Jeanine drag.N21

Prekės kodas
5900
Gamintojas
Bayer
Vaisto grupė
Receptinis
noImageImage

Panašios prekės
Kontraceptikai

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau
Kontraceptikai

Jeanine drag.N21

Kategorija:
Prekės kodas
5900
Gamintojas
Bayer
Vaisto grupė
Receptinis
Kol kas receptinių vaistų prekyba nėra leidžiama nuotoliniu būdu.
klauskite

Vaistinių prepraratų paieška VVKT svetainėje.
Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma.
Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus.
Jeigu įtariate, kad jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Resublikos sveikatos aspaugos ministerijos el. paštu arba kitais būtais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

Jeanine 2000/30 mikrogramų dengtos tabletės

Dienogestas/Etinilestradiolis

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys
1. Kas yra Jeanine ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Jeanine
3. Kaip vartoti Jeanine
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Jeanine
6. Kita informacija

1. Kas yra Jeanine ir kAM jis vartojamas

Jeanine yra sudėtinės kontraceptinės tabletės. Vienoje tabletėje yra mažas dviejų skirtingų moters lytinių hormonų kiekis. Tai dienogestas (progestogenas) ir etinilestradiolis (estrogenas). Jeanine sudėtyje yra mažas hormonų kiekis, todėl jis laikomas mažos dozės kontraceptiku. Visose pakuotės tabletėse yra toks pat tų pačių hormonų kiekis, todėl tai vienos fazės sudėtinės kontraceptinės tabletės.
Jeanine vartojamas norint apsisaugoti nuo nėštumo.
Jeanine vartojamas gydyti moteris, kurioms yra lengvo ar vidutinio sunkumo spuogų ar seborėja.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT JEANINE

Jeanine vartoti negalima

Sudėtinių kontraceptinių tablečių nevartokite, jei jums yra kuri nors iš toliau išvardytų būklių. Prieš pradėdama vartoti Jeanine, pasakykite apie tai gydytojui. Galbūt gydytojas jums patars vartoti kitokias tabletes arba kitokį (nehormoninį) apsaugos nuo nėštumo būdą. Būklės, dėl kurių negalima vartoti Jeanine, yra šios:
- Esamas ar buvęs kraujotakos sutrikimas, ypač būklės, susijusios su tromboze (kraujo krešulio susidarymu) šiose kraujagyslėse: kojų (giliųjų venų trombozė), plaučių (plaučių embolija), širdies (širdies priepuolis) ar kitų organizmo vietų (žr. skyrių „Kontraceptinės tabletės ir trombozė“).
- Esamas ar buvęs insultas (galvos smegenų kraujotakos sutrikimas, sukeltas kraujagyslių krešulio arba plyšimo).
- Esami ar buvę požymiai, rodantys kad Jums gali įvykti širdies priepuolis (krūtinės angina arba krūtinės skausmas) arba insultas (trumpalaikis išemijos priepuolis arba nedidelis praėjęs insultas).
- Buvusi migrena, susijusi su regos, kalbos sutrikimais, silpnumu arba kurios nors kūno dalies tirpimu.
- Cukrinis diabetas su kraujagyslių pažeidimu.
- Sunkūs arba dauginiai venų arba arterijų trombozės rizikos veiksniai.
- Esamas ar buvęs pankreatitas (kasos uždegimas), susijęs su labai padidėjusiu riebalinių medžiagų kiekiu kraujyje.
- Gelta (odos pageltimas) arba sunki kepenų liga.
- Esamas ar buvęs vėžys, kuris gali augti veikiant lytiniams hormonams (pvz., krūtų arba lytinių organų).
- Esamas ar buvęs gerybinis ar piktybinis kepenų navikas.
- Nenustatytos priežasties kraujavimas iš makšties.
- Esamas ar galimas nėštumas.
- Padidėjęs jautrumas (alergija) etinilestradioliui, dienogestui ar bet kuriai pagalbinei Jeanine medžiagai.

Jei kuri nors šių būklių pirmą kartą atsiranda vartojant kontraceptines tabletes, iškart liaukitės jas vartojusi ir kreipkitės į gydytoją. Tuo laiku naudokite nehormonines kontracepcijos priemones. Taip pat žr. „Bendrąsias pastabas“ kitame skyriuje.
· Bendrosios pastabos

Šiame lapelyje aprašyta keletas situacijų, kai reikia liautis vartoti kontraceptines tabletes arba kai jų patikimumas gali būti sumažėjęs. Tuomet reikia vengti lytinių santykių arba vartoti nehormonines kontracepcijos priemones, pvz., prezervatyvus ar kitas barjerines priemones. Nesinaudokite ritmo ar temperatūros metodais. Šie metodai yra nepatikimi, nes kontraceptinės tabletės pakeičia įprastinius temperatūros svyravimus ir gimdos kaklelio gleivių pokyčius, vykstančius per mėnesinių ciklą.
Jeanine, kaip ir kitos kontraceptinės tabletės, neapsaugo nuo ŽIV infekcijos (AIDS) ir kitų lytiškai plintančių ligų.

Specialių atsargumo priemonių reikia
Jei jums yra kuri nors iš toliau išvardytų būklių ir vartojate kontraceptines tabletes, gali prireikti dažnai tikrinti jūsų sveikatą. Gydytojas jums tai paaiškins. Taigi prieš pradėdama vartoti Jeanine pasakykite gydytojui, jei:
· rūkote,
· sergate cukriniu diabetu,
· turite antsvorį,
· padidėjęs jūsų kraujospūdis,
· sergate širdies vožtuvų liga arba sutrikęs jūsų širdies ritmas,
· sergate venų uždegimu (paviršiniu flebitu),
· yra išsiplėtusių venų mazgų,
· kam nors iš artimiausių giminių yra buvusi trombozė, širdies infarktas arba insultas,
· sergate migrena,
· sergate epilepsija,
· jums arba kam nors iš artimiausių giminių yra ar buvo didelė cholesterolio ar trigliceridų (tam tikrų riebalų) koncentracija kraujyje,
· kas nors iš artimiausių giminių yra sirgęs krūties vėžiu,
· sergate kepenų arba tulžies pūslės liga,
· sergate Krono liga arba opiniu kolitu (lėtine uždegimine žarnyno liga),
· sergate sistemine raudonąja vilklige (SRV, liga, pažeidžiančia viso kūno odą),
· sergate hemoliziniu-ureminiu sindromu (HUS, kraujo krešėjimo sutrikimu, sukeliančiu inkstų nepakankamumą),
· sergate pjautuvine mažakraujyste,
· yra būklė, kuri pirmą kartą pasireiškė ar pasunkėjo nėštumo metu arba anksčiau vartojant lytinius hormonus (pvz., pablogėjusi klausa, medžiagų apykaitos liga, vadinama porfirija, odos liga, vadinama nėščiųjų pūsleline, nervų liga, vadinama Sydenhamo chorėja),
· yra ar anksčiau buvo rudmė (geltonai rudos pigmentinės odos, ypač veido, dėmės); jei taip, venkite saulės arba ultravioletinių spindulių,
· sergate paveldima angioneurozine edema; egzogeniniai estrogenai gali sukelti arba paaštrinti angioneurozinės edemos simptomus. Jeigu pasireiškia angioneurozinės edemos simptomai (ištinęs veidas, liežuvis ir (arba) ryklė, sunkumas praryti ar diegligė kartu su sunkumu kvėpuoti), nedelsdama kreipkitės į gydytoją.

Jei kuri nors iš minėtų būklių atsiranda pirmą kartą, kartojasi arba pablogėja vartojant kontraceptines tabletes, kreipkitės į gydytoją.

Kontraceptinės tabletės ir trombozė
Trombozė yra kraujo krešulio, galinčio užkimšti kraujagyslę, susidarymas.

Kartais įvyksta giliųjų kojos venų trombozė (giliųjų venų trombozė). Jei venoje susidaręs krešulys atitrūksta, jis gali patekti į plaučius ir užkimšti plaučių arterijas ir sukelti vadinamąją plaučių emboliją. Giliųjų venų trombozė pasitaiko retai. Ji gali įvykti tiek vartojant kontraceptines tabletes, tiek jų nevartojant. Trombozė būna ir nėščiosioms. Kontraceptines tabletes vartojančioms moterims trombozės pavojus yra didžiausias pirmaisiais sudėtinių kontraceptinių tablečių (SKT) vartojimo metais ir būna didesnis negu nevartojančioms, tačiau mažesnis negu nėščiosioms.
Labai retai kraujo krešulių gali susidaryti širdies kraujagyslėse (sukelia širdies priepuolį) arba smegenų kraujagyslėse (sukelia insultą). Nepaprastai retai krešulių susidaro kepenyse, žarnose, inkstuose ir akyse.

Tik retkarčiais trombozė sukelia nuolatinę sunkią negalią ar gali būti net mirtina.
Širdies priepuolio arba insulto pavojus vyresnėms moterims yra didesnis, jį dar padidina rūkymas. Jei vartojate kontraceptines tabletes, meskite rūkyti, ypač jei jums daugiau kaip 35 metai.

Jei vartojant kontraceptines tabletes padidėja kraujospūdis, jums gali patarti liautis jas vartoti.
Giliųjų venų trombozės pavojus laikinai padidėja dėl operacijos ar imobilizacijos (pvz., jei koja sugipsuota ar uždėtas įtvaras). Vartojant kontraceptines tabletes šis pavojus dar padidėja. Jeigu planuojama guldyti jus į ligoninę arba operuoti, iš anksto pasakykite gydytojui, kad vartojate kontraceptines tabletes. Gydytojas gali patarti liautis jas vartoti prieš kelias savaites iki operacijos arba nuo imobilizacijos dienos. Gydytojas taip pat pasakys, kada vėl bus galima pradėti vartoti tabletes.

Pastebėjusi galimus trombozės požymius iškart nustokite vartoti kontraceptines tabletes ir nedelsdama kreipkitės į gydytoją (žr. „Kada reikia kreiptis į gydytoją“).

Kontraceptinės tabletės ir vėžys
Krūties vėžys truputį dažniau diagnozuojamas kontraceptines tabletes vartojančioms moterims negu tokio pat amžiaus jų nevartojančioms. Nustojus vartoti, per 10 metų šis padažnėjimas išnyksta. Nenustatyta, ar padažnėjimą sukelia kontraceptinių tablečių vartojimas. Galbūt jas vartojančios moterys dažniau tiriamos, todėl krūties vėžys anksčiau diagnozuojamas.

Kontraceptines tabletes vartojančioms moterims retai pasitaiko gerybinių, o dar rečiau – piktybinių kepenų navikų. Šie navikai gali sukelti kraujavimą į vidaus organus. Jeigu jums labai skauda pilvą, nedelsdama kreipkitės į gydytoją.
Svarbiausias gimdos kaklelio vėžio rizikos veiksnys yra persistentinė žmogaus papilomos viruso infekcija. Kai kurie epidemiologiniai tyrimai parodė, kad, ilgai vartojant SKT, ši rizika gali padidėti, tačiau neaišku, kiek tai priklauso nuo kitų veiksnių, pvz., gimdos kaklelio tyrimų ir lytinio gyvenimo būdo, įskaitant barjerinių kontraceptikų vartojimą.

Kada reikia kreiptis į gydytoją
Nedelsdama kreipkitės į gydytoją, jei:
· pastebėjote sveikatos pokyčių, ypač paminėtų šiame lapelyje (žr. „Jeanine vartoti negalima“ ir „Ką reikia žinoti prieš vartojant Jeanine“; nepamirškite ir minimų artimiausių giminių sveikatos sutrikimų);
· apčiuopėte krūtyse gumbų;
· ketinate vartoti kitų vaistų (žr. „Kitų vaistų vartojimas”);
· planuojama jus operuoti arba imobilizuoti (kreipkitės į gydytoją bent prieš 4 savaites);
· neįprastai gausiai kraujuoja iš makšties;
· pirmą vartojimo savaitę užmiršote išgerti tablečių ir pastarąsias septynias dienas turėjote lytinių santykių;
· labai viduriuojate;
· du kartus iš eilės nebuvo mėnesinių arba įtariate, kad pastojote (nepradėkite tablečių iš naujos pakuotės, kol gydytojas pasakys, kad galima).

Nustokite vartoti tabletes ir nedelsdama kreipkitės į gydytoją, jei pastebėjote ar pajutote šiuos galimos trombozės, miokardo infarkto arba insulto simptomus:
· neįprastą kosulį;
· stiprų krūtinės skausmą, kuris gali plisti į kairę ranką;
· dusulį;
· neįprastą, stiprų arba ilgai trunkantį galvos skausmą arba migrenos priepuolį;
· dalinį ar visišką apakimą arba dvejinimąsi akyse;
· kalbos sutrikimą;
· staigų klausos sutrikimą, uoslės ar skonio pokytį;
· galvos svaigimą ar alpimą;
· kurios nors kūno dalies tirpimą ar silpnumą;
· stiprų pilvo skausmą;
· stiprų kojų skausmą arba tinimą.

Čia išvardytos būklės ir simptomai išsamiau aprašomi kituose šio lapelio skyriuose.

Kitų vaistų vartojimas
Kai kurie vaistai silpnina kontraceptinių tablečių veikimą. Tai vaistai nuo epilepsijos (pvz., primidonas, fenitoinas, barbitūratai, karbamazepinas, okskarbazepinas, topiramatas, felbamatas), nuo tuberkuliozės (pvz., rifampicinas, rifabutinas), nuo ŽIV infekcijos (pvz., ritonaviras, nevirapinas), antibiotikai kai kurioms kitoms infekcinėms ligoms gydyti (pvz., penicilinai, tetraciklinai, grizeofulvinas) ir jonažolė (daugiausia vartojama nuo blogos nuotaikos).

Įmanoma kontraceptinių tablečių sąveika ir su kitais vaistais, pvz., tais, kurių sudėtyje yra ciklosporino, arba priešepilepsinio vaisto lamotrigino.
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, ar vaistažolių, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Pasakykite bet kuriam kitam gydytojui ar odontologui, skiriančiam jums vaistų (arba vaistus išduodančiam vaistininkui), kad vartojate Jeanine. Jie gali patarti tam tikrą laiką naudoti papildomas kontracepcijos priemones.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Nėščioms moterims Jeanine vartoti negalima. Jei įtariate, kad vartodama Jeanine pastojote, nedelsdama kreipkitės į gydytoją.
Paprastai kūdikį žindančioms moterims nepatariama vartoti Jeanine. Jei žindote kūdikį ir norite vartoti šias tabletes, pasitarkite su gydytoju.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Poveikio gebėjimui vairuoti ar valdyti mechanizmus nepastebėta.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Jeanine medžiagas
Sudėtyje yra laktozės, sacharozės, gliukozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

Jei vartojate kontraceptines tabletes, gydytojas patars reguliariai tikrintis sveikatą.

3. Kaip vartoti Jeanine

Sudėtinius geriamuosius kontraceptikus vartojant tinkamai, pastojimų dažnis yra maždaug 1 % per metus. Jis gali padidėti, jei tabletės praleidžiamos arba vartojamos netinkamai.
Jeanine pakuotėje yra 21 tabletė. Ant pakuotės ties tablete pažymėta, kurią savaitės dieną tabletę vartoti. Gerkite tabletes kasdien maždaug tuo pačiu laiku; jei reikia, užgerkite trupučiu skysčio. Imkite tabletes iš eilės rodyklės kryptimi, kol suvartosite 21 tabletę. Kitas 7 dienas vaisto negerkite. Per tas 7 dienas turi prasidėti kraujavimas. Paprastai jis prasideda 2‑3-ią dieną po paskutinės Jeanine tabletės. Pradėkite naują pakuotę 8-ąją dieną, net jei kraujavimas tebesitęsia. Tuomet naują pakuotę visada pradėsite tą pačią savaitės dieną, o kraujavimas bus kiekvieną mėnesį maždaug tomis pačiomis dienomis.

Paprastųjų spuogų ir seborėjos gydymui Jeanine vartokite pagal nurodytą hormoninės kontracepcijos dozavimą ir vartojimo metodą. Vartojimo trukmė priklauso nuo ligos pobūdžio. Paprastai Jeanine gydyti reikia keletą mėnesių, todėl dėl paprastųjų spuogų ir seborėjos gydymo trukmės pasitarkite su gydančiu gydytoju.
· Kada galima pradėti pirmąją pakuotę

Jei pastarąjį mėnesį hormoninių kontraceptikų nevartojote
Pradėkite vartoti Jeanine pirmąją ciklo dieną, t. y. pirmąją mėnesinių dieną. Gerkite ta savaitės diena pažymėtą tabletę. Pvz., jei mėnesinės prasideda penktadienį, imkite penktadienio tabletę. Paskui imkite tabletes iš eilės. Jeanine tabletės pradeda veikti iš karto, todėl papildomų kontracepcijos priemonių nereikia.

Galite pradėti vartoti tabletes 2‑5-ą mėnesinių ciklo dieną, tačiau tuomet pirmąsias 7 tablečių vartojimo dienas reikia papildomų (barjerinių) kontracepcijos priemonių.

Keičiant kitas sudėtines kontraceptines tabletes, makšties žiedą ar transderminį (kontraceptinį) pleistrą
Jeanine galite pradėti vartoti kitą dieną po paskutinės anksčiau gertų kontraceptikų tabletės (t. y. be pertraukos). Jei iki tol vartotų kontraceptinių vaistų pakuotėje yra ir neveiksmingų tablečių, pradėkite gerti Jeanine kitą dieną po paskutinės veiksmingos tabletės (jei neaišku, klauskite gydytojo arba vaistininko). Jeanine galite pradėti vartoti ir ne iš karto, bet ne vėliau kaip kitą dieną po paskutinės neveiksmingos tabletės arba vaistų vartojimo pertraukos. Jeigu vartojote makšties žiedą ar transderminį pleistrą, Jeanine geriausia pradėti vartoti šalinimo dieną, bet ne vėliau, kai turėtų būti kitas vartojimas. Laikantis šių nurodymų, papildomų kontracepcijos priemonių imtis nereikia.

Keičiant vien progestogeno tabletes (minitabletes)
Galite liautis vartoti minitabletes bet kurią dieną ir Jeanine pradėti gerti kitą dieną tuo pačiu laiku. Tačiau jei turėjote lytinių santykių, pirmąsias septynias Jeanine vartojimo dienas turite imtis papildomų (barjerinių) kontracepcijos priemonių.

Keičiant švirkščiamuosius vaistus, implantus arba progestogeną išskiriančias vartojimo į gimdą sistemas (VGS)
Jeanine pradėkite vartoti tą dieną, kai turėtų būti švirkščiama vaistų arba kai šalinamas implantas ar VGS, tačiau jei turėjote lytinių santykių, pirmąsias septynias Jeanine vartojimo dienas turite imtis papildomų (barjerinių) kontracepcijos priemonių.

Po gimdymo
Po gimdymo, prieš pradedant vartoti Jeanine, gydytojas gali patarti palaukti pirmųjų normalių mėnesinių. Kartais galima pradėti ir anksčiau. Gydytojas patars, kaip geriau elgtis. Jei žindote kūdikį ir norite vartoti Jeanine, pirmiausia pasitarkite su gydytoju.

Po persileidimo ar nėštumo nutraukimo
Klauskite gydytojo patarimo.

Pavartojus per didelę Jeanine dozę
Nepastebėta, kad vienu metu išgėrus per daug Jeanine tablečių pasireikštų sunkus žalingas poveikis. Iškart išgėrus keletą tablečių, gali būti pykinimas, vėmimas, gali kraujuoti iš makšties. Jei Jeanine tablečių išgėrė vaikas, klauskite gydytojo patarimo.

Nustojus vartoti Jeanine
Galite liautis vartoti Jeanine bet kada. Jei norite pastoti, nutraukite Jeanine vartojimą ir palaukite pirmųjų normalių mėnesinių, prieš bandydama pastoti. Tai padės nustatyti, kada turi gimti kūdikis. Jei nenorite pastoti, klauskite gydytojo apie kitus apsaugos nuo nėštumo būdus.

Ką daryti, jei užmiršote išgerti tablečių
· Jei pavėlavote išgerti tabletę mažiau negu 12 valandų, apsauga nuo nėštumo nesusilpnėja. Tabletę išgerkite, kai tik prisiminsite, paskui gerkite vaistą įprastu laiku.
· Jei pavėlavote daugiau kaip 12 valandų, apsauga nuo nėštumo gali susilpnėti. Kuo daugiau tablečių praleidote, tuo didesnė tikimybė, kad kontraceptinis poveikis bus susilpnėjęs. Didžiausia nepakankamos apsaugos nuo nėštumo rizika būna tada, jei vaisto pamirštama išgerti pradedant arba baigiant pakuotę. Tada reikia laikytis toliau pateiktų taisyklių (taip pat žr. žemiau pateiktą diagramą).

Praleista daugiau negu viena pakuotės tabletė
Klauskite gydytojo patarimo.

Viena tabletė praleista pirmąją savaitę
Išgerkite praleistąją tabletę, kai tik prisiminsite (net jei vienu metu reikėtų gerti dvi tabletes), paskui gerkite vaistą įprastu laiku. Artimiausias 7 dienas naudokite papildomas (barjerines) kontracepcijos priemones. Jei paskutinę savaitę prieš praleistąją tabletę turėjote lytinių santykių, galėjote pastoti, todėl nedelsdama kreipkitės į gydytoją.

Viena tabletė praleista antrąją savaitę
Išgerkite praleistąją tabletę, kai tik prisiminsite (net jei vienu metu reikėtų gerti dvi tabletes), paskui gerkite vaistą įprastu laiku. Apsauga nuo nėštumo nesusilpnėja, papildomų kontracepcijos priemonių nereikia.

Viena tabletė praleista trečiąją savaitę
Galite pasirinkti vieną iš dviejų būdų, nenaudodama papildomų kontracepcijos priemonių.

1. Išgerkite praleistąją tabletę, kai tik prisiminsite (net jei vienu metu reikėtų gerti dvi tabletes), paskui gerkite vaistą įprastu laiku. Nedarykite savaitės pertraukos, o iš karto pradėkite naują pakuotę. Kol vartosite tabletes iš naujosios pakuotės, mėnesinių gali nebūti, tačiau gali būti tepimas arba tarpciklinis kraujavimas.
2. Nebegerkite tablečių iš pradėtosios pakuotės, o darykite 7 dienų ar trumpesnę pertrauką (įskaičiuokite ir praleistąją dieną), paskui pradėkite naują pakuotę. Pasirinkusi šį būdą, galite pradėti naują pakuotę tą pačią savaitės dieną, kaip paprastai.

· Jei pamiršote išgerti vaisto ir pirmąją tablečių vartojimo pertrauką nebuvo kraujavimo, Jūs galite būti nėščia. Prieš pradėdama naują pakuotę, pasitarkite su gydytoju.

Ką daryti, jei  vemiate ar viduruojate
Jei vemiate arba labai viduriuojate, veikliosios Jeanine tablečių medžiagos gali ne visiškai absorbuotis. Jei išgėrusi vaisto vėmėte per pirmąsias 3–4 valandas, tai tas pat, lyg vaisto nebūtumėte gėrusi. Darykite taip, kaip ir praleidusi tabletę. Jei labai viduriuojate, kreipkitės į gydytoją.

Ką daryti, jei norite atitolinti mėnesines
Norėdama atitolinti mėnesines, baigusi tabletes iš vienos pakuotės, nedarykite pertraukos, iškart pradėkite naują pakuotę. Tarpą tarp mėnesinių galima ilginti tol, kol baigsis naujosios pakuotės tabletės. Tuo laiku gali būti tarpciklinis kraujavimas arba tepimas. Norėdama, kad mėnesinės prasidėtų, paprasčiausiai liaukitės vartoti vaistą. Naują pakuotę pradėkite po įprastinės 7 dienų pertraukos.

Ką daryti, jei norite pakeisti pirmąją mėnesinių dieną
Vartojant tabletes pagal rekomendacijas, mėnesinės būna kas 4 savaites maždaug tomis pačiomis savaitės dienomis. Norėdama pakeisti mėnesinių pradžios dieną, trumpinkite (tik neilginkite) artimiausią vaisto vartojimo pertrauką. Pvz., jei mėnesinės paprastai prasideda penktadieniais, o jūs norite, kad prasidėtų antradieniais (t. y. trimis dienomis anksčiau), pradėkite naują pakuotę trimis dienomis anksčiau negu paprastai. Jei pertrauka labai trumpa (pvz., trys dienos ar mažiau), jos metu mėnesinių gali nebūti,  o vartojant naujos pakuotės tabletes gali būti tepimas arba tarpciklinis kraujavimas.

Ką daryti, jei ne laiku kraujuojate
Vartojant bet kokias kontraceptines tabletes, pirmaisiais mėnesiais gali nereguliariai kraujuoti ne mėnesinių dienomis (tepimas arba tarpciklinis kraujavimas). Dėl to gali tekti vartoti įklotus, bet tablečių gerti nenustokite. Organizmui prisitaikius prie kontraceptinių tablečių, nereguliarus kraujavimas paprastai liaujasi (dažniausiai maždaug po 3 tablečių vartojimo ciklų). Jei kraujavimas tęsiasi, kartojasi arba kraujuoja gausiai, kreipkitės į gydytoją.

Ką daryti, jei nebūna mėnesinių
Jei tabletes vartojote tinkamai, nevėmėte, gausiai neviduriavote, nevartojote kitų vaistų, labai mažai tikėtina, kad pastojote. Toliau vartokite Jeanine pagal schemą.

Jei mėnesinių nebuvo du kartus iš eilės, Jūs galite būti nėščia, todėl nedelsdama kreipkitės į gydytoją. Nepradėkite naujos Jeanine pakuotės, kol įsitikinsite, kad nepastojote.

4. Galimas šalutinis poveikis

Jeanine, kaip ir visi vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Jei pastebėjote bet kokį šalutinį poveikį, ypač sunkų ar ilgai trunkantį, arba pakito sveikatos būklė ir jums atrodo, kad tai susiję su kontraceptinių tablečių vartojimu, kreipkitės į gydytoją.

Sunkus šalutinis poveikis
Sunkios reakcijos, susijusios su kontraceptinių tablečių vartojimu, jau aprašytos skyriuose „Specialių atsargumo priemonių reikia“, „Kontraceptinės tabletės ir trombozė” ir „Kontraceptinės tabletės ir vėžys”. Dar kartą perskaitykite šiuos skyrius ir, jeigu jums kas nors kelia nerimą, nedelsdama kreipkitės į gydytoją.

Jeanine vartojančioms pacientėms buvo nustatytas šis šalutinis poveikis.

Dažnas šalutinis poveikis (pasireiškia nuo 1 iki 10 iš 100 moterų):
- galvos skausmas
- krūtų skausmas įskaitant diskomfortą krūtyse ir krūtų jautrumą

Nedažnas šalutinis poveikis (pasireiškia nuo 1 iki 10 iš 1000 moterų):
- vaginitas ar  vulvovaginitas (lyties organų uždegimas),
- makšties kandidamikozė (pienligė) ar kitos grybelinės lyties organų infekcijos,
- padidėjęs apetitas,
- prislėgta nuotaika,
- svaigulys,
- migrena,
- padidėjęs arba sumažėjęs kraujospūdis,
- pilvo skausmas (įskaitant viršutinės ir apatinės pilvo dalies skausmą, pilvo diskomfortą ar tempimą),
- pykinimas, vėmimas arba viduriavimas,
- spuogai,
- alopecija (plaukų slinkimas),
- bėrimas (įskaitant bėrimą dėmėmis)
- niežėjimas (kartais viso kūno)
- nenormalios mėnesinės įskaitant menoragiją (gausios mėnesinės), hipomenorėją (menkos mėnesinės), oligomenorėją (retos mėnesinės) ir amenorėją (mėnesinių nebuvimas),
- kraujavimas tarp mėnesinių: makšties hemoragija ir metroragija (nereguliarus kraujavimas tarp mėnesinių),
- krūtų padidėjimas, įskaitant krūtų pritvinkimą ir krūtų pabrinkimą,
- krūtų pabrinkimas (patinimas),
- dismenorėja (skausmingos mėnesinės),
- išskyros iš makšties,
- kiaušidžių cistos,
- dubens skausmas,
- nuovargis, įskaitant silpnumą ir bendrą negalavimą,  
- svorio pokyčiai (padidėjimas arba sumažėjimas).

Retas šalutinis poveikis (pasireiškia nuo 1 iki 10 iš 10 000 moterų):
- salpingoooforitas (kiaušintakio ir kiaušidės uždegimas),
- šlapimo takų infekcija,
- cistitas (šlapimo pūslės uždegimas),
- mastitas (krūties uždegimas),
- cervicitas (gimdos kaklelio uždegimas),
- Candida ar kita grybelinė infekcija,
- burnos pūslelinė,
- gripas,
- bronchitas,
- sinusitas,
- viršutinių kvėpavimo takų infekcija,
- virusinės infekcijos,
- gimdos lejomioma (gerybinis gimdos auglys),
- krūties lipoma (gerybinis riebalinio audinio auglys),
- mažakraujystė,
- padidėjusio jautrumo (alerginė) reakcija,
- virilizmas (vyriškų antrinių lytinių požymių išsivystimas),
- anoreksija (žymus apetito netekimas),
- depresija,
- psichikos sutrikimai,
- nemiga,
- miego sutrikimas,
- agresyvumas,
- išeminis insultas (susilpnėjęs arba nutrūkęs smegenų dalies aprūpinimas krauju),
- smegenų kraujotakos sutrikimas (kraujo patekimo į smegenis sutrikimas),
- distonija (ilgalaikis raumenų susitraukimas, sukeliantis pvz., sukamuosius judesius ar nenormalią kūno padėtį),
- sausos ar sudirgusios akys,
- oscilopsija (būsena, kai atrodo, kad daiktai juda pirmyn ir atgal) ar kiti regos sutrikimai,
- staigus klausos netekimas,
- spengimas ausyse,
- galvos sukimasis,
- sutrikusi klausa,
- širdies ir kraujagyslių veiklos sutrikimas (širdies aprūpinimo krauju sutrikimas),
- tachikardija (padažnėjęs širdies plakimas),
- trombozė (kraujo krešulys kraujagyslėse),
- plaučių embolija (būklė, kai kraujo krešulys nukeliauja į plaučius),
- tromboflebitas (venos uždegimas, įskaitant kraujo krešulius),
- padidėjęs diastolinis kraujospūdis (žemiausias lygmuo, iki kurio kraujospūdis sumažėja tarp širdies plakimų),
- ortostatinis kraujo apytakos reguliavimo sutrikimas (galvos svaigimas ar alpimas stojantis iš sėdimos arba sėdantis iš gulimos padėties),
- karščio antplūdžiai,
- venų varikozė (mazginis išsiplėtimas),
- venų sutrikimas ar skausmas,
- astma,
- hiperventiliacija,
- gastritas (skrandžio uždegimas),
- enteritas (plonųjų žarnų uždegimas),
- dispepsija (nevirškinimas),
- odos reakcijos,
- odos sutrikimai, įskaitant alerginį dermatitą, neurodermatitą/atopinį dermatitą, egzemą, žvynelinę),
- hiperhidrozė (pernelyg stiprus prakaitavimas),
- rudmė (geltonai rudos pigmentinės odos, ypač veido, dėmės, dar vadinamos nėštumo dėmėmis),
- pigmentacijos sutrikimas/ hiperpigmentacija,
- seborėja (riebi oda),
- pleiskanos,
- hirsutizmas (vyriškas plaukuotumo tipas),
- „apelsino žievelės“ oda,
- voratinkliškas apgamas (voratinklio formos kraujagyslės su raudona dėme centre),
- nugaros skausmas,
- diskomfortas kauluose ar raumenyse,
- mialgija (raumenų skausmas),
- rankų ar kojų skausmas,
- gimdos kaklelio displazija (nenormalus ląstelių augimas gimdos kaklelio paviršiuje),
- gimdos priklausinių (kiaušidžių ir kiaušintakių) skausmas ar cistos,
- krūties cistos,
- fibrocistinė krūties liga (gerybiniai augliai krūtyje),
- dispareunija (skausmingi lytiniai santykiai),
- galaktorėja (pieno išsiskyrimas),
- mėnesinių sutrikimai,
- krūtų skausmas,
- periferinis pabrinkimas,
- į gripą panaši liga,
- uždegimas.

Šalutinis poveikis, nustatytas vartojant kontraceptines tabletes, kurio tikslus dažnis nežinomas, yra:
nuotaikos pokyčiai, sumažėjęs ar padidėjęs lytinis potraukis, kontaktinių lęšių netoleravimas, dilgėlinė, odos sutrikimai, pvz., mazginė ar daugiaformė eritema, išskyros iš krūtų, skysčių kaupimasis.

Jeigu sergate paveldima angioneurozine edema, vaistai, kurių sudėtyje yra tam tikrų moters lytinių hormonų (estrogenų) gali sukelti arba paūminti angioneurozinės edemos simptomus (taip pat žr. skyrelį „Prieš pradedant vartoti Jeanine“).
Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI JEANINE

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.

Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės po „Tinka iki“ arba „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Jeanine vartoti negalima.
Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką

6. KITA INFORMACIJA

Jeanine sudėtis
- Veikliosios medžiagos yra dienogestas ir etinilestradiolis. Vienoje dengtoje tabletėje yra 2000 mikrogramų dienogesto ir 30 mikrogramų etinilestradiolio.
- Pagalbinės medžiagos yra laktozės monohidratas, kukurūzų krakmolas, maltodekstrinas, magnio stearatas, sacharozė, skystoji gliukozė, kalcio karbonatas, povidonas K25, makrogolis 35 000, karnaubo vaškas, titano dioksidas (E 171)

Jeanine išvaizda ir kiekis pakuotėje
Tabletės yra baltos, apvalios, abipus išgaubtos.
Lizdinėje plokštelėje yra 21 tabletė.
Jeanine tablečių lizdinės plokštelės pagamintos iš skaidrios polivinilchlorido plėvelės ir aliuminio folijos (užlydyta matinė pusė).

Rinkodaros teisės turėtojas
Jenapharm GmbH & Co. KG, 07745 Jena,
Otto-Schott-Straße 15, 07745 Jena, Vokietija

Gamintojas
Schering GmbH & Co. Productions KG,
Döbereinerstraße 20, 99427 Weimar, Vokietija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.
UAB „Bayer“
Žirmūnų 68A
LT-09124 Vilnius
Tel. + 370 5 2336868

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2011-07-28
Šaltinis:VVKT

 

Panašios prekės
Kontraceptikai

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau