Lecrolyn 40 mg/ml 0.25 ml akių lašai, N20

Prekės kodas
96327
Gamintojas
Santen OY
Vaisto grupė
Nereceptinis
Vaistas akims nuo alergijos Lecrolyn 40 mg/ml 0.25 ml akių lašai, N20 | Mano Vaistinė

Panašios prekės
Vaistai alergijai gydyti

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau
Vaistas akims nuo alergijos

Lecrolyn 40 mg/ml 0.25 ml akių lašai, N20

Kategorija:
Prekės kodas
96327
Gamintojas
Santen OY
Vaisto grupė
Nereceptinis
Įprasta kaina 9,84 €
Pranešti,
kai kaina nukris
Atsiprašome, bet prekės šiuo metu neturime. Prašome paspausti „Pranešti, kai bus prekyboje“, įveskite savo el. paštą ir sistema jus informuos kada jis vėl bus prekyboje.
klauskite

Vaistinių prepraratų paieška VVKT svetainėje.
Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma.
Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus.
Jeigu įtariate, kad jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Resublikos sveikatos aspaugos ministerijos el. paštu arba kitais būtais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

Lecrolyn 40 mg/ml akių lašai, tirpalas nuo alergijos, N20

Natrio kromoglikatas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. Lecrolyn galima įsigyti be recepto, tačiau jį reikia vartoti tiksliai, kaip nurodyta, kad poveikis būtų geriausias.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
- Jeigu simptomai pasunkėjo arba per 3 dienas nepalengvėjo, kreipkitės į gydytoją.
- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys
1. Kas yra Lecrolyn ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Lecrolyn
3. Kaip vartoti Lecrolyn
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Lecrolyn
6. Kita informacija

1. KAS YRA LECROLYN IR KAM JIS VARTOJAMAS

Lecrolyn akių lašuose yra natrio kromoglikato, kuris trukdo išsiskirti histaminui ir kitoms uždegimą sukeliančioms medžiagoms, pavyzdžiui, leukotrienams ir prostaglandinams. Preparato poveikis būna daug veiksmingesnis, jei jo vartojama profilaktiškai. Lecrolyn akių lašai vartojami alerginio konjunktyvito simptomams gydyti ir jų profilaktikai.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT LECROLYN

Lecrolyn vartoti negalima:
- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) natrio kromoglikatui arba bet kuriai pagalbinei Lecrolyn medžiagai.

Kitų vaistų vartojimas
Kartu su Lecrolyn vartojant kitų vaistų, poveikio lašų veiksmingumui nepasireiškia.
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Lecrolyn lašai gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus poveikio nedaro. Iš karto po Lecrolyn įlašinimo į akį, Jūsų matymas gali tapti neryškus. Nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų tol, kol matymas vėl netaps ryškus.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Lecrolyn medžiagas
Lecrolyn akių lašų, tiekiamų buteliukuose, sudėtyje yra konservanto benzalkonio chlorido, kuris gali dirginti akis, dėl jo poveikio minkštuosiuose kontaktiniuose akių lęšiuose gali atsirasti nuosėdų ar pakisti lęšių spalva.

Jei pacientui reikia Lecrolyn vartojimo metu nešioti kontaktinius lęšius, prieš lašinant medikamento juos būtina išimti, o įsilašinus vėl juos įsidėti ne anksčiau kaip po 15 minučių.
Lecrolyn akių lašų, tiekiamų vienadozėmis talpyklėmis, sudėtyje konservantų nėra, todėl medikamento galima vartoti ir žmonėms nešiojantiems minkštuosius kontaktinius lęšius, ir pacientams, kurių jautrumas konservantams yra padidėjęs.

3. KAIP VARTOTI LECROLYN

Lecrolyn visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Medikamento galima lašinti tik į akis.

Suaugusieji ir senyvo amžiaus pacientai
Lašinti po 1‑2 lašus į kiekvieną akį 4 kartus per parą.

Vaikai
Vyresniems kaip 4 metų vaikams keturis kartus per parą reikia lašinti į abi akis po 1-2 lašus. Jaunesniems kaip 4 metų vaikams medikamento galima vartoti tik gydytojo skyrimu. Pasireiškus sezoniniam alerginiam konjunktyvitui ir atsiradus pirmiesiems simptomams, gydymą reikia pradėti tuoj pat, arba vaisto pradėti vartoti profilaktiškai prieš prasidedant žiedadulkių sezonui. Gydymą reikia tęsti visu žiedadulkių sezono laikotarpiu.

Prieš lašinant akių lašų, reikia:
· nusiplauti rankas;
· pasirinkti tinkamiausią padėtį (galima gulėti ant nugaros, sėdėti arba stovėti prieš veidrodį), kad būtų galima įsilašinti į akis lašų.

Vartojimo metodas
Vienadozė talpyklė
Kaip vartoti akių lašų naudojant vienadozę talpyklę, išspausdinta ant dėžutės. Vienos talpyklės turinio pakanka abiem akim. Kiekvieną kartą prieš lašinant lašų, reikia naudoti vis kitą vienadozę talpyklę. Preparato pavartojus, talpyklę ir joje likusį tirpalą reikia išmesti.

Buteliukas
Akių lašų buteliuką gali naudoti tik vienas pacientas.
1. Atsukti buteliuko dangtelį. Kad į tirpalą nepatektų mikroorganizmų, buteliuko galiuku nieko neliesti.
2. Atlošti galvą ir buteliuką laikyti virš akių.
3. Apatinio voko kraštą patraukti žemyn ir žiūrėti į viršų. Švelniai paspausti buteliuką, kad lašas įlašėtų į akį.
4. Užsimerkti ir rodomuoju pirštu užspausti vidinį akies kampą. Kad lašas nenutekėtų ašariniu nosies kanalu, užspaudus reikia laikyti maždaug vieną minutę.
5. Rūpestingai užsukti buteliuką.

Jei į tą pačią akį reikia lašinti kelis medikamentus, tarp jų vartojimo reikia daryti  mažiausiai 5 minučių pertrauką.

Pavartojus per didelę Lecrolyn lašų dozę
Lašų pavartojus lokaliai per daug, perdozavimo simptomų pasireikšti neturėtų. Pavartojus per didelę dozę, šalutinio poveikio nepastebėta. Jei manote, kad įsilašinus lašų per daug, atsirado šalutinis poveikis, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Pamiršus pavartoti Lecrolyn
Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

4. GALIMAS ŠALUTINIS LECROLYN AKIŲ LAŠŲ POVEIKIS

Lecrolyn, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Lecrolyn akių lašai toleruojami labai gerai. Įlašinus vaisto, dažniausiai gali pasireikšti laikinas gėlimas arba dirginimas bei laikinas regos sutrikimas (vaizdas matomas lyg per miglą). Labai retai gali atsirasti padidėjusio jautrumo reakcija.

Lecrolyn akių lašų, tiekiamų buteliukuose, sudėtyje yra konservanto benzalkonio chlorido, kuris gali dirginti akis. Jei vartojant akių lašų atsiranda nemalonus ar kitoks pojūtis, reikia kreiptis į gydytoją.
Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI LECROLYN

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia. Ant buteliuko, dėžutės po „Tinka iki“ ir vienadozės talpyklės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Lecrolyn vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Buteliukas. Pirmą kartą atidarius buteliuką, tirpalo tinkamumo laikas – 28 dienos.
Vienadozė talpyklė. Pirmą kartą atplėšus pakuotę, kurioje yra supakuotos vienadozės talpyklės, tirpalo tinkamumo laikas - 28 dienos. Vienadozes talpykles laikyti išorinėje gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos. Nutraukus vienadozės talpyklės galiuką, turinį būtina sulašinti tuoj pat.
Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA APIE LECROLYN

Lecrolyn akių lašų sudėtis
- Veiklioji Lecrolyn medžiaga yra natrio kromoglikatas. 1 ml tirpalo jo yra 40 mg.
- Pagalbinės Lecrolyn akių lašų medžiagos:
Lecrolyn 40 mg/ml akių lašai, tirpalas, tiekiamo buteliukuose: benzalkonio chloridas 70 mikrogramų/ml, dinatrio edetatas, glicerolis, polivinilo alkoholis ir injekcinis vanduo.
Lecrolyn 40 mg/ml, akių lašai, tirpalas, tiekiamame vienadozėse talpyklėse: dinatrio edetatas, glicerolis, polivinilo alkoholis ir injekcinis vanduo.
Lecrolyn išvaizda ir kiekis pakuotėje
Lecrolyn akių lašai yra skaidrus, bespalvis arba šiek tiek gelsvas tirpalas.

Buteliukas
Baltas LDPE buteliukas, užsuktas baltu HDPE dangteliu. Kartono dėžutėje yra vienas 10 ml ar 5 ml Lecrolyn 40 mg/ml tirpalo buteliukas.

Vienadozė talpyklė
LDPE talpyklė, kurioje yra 0,25 ml tirpalo. Kartono dėžutėje yra 20 arba 60 vienadozių talpyklių. Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės

Lecrolyn rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Santen Oy
Niittyhaankatu 20
33720 Tampere
Suomija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą:
„Santen Oy“ atstovybė
9-ojo forto g. 70 – 329
Kaunas LT-48179
Tel./faksas: +370 37 366628

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2011-04-13
Šaltinis: VVKT

Lecrolyn 40 mg/ml 0.25 ml akių lašai, N20 vartojimas

Lecrolyn visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Medikamento galima lašinti tik į akis. Suaugusieji ir senyvo amžiaus pacientai: lašinti po 1‑2 lašus į kiekvieną akį 4 kartus per parą. Vaikai: vyresniems kaip 4 metų vaikams keturis kartus per parą reikia lašinti į abi akis po 1-2 lašus. Jaunesniems kaip 4 metų vaikams medikamento galima vartoti tik gydytojo skyrimu. Pasireiškus sezoniniam alerginiam konjunktyvitui ir atsiradus pirmiesiems simptomams, gydymą reikia pradėti tuoj pat, arba vaisto pradėti vartoti profilaktiškai prieš prasidedant žiedadulkių sezonui. Gydymą reikia tęsti visu žiedadulkių sezono laikotarpiu.

Panašios prekės
Vaistai alergijai gydyti

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau