Paracetamol-Grindeks 500 mg tabletės, N20

Prekės kodas
4379
Gamintojas
Grindeks
Vaisto grupė
Nereceptinis
Skausmą, karščiavimą mažinantis vaistas Paracetamol-Grindeks 500 mg tabletės, N20 | Mano Vaistinė

Panašios prekės
Skausmą, karščiavimą mažinantys vaistai

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau
Skausmą, karščiavimą mažinantis vaistas

Paracetamol-Grindeks 500 mg tabletės, N20

Kategorija:
Prekės kodas
4379
Gamintojas
Grindeks
Vaisto grupė
Nereceptinis
Įprasta kaina 3,23 €
Pranešti,
kai kaina nukris
Atsiprašome, bet prekės šiuo metu neturime. Prašome paspausti „Pranešti, kai bus prekyboje“, įveskite savo el. paštą ir sistema jus informuos kada jis vėl bus prekyboje.
klauskite

Vaistinių prepraratų paieška VVKT svetainėje.
Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma.
Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus.
Jeigu įtariate, kad jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Resublikos sveikatos aspaugos ministerijos el. paštu arba kitais būtais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

Paracetamol-Grindeks 500 mg tabletės nuo skausmo ir karščiavimo, N20

Paracetamolis

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. Paracetamol-Grindeks galima įsigyti be recepto, tačiau jį reikia vartoti tiksliai, kaip nurodyta, kad poveikis būtų geriausias.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
- Jeigu simptomai pasunkėjo arba kelias dienas nepalengvėjo, kreipkitės į gydytoją.
- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys
1. Kas yra Paracetamol-Grindeks ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Paracetamol-Grindeks
3. Kaip vartoti Paracetamol-Grindeks
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Paracetamol-Grindeks
6. Kita informacija

1. KAS YRA PARACETAMOL-GRINDEKS IR KAM JIS VARTOJAMAS

Paracetamol-Grindeks vartojamas karščiavimui mažinti ir silpnam ar vidutinio stiprumo skausmui malšinti. Daugiau apie medžiagą paracetamolį skausmui ir karščiavimui mažinti...

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT PARACETAMOL-GRINDEKS TABLETES NUO SKAUSMO IR KARŠČIAVIMO

Paracetamol-Grindeks vartoti negalima:
- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) paracetamoliui arba bet kuriai pagalbinei Paracetamol-Grindeks medžiagai;
- jeigu sergate sunkia kepenų liga.

Specialių atsargumo priemonių reikia:
- jeigu sutrikusi kepenų ir/ ar inkstų veikla, taip pat jei yra priklausomybė nuo alkoholio;
- kai ligos simptomai tęsiasi daugiau kaip 3 dienas, reikia pasikonsultuoti su gydytoju.

Dėmesio! Neviršykite rekomenduojamų vaisto dozių. Pavartojus vienkartinai, toksinis Paracetamol-Grindeks poveikis yra retas, tačiau, vartojant ilgą laiką be gydytojo priežiūros, gali pasireikšti pavojingų šalutinių reiškinių.

Kitų vaistų vartojimas
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Nevartokite kartu kitų vaistų, kurių sudėtyje yra paracetamolio.
Pacientams, vartojantiems kitų toksiškai kepenis veikiančių vaistų, didėja toksinis paracetamolio poveikis.

Vartojant kartu su probenecidu (vaistu nuo podagros), gali pakisti paracetamolio šalinimas ir jo koncentracija kraujo plazmoje. Nuolatos ir ilgai kasdien vartojant paracetamolio, gali sustiprėti varfarino bei kitų antikoaguliantų poveikis ir dėl to padidėti kraujavimo pavojus; retkarčiais vartojant paracetamolio, žymesnio poveikio antikoaguliantų veikimui nėra.

Kartu vartojami metoklopramidas ir domperidonas (pykinimą bei vėmimą slopinantys vaistai) gali pailginti paracetamolio rezorbciją. Cholestiraminas (cholesterolio koncentraciją kraujyje mažinantis vaistas) vėlina paracetamolio veikimą, jei pastarasis išgeriamas vieną valandą prieš ar po cholestiramino vartojimo. Vaisto Imatinibo gamintojas nerekomenduoja šio vaisto nuo leukemijos vartoti kartu su paracetamoliu.

Paracetamol-Grindeks vartojimas su maistu ir gėrimais
Gydantis paracetamoliu, negalima vartoti alkoholio. Nuolat vartojant alkoholio, didėja toksinio poveikio pavojus, net vartojant terapines vaisto dozes.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Vartojant terapines paracetamolio dozes, žalingo poveikio nėščiajai ar vaisiui nepastebėta.
Paracetamolio patenka į motinos pieną, tačiau tik kliniškai nereikšmingas kiekis. Turimi duomenys nedraudžia žindyti kūdikio.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Paracetamol-Grindeks nesukelia mieguistumo ir nelėtina reakcijos greičio.

3. KAIP VARTOTI PARACETAMOL-GRINDEKS TABLETES NUO SKAUSMO

Paracetamol-Grindeks visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Įprasta dozė yra:
Suaugusiems, senyviems pacientams ir vyresniems kaip 12 metų vaikams: po 1–2 Paracetamol-Grindeks tabletes (0,5–1 g) kas 4–6 valandas pagal poreikį, didžiausia paros dozė – 8 Paracetamol-Grindeks tabletės (4 g) per kelis kartus.

6–12 metų vaikams:
po 0,5–1 Paracetamol-Grindeks tabletę (250–500 mg) kas 6–8 valandas, didžiausia paros dozė – 4 tabletės (2 g) per kelis kartus. Jaunesniems kaip 6 metų vaikams šios vaisto formos vartoti negalima, nes vaisto dozė per didelė. Paciento būklei pagerėjus, vaisto vartojimas gali būti nutrauktas. Jei manote, kad Paracetamol-Grindeks veikia per stipriai ar per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Pavartojus per didelę Paracetamol-Grindeks dozę
Suaugusiesiems didesnė kaip 15 tablečių dozė yra toksiška. Paracetamolio perdozavimo simptomai, pasireiškiantys per pirmąsias 24 valandas, yra: blyškumas, pykinimas, vėmimas, apetito praradimas ir pilvo skausmas. Pacientams, kuriems yra alkoholio sukeltas kepenų pažeidimas, net ir nesant kepenų cirozės požymių, yra didesnis perdozavimo pavojus. Kepenų pažeidimas gali pasireikšti praėjus 12–48 val. po vaisto vartojimo. Perdozavus vaisto ar įtariant, kad jo gali būti perdozuota, būtina nedelsiant pradėti gydymą (net jei nėra jokių perdozavimo požymių). Galima sukelti vėmimą ir duoti aktyvintosios anglies.
Perdozavus vaisto ar įtariant, kad jo gali būti perdozuota, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją. Pasiimkite vaisto pakuotę kartu su savimi. Pasakykite gydytojui apie suteiktos pirmosios pagalbos priemones.

Pamiršus pavartoti Paracetamol-Grindeks
Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

4. GALIMAS ŠALUTINIS PARACETAMOL-GRINDEKS TABLEČIŲ POVEIKIS

Paracetamol-Grindeks, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Dauguma šalutinių reiškinių pasireiškia perdozavus paracetamolio. Gali pasireikšti odos bėrimas ir kitų alerginių reakcijų. Retai gali būti kraujo diskrazijų, tame tarpe trombocitopenija ir agranuliocitozė, tačiau šie reiškiniai nebūtinai yra susiję su paracetamoliu.

Agranuliocitozės simptomai yra karščiavimas, šaltkrėtis, skausmingas ar sutrikęs rijimas, burnos, nosies, ryklės, taip pat lytinių organų ir išangės gleivinių pažeidimas. Jei sveikatos būklė blogėja arba pasireiškia gleivinių (ypač burnos ir nosies ertmių) pažeidimas, būtina nutraukti vaisto vartojimą ir kreiptis į gydytoją.

Trombocitopenija didina kraujavimo pavojų (gali atsirasti nedidelių odos ir gleivinių kraujosruvų).
Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI PARACETAMOL-GRINDEKS TABLETES

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25°C temperatūroje. Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Ant dėžutės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Paracetamol-Grindeks vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos. Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA PARACETAMOL-GRINDEKS TABLETES NUO SKAUSMO

Paracetamol-Grindeks tablečių sudėtis
- Veiklioji Paracetamol-Grindeks medžiaga yra paracetamolis. Vienoje Paracetamol-Grindeks tabletėje yra 500 mg paracetamolio.
- Pagalbinės Paracetamol-Grindeks medžiagos yra karboksimetilkrakmolo natrio druska, stearino rūgštis, magnio stearatas, povidonas.

Paracetamol-Grindeks išvaizda ir kiekis pakuotėje
Paracetamol-Grindeks tabletės yra baltos arba beveik baltos spalvos, plokščios, nuožulniais kraštais su vagele vienoje pusėje. PVC/Aliuminio lizdinėje plokštelėje yra 10 tablečių. Kartono dėžutėje yra 2 lizdinės plokštelės. Tabletę galima padalyti į dvi lygias dalis.

Paracetamol-Grindeks rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

AS GRINDEKS.
Krustpils 53, Riga, LV-1057
Latvija
Tel.: +371 7083205
Faksas: +371 7083505
El. paštas: [email protected]

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą:
AS GRINDEKS filialas
Kalvarijų g. 300
LT-08318 Vilnius
Tel. +370 5 210 14 01
Faksas: +370 5 210 14 02

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2009-10-14
Šaltinis: VVKT

Paracetamol-Grindeks 500 mg tabletės, N20 vartojimas

Paracetamol-Grindeks visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Įprasta dozė suaugusiems, senyviems pacientams ir vyresniems kaip 12 metų vaikams: po 1–2 Paracetamol-Grindeks tabletes (0,5–1 g) kas 4–6 valandas pagal poreikį, didžiausia paros dozė – 8 Paracetamol-Grindeks tabletės (4 g) per kelis kartus. 6–12 metų vaikams: po 0,5–1 Paracetamol-Grindeks tabletę (250–500 mg) kas 6–8 valandas, didžiausia paros dozė – 4 tabletės (2 g) per kelis kartus. Jaunesniems kaip 6 metų vaikams šios vaisto formos vartoti negalima, nes vaisto dozė per didelė. Paciento būklei pagerėjus, vaisto vartojimas gali būti nutrauktas. Jei manote, kad Paracetamol-Grindeks veikia per stipriai ar per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Panašios prekės
Skausmą, karščiavimą mažinantys vaistai

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau