Ostemax 70mg tabletės N4

Prekės kodas
9240
Gamintojas
Polpharma S.A. (LT)
Vaisto grupė
Receptinis
noImageImage

Panašios prekės
Vaistai kaulų ligoms

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau
Vaistas nuo kaulų ligų

Ostemax 70mg tabletės N4

Kategorija:
Prekės kodas
9240
Gamintojas
Polpharma S.A. (LT)
Vaisto grupė
Receptinis
Kol kas receptinių vaistų prekyba nėra leidžiama nuotoliniu būdu.
klauskite

Vaistinių prepraratų paieška VVKT svetainėje.
Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma.
Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus.
Jeigu įtariate, kad jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Resublikos sveikatos aspaugos ministerijos el. paštu arba kitais būtais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

Ostemax 70mg tab.N4

PRIEŠ PRADĖDAMI VARTOTI ŠĮ VAISTĄ, NET JEI JO PASKIRTA PAKARTOTINAI, ATIDŽIAI PERSKAITYKITE VISĄ INFORMACINĮ LAPELĮ. KAI KURI INFORMACIJA, BUVUSI ANKSTESNIAMS LAPELYJE, GALI BŪTI PAKITUSI.

JUMS YRA YPAČ SVARBU PRIEŠ PRADEDANT VARTOTI ŠIO VAISTO PERSKAITYTI 3 SKYRIŲ “KAIP VARTOTI OSTEMAX 70 MG TABLEČIŲ”.
- Neišmeskite lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Preparatas gali jiems pakenkti (net tokiu atveju, jeigu jų ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).

Lapelio turinys
1. Kas yra Ostemax ir nuo ko jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Ostemax
3. Kaip vartoti Ostemax
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Ostemax laikymo sąlygos
6. Kita informacija

1. KAS YRA OSTEMAX IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

Tabletės yra baltos, pailgos, abipus išgaubtos
Pakuotėje yra 4 tabletės.

Ostemax 70 mg tabletės ne hormoninių medikamentų grupės, vadinamos bisfosfonatais, preparatas.
Šis medikamentas stabdo kaulų išakijimą, pasireiškiantį moterims po menopauzės, ir padeda jiems atsistatyti. Ostemax 70 mg tabletės mažina stuburo ir šlaunikaulio lūžių riziką.

Jūsų gydytojas paskyrė Ostemax 70 mg tablečių, kadangi Jūs sergate liga, kuri vadinama osteoporoze.

Kas yra osteoporozė?
Osteoporozė sukelia kaulų išakijimą ir juos silpnina. Ji dažniau pasireiškia moterims po menopauzės. Šiuo laikotarpiu kiaušidės nustoja gaminti moterišką hormoną, kuris vadinamas estrogenu ir kuris padeda palaikyti moters griaučių sveikatingumą. Dėl minėto pokyčio kaulai pradeda akyti ir silpnėti. Kuo anksčiau moteriai prasideda menopauzė, tuo būna didesnė osteoporozės rizika.

Ankstyvuoju laikotarpiu osteoporozė paprastai nesukelia jokių simptomų. Jeigu ši liga negydoma, ji gali sukelti kaulų lūžimą. Nors lūžiai paprastai sukelia skausmą, stuburo kaulų lūžių galima nepastebėti tol, kol jie nesukelia ūgio sumažėjimo.
Kaulai gali lūžti įprastinės kasdieninės veiklos, pvz., kėlimo, metu ar dėl nedidelės traumos, kuri normaliai kaulų lūžimo neturėtų sukelti. Paprastai lūžta šlaunies, stuburo ar riešo kaulai. Šis pažeidimas gali sukelti ne tik skausmą , bet ir reikšmingą deformaciją bei negalią, pvz., susikūprinimą, “našlės kuprą”, judrumo praradimą.

Kaip galima gydyti osteoporozę?
Svarbu atsiminti, jog osteoporozę galima gydyti ir tai pradėti niekada nevėlu. Jūsų osteoporozei gydyti gydytojas paskyrė Ostemax 70 mg tablečių.

Ostemax 70 mg tabletėmis gydomam pacientui gydytojas gali rekomenduoti šiek tiek pakeisti gyvenimo būdą, kadangi jo pokyčiai gali pagerinti sveikatos būklę.

Rekomendacijos
- Atsisakyti rūkymo. Manoma, kad rūkymas didina kaulų išakijimo greitį, vadinasi, gali didinti lūžių riziką.
- Mankštintis. Kaulų, kaip ir raumenų, tvirtumo ir sveikatingumo palaikymui reikalinga mankšta. Prieš pradedant fizinio lavinimo programą reikia pasitarti su gydytoju.
- Laikytis subalansuotos dietos. Gydytojas gali patarti, kaip laikytis dietos ir ar reikia vartoti kokių nors maisto papildų.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT OSTEMAX

Ostemax 70 mg tablečių vartoti vaikams negalima.

Ostemax 70 mg tablečių vartoti draudžiama, jei:
- Jus vargina kokie nors stemplės (vamzdelio, jungiančio Jūsų burną su skrandžiu) negalavimai;
- negalite tiesiai stovėti ar sėdėti ne mažiau kaip 30 minučių;
- yra padidėjęs jautrumas bet kuriai medikamento medžiagai;
- gydytojas nustatė, kad Jūsų kraujyje yra per mažai kalcio;
- įtariate, jog esate nėščia;
- žindote kūdikį.

Jeigu manote, jog Jums tinka kuris nors iš minėtų atvejų, tablečių gerti negalima. Iš pradžių reikia pasiklausti gydytojo ir laikytis jo nurodymų.

Specialių atsargumo priemonių vartojant Ostemax reikia Prieš vartojant Ostemax 70 mg tablečių pasakykite gydytojui, jei:
- vargina inkstų negalavimai;
- esate alergiškas kokiai nors medžiagai;
- turite rijimo ar virškinimo sutrikimų;
- jeigu yra nesureguliuotas mineralinių medžiagų (kalcio, fosfatų) apykaitos sutrikimas;
- jeigu Jums trūksta vitamino D ar skundžiatės prieskydinių liaukų veiklos susilpnėjimu.
- Jeigu Jums yra (arba buvo) dantenų ir /ar žando skausmas ar patinimas, nutirpęs žandikaulis, “sunkaus žandikaulio“ pojūtis ar iškrito dantis, prieš pradedant vartoti Ostemax, reikia pasikalbėti su gydytoju. Šie požymiai gali būti osteonekrozės (kaulinio audinio žuvimo) simptomai. Gydytojui reikia pasakyti, jeigu Jūs sergate vėžiu, planuojama chemoterapija ar spindulinis gydymas, vartojate gliukortikoidus ar yra prasta Jūsų dantų būklė, kadangi šie sutrikimai yra osteonekrozės rizikos faktoriai. Jeigu Jums taisomi dantys ar bus atliekama odontologinė operacija, reikia pasakyti odontologui, jog vartojate Ostemax.

Ostemax 70 mg tablečių vartojimas su maistu ir gėrimais
Ostemax 70 mg tabletės gali sąveikauti su maistu, gėrimais ir kitais vaistais, kurių Jūs geriate, todėl yra svarbu tiksliai laikytis 3 skyriaus “Kaip vartoti Ostemax 70 mg tablečių” patarimų.

Kitų vaistų vartojimas
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Ostemax 70 mg tabletės gali sąveikauti su kalcio papildais, antacidiniais preparatais ir kai kuriais geriamaisiais vaistais. Nurijus Ostemax, privalote bent 30 min. nevartoti kitų vaistų.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Jei esate nėščia ar planuojate pastoti, vartoti Ostemax negalima.
Jeigu žindote kūdikį, vartoti Ostemax negalima.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Ostemax 70 mg tabletės Jūsų gebėjimui vairuoti transportą ir valdyti veikiančius mechanizmus įtakos nedaro.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines medžiagas
Ostemax sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas yra sakęs, kad Jūs netoleruojate kai kurių angliavandenių, pvz., laktozės, prieš vartojant šių tablečių reikia pasitarti su gydytoju.

3. KAIP VARTOTI OSTEMAX

Ostemax 70 mg tablečių visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Jums anksčiau galėjo būti paskirta 10 mg alendronato tablečių, kurių vartojama kartą per parą. Įprastinė Ostemax 70 mg tablečių dozė yra viena tabletė. Ją reikia gerti kartą per savaitę.

Kad Ostemax 70 mg tabletės padėtų, reikia laikytis toliau pateiktų nurodymų

Labai svarbu įvykdyti 2, 3, 4 ir 5 veiksmus, kurie padeda Ostemax 70 mg tabletėms greitai patekti į Jūsų skrandį ir sumažina stemplės (vamzdelio, jungiančio burną su skrandžiu) dirginimo galimybę.

1. Pasirinkite Jums tinkamiausią savaitės dieną, kurią vartosite vaistą. Kiekvieną savaitę, Jūsų pasirinktą dieną išgerkite vieną Ostemax 70 mg tabletę;
2. Ostemax 70 mg tabletę reikia gerti ryte, tik pabudus, prieš valymą, gėrimą ar kitų vaistų vartojimą. Tabletę reikia nuryti, užsigeriant pilna stikline (ne mažiau kaip 200 ml ar 7 skysčio uncijomis) paprasto vandens ( arbata, kava, mineralinis vanduo ar sultys netinka).
Tabletės kramtyti ar leisti jai ištirpti burnoje negalima.
3. Išgėrus Ostemax 70 mg tabletę, gultis negalima. Jūs turite likti vertikalioje padėtyje, t. y. sėdėti, stovėti ar vaikščioti, mažiausiai 30 minučių ir vėl neatsigulti iki pirmojo Jūsų dienos maitinimosi.
4. Ostemax 70 mg tabletės negalima gerti vakare, prieš miegą, ir neatsikėlus iš lovos ryte.
5. Jei ryjant atsiranda skausmas ar sunkumas, pradeda skaudėti krūtinę, atsiranda ar pasunkėja rėmuo, reikia nutraukti Ostemax 70 mg tablečių vartojimą ir kreiptis į gydytoją.
6. Nurijus Ostemax 70 mg tabletę, pusryčiauti, gerti ar vartoti kitų vaistų, įskaitant antacidinius preparatus, kalcio papildus ir vitaminus, galima ne anksčiau kaip po 30 minučių. Ostemax 70 mg tabletės yra veiksmingos, jei vartojamos, kai skrandis tuščias.

Jeigu manote, kad Ostemax 70 mg tabletės veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Pavartojus per didelę Ostemax 70 mg tablečių dozę
Netyčia nurijus per daug tablečių reikia išgerti pilną stiklinę vandens ir nedelsiant kreiptis į gydytoją. Atsigulti ar sau sukelti vėmimą negalima.

Pamiršus pavartoti Ostemax 70 mg tablečių
Neišgėrus Ostemax 70 mg tabletės, prisiminus ją reikia išgerti kitą rytą. Negalima vartoti dviejų tablečių per parą. Toliau vaisto reikia vartoti taip, kaip paskirta, t. y. konkrečią dieną kartą per savaitę.

Pokyčiai nutraukus Ostemax 70 mg tablečių vartojimą
Labai svarbu Ostemax 70 mg tablečių vartoti tiek laiko, kiek nurodė gydytojas. Šis medikamentas gydo osteoporozę tik tokiu atveju, jeigu jo vartojama ilgai.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Ostemax 70 mg tabletės, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Šalutinis poveikis paprastai būna lengvas, tačiau kai kuriems pastebėta virškinimo sutrikimų, kurie kartais būdavo sunkūs.

Pastebėti šalutiniai reiškiniai pagal dažnumą apibūdinami taip:
Dažni (pastebėti ne mažiau kaip 1 iš 100, bet ne daugiau kaip 1 iš 10 gydytų pacientų).
Nedažni (pastebėti ne mažiau kaip 1 iš 1000, bet ne daugiau kaip 1 iš 100 gydytų pacientų).
Reti (pastebėti ne mažiau kaip 1 iš 10000, bet ne daugiau kaip 1 iš 1000 gydytų pacientų).
Labai reti (pastebėti ne mažiau kaip 1 iš 10000 gydytų pacientų).

Virškinimo trakto sutrikimai
Dažni: pilvo skausmas, nemalonūs pojūčiai pilve, vidurių užkietėjimas, viduriavimas, dujų susikaupimas žarnyne, pilnumo ar pilvo pūtimo pojūtis, stemplės (vamzdelio, jungiančio Jūsų burną su skrandžiu) dirginimas ir išopėjimas, rijimo pasunkėjimas, skausmas ryjant, rėmuo.
Nedažni: pykinimas, vėmimas, skrandžio dirginimas ar išopėjimas, stemplės erozijos, tuštinimasis tamsiomis ar panašiomis į degutą išmatomis.
Reti: stemplės (vamzdelio, jungiančio Jūsų burną su skrandžiu) susiaurėjimas, pepsinės skrandžio ar kitų organų opos (kai kurios iš jų būna sunkios ir šiek tiek kraujuoja).

Stemplės pokyčių atsiranda dažniau, jei pacientas Ostemax 70 mg tabletės neužsigeria pilna stikline vandens ir/ar nurijęs tabletę atsigula anksčiau negu po 30 minučių ar prieš pirmąjį dienos maitinimąsi. Stemplės reakcija gali pasunkėti, jei atsiradus šio organo dirginimo simptomų pacientas toliau geria Ostemax 70 mg tablečių.

Nervų sistemos sutrikimai
Dažni: galvos skausmas.

Akies sutrikimai
Reti: vaizdo ryškumo sumažėjimas, akių skausmas ar paraudimas.

Odos ir poodinio audinio sutrikimai
Nedažni: bėrimas, niežėjimas, eritema.
Reti: bėrimas su jautrumu saulės šviesai.
Labai reti ir pavieniai atvejai: sunkios odos reakcijos.

Imuninės sistemos sutrikimai
Reti: padidėjusio jautrumo reakcijos, dilgėlinė ar veido, lūpų, liežuvio ir/ar gerklės pabrinkimas, dėl kurio kartais pasunkėja kvėpavimas ar rijimas.

Raumenų, kaulų ir jungiamojo audinio sutrikimai
Dažni: skeleto ir raumenų (kaulų, raumenų, sąnarių) skausmas.

Reti: žandikaulio osteonekrozė (kaulinio audinio žuvimas) pasireiškė pacientams, gaunantiems bisfosfonatus. Dauguma šių atvejų buvo pacientams, sergantiems vėžiu, tačiau pasitaikė ir pacientams, gydomiems nuo osteoporozės. Žandikaulio osteonekrozė dažniausiai yra susijusi su danties traukimu ir (arba) vietine infekcija (įskaitant osteomielitą). Vėžio diagnozė, chemoterapija, radioterapija, kortikosteroidai ir bloga burnos higiena yra laikomi rizikos faktoriais; kitas retas nepageidaujamas poveikis gali būti sunkus kaulų, raumenų ir sąnarių skausmas.
Bendrieji sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai

Reti: stiprus raumenų skausmas, bendras negalavimas ir retai, karščiavimas.
Vartojant vaistus, buvo užfiksuotos šios reakcijos (dažnumas nežinomas):

Nervų sistemos sutrikimai: galvos svaigimas.
Ausų ir labirintų sutrikimai: galvos svaigimas.

Skeleto, raumenų ir jungiamojo audinio sutrikimai: sąnarių tynimas.
Bendrieji sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai: bendrasis silpnumas, periferinė edema.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Jis galės Jums padėti, jei nurodysite, ką patyrėte, kada tai prasidėjo ir kiek laiko trunka.

5. OSTEMAX LAIKYMO SĄLYGOS

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Specialių laikymo sąlygų nereikia.

Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.
Vaistas tinka vartoti iki  paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

6. KITA INFORMACIJA

Ostemax 70 mg tabletės

Alendrono rūgštis

Veiklioji medžiaga yra natrio alendronato trihidratas. Vienoje tabletėje yra 70 mg alendrono rūgšties (natrio alendronato trihidrato pavidalu).
- Pagalbinės medžiagos: laktozės monohidratas, mikrokristalinė celiuliozė, kroskarmeliozės natrio druska, bevandenis koloidinis silicio dioksidas, magnio stearatas.

Registravimo liudijimo turėtojas
“P.S.S. Pharma” Sp. z.o.o.
7 Cicha Street, 00-353 Warszawa
Lenkija

Gamintojas
Pharmaceutical Works Polpharma SA
Ul. Peplinska 19, 83-200 Starogard Gdanski
Lenkija

Daugiau informacijos apie šį vaistinį preparatą gali suteikti vietinis registravimo liudijimo turėtojo atstovas.
Farmacijos įmonės „Polpharma“ atstovybė
E. Ožeškienės g. 18A
LT-44254 Kaunas, Lietuva
Tel./faks. +370 37 32 51 31

Informacinis lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2008-05-12

Panašios prekės
Vaistai kaulų ligoms

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau