Diclac retard 100 mg tabletės N50

Prekės kodas
5493
Gamintojas
Sandoz d.d.
Vaisto grupė
Receptinis
noImageImage

Panašios prekės
Priešuždegiminiai, antireumatiniai vaistai

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau
Priešuždegiminis, antireumatinis vaistas

Diclac retard 100 mg tabletės N50

Kategorija:
Prekės kodas
5493
Gamintojas
Sandoz d.d.
Vaisto grupė
Receptinis
Kol kas receptinių vaistų prekyba nėra leidžiama nuotoliniu būdu.
klauskite

Vaistinių prepraratų paieška VVKT svetainėje.
Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma.
Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus.
Jeigu įtariate, kad jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Resublikos sveikatos aspaugos ministerijos el. paštu arba kitais būtais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

Diclac 100 mg pailginto atpalaidavimo tabletės

Diklofenako natrio druska

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys
1. Kas yra Diclac ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Diclac
3. Kaip vartoti Diclac
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Diclac
6. Kita informacija

1. KAS YRA DICLAC TABLETĖS IR KAM JOS VARTOJAMOS

Jūsų medikamentas yra vadinamas Diclac 100 mg pailginto atpalaidavimo tabletės. Jis tiekiamas pailginto atpalaidavimo tablečių forma. Kiekvienoje tabletėje yra 100 mg veikliosios medžiagos diklofenako natrio.

Diclac priklauso nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU) grupei. Šios grupės vaistai mašina skausmą ir slopina uždegimą.

Diclac mažina uždegimo simptomus (pvz., patinimą ir skausmą) bei karščiavimą, tačiau uždegimą ar karščiavimą sukėlusių priežasčių neveikia.

Diclac tabletėmis galima gydyti toliau išvardytas ligas:
- Degeneracinės ir uždegiminės sąnarių ligos: reumatoidinis artritas, osteoartritas, ankilozuojantis spondilitas, podagros priepuolis.
- Ūminės skeleto-raumenų ligos, tokios kaip  periartritas (ypač peties stingulio), tendinitas, tendosinovitas, bursitas.
- Skausmingos būklės po traumos, įskaitant lūžimus, raumens ar sausgyslės patempimo,panirimo, po ortopedinių, odontologinių ir kitokių nedidelių operacijų.

Jeigu kyla bet kokių klausimų apie tai, kaip Diclac veikia ar kodėl Jums paskirta šio medikamento, reikia pasiklausti gydytojo.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT DICLAC TABLETES

Būtina tiksliai laikytis visų gydytojo ar vaistininko nurodymų net tokiu atveju, jeigu jie skiriasi nuo šiame lapelyje pateiktos bendrosios informacijos.

Diclac tablečių vartoti negalima, jei:
- Jūs esate alergiškas(a) (yra padidėjęs jautrumas) diklofenakui ar bet kuriai kitai Diclac medžiagai, išvardytai šio pakuotės lapelio gale;
- Jums pavartojus medikamento nuo uždegimo ir skausmo (pvz., acetilsalicilo rūgšties, diklofenako ar ibuprofeno) pasireiškia ar kada nors pasireiškė alerginė reakcija. Ji gali pasireikšti kaip astma, nosies varvėjimas, odos išbėrimas, veido patinimas. Jeigu jūs manote, jog esate alergiškas, pasitarkite su gydytoju;
- Jūsų skrandyje ar žarnose yra opų;
- jeigu Jums yra ar yra buvęs kraujavimas į virškinimo traktą (kraujavimo simptomai gali būti kraujas Jūsų išmatose ar juodos išmatos);
- Jūs sergate sunkia inkstų ar kepenų liga;
- Jūs sergate sunkiu širdies veiklos nepakankamumu;
- yra 3 paskutiniai nėštumo mėnesiai arba žindote kūdikį.
- Pacientas yra vaikas arba jaunesnis negu 18 metų paauglys.
- Yra hemoraginė diatezė.

Jeigu Jums tinka bet kuris išvardytas atvejis, reikia pasakyti gydytojui ir Diclac 100 mg pailginto atpalaidavimo tablečių nevartoti. Ar šis medikamentas Jums tinka, nuspręs gydytojas.

Specialių atsargumo priemonių reikia, jei:
- Jūs vartojate Diclac kartu su kitais vaistais nuo uždegimo (įskaitant acetilsalicilo rūgštį), kortikosteroidais, preparatais, skystinančiais kraują ar selektyviais serotonino atgalinio sugražinimo inhibitoriais (žr. „Kitų vaistų vartojimas“);
- Jūs sergate astma ar šienlige (sezoniniu alerginiu rinitu);
- yra virškinimo trakto negalavimų, pvz., skrandžio opa, kraujavimas ar išmatų pajuodavimas, arba po vaistų nuo uždegimo vartojimo yra buvęs pilvo negalavimų ar rėmuo;
- Jūs sergate storosios žarnos uždegimu (opiniu kolitu) ar žarnų uždegimu (Krono liga);
- yra arba yra buvę širdies veiklos nepakankamumo arba aukšto kraujospūdžio sukeltų sutrikimų;
- sutrikusi kepenų ar inkstų veikla;
- Jūsų organizme galbūt trūksta skysčio (pvz., vemiate, viduriuojate, Jums bus atliekama arba tik ką atlikta didesnė operacija);
- yra ištinę pėdos;
- yra kraujo krešėjimo ar kitoks kraujo sutrikimas, įskaitant retą kepenų sutrikimą, vadinamą porfirija.
- Jūs sergate sistemine raudonąja vilklige ar kita jungiamojo audinio liga;
- Jūs esate vyresnio amžiaus;

Jeigu bet kuris išvardytas atvejis tinka Jums, prieš vartojant Diclac reikia pasitarti su gydytoju.
Diclac gali silpninti infekcinės ligos simptomus (pvz., galvos skausmą, aukštą temperatūrą), todėl ji gali būti sunkiau nustatoma ir nepakankamai gydoma. Jeigu Jūs blogai jaučiatės ir reikia kreiptis į gydytoją, nepamirškite jam paminėti, jog vartojate Diclac.

Labai retai Diclac, kaip ir kiti vaistai nuo uždegimo, gali sukelti sunkią alerginę odos reakciją (pvz., išbėrimą). Jeigu Jums pasireiškė minėta reakcija, būtina nedelsiant informuoti gydytoją.

Diclac tabletės ir senyvi žmonės
Senyvi pacientai gali būti jautresni Diclac poveikiui, negu kiti suaugę žmonės. Vadinasi, senyviems žmonėms reikia labai tikslia laikytis gydytojo nurodymų ir vartoti mažiausią tablečių kiekį, kuris sukelia simptomų palengvėjimą. Pacientams, ypač senyviems, yra labai svarbu apie nepageidaujamą poveikį nedelsiant pranešti gydytojui.

Diclac tabletės ir vaikai bei paaugliai
Diclac 100 mg pailginto atpalaidavimo tablečių sudėtyje yra per didelis veikliosios medžiagos kiekis, todėl jų vaikams ir jaunesniems kaip 18 paaugliams vartoti negalima.

Tokie vaistai, kaip Diclac, gali būti susiję su nedideliu širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus padidėjimu. Bet koks pavojus yra labiau tikėtinas ilgą laiką vartojant vaistą didelėmis dozėmis. Neviršykite rekomenduotos dozės ar gydymo laiko.
Jei Jūsų širdies veikla yra sutrikusi, patyrėte insultą arba galvojate, kad Jums galėtų grėsti šios būklės (pavyzdžiui, Jūsų kraujospūdis yra padidėjęs, sergate diabetu, turite daug cholesterolio arba rūkote), turite aptarti gydymą su savo gydytoju arba vaistininku.

Kitų vaistų vartojimas
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Labai svarbu pasakyti gydytojui, jeigu Jūs vartojate bet kurio iš toliau išvardytų vaistų:
- Ličio ar selektyvių serotonino atgalinio sugražinimo inhibitorių (SSRI) (vaistų, vartojamų kai kurių depresijos rūšių gydymui).
- Digoksino (vaisto nuo širdies veiklos sutrikimo).
- Fenitoino (vaisto vartojamo epilepsijai gydyti).
- Sulfinpirazono (vaisto podagrai gydyti) ir vorikonazolo (priešgrybelinis vaistas).
- Diuretikų (vaistų, skatinančių šlapimo išskyrimą).
- AKF inhibitorių ar beta adrenoreceptorių blokatorių (medikamentų nuo aukšto kraujospūdžio ir širdies veiklos nepakankamumo).
- Kitų vaistų nuo uždegimo, pvz., acetilsalicilo rūgšties ar ibuprofeno.
- Kortikosteroidų (medikamentų, vartojamų uždegimui palengvinti).
- Kraujo krešėjimą mažinančių preparatų (vaistų, trukdančių kraujo krešėjimą).
- Vaistų nuo diabeto, išskyrus insuliną.
- Metotreksato (medikamento, vartojamo nuo kai kurių rūšių vėžio ar artrito).
- Ciklosporino ir takrolimuzo (vaisto, dažniausiai vartojamo pacientams po organų persodinimo).
- Kai kurių vaistų nuo infekcinių ligų (chinolonų grupės antibakterinių preparatų).
- Mifepristoną (vaistas, naudojamas nutraukti nėštumui).

Nėštumas
Jeigu Jūs esate nėščia ar įtariate, jog pastojote, pasakykite gydytojui.

Jeigu Jūs esate nėščia, Diclac 100 mg pailginto atpalaidavimo tablečių vartoti galima tik būtiniausiu atveju.
Per paskutinius tris nėštumo mėnesius Diclac 100 mg pailginto atpalaidavimo tablečių, kaip ir kitų nesteroidinių vaistų nuo uždegimo vartoti draudžiama, kadangi jos gali pakenkti Jūsų vaisiui ar sukelti gimdymo komplikacijų.
Vartojant Diclac, pastoti gali tapti sunkiau. Jeigu Jūs ketinate pastoti arba Jums nepavyksta pastoti, Diclac 100 mg pailginto atpalaidavimo tablečių reikia nevartoti, išskyrus būtinus atvejus.

Žindymo laikotarpis
Jeigu Jūs esate žindyvė, reikia pasakyti gydytojui.
Žindymą reikia nutraukti, jeigu Jūs vartojate Diclac 100 mg pailginto atpalaidavimo tablečių, kadangi jos gali pakenkti Jūsų kūdikiui.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Vartojant Diclac retai gali pasireikšti šalutinis poveikis, pvz., regos sutrikimas, svaigimas ar snaudulys. Pastebėjus tokį šalutinį poveikį, vairuoti automobilį, valdyti mechanizmus ar užsiimti kitokia dėmesio koncentracijos reikalaujančia veikla reikia atsisakyti. Minėti pokyčiai būna stipresni, jei kartu su vaistais geriama alkoholio. Apie minėtą šalutinį poveikį reikia kiek galima greičiau informuoti gydytoją.

Svarbi informacija apie kai kurias Diclac pagalbines medžiagas
Diclac 100 mg pailginto atpalaidavimo tablečių sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas yra kada nors sakęs, kad Jūs netoleruojate kai kurių cukraus rūšių, prieš vartojant šio medikamento reikia pasitarti su gydytoju.

3. KAIP VARTOTI DICLAC TABLETES

Būtina tikslia laikytis gydytojo instrukcijos. Negalima viršyti rekomenduojamos dozės ir vartojimo trukmės.

Kiek vaisto vartoti
Negalima viršyti rekomenduojamos dozės. Yra labai svarbu gerti mažiausią dozę, kurios pakanka Jūsų skausmui kontroliuoti, ir Diclac 100 mg pailginto atpalaidavimo tablečių vartoti tik tiek laiko, kiek būtina.

Suaugę žmonės
Gydymo pradžioje paprastai rekomenduojama vartoti 100-150 mg paros dozę, t. y. vieną  Diclac 100 mg tabletę per parą.
Didžiausia paros dozė, kurios negalima viršyti, yra 150 mg diklofenako natrio druskos.

Vaikai ir paaugliai (jaunesni nei 18  metų)
Vaikams ir jaunesniems negu 18 metų paaugliams diklofenako vartoti nepatariama, nes nesukaupta pakankamai patyrimo.

Inkstų funkcijos sutrikimas
Esant lengvam ir vidutiniam inkstų funkcijos sutrikimui dozės koreguoti nereikia (jei yra sunkus inkstų funkcijos sutrikimas – vaisto vartoti draudžiama).

Kepenų funkcijos sutrikimas
Esant lengvam ir vidutiniam kepenų funkcijos sutrikimui dozės koreguoti nereikia (jei yra sunkus kepenų funkcijos sutrikimas – vaisto vartoti draudžiama).

Senyvi žmonės
Senyvi pacientai gali būti jautresni Diclac poveikiui, negu kiti suaugę žmonės. Vadinasi, senyviems žmonėms reikia labai tiksliai laikytis gydytojo nurodymų ir vartoti mažiausią dozę, kuri palengvina simptomus.

Vartojimo metodas ir trukmė
Prieš geriant pailginto atpalaidavimo tabletę skrandis turi būti ne tuščias. Preparatas nuryjamas nesukramtytas, užsigeriama pakankamu skysčio kiekiu. Jei paciento skrandis jautrus, pailginto atpalaidavimo tabletę patariama gerti valgio metu.

Kiek laiko būtina vartoti Diclac
Vartojimo trukmę nustato gydytojas.

Pavartojus per didelę Diclac dozę
Jeigu Jūs išgėrėte daugiau negu reikia Diclac 100 mg pailginto atpalaidavimo tablečių arba netyčia jų nurijote per daug, reikia neatidėliojant kreiptis į gydytoją ar vaistininką arba vykti į ligoninės neatidėliotinos pagalbos skyrių, kadangi gali prireikti medikų pagalbos.

Pamiršus pavartoti Diclac
Pamiršus išgerti vienkartinę dozę, ją reikia suvartoti kai tik įmanoma, tačiau jei artėja kitos dozės vartojimo laikas, praleistos dozės kompensacijai kitą dozę vartoti dvigubą negalima.

4. GALIMAS ŠALUTINIS DICLAC TABLEČIŲ POVEIKIS

Diclac, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Tokie vaistai, kaip Diclac, gali būti susiję su širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus nedideliu padidėjimu.

Kai kurie iš retų arba labai retų šalutinių poveikių gali būti pavojingi:
- Neįprastas kraujavimas ar kraujosruvos.
- Aukšta temperatūra ar nuolatinis ryklės skausmas.
- Alerginė reakcija, pasireiškianti veido, lūpų, burnos, liežuvio ar gerklų patinimu, dažnai susijusi su išbėrimu ir niežuliu, kuri gali sukelti rijimo sutrikimą, kraujospūdžio sumažėjimą, nualpimą. Švokštimas ir krūtinės veržimo pojūtis.
- Krūtinės skausmas (širdies priepuolio požymis).
- Ūmus ir stiprus galvos skausmas, pykinimas, svaigimas, tirpulys, negalėjimas kalbėti ar kalbos sunkumai, paralyžius (smegenų priepuolio požymiai).
- Kietas sprandas (virusinio meningito požymis).
- Traukuliai.
- Hipertenzija (aukštas kraujospūdis).
- Raudona ar purpurinė oda (galimas kraujagyslių uždegimo požymis), odos išbėrimas pūslėmis, lūpų, akių ir burnos pūslėtumas, odos uždegimas ir su juo susijęs odos pleiskanojimas ar lupimasis.
- Stiprus pilvo skausmas, pykinimas, rėmens graužimas, pilvo pūtimas kraujuotos ar juodos išmatos. Vėmimas krauju.
- Odos ar akių pageltimas (kepenų uždegimo požymis/kepenų nepakankamumas).
- Kraujas šlapime, padidėjęs baltymo kiekis šlapime, labai susilpnėjęs šlapimo išsiskyrimas (inkstų veiklos sutrikimo požymis).

Jeigu Jums pasireiškia bet kuris minėtas šalutinis poveikis, nedelsiant pasakykite gydytojui.

Kiti dažni šalutiniai poveikiai, pastebėti mažiau negu 1 iš 10, bet daugiau negu 1 iš 100 pacientų
- Galvos skausmas, svaigimas.
- Pykinimas, vėmimas, viduriavimas, skrandžio veiklos sutrikimas, pilvo skausmas, rėmens graužimas, vidurių pūtimas, apetito išnykimas.
- Kepenų veiklos rodmenų pokyčiai (pvz., transaminazių aktyvumo padidėjimas).
- Odos išbėrimas.
- Galvos sukimasis.

Kiti reti šalutiniai poveikiai, pastebėti mažiau negu 1 iš 100, bet daugiau negu 1 iš 10000 pacientų
- Mieguistumas, nuovargis.
- Opos atsiradimas skrandyje ar kraujavimas iš virškinimo trakto (aprašyta reti mirtini atvejai, daugiausiai senyvo amžiaus pacientams), pilvo skausmas.
- Rankų, plaštakų, kojų ir pėdų patinimas (edema).
- Odos bėrimas ir niežulys.
- Kepenų funkcijos sutrikimai (įskaitant hepatitą ir geltą).

Kiti labai reti šalutiniai poveikiai, pastebėti mažiau negu 1 iš 10000 pacientų
- Orientacijos sutrikimas, depresija, miego sutrikimas, košmariški sapnai, haliucinacijos, irzlumas, psichikos sutrikimas, sumišimas.
- Rankų ir kojų dilgčiojimo ar nutirpimo pojūtis, atminties sutrikimas, nerimas, drebėjimas, galvos skausmai su šviesos baime.
- Karščiavimas ir kaklo sustingimas.
- Regos ar klausos sutrikimai, spengimas ausyse, skonio pokyčiai.
- Vidurių užkietėjimas, žaizdos burnoje, stemplės opa, apatinės žarnyno dalies pažeidimai, kasos uždegimas (pankreatitas).
- Palpitatacijos (širdies plakimo pojūtis), krūtinės skausmas, širdies nepakankamumas.
- Padidėjęs kraujospūdis, kraujagyslių uždegimas (vaskulitas).
- Plaučių uždegimas (pneumonitas).
- Odos paraudimas, patinimas ir pūslių atsiradimas (dėl padidėjusio jautrumo saulės spinduliams), sunkūs odos pažeidimai, tokie kaip Stivenso ir Džonsono sindromas, Lajelio sindromas, plaukų slinkimas.
- Kraujo pokyčiai, eritrocitų ar baltymo atsiradimas šlapime.
- Kepenų ir inkstų pažeidimas.
- Impotencija.

Jeigu Jums pasireiškia bet kuris minėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui.
Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Jeigu vartojate Diclac 100 mg pailginto atpalaidavimo tablečių ilgiau negu kelias savaites, kad įsitikinti, jog nevargina nepastebėtas šalutinis poveikis, Jūs turite lankytis pas gydytoją reguliariam sveikatos patikrinimui.

5. KAIP LAIKYTI DICLAC TABLETES

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.

Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Diclac vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA APIE DICLAC TABLETES

Diclac tablečių sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra diklofenako natrio druska. Vienoje pailginto atsipalaidavimo tabletėje yra 100 mg diklofenako natrio druskos.
- Pagalbinės medžiagos yra hipromeliozė, laktozės monohidratas ir magnio stearatas.

Diclac tablečių išvaizda ir kiekis pakuotėje

Tabletės yra baltos, apvalios, abipus išgaubtos.
Tabletės tiekiamos supakuotos po 10 į lizdines plokšteles. Kartono dėžutėje yra 20 arba 50 pailginto atpalaidavimo tablečių.

Diclac tablečių rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Diclac tablečių rinkodaros teisės turėtojas
Sandoz d.d.
Verovškova 57
1000 Ljubljana
Slovėnija

Diclac tablečių gamintojas
Salutas Pharma GmbH
Otto-von-Guericke-Aleee 1
39179 Barleben
Vokietija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.
Sandoz Pharmaceuticals d.d. filialas
Šeimyniškių 3A
Vilnius LT09312
Lietuva
telefonas 8~5 26 36 037

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2010-08-04
Šaltinis:VVKT

Panašios prekės
Priešuždegiminiai, antireumatiniai vaistai

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau