Kalcio ir vitamino D stoka
Suaugusiems žmonėms vartoti po 1 Calcigran tabletę 1 – 3 kartus per parą, vaikams - po 1 tabletę 1 – 2 kartus per parą.

Tabletę galima kramtyti arba čiulpti.

Panašios prekės
Vitaminai ir mineralinės medžiagos

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau