Kamiren XL 4mg tabletės N30

Prekės kodas
4922
Gamintojas
KRKA
Vaisto grupė
Receptinis
noImageImage

Panašios prekės
Kraujospūdį mažinantys vaistai

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau
Kraujospūdį mažinantis vaistas

Kamiren XL 4mg tabletės N30

Kategorija:
Prekės kodas
4922
Gamintojas
KRKA
Vaisto grupė
Receptinis
Kol kas receptinių vaistų prekyba nėra leidžiama nuotoliniu būdu.
klauskite

Vaistinių prepraratų paieška VVKT svetainėje.
Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma.
Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus.
Jeigu įtariate, kad jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Resublikos sveikatos aspaugos ministerijos el. paštu arba kitais būtais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

Kamiren XL 4 mg modifikuoto atpalaidavimo tabletės

Doksazosinas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys
1. Kas yra Kamiren XL ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Kamiren XL
3. Kaip vartoti Kamiren XL
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Kamiren XL
6. Kita informacija

1. KAS YRA KAMIREN XL IR KAM JIS VARTOJAMAS

Kamiren XL sudėtyje yra doksazosino – veikliosios medžiagos, kuri blokuoja alfa adrenorecepto­rius. Alfa adrenorecepto­riai – tai specifinės struktūros, kurių yra kai kuriose lygiųjų raumenų ląstelėse (jos reguliuoja lygiųjų raumenų susitraukimus). Dėl specialios gamybos technologijos doksazosinas atpalaiduojamas iš tab­letės palaipsniui ir lygiu greičiu, todėl, šį vaistą vartojant reguliariai, jo koncentracija plazmoje kinta mažai.
Doksazosinas atpalaiduoja kraujagyslių sienelių lygiuosius raumenis, todėl plečia kraujagysles ir mažina aukštą kraujospūdį. Be to, šis vaistas mažina riebalų (cholesterolio ir trigliceridų) koncentraciją kraujyje (tai papildo palankų jo poveikį širdžiai ir kraujagyslėms). Veiksmingas vienos doksazosino tabletės poveikis trun­ka visą parą. Gydytojas gali nurodyti vartoti Kamiren XL kartu su kitais kraujospūdį mažinančiais vais­tais.

Kamiren XL atpalaiduoja šlaplės sienelės lygiuosius raumenis bei šlaplę supančius ir spaudžiančius prostatos lygiuosius raumenis. Atsipalaidavus šiems raumenims, pa­len­gvėja šlapinimasis ir su prostatos padidėjimu susiję sutrikimai.
Normalaus kraujospūdžio Kamiren XL reikšmingai nemažina.

Kamiren XL vartojamas:
· Didelio kraujospūdžio ligai (hipertenzijai) gydyti;
· Prostatos padidėjimo (gerybinės hiperplazijos) sukeltiems simptomams lengvinti.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT KAMIREN XL

Kamiren XL vartoti negalima:
- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) doksazosinui arba bet kuriai pagalbinei Kamiren XL medžiagai arba kitiems kvinazolino dariniams (prazosinui, terazosinui);

Specialių atsargumo priemonių reikia
Pradėjus vartoti šio vaisto, gali gerokai sumažėti kraujospūdis, svaigti ir suktis galva, net išnykti sąmonė. Gulimą ar sėdimą padėtį keis­ti į stovimą reikia atsargiai, ypač senyviems arba kartu kitus kraujospūdį maži­nan­čius vaistus ir (ar) diuretikus vartojantiems pacientams.

Pacientų, kurių kepenų funkcija sutrikusi, organizme doksazosinas metabolizuojamas lėčiau, todėl jiems šio vaisto reikia vartoti labai atsargiai.
Jeigu Jums paskirta akies operacija dėl lęšiuko sudrumstėjimo (kataraktos) turite informuoti savo akių gydytoją, kad vartojate ar anksčiau vartojote šio vaisto, nes Kamiren XL gali sąlygoti padidėjusį komplikacijų dažnį operacijos metu.
Nenustatyta, ar saugu ir veiksminga vartoti doksazosino vaikams, todėl jų šiuo vaistu gydyti nerekomenduojama.

Kitų vaistų vartojimas
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Kai kuriems pacientams, vartojantiems alfa adrenoreceptorių blokatorių nuo padidėjusio kraujospūdžio arba prostatos išvešėjimo, gali atsirasti galvos svaigimas arba apsvaigimas gydymas, kuris gali būti sukeltas žemo kraujo spaudimo, ypač staigiai atsisėdus ar atsistojus. Kai kuriems pacientams pasireiškė šie simptomai vartojant alfa-blokatorius kartu su vaistais nuo erekcijos disfunkcijos (impotencijos). Siekiant sumažinti tikimybę šių simptomų atsiradimui, reikia reguliariai vartoti alfa adrenoreceptorių blokatorių paros dozę, prieš pradedant vartoti vaistus nuo erekcijos disfunkcijos.

Kamiren XL vartojimas su maistu ir gėrimais
Šį vaistą galima vartoti prieš valgį, valgio metu ar po valgio. Tabletę reikia nuryti visą, užgeriant skysčiu. Jos negalima kramtyti, laužyti ar traiškyti.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Nėštumo metu Kamiren XL galima vartoti tik neabejotinais būtinais atvejais.
Šio vaisto vartojančioms moterims kūdikio krūtimi maitinti nerekomenduojama.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Gali labai sumažėti kraujospūdis, ypač gydymo Kamiren XL pradžioje. Jei svaigsta galva, negalima vai­ruoti ir valdyti mechanizmų.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Kamiren XL medžiagas
Kamiren XL sudėtyje yra laktozės monohidrato. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

3. KAIP VARTOTI KAMIREN XL

Kamiren XL visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Įprastas dozavimas – 1 tabletė 1 kartą per parą. Gydytojas dozę gali padidinti, jeigu mano, kad vaisto poveikis nepakanka­mas. Di­džiau­sia paros dozė – 2 tabletės.

Pacientams, kurių kepenų funkcija sutrikusi, reikia pasikonsultuoti su gydytoju.
Jei manote, kad vaistas veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Pavartojus per didelę Kamiren XL dozę
Išgėrę per didelę dozę, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Svarbiausios doksazosino perdozavimo pasekmės yra kraujospūdžio sumažėjimas, galvos svaigimas ir suki­ma­sis, taip pat galimas alpimas. Atsiradus tokių sutrikimų, reikia atsigulti, nu­leisti galvą ir truputį pakelti kojas. Dėl tolesnio šio vaisto vartojimo reikia pasikonsultuoti su gydytoju. Tikriausiai teks sumažinti jo do­zę arba vartojimą laikinai nutraukti.
Išgėrus per daug tablečių, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją, nes šio vaisto perdozavimas gali būti pavo­jin­gas. Vėmimo sukelti negalima (reikia atsigulti kaip nurodyta aukščiau).

Pamiršus pavartoti Kamiren XL
Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.
Užmirštą dozę praleiskite, o toliau vaisto vartokite įprasta tvarka.

Nustojus vartoti Kamiren XL
Kamiren XL būtina vartoti reguliariai.
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Kamiren XL kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Kai gulima padėtis keičiama į stovimą, gali per daug sumažėti kraujospūdis bei dėl to pasireikšti galvos svai­gi­mas, sukimasis ir net alpimas (ypač gydymo šiuo vaistu pradžioje). Dažniausiai šie sutrikimai išnyksta sa­vai­me, tačiau jei jie išlieka ilgai arba yra stiprūs, reikia nedelsiant pasikonsultuoti su gydytoju (žr. sky­rių “Pavartojus per didelę Kamiren XL dozę”). Be to, gali atsirasti nuo­var­gis, mieguistumas, galvos skausmas, raumenų silpnumas, kulkšnių ir blauzdų patinimas, nosies užgulimas, virškinimo sutrikimų (pyki­ni­mas, skandžio skausmas, viduriavimas, vėmimas), erekcijos disfunkcija, stiprus ir greitas širdies plakimas ir šlapimo nelai­kymas.

Be to, aprašyta atvejų, kai atsirado odos išbėrimas, niežulys, kraujosruvų, prasidėjo kraujavimas dėl krešėjimo su­tri­kimų, pasireiškė ilgalaikė skausminga erekcija, sutriko psichika (pvz., pasireiškė psichomotorinis sujau­dinimas), atsirado gelta, matymas pasidarė neaiškus, skaudėjo krūtinę, padažnėjo širdies susitraukimai. Pas­te­bėję tokį poveikį, nedelsdami pasikonsultuokite su gydytoju.
Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI KAMIREN XL

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.

Ant dėžutės po „Tinka iki“ ir lizdinės plokštelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Kamiren XL vartoti negalima.
Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA

Kamiren XL sudėtis
- Veiklioji medžiaga yra doksazosinas. Modifikuoto atpalaidavimo tabletėje yra 4 mg doksazosino (doksazosino mesilato pavidalo).
- Pagalbinės medžiagos yra hipromeliozė, bevandenis kalcio vandenilio fosfatas, laktozė monohidratas, magnio steara­tas, titano dioksidas (E171), makrogolis 400.

Kamiren XL išvaizda ir kiekis pakuotėje
Modifikuoto atpalaidavimo tabletės yra baltos, apvalios, abipus truputį išgaubtos.
Kamiren XL tiekiamas lizdinės plokštelėse. Dėžutėje yra 30, 84, 90 arba 98 modifikuoto atpalaidavimo tabletės..
Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas
KRKA, d.d.,
Novo mesto, Šmarješka cesta 6, 8501 Novo mesto,
Slovėnija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.
UAB KRKA Lietuva
Senasis Ukmergės kelias 4,
Užubalių km.,Vilniaus r.
LT - 14013
Tel. + 370 5 236 27 40

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2011-04-04
Šaltinis:VVKT

Panašios prekės
Kraujospūdį mažinantys vaistai

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau