Logest drag. N21 LI

Prekės kodas
96617
Gamintojas
Lex Ano, UAB
Vaisto grupė
Receptinis
noImageImage

Panašios prekės
Kontraceptikai

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau
Kontraceptikai

Logest drag. N21 LI

Kategorija:
Prekės kodas
96617
Gamintojas
Lex Ano, UAB
Vaisto grupė
Receptinis
Kol kas receptinių vaistų prekyba nėra leidžiama nuotoliniu būdu.
klauskite

Vaistinių prepraratų paieška VVKT svetainėje.
Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma.
Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus.
Jeigu įtariate, kad jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Resublikos sveikatos aspaugos ministerijos el. paštu arba kitais būtais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

PAKUOTĖS LAPELIS:INFORMACIJA VARTOTOJUI

Logest  75 mikrogramai/20 mikrogramų dengtos tabletės
Gestodenas /Etinilestradiolis


Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


Lapelio turinys
1. Kas yra Logest ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Logest
3. Kaip vartoti Logest
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Logest
6. Kita informacija

 

1. KAS YRA LOGEST IR KAM JIS VARTOJAMAS

Tablečių sudėtis

Logest yra sudėtinis geriamasis kontraceptikas. Vienoje tabletėje yra mažas dviejų skirtingų moters lytinių hormonų kiekis. Tai gestodenas (progestagenas) ir etinilestradiolis (estrogenas). Kadangi Logest sudėtyje yra mažas hormonų kiekis, todėl jis laikomas mažos dozės geriamuoju kontraceptiku. Visose pakuotės tabletėse yra toks pat tų pačių hormonų kiekis, todėl tai vienos fazės sudėtinis geriamasis kontraceptikas.

Dėl ko vartojamas Logest?

Logest vartojamas norint apsisaugoti nuo nėštumo.

 


2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT LOGEST

Sudėtinių kontraceptinių tablečių nevartokite, jei jums yra kuri nors iš toliau išvardytų būklių. Prieš pradėdama vartoti Logest, pasakykite apie tai gydytojui. Galbūt gydytojas jums patars vartoti kitokias tabletes arba visai kitokį (nehormoninį) apsaugos nuo nėštumo būdą. Būklės, dėl kurių negalima vartoti Logest, yra šios:

• Esamas ar buvęs kraujotakos sutrikimas ypač dėl trombozės, kraujo krešulio atsiradimo, kojų kraujagyslių (giliųjų venų) trombozė, plaučių embolija (kraujo krešulys), širdies priepuolis ar sutrikusi kitų kūno dalių kraujotaka (žr. taip pat skyrių „Kontracepcinės tabletės ir trombozė”).
• Esamas ar buvęs insultas (smegenų kraujagyslių krešulys arba plyšimas).
• Esami ar buvę požymiai, rodantys galimą širdies priepuolį (krūtinės angina arba krūtinės skausmas) arba insultą (trumpalaikis smegenų kraujotakos sutrikimas arba nedidelis praėjęs insultas).
• Buvusi migrena, susijusi su regos, kalbos sutrikimais, silpnumu arba kurios nors kūno dalies tirpimu.
• Cukrinis diabetas su kraujagyslių pažeidimu.
• Esamas ar buvęs pankreatitas (kasos uždegimas), susijęs su labai padidėjusiu riebalinių medžiagų kiekiu kraujyje.
• Gelta (odos pageltimas) arba sunki kepenų liga.
• Esamas ar buvęs vėžys, kuris gali augti veikiant lytiniams hormonams (pvz., krūtų arba lyties organų).
• Esamas ar buvęs gerybinis ar piktybinis kepenų navikas.
• Nenustatytos priežasties kraujavimas iš makšties.
• Esamas ar galimas nėštumas.
• Padidėjęs jautrumas (alergija) etinilestradioliui, gestodenui ar bet kuriai kitai Logest sudedamajai daliai.

Jei kuri nors šių būklių pirmą kartą atsiranda vartojant kontraceptines tabletes, iškart liaukitės jas vartojusi ir kreipkitės į gydytoją. Tuo laiku naudokite nehormonines kontracepcijos priemones. Taip pat žiūrėkite bendrąsias pastabas kitame skyriuje.

Ką reikia žinoti prieš vartojant Logest?

• Bendrosios pastabos

Logest, kaip ir kitos kontraceptinės tabletės, neapsaugo nuo ŽIV infekcijos (AIDS) ir kitų lytiškai plintančių ligų.

• Prieš pradedant vartoti Logest

Jei jums yra kuri nors iš toliau išvardytų būklių ir vartojate kontraceptines tabletes, gali prireikti dažnai tikrinti jūsų sveikatą. Gydytojas jums tai paaiškins. Taigi prieš pradėdama vartoti Logest pasakykite gydytojui, jei:

• rūkote,
• sergate diabetu,
• turite antsvorį,
• padidėjęs jūsų kraujospūdis,
• sergate širdies vožtuvų liga arba sutrikęs jūsų širdies ritmas,
• sergate venų uždegimu (paviršiniu flebitu),
• yra išsiplėtusių venų mazgų,
• kam nors iš artimiausių giminių yra buvusi trombozė, širdies infarktas arba insultas,
• sergate migrena,
• sergate epilepsija,
• jums arba kam nors iš artimiausių giminių yra ar buvo didelė cholesterolio ar trigliceridų (tam tikrų riebalų) koncentracija kraujyje,
• kas nors iš artimiausių giminių yra sirgęs krūties vėžiu,
• sergate kepenų arba tulžies pūslės liga,
• sergate Crohno liga arba opiniu kolitu (lėtine uždegimine žarnyno liga),
• sergate sistemine raudonąja vilklige (SRV, liga, pažeidžiančia viso kūno odą),
• sergate hemoliziniu-ureminiu sindromu (HUS, kraujo krešėjimo sutrikimu, sukeliančiu inkstų nepakankamumą),
• sergate pjautuvine mažakraujyste,
• yra būklė, kuri pirmą kartą pasireiškė ar pasunkėjo nėštumo metu arba anksčiau vartojant lytinius hormonus (pvz., pablogėjusi klausa, medžiagų apykaitos liga, vadinama porfirija, odos liga, vadinama nėščiųjų pūsleline, nervų liga, vadinama Sydenhamo chorėja),
• yra ar anksčiau buvo rudmė (geltonai rudos pigmentinės odos, ypač veido, dėmės); jei taip, venkite saulės arba ultravioletinių spindulių.
• sergate paveldima angioedema; egzogeniniai estrogenai gali sukelti arba paaštrinti angioedemos simptomus. Jeigu pasireiškia tokie angioedemos simptomai kaip ištinęs veidas, liežuvis ir (arba) ryklė, sunkumas praryti ar diegligė kartu su sunkumu kvėpuoti, nedelsiant kreipkitės į gydytoją.

Jei kuri nors iš minėtų būklių atsiranda pirmą kartą, kartojasi arba pablogėja vartojant kontraceptines tabletes, kreipkitės į gydytoją.

Kontraceptinės tabletės ir trombozė

Trombozė yra kraujo krešulio, galinčio užkimšti kraujagyslę, susidarymas.

Kartais įvyksta giliųjų kojos venų trombozė (giliųjų venų trombozė). Jei venoje susidaręs krešulys atitrūksta, jis gali patekti į plaučius ir užkimšti plaučių arterijas ir sukelti vadinamąją plaučių emboliją. Giliųjų venų trombozė pasitaiko retai. Kontraceptines tabletes vartojančioms moterims trombozės pavojus yra didžiausias pirmaisiais sudėtinių geriamųjų kontraceptikų (SGK) vartojimo metais.

Ji gali įvykti tiek vartojant kontraceptines tabletes, tiek jų nevartojant. Trombozė būna ir nėščiosioms. Kontraceptines tabletes vartojančioms pavojus būna didesnis negu nevartojančioms, tačiau mažesnis negu nėščiosioms.

Labai retai kraujo krešulių gali susidaryti širdies kraujagyslėse (sukelia širdies priepuolį) arba smegenų kraujagyslėse (sukelia insultą). Nepaprastai retai krešulių susidaro kepenyse, žarnose, inkstuose ir akyse.

Tik retkarčiais trombozė sukelia nuolatinę sunkią negalią ar gali būti net mirtina.

Širdies priepuolio arba insulto pavojus vyresnėms moterims yra didesnis. Pavojų didina rūkymas. Jei vartojate kontracepcines tabletes, meskite rūkyti, ypač jei jums daugiau kaip 35 metai.

Jei vartojant kontraceptines tabletes padidėja kraujospūdis, jums gali patarti liautis jas vartoti.

Giliųjų venų trombozės pavojus laikinai padidėja dėl operacijos ar imobilizacijos (pavyzdžiui, jei koja sugipsuota ar uždėtas įtvaras). Vartojant kontracepcines tabletes šis pavojus dar padidėja. Jeigu planuojama guldyti jus į ligoninę arba operuoti, iš anksto pasakykite gydytojui, kad vartojate kontracepcines tabletes. Gydytojas gali patarti liautis jas vartoti prieš kelias savaites iki operacijos arba nuo imobilizacijos dienos. Gydytojas taip pat pasakys, kada vėl bus galima pradėti vartoti tabletes.

Pastebėjusi galimus trombozės požymius iškart nustokite vartoti kontracepcines tabletes ir nedelsdama kreipkitės į gydytoją (žr. taip pat „Kada reikia kreiptis į gydytoją?”).

Kontraceptinės tabletės ir vėžys

Krūties vėžys truputį dažniau diagnozuojamas kontracepcines tabletes vartojančioms moterims negu tokio pat amžiaus jų nevartojančioms. Nustojus vartoti, per 10 metų šis padažnėjimas išnyksta. Nenustatyta, ar padažnėjimą sukelia kontracepcinių tablečių vartojimas. Galbūt jas vartojančios moterys dažniau tiriamos, todėl krūties vėžys anksčiau diagnozuojamas.

Kontraceptines tabletes vartojančioms moterims retai pasitaiko gerybinių, o dar rečiau – piktybinių kepenų navikų. Šie navikai gali sukelti kraujavimą į vidaus organus. Jeigu jums labai skauda pilvą, nedelsdama kreipkitės į gydytoją.

Svarbiausias gimdos kaklelio vėžio rizikos veiksnys yra persistentinė žmogaus papilomos viruso infekcija. Kai kurie epidemologiniai tyrimai įrodė, kad ilgas SGK vartojimas prisideda prie padidėjusios rizikos, tačiau neaišku, kiek tai susiję su kitais veiksniais, pvz., gimdos kaklelio rentgenoskopija ir lytinio gyvenimo būdu, įskaitant ir barjerinių kontraceptikų vartojimą. 

Kontraceptinės tabletės ir nėštumas

Nėščioms ar įtariančioms nėštumą moterims draudžiama vartoti Logest. Jei įtariate, kad vartodama Logest pastojote, nedelsdama kreipkitės į gydytoją.

Kontraceptinės tabletės ir žindymo laikotarpis

Paprastai kūdikį žindančioms moterims nepatariama vartoti Logest. Jei žindote kūdikį ir norite vartoti šias tabletes, pasitarkite su gydytoju.

Kontraceptinės tabletės ir gebėjimas vairuoti automobilį

Poveikio gebėjimui vairuoti nepastebėta.

Kontraceptinės tabletės ir kiti vaistai

Kai kurie vaistai silpnina kontraceptinių tablečių veikimą. Tai vaistai nuo epilepsijos (pvz., primidonas, fenitoinas, barbitūratai, karbamazepinas, okskarbazepinas, topiramatas, felbamatas), nuo tuberkuliozės (pvz., rifampicinas, rifabutinas), nuo ŽIV infekcijos (pvz., ritonaviras, nevirapinas), antibiotikai kai kurioms kitoms infekcinėms ligoms gydyti (pvz., penicilinai, tetraciklinai, grizeofulvinas), taip pat jonažolė (daugiausia vartojama nuo depresiškos nuotaikos). Įmanoma kontraceptinių tablečių sąveika ir su kitais vaistais, pvz., kurių sudėtyje yra ciklosporino arba priešepilepsinio vaisto lamotrigino.

Pasakykite gydytojui arba vaistininkui ir apie bet kuriuos kitus vaistus bei vaistažoles, kuriuos vartojate ar neseniai vartojote, net ir įsigytus be recepto. Taip pat pasakykite bet kuriam kitam gydytojui ar stomatologui, skiriančiam jums vaistų (arba vaistus išduodančiam vaistininkui), kad vartojate Logest. Jie gali patarti tam tikrą laiką naudoti papildomas kontracepcijos priemones.

Kada kreiptis į gydytoją?


Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Logest medžiagas
Logest sudėtyje yra laktozės ir sacharozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.


3. KAIP VARTOTI LOGEST?

Sudėtinius geriamuosius kontraceptikus vartojant tinkamai, pastojimų dažnis yra maždaug 1  per metus. Jis gali padidėti, jei tabletės praleidžiamos arba vartojamos netinkamai.

• Kada ir kaip vartoti tabletes?

Logest pakuotėje yra 21 tabletė. Ant pakuotės ties tablete pažymėta, kurią savaitės dieną tabletę vartoti. Gerkite tabletes kasdien maždaug tuo pačiu laiku; jei reikia, užgerkite trupučiu skysčio. Imkite tabletes iš eilės rodyklės kryptimi, kol suvartosite 21 tabletę. Kitas 7 dienas vaisto negerkite. Per tas 7 dienas turi prasidėti kraujavimas. Paprastai jis prasideda 2 3 dieną po paskutinės Logest tabletės. Pradėkite naują pakuotę aštuntąją dieną, net jei kraujavimas tebesitęsia. Tuomet naują pakuotę visada pradėsite tą pačią savaitės dieną, o kraujavimas bus kiekvieną mėnesį maždaug tomis pačiomis dienomis.

• Pradedant pirmąją Logest pakuotę

Jei pastarąjį mėnesį hormoninių kontraceptikų nevartojote

Pradėkite vartoti Logest pirmąją ciklo dieną, t. y. pirmąją mėnesinių dieną. Gerkite ta savaitės diena pažymėtą tabletę. Pavyzdžiui, jei mėnesinės prasideda penktadienį, imkite penktadienio tabletę. Paskui imkite tabletes iš eilės. Logest tabletės pradeda veikti iš karto, todėl papildomų kontracepcijos priemonių nereikia.

Galite pradėti vartoti tabletes 2 5 mėnesinių ciklo dieną, tačiau tuomet pirmąsias 7 tablečių vartojimo dienas reikia papildomų (barjerinių) kontracepcijos priemonių.

Keičiant kitas sudėtines kontraceptines tabletes, makšties žiedą ar transderminį (kontraceptinį) pleistrą

Logest galite pradėti vartoti kitą dieną po paskutinės anksčiau gertų vaistų tabletės (t. y. be pertraukos). Jei iki tol vartotų kontracepcinių vaistų pakuotėje yra ir neveiksmingų tablečių, pradėkite gerti Logest kitą dieną po paskutinės veiksmingos tabletės (jei neaišku, klauskite gydytojo arba vaistininko). Logest galite pradėti vartoti ir ne iš karto, bet ne vėliau kaip kitą dieną po paskutinės neveiksmingos tabletės arba vaistų vartojimo pertraukos. Jeigu vartojote makšties žiedą ar transderminį pleistrą, Logest geriausia pradėti vartoti šalinimo dieną, bet ne vėliau kai turėtų būti sekantis vartojimas. Laikantis šių nurodymų nereikia imtis papildomų kontracepcijos priemonių.

Keičiant vien progestogeno tabletes (minitabletes)

Galite liautis vartoti minitabletes bet kurią dieną ir Logest pradėti gerti kitą dieną tuo pačiu laiku. Tačiau jei turėjote lytinių santykių, pirmąsias septynias Logest vartojimo dienas turite imtis papildomų (barjerinių) kontracepcijos priemonių.

Keičiant švirkščiamuosius vaistus, implantus arba progestageno turinčias vartojimo į gimdą sistemas (VGS)

Logest pradėkite vartoti tą dieną, kai turėtų būti švirkščiama vaistų arba kai šalinamas implantas ar VGS, tačiau jei turėjote lytinių santykių, pirmąsias 7 Logest vartojimo dienas turite imtis papildomų (barjerinių) kontracepcijos priemonių.

Po gimdymo

Po gimdymo gydytojas gali patarti jums, prieš pradedant vartoti Logest, palaukti pirmojo normalaus ciklo. Kartais galima pradėti ir anksčiau. Gydytojas patars, kaip geriau elgtis. Jei žindote kūdikį ir norite vartoti Logest, pirmiausia pasitarkite su gydytoju.

Po persileidimo ir nėštumo nutraukimo

Klauskite gydytojo patarimo.

Jei išgėrėte per daug Logest tablečių (perdozavimas)

Nepastebėta, kad vienu metu išgėrus per daug Logest tablečių pasireikštų stiprus žalingas poveikis. Iškart išgėrus keletą tablečių gali būti pykinimas, vėmimas, taip pat gali kraujuoti iš makšties. Jei vaikas išgėrė Logest tablečių, klauskite gydytojo patarimo.

Jei norite liautis vartoti Logest

Galite liautis vartoti Logest bet kada. Jei nustojate vartoti dėl to, kad norite pastoti, paprastai rekomenduojama palaukti pirmojo natūralaus ciklo. Tai padeda nustatyti, kada turi gimti kūdikis.

Jei nenorite pastoti, klauskite gydytojo, apie kitus apsaugos nuo nėštumo būdus.

 

KĄ DARYTI, JEI …

… atsirado virškinamojo trakto sutrikimų (pvz., vėmimas, viduriavimas)

Jei vemiate arba labai viduriuojate, veikliosios Logest tablečių medžiagos gali nevisiškai absorbuotis. Jei išgėrusi vaisto vėmėte per pirmąsias 3–4 valandas, tai tas pat, lyg vaisto nebūtumėte gėrusi. Darykite taip, kaip ir praleidusi tabletę. Jei labai viduriuojate, kreipkitės į gydytoją.

… norite atitolinti kraujavimą

Norėdama atitolinti mėnesines, baigusi tabletes iš vienos pakuotės nedarykite pertraukos, o iškart pradėkite naują pakuotę. Tarpą tarp mėnesinių galima ilginti tol, kol baigsis naujosios pakuotės tabletės. Tuo laiku gali atsirasti išskyrų arba šiek tiek pakraujuoti. Norėdama, kad mėnesinės prasidėtų, paprasčiausiai liaukitės vartoti vaistą. Naują pakuotę pradėkite po įprastinės septynių dienų pertraukos.

… norite pakeisti kraujavimo pradžios laiką

Vartojant tabletes pagal rekomendacijas mėnesinės būna kas 4 savaites maždaug tomis pačiomis savaitės dienomis. Norėdama pakeisti mėnesinių pradžios dieną, trumpinkite (tik neilginkite) artimiausią vaisto vartojimo pertrauką. Pavyzdžiui, jei mėnesinės paprastai prasideda penktadieniais, o jūs norite, kad prasidėtų antradieniais (t. y. trimis dienomis anksčiau), pradėkite naują pakuotę trimis dienomis anksčiau negu paprastai. Jei pertrauka labai trumpa (pvz., trys dienos ar mažiau), jos metu mėnesinių gali nebūti, o tik šiek tiek pakraujuoti arba atsirasti išskyrų vartojant naujos pakuotės tabletes.

… ne laiku kraujuojate

Vartojant bet kokias kontracepcines tabletes, pirmaisiais mėnesiais gali nereguliariai pakraujuoti iš makšties (arba atsirasti tepių išskyrų) ne mėnesinių dienomis, dėl to gali tekti vartoti įklotus, bet tablečių gerti nenustokite. Organizmui prisitaikius prie kontracepcinių tablečių, nereguliarus kraujavimas paprastai liaujasi (dažniausiai maždaug po trijų tablečių vartojimo ciklų). Jei kraujavimas tęsiasi, kartojasi arba kraujuoja gausiai, kreipkitės į gydytoją.

… nebūna mėnesinių

Jei tabletes vartojote tinkamai, nevėmėte, gausiai neviduriavote, nevartojote kitų vaistų, labai mažai tikėtina, kad pastojote. Toliau vartokite Logest pagal schemą.

Jei mėnesinių nebuvo du kartus iš eilės, galite būti nėščia, todėl nedelsdama kreipkitės į gydytoją. Nepradėkite naujos Logest pakuotės, kol gydytojas patikrins, ar nepastojote.


4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Logest, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.

Jei pastebėjote bet kokį šalutinį poveikį, ypač stiprų ar ilgai trunkantį, arba pakito sveikatos būklė ir jums atrodo, kad tai susiję su kontraceptinių tablečių vartojimu, kreipkitės į gydytoją.

Sunkus šalutinis poveikis

Stiprios reakcijos, susijusios su kontracepcinių tablečių vartojimu, jau aprašytos skyriuose „Kontraceptinės tabletės ir trombozė”, „Kontraceptinės tabletės ir vėžys”. Dar kartą perskaitykite šiuos skyrius, ir, jeigu jums kas nors kelia nerimą, nedelsdama kreipkitės į gydytoją.

Kiti galimi šalutiniai reiškiniai

Kontraceptines tabletes vartojančioms moterims pasitaiko toliau išvardytų šalutinių reiškinių, tačiau juos nebūtinai sukelia vartojamas vaistas. Šie šalutiniai reiškiniai dažniau būna pirmaisiais tablečių vartojimo mėnesiais, vėliau paprastai retėja.

Organų sistemų klasės Pašaliniai reiškiniai
 Dažni
(³ 1/100) Nedažni
(³ 1/1000, < 1/100) Reti
(<1/1 000)
Akies sutrikimaiKontaktinių lęšių netoleravimas.
Virškinimo trakto sutrikimai Šleikštulys, pilvo skausmas. Vėmimas, viduriavimas. 
Imuninės sistemos sutrikimaiPadidėjęs jautrumas.
Tyrimai Padidėjęs svoris.  Sumažėjęs svoris.
Metabolizmo ir mitybos sutrikimai  Skysčių susilaikymas. 
Nervų sistemos sutrikimai Galvos skausmas. Migrena. 
Psichikos sutrikimai Depresinė nuotaika, nuotaikos pokyčiai. Sumažėjęs lytinis potraukis. Padidėjęs lytinis potraukis.
Lytinės sistemos ir krūties sutrikimai Krūtų jautrumas, krūtų skausmas. Krūtų hipertrofija.   Išskyros iš makšties,  išskyros iš krūtų.
Odos ir poodinio audinio sutrikimai  Išbėrimas, dilgėlinė. Mazginė raudonė, daugiaformė raudonė.

Toliau įvardytos sunkios nepageidaujamos reakcijos, stebėtos SGK vartojančioms moterims:
 venų tromboemboliniai sutrikimai;
 arterijų tromboemboliniai sutrikimai;
 aukštas kraujospūdis;
 kepenų navikai;
 naujai atsiradusios ar pasunkėjusios esančios būklės, kurių ryšys su SGK vartojimu neaiškus: Crohno liga, opinis kolitas, epilepsija, migrena, endometriozė, gimdos mioma,  porfirija, sisteminė raudonoji vilkligė, nėščiųjų pūslelinė, Syndenhamo chorėja, hemolizinis-ureminis sindromas, cholestazinė gelta;
 rudmė;
 ūmus ar lėtinis kepenų funkcijos sutrikimas, priverčiantis nutraukti SGK vartojimą iki kepenų funkcijos rodikliai sunormalės.

Jeigu sergate paveldima angioedema; egzogeniniai estrogenai moterims gali sukelti arba paaštrinti angioedemos simptomus (taip pat žiūrėkite “Prieš pradedant vartoti Logest”).

Jeigu pasireiškia stiprus šalutinis poveikis arba jeigu atsiranda šiame lapelyje nepaminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


5. KAIP LAIKYTI LOGEST

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje.

Ant dėžutės po Tinka iki nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Logest vartoti negalima.

6. KITA INFORMACIJA

Logest sudėtis

- Veikliosios medžiagos yra gestodenas (75 mikrogramai) ir etinilestradiolis (20 mikrogramų).
- Pagalbinės medžiagos yra laktozės monohidratas, kukurūzų krakmolas, povidonas 25000, magnio stearatas, sacharozė, povidonas 700000, makrogolis 6000, kalcio karbonatas, talkas ir montanglikolio vaškas.

Logest išvaizda ir kiekis pakuotėje

Logest išleidžiamas lizdinėse plokštelėse po 21 tabletę.

Plokštelės pagamintos iš skaidrios polivinilchlorido plėvelės ir aliuminio folijos (užlydyta matinė pusė). Kiekviena plokštelė įdėta į dėžutę.

Tabletės yra abipusiai išgaubtos, apvalios, 5 mm skersmens.

Ant lizdinės plokštelės pateiktų santrumpų paaiškinimai:

Lu – Pirmadienis Vi –  Penktadienis
Ma – Antradienis Sb – Šeštadienis
Mi – Trečiadienis Du – Sekmadienis
Jo – Ketvirtadienis

Gamintojas
Bayer Schering Pharma AG,
Mullerstrasse 178, D-13342 Berlin
Vokietija

Lygiagretus importuotojas
UAB „ Lex ano”
Naugarduko g. 3, Vilnius
Lietuva

Perpakavo
BĮ UAB “Norfachema”
Vytauto g. 6, Jonava
Lietuva
 
Rinkodaros teisės turėtojas eksportuojančioje valstybėje yra Bayer Schering Pharma AG, Mullerstrasse 178, D-13342 Berlin, Vokietija.

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2011-05-26

Šaltinis:VVKT

Panašios prekės
Kontraceptikai

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau