noImageImage

Panašios prekės
Priešuždegiminiai, antireumatiniai vaistai

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau
Priešuždegiminis, antireumatinis vaistas

Aclexa 100mg kietosios kapsulės N30

Kategorija:
Prekės kodas
99461
Gamintojas
KRKA
Vaisto grupė
Receptinis
Kol kas receptinių vaistų prekyba nėra leidžiama nuotoliniu būdu.
klauskite

Vaistinių prepraratų paieška VVKT svetainėje.
Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma.
Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus.
Jeigu įtariate, kad jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Resublikos sveikatos aspaugos ministerijos el. paštu arba kitais būtais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

Aclexa 100 mg kietosios kapsulės
Aclexa 200 mg kietosios kapsulės

Celekoksibas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

Apie ką rašoma šiame lapelyje?
1. Kas yra Aclexa ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Aclexa
3. Kaip vartoti Aclexa
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Aclexa
6. Pakuotės turinys ir kita informacija

1. Kas yra Aclexa ir kam jis vartojamas
Aclexa vartojama reumatoidinio artrito, osteoartrito bei ankilozinio spondilito požymiams ir simptomams lengvinti suaugusiems žmonėms.
Aclexa priklauso vaistų, kurie vadinami nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo (NVNU), grupei ir specifiniam ciklooksigenazės 2 (COX‑2) inhibitorių pogrupiui. Jūsų organizme yra gaminami prostaglandinai (į hormonus panašios medžiagos), kurie gali sukelti skausmą ir uždegimą. Sergant tokiomis ligomis kaip reumatoidinis artritas ar osteoartritas, šių medžiagų organizme susidaro per daug. Aclexa mažina prostaglandinų gamybą ir dėl to malšina skausmą ir uždegimą.

2. Kas žinotina prieš vartojant Aclexa
Gydytojas Jums skyrė vartoti Aclexa. Ši informacija gali padėti, kad gydymo Aclexa poveikis būtų geriausias. Jeigu kiltų bet kokių papildomų klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Aclexa vartoti negalima:
- jeigu yra alergija celekoksibui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
- jeigu buvo pasireiškusi alerginė reakcija vaistams, vadinamiems sulfonamidais (tokie vaistai yra kai kurie antibiotikai, vartojami infekcinėms ligoms gydyti);
- jeigu šiuo metu sergate skrandžio ar žarnos opalige arba kraujuojate iš skrandžio ar žarnyno;
- jeigu pavartojus acetilsalicilo rūgšties arba bet kurių kitų vaistų nuo uždegimo ar skausmą malšinančių vaistų (NVNU) pasireiškė astma, atsirado nosies polipų, sunkus nosies paburkimas ar alerginė reakcija, pavyzdžiui, niežtintis odos išbėrimas, veido, lūpų, liežuvio ar gerklės patinimas, kvėpavimo pasunkėjimas ar švokštimas;
- jeigu esate nėščia. Jeigu gydymo metu galite pastoti, turite aptarti su gydytoju kontracepcijos būdus;
- jeigu maitinate krūtimi;
- jeigu sergate sunkia kepenų liga;
- jeigu sergate sunkia inkstų liga;
- jeigu sergate uždegimine žarnų liga (pavyzdžiui, opiniu kolitu ar Krono liga);
- jeigu sergate širdies nepakankamumu, diagnozuota išeminė širdies liga arba smegenų kraujagyslių liga (pavyzdžiui, buvo diagnozuotas širdies priepuolis, insultas arba praeinantysis smegenų išemijos priepuolis (trumpalaikis smegenų kraujotakos sutrikimas, dar vadinamas mini insultu), krūtinės angina arba širdies ar smegenų kraujagyslių užsikimšimas);
- jeigu yra arba buvo kraujotakos sutrikimų (periferinių arterijų liga) arba atlikta kojų arterijų operacija.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Aclexa:
- jeigu anksčiau buvo pasireiškusi opa arba kraujavimas iš skrandžio ar žarnyno (Aclexa vartoti negalima, jeigu šiuo metu yra opa arba kraujuojate iš skrandžio ar žarnyno);
- jeigu vartojate acetilsalicilo rūgšties (net jei vartojate mažą dozę širdžiai apsaugoti);
- jeigu vartojate kraujo krešėjimą mažinančių vaistų (pavyzdžiui, varfarino);
- jeigu Aclexa vartojate kartu su kitais NVNU, kurių sudėtyje nėra acetilsalicilo rūgšties (pavyzdžiui, ibuprofenu ar diklofenaku). Šių vaistų vartoti kartu nerekomenduojama;
- jeigu rūkote, sergate cukriniu diabetu, yra padidėjęs kraujospūdis arba padidėjęs cholesterolio kiekis kraujyje;
- jeigu sergate širdies, kepenų ar inkstų funkcijos sutrikimais (gydytojas gali pageidauti reguliariai tikrinti Jūsų būklę);
- jeigu yra skysčių susikaupimas organizme (pavyzdžiui, kulkšnių ir pėdų patinimas);
- jeigu Jūsų organizme trūksta skysčių, pavyzdžiui, dėl vėmimo, viduriavimo arba diuretikų (jais iš organizmo šalinamas skysčių perteklius) vartojimo;
- jeigu bet kurie vaistai buvo sukėlę sunkią alerginę reakciją arba sunkią odos reakciją;
- jeigu negaluojate dėl infekcijos arba galvojate, kad pasireiškė infekcinė liga, nes Aclexa gali slėpti karščiavimą ir kitus infekcijos bei uždegimo požymius;
- jeigu esate vyresni kaip 65 metų (gydytojas gali pageidauti reguliariai tikrinti Jūsų būklę).
 
Šis vaistas, kaip ir kitokie NVNU (pavyzdžiui, ibuprofenas, diklofenakas), gali didinti kraujospūdį, taigi gydytojas gali paprašyti reguliariai matuoti kraujospūdį.

Vartojant celekoksibo, buvo keletas sunkių kepenų reakcijų atvejų, įskaitant sunkų kepenų uždegimą, kepenų pažaidą, kepenų nepakankamumą (kai kurie atvejai buvo mirtini arba prireikė kepenų persodinimo). Tais atvejais, kai buvo nustatytas tokio poveikio pasireiškimo laikas, dauguma sunkių kepenų reakcijų pasireiškė per vieną mėnesį po to, kai buvo pradėtas gydymas šiuo vaistu.

Vartojant Aclexa, gali būti sunkiau pastoti. Jei planuojate pastoti arba yra su pastojimu susijusių problemų, apie tai pasakykite gydytojui (žr. poskyrį apie nėštumą ir žindymo laikotarpį).

Kiti vaistai ir Aclexa
Kai kurie vaistai gali keisti kitų vaistų poveikį. Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui:
- dekstrometorfano (nuo kosulio);
- angiotenziną konvertuojančio fermento (AKF) inhibitorių ar angiotenzino II receptorių antagonistų (nuo padidėjusio kraujospūdžio ir širdies nepakankamumo);
- diuretikų (jais iš organizmo šalinamas skysčių perteklius);
- flukonazolo ar rifampicino (jais gydomos grybelių ir bakterijų sukeltos infekcinės ligos);
- varfarino arba kitų geriamųjų antikoaguliantų (kraują skystinančių vaistų, kurie slopina kraujo krešėjimą);
- ličio preparatų (jais gydoma tam tikro tipo depresija);
- kitų vaistų nuo depresijos, miego sutrikimų, kraujospūdžio padidėjimo ar nereguliarios širdies veiklos;
- neuroleptikų (jais gydomi kai kurie psichikos sutrikimai);
- metotreksato (juo gydomas reumatoidinis artritas, žvynelinė, leukemija);
- karbamazepino (juo gydoma epilepsija (priepuoliai), kai kurios skausmo formos ar depresija);
- barbitūratų (gydoma epilepsija (priepuoliai) ir kai kurie miego sutrikimai);
- ciklosporino arba takrolimuzo (jų vartojama imuninei sistemai slopinti, pavyzdžiui, po organų persodinimo).
 
Aclexa galima vartoti su maža acetilsalicilo rūgšties doze (75 mg ar mažesne paros doze). Prieš vartojant šių vaistų kartu, pasitarkite su gydytoju.

Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas
Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
Jeigu esate nėščia arba galite pastoti gydymo metu (t. y. esate vaisinga moteris ir nenaudojate tinkamo kontracepcijos metodo), Aclexa vartoti negalima. Jeigu pastojote gydymo Aclexa metu, reikia nutraukti vaisto vartojimą ir nedelsiant kreiptis į gydytoją, kuris skirs kitokį gydymą.

Aclexa žindymo laikotarpiu vartoti negalima.
Vartojant Aclexa, gali būti sunkiau pastoti (Žr. poskyrį „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“).

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Prieš vairuodami ar valdydami mechanizmus turite žinoti, kaip Aclexa Jus veikia. Jeigu pavartojus Aclexa jaučiatės apsvaigę ar apsnūdę, nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų, kol toks poveikis neišnyks.

Aclexa sudėtyje yra laktozės
Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

3. Kaip vartoti Aclexa
Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Jeigu manote, kad Aclexa veikia per stipriai ar per silpnai, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Gydytojas nurodys, kokią dozę vartoti. Didinant dozę ir ilginant vartojimo trukmę, šalutinio poveikio, susijusio su širdies sutrikimais, rizika gali didėti, todėl svarbu, kad vartotumėte mažiausią skausmą malšinančią Aclexa dozę ir ne ilgiau, nei būtina ligos simptomams kontroliuoti.

Reikia nuryti visą Aclexa kapsulę užsigeriant vandeniu. Kapsulę galima išgerti bet kuriuo paros laiku valgant ar nevalgius. Vis dėlto stenkitės gerti kiekvieną Aclexa dozę tuo pačiu paros laiku kiekvieną dieną.

Jeigu per dvi savaites nuo gydymo pradžios būklė visai nepagerėja, kreipkitės į gydytoją.

Rekomenduojamos dozės
Įprastinė paros dozė osteoartritui gydyti ‑ 200 mg kiekvieną dieną. Jeigu reikia, gydytojas dozę gali padidinti iki didžiausios 400 mg paros dozės.

Įprastinė dozė yra:
- arba po vieną 200 mg kapsulę vieną kartą per parą;
- arba po vieną 100 mg kapsulę du kartus per parą.

Įprastinė pradinė paros dozė reumatoidiniam artritui gydyti ‑ 200 mg kiekvieną dieną. Jeigu reikia, gydytojas dozę gali padidinti iki didžiausios 400 mg paros dozės.

Įprastinė dozė yra:
- po vieną 100 mg kapsulę du kartus per parą.

Įprastinė paros dozė ankiloziniam spondilitui gydyti ‑ 200 mg kiekvieną dieną. Jeigu reikia, gydytojas dozę gali padidinti iki didžiausios 400 mg paros dozės.

Įprastinė dozė yra:
- arba po vieną 200 mg kapsulę vieną kartą per parą;
- arba po vieną 100 mg kapsulę du kartus per parą.

Inkstų ar kepenų funkcijos sutrikimas. Įsitikinkite, ar gydytojas žino, kad sergate inkstų arba kepenų funkcijos sutrikimu, nes gali prireikti mažesnės vaisto dozės.

Senyvi pacientai, ypač tie, kurių kūno svoris mažesnis kaip 50 kg. Jeigu esate vyresni kaip 65 metų ir ypač jeigu sveriate mažiau kaip 50 kg, gydytojui gali tekti atidžiau Jus prižiūrėti.

Vartojimas vaikams. Aclexa gydomi tik suaugusieji. Šiuo vaistu vaikų gydyti negalima.

Didžiausia paros dozė
Vartoti didesnę kaip 400 mg (4 Aclexa 100 mg kapsulės arba 2 Aclexa 200 mg kapsulės) paros dozę negalima.

Ką daryti pavartojus per didelę Aclexa dozę?
Gerti daugiau kapsulių nei skyrė gydytojas negalima. Jeigu išgėrėte per daug kapsulių, nedelsdami kreipkitės į gydytoją, vaistininką ar ligoninę ir pasiimkite kartu savo vaistus.

Pamiršus pavartoti Aclexa
Jeigu pamiršote išgerti kapsulių, padarykite tai, kai tik prisiminsite. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą kapsulę.

Nustojus vartoti Aclexa
Staigiai nutraukus gydymą Aclexa, ligos simptomai gali vėl pasunkėti. Aclexa vartojimo nutraukti be gydytojo nurodymo negalima. Gydytojas gali nurodyti keletą dienų mažinti vaisto dozę, kol visiškai nutrauksite vaisto vartojimą.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Jei bet koks šalutinis poveikis tapo sunkus arba jei pasireiškė šiame lapelyje nenurodytas šalutinis poveikis, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Toliau nurodytas šalutinis poveikis pasireiškė artritu sergantiems pacientams, kurie vartojo Aclexa. Toliau išvardytas žvaigždute (*) pažymėtas šalutinis poveikis dažniau pasireiškė pacientams, kurie Aclexa vartojo gaubtinės žarnos polipų profilaktikai. Šių tyrimų metu pacientai vartojo dideles Aclexa dozes ilgą laiką.
Jeigu pasireiškia bet kuri iš išvardytų būklių, nedelsdami nutraukite Aclexa vartojimą ir kreipkitės į gydytoją.

Jeigu pasireiškia:
- alerginė reakcija, pavyzdžiui, odos išbėrimas, veido patinimas, švokštimas arba kvėpavimo pasunkėjimas;
- širdies sutrikimas, pavyzdžiui, krūtinės skausmas;
- stiprus pilvo skausmas arba atsirado kraujavimo iš skrandžio arba žarnyno požymių, pavyzdžiui, tuštinatės juodomis ar kruvinomis išmatomis arba vemiate krauju;
- odos reakcija, pavyzdžiui, odos išbėrimas, pūslėtumas ar lupimasis;
- kepenų nepakankamumas, kurio galimi simptomai yra pykinimas (šleikštulys), viduriavimas ir gelta (odos arba akių baltymų pageltimas).

Labai dažnas (gali pasireikšti daugiau kaip 1 žmogui iš 10):
- didelis kraujospūdis*.

Dažnas (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 žmogui iš 10):
- širdies priepuolis*;
- skysčių kaupimasis organizme, dėl kurio patinsta kulkšnys, kojos ir (arba) plaštakos;
- šlapimo takų infekcija;
- kvėpavimo pasunkėjimas*, sinusitas (nosies ančių uždegimas, nosies ančių infekcija, nosies ančių užsikimšimas ar skausmingumas), nosies užsikimšimas ar bėgimas, gerklės skausmas, kosulys, peršalimas, į gripą panašūs simptomai;
- svaigulys, miego sutrikimai;
- vėmimas*, pilvo skausmas, viduriavimas, virškinimo sutrikimas, vidurių pūtimas;
- išbėrimas, niežulys;
- raumenų sąstingis;
- rijimo pasunkėjimas*;
- esamos alergijos pasunkėjimas.

Nedažnas (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 žmogui iš 100):
- insultas*;
- širdies nepakankamumas, juntamas širdies plakimas (palpitacija), dažnas širdies plakimas;
- esamo kraujospūdžio padidėjimo pasunkėjimas;
- nenormalūs kepenų funkciją rodantys kraujo tyrimų rodmenys;
- nenormalūs inkstų funkciją rodantys kraujo tyrimų rodmenys;
- mažakraujystė (raudonųjų kraujo ląstelių kiekio kraujyje pokyčiai, dėl kurių gali pasireikšti nuovargis ar dusulys);
- nerimas, depresija, nuovargis, mieguistumas, dilgčiojimo pojūtis (dilgčiojimas ir badymas);
- kraujo tyrimais nustatomas kalio kiekio padidėjimas (dėl to gali pasireikšti pykinimas (šleikštulys), nuovargis, raumenų silpnumas ar palpitacija);
- regėjimo sutrikimas ar matymas lyg pro miglą, ūžesys (skambėjimas ausyse), burnos skausmas ir opos, klausos sutrikimas*;
- vidurių užkietėjimas, atsirūgimas, skrandžio uždegimas (nevirškinimas, pilvo skausmas ar vėmimas), skrandžio ar žarnų uždegimo pasunkėjimas;
- kojų mėšlungis;
- iškilusis išbėrimas su niežuliu(dilgėlinė).

Retas (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 žmogui iš 1 000):
- skrandžio, stemplės ar žarnų opos (kraujuojančios) arba žarnų prakiurimas (gali sukelti pilvo skausmą, karščiavimą, pykinimą, vėmimą, žarnų užsikimšimą), tamsios ar juodos spalvos išmatos, stemplės uždegimas (dėl to gali pasunkėti rijimas), kasos uždegimas (gali sukelti pilvo skausmą);
- baltųjų kraujo ląstelių (jos padeda organizmui apsisaugoti nuo infekcijos) ir kraujo plokštelių kiekio sumažėjimas (padidėja kraujavimo ir mėlynių atsiradimo tikimybė);
- raumenų judesių koordinacijos sutrikimas;
- minčių susipainiojimo pojūtis, skonio pojūčio pokyčiai;
- jautrumo šviesai padidėjimas;
- nuplikimas.

Dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis):
- mirtinas kraujavimas į smegenis;
- sunki alerginė reakcija (įskaitant anafilaksinį šoką, kuris gali būti mirtinas), kuri gali sukelti odos išbėrimą, veido, lūpų, burnos, liežuvio ar gerklės patinimą, švokštimą ar kvėpavimo pasunkėjimą, rijimo pasunkėjimą;
- kraujavimas iš skrandžio ar žarnų (dėl jo gali atsirasti kruvinų išmatų arba pasireikšti vėmimas), žarnų ar gaubtinės žarnos uždegimas, pykinimas (šleikštulys);
- sunkūs odos sutrikimai, pavyzdžiui, Stivenso – Džonsono (Stevens-Johnson) sindromas, eksfoliacinis dermatitas ir toksinė epidermio nekrolizė (gali sukelti odos išbėrimą, pūslėtumą ar lupimąsi) bei ūminė išplitusi egzanteminė pustuliozė (raudona, patinusi odos sritis su daugybiniais mažais pūlinėliais);
- vėlyva alerginė reakcija, kurios galimi simptomai yra išbėrimas, veido patinimas, karščiavimas, liaukų patinimas ir nenormalūs tyrimų, pavyzdžiui, kepenų, kraujo ląstelių (eozinofilija, t. y. tam tikrų baltųjų kraujo ląstelių kiekio padidėjimas) rodmenys;
- kepenų nepakankamumas, kepenų pažaida, sunkus kepenų uždegimas (kartais mirtinas arba gali prireikti kepenų persodinimo). Gali pasireikšti tokie simptomai: pykinimas (šleikštulys), viduriavimas, gelta (odos ar akių pageltimas), šlapimo patamsėjimas, išmatų pašviesėjimas, greičiau pasireiškiantis kraujavimas, niežulys, šaltkrėtis;
- inkstų sutrikimas (gali pasireikšti inkstų nepakankamumas bei inkstų uždegimas);
- kraujo krešuliai plaučių kraujagyslėse. Gali pasireikšti tokie simptomai: staigus dusulys, aštrus skausmas įkvepiant ar ūminis kraujotakos nepakankamumas (kolapsas);
- nereguliarus širdies plakimas;
- meningitas (galvos ir nugaros smegenis gaubiančių dangalų uždegimas);
- haliucinacijos;
- epilepsijos pasunkėjimas (gali padažnėti ir (arba) pasunkėti priepuoliai);
- kraujagyslių uždegimas (gali sukelti karščiavimą, skausmą, raudonas dėmes odoje);
- akies arterijos ar venos užsikimšimas, dėl kurio pasireiškia dalinis ar visiškas apakimas, junginės uždegimas, kraujavimas į akį;
- raudonųjų ar baltųjų kraujo ląstelių ir kraujo plokštelių kiekio sumažėjimas (dėl to gali pasireikšti nuovargis, greičiau atsirasti mėlynių, atsirasti dažnas kraujavimas iš nosies ir padidėti infekcijos rizika);
- krūtinės skausmas;
- uoslės sutrikimas;
- odos spalvos pokytis (mėlynės), raumenų skausmas ir silpnumas, sąnarių skausmingumas;
- mėnesinių sutrikimai;
- galvos skausmas, veido ir kaklo paraudimas;
- kraujo tyrimais nustatomas natrio kiekio sumažėjimas (dėl to gali pasireikšti apetito nebuvimas, galvos skausmas, pykinimas (šleikštulys), raumenų mėšlungis ir silpnumas).

Klinikinių su artritu ar kitomis sąnarių uždegimu pasireiškiančiomis būklėmis nesusijusių tyrimų metu iki 3 metų buvo vartojama 400 mg Aclexa paros dozė ir nustatytas toliau išvardytas papildomas šalutinis poveikis.

Dažnas (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 žmogui iš 10):
- širdies sutrikimai: krūtinės angina (krūtinės skausmas);
- virškinimo sutrikimai: dirgliosios žarnos sindromas (gali pasireikšti pilvo skausmas, viduriavimas, nevirškinimas, vidurių pūtimas);
- inkstų akmenligė (dėl to gali pasireikšti pilvo ar nugaros skausmas, šlapime atsirasti kraujo), šlapinimosi pasunkėjimas;
- kūno svorio padidėjimas.

Nedažnas (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 žmogui iš 100):
- giliųjų venų trombozė (paprastai kojose formuojasi kraujo krešuliai, dėl kurių gali pasireikšti blauzdų skausmas, patinimas ar paraudimas arba kvėpavimo sutrikimas);
- pilvo sutrikimai: skrandžio infekcija (kuri gali sukelti dirginimą ir skrandžio bei žarnų opas);
- kojų lūžiai;
- juostinė pūslelinė, odos infekcija, egzema (sausas niežtintysis išbėrimas), plaučių uždegimas (krūtinės organų infekcija, gali pasireikšti kosulys, karščiavimas, kvėpavimo pasunkėjimas);
- akių drumstis, dėl kurios pasireiškia miglotas matymas ar regėjimo sutrikimas, galvos sukimasis dėl vidinės ausies sutrikimo, dantenų skausmas ar uždegimas arba kraujavimas iš dantenų, burnos opos;
- gausus šlapinimasis naktį, kraujavimas iš hemorojaus mazgų, dažni žarnų susitraukimai;
- riebalinis odos ar kitos vietos gumbas, nerviniai mazgai (nepavojingi patinimai aplink plaštakų ar pėdų sąnarius ir sausgysles), kalbos pasunkėjimas, nenormalus arba labai gausus kraujavimas iš makšties, krūties skausmas;
- kraujo tyrimais nustatomas natrio kiekio padidėjimas.

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

5. Kaip laikyti Aclexa

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Ant kartono dėžutės po „Tinka iki“ ir lizdinės plokštelės po „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. Pakuotės turinys ir kita informacija

Aclexa sudėtis
- Veiklioji medžiaga yra celekoksibas.

Kiekvienoje 100 mg kietojoje kapsulėje yra 100 mg celekoksibo.
Kiekvienoje 200 mg kietojoje kapsulėje yra 200 mg celekoksibo.

- Pagalbinės 100 mg kietųjų kapsulių medžiagos yra laktozė monohidratas, povidonas K30, kroskarmeliozės natrio druska, natrio laurilsulfatas ir magnio stearatas (E572) (kapsulės turinys) bei želatina ir titano dioksidas (E171) (kapsulės apvalkalas).
- Pagalbinės 200 mg kietųjų kapsulių medžiagos yra laktozė monohidratas, povidonas K30, kroskarmeliozės natrio druska, natrio laurilsulfatas ir magnio stearatas (E572) (kapsulės turinys) bei želatina, titano dioksidas (E171) ir geltonasis geležies oksidas (E172) (kapsulės apvalkalas).

Aclexa išvaizda ir kiekis pakuotėje
100 mg kietąją kapsulę sudaro baltas korpusas ir dangtelis, jos ilgis yra 15,4‑16,2 mm, kapsulėje yra baltų ar beveik baltų granulių.

200 mg kietąją kapsulę sudaro rusvai geltonas korpusas ir dangtelis, jos ilgis yra 18,9‑19,7 mm, kapsulėje yra baltų ar beveik baltų granulių.

100 mg ir 200 mg kapsulės tiekiamos dėžutėmis. Pakuotėje yra 10, 20, 30,40, 50, 60,90 ir 100 kapsulių lizdinėmis plokštelėmis.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas
Rinkodaros teisės turėtojas
Krka, d.d., Novo mesto
Šmarješka cesta 6
8501 Novo mesto
Slovėnija

Gamintojas
Krka, d.d., Novo mesto
Šmarješka cesta 6 (site Ločna)
8501 Novo mesto
Slovėnija

arba

TAD Pharma GmbH
Heinz-Lohmann-Straße 5
27472 Cuxhaven
Vokietija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.
UAB KRKA Lietuva
Senasis Ukmergės kelias 4,
Užubalių km., Vilniaus r.
LT - 14013
Tel. + 370 5 236 27 40

Šio vaistinio preparato rinkodaros teisė EEE valstybėse narėse suteikta tokiais pavadinimais:

Valstybės narės pavadinimas
Vaistinio preparato pavadinimas

Estija, Latvija, Lietuva, Slovėnija, Slovakija, Čekija, Lenkija, Vengrija, Rumunija,
Aclexa

Bulgarija
Aклекса

Vokietija
Celecoxib TAD

Italija, Ispanija, Portugalija, Danija, Švedija, Suomija, Airija, Prancūzija, Belgija, Nyderlandai
Celecoxib Krka

Jungtinė Karalystė
Celecoxib

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2013-12-11
Šaltinis:VVKT

Atsiliepimai

Mums svarbi Jūsų nuomonė apie mūsų platinamus produktus.
Būsime labai dėkingi už Jūsų paliktus komentarus.

Rašyti atsiliepimą

Panašios prekės
Priešuždegiminiai, antireumatiniai vaistai

Daugiau

Populiariausios prekės,
vaistai, vitaminai, kosmetika, arbatos ir kt.

Daugiau

Svetainėje naudojami slapukai sklandžiam jos veikimui, naršymo patirties gerinimui, rinkodarai. Daugiau apie naudojamus slapukus ir kaip jų atsisakyti - privatumo politikoje.